Şimdi Ara

SD Kartlarda U1 mi U3 Mü Hızlı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, SD kartlarda U3 daha hızlı deniliyor ama bazı kartlarda bu kural tutmuyor.

Örnek:
    Bu kart "Sandisk 64GB Extreme Class10 UHS-I U3 SDXC Kart Bellek SDSDXN-064G-G46" U3 diyor ama 60MB okuma, 45MB yazma hızında. Bu kart ise "Samsung 64GB PRO Class10 UHS-I microSDXC Kart Bellek MB-MG64DA" galiba U1 diyor ama 90MB okuma hızı, 80MB yazma hızında.

Sandisk daha pahalı. Belki markaya göre değişebilir ama U3 neden U1 den daha yavaş? Ya da U1 neden U3 ten daha hızlı?

Burada hıza bak mı, yoksa hıza bakma U3'e bak mı gerek ?

Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecekule -- 7 Mayıs 2015; 0:40:23 >

• gecekule G kullanıcısına yanıt
    SD kartlarıyla ilgili okuma-yazma hızları konusunda aşağıdaki linkten bilgi alablirsiniz.
    https://www.sdcard.org/consumers/speed/speed_class/
  • U3 demek saniyede en az 30 mb veri yazabilen demek.4K kamera çekimi için tercih edilmesi gereken kart tipi budur.
  • Verdiğiniz link ingilizce kabaca bakmakla ayrıntıyı anlamam mümkün değil

Burada benim demek istediğim samsung 80MB yazma hızına sahip kartına neden U3 demiyor?

Ama sandisk 45MB yazma hızı kartına U3 diyor
  • Aradan 4 sene geçmiş. Yine de mesaj yazayım.

AEE lyfe Silver aksiyon kamerası aldım. 4K 10 fps özelliğinde. Kullanma kılavuzunda U3 özellikli kartlarla kullanılması tavsiye ediliyor. Ben de Samsung EVO 64 GB Class 10 U3 kart aldım. Bugün deneyeceğim. Yazma hızı 60 MB/S. Okuma hızı 100 MB/S.

Şu anda kamerada 5-6 sene önce aldığım 32 GB Class 10 kart takılı. Yazma, okuma hızını bilmiyorum ama deneme çekimleri yaptım. Ne HD ready, ne de Full HD videolarda zerre kadar takılma olmuyor. 4K videoda denemedim. 4K ile işim olmaz.

Demek şu ki: Eski 32 GB kartta videolarda takılma olmuyorsa yeni aldığım Samsung kartta sanırım hiç takılma olmaz.
  • Video çekimi yaptıgım için U1 serisi ve U3 serisi hafıza kartlarını denedim. U3 hafıza kartı 4K görüntü çekiminde U1 den daha iyi.
    Bu arada piyasada satılan sandisk kartların bir kısmı gerçek sandisk degil.O nedenle okuma yazma hızlarıda düşük olmakta.
  • Konuyu hortlatıyorum
    U1 demek her zaman en az 10 mb yazma hızı kesin demek yani o sd kart 100 mb yazma hızı da olsa her zaman 100 mb yazamaz o son sınırdır.
    U3 ise her zaman en az 30 mb yazma hızı demektir. Kart 45 mb yazma hızında da olsa en az 30 mb her zaman yazar. Bunun için Samsung un o kartında U3 yazmaz fakat Sandisk in kartında U3 yazar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • up
  • up gerek yok U3 u1 den saniye yazma hızı ile daha yüksek olduğu için daha pahalı değerli ve alınamasi gerekir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • U3 saniyede en az 30mb veri yazabilir genelde 4K kamera çekimi için kullanılır .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.