Şimdi Ara

SCIROCCO (70. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.606
Cevap
20
Favori
267.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: XaViEsTa

Bir tane sıkı şeker kapacağım kapmasına da yakış olayı kafamı kurcalıyor. Bazı yorumlara bakıyorum da yakışı kasteden bazı elemanlar (lafım meclisten dışarı başka forumlar ya da günlük hayatta olsun) sanki ferrari felan kastediyorlar.
    Hocam 2014 senesinden beri 160 lık rocco kullanıyorum. arabayı aldığımdan beri ortalamam 7,3 LT. uzun yolda 110/120 arası 6,3-6,5 litre. Bir keresinde en fazla ne kadar yaktırabilirim diye deneme yaptım izmitten düzce çıkışına kadar 190-200 hız ile 9,8 LT yaktırabildim. Şehir içi ise her ışıkta gazla kalkıp bir sonraki ışık dibinde frene asılıp durmaya kalkarsan gene 9-10 LT yakar.hatta belki daha fazla. Ama normal bir araba gibi kullanırsan roccoyu ışıkta normal kalkıp bir sonraki ışıkta duracağını bilerek gaz pedalından ayağını çekerek süzülmesine izin verirsen aracın şehir içi sanırım İstanbul gibi bir yerde 8-9 litre maksimum yakar kanaatindeyim. Ben Adana şehir içinde maksimum 7,5 gördüm.

• Herkese merhaba, bir tane kazasız değişensiz felan temiz sahibinden 2013 122hp lik sıkı şeker buldum. Yarın eğer bi aksilik olmaz ise almak için gerekli işlemleri yapacapım yapmasına da.. Kafama takılan 122 lik ile 160 lık arasın da kayda değer farklar var mı performans dışında? Açıkçası hızda felan gözüm yok biliyorum şu an ki 1.7 corsa dan biraz yavaş gelecek hissiyat olarak ama arabanın fotoğrafına hastayım. Neden scirocco diye sorulduğun da en çok tasarımı diyorum..

Edit:
    Bu arada tremor666 rumuzlu arkadaş bir önceki cevap için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XaViEsTa -- 9 Ağustos 2018; 18:47:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XaViEsTa

Herkese merhaba, bir tane kazasız değişensiz felan temiz sahibinden 2013 122hp lik sıkı şeker buldum. Yarın eğer bi aksilik olmaz ise almak için gerekli işlemleri yapacapım yapmasına da.. Kafama takılan 122 lik ile 160 lık arasın da kayda değer farklar var mı performans dışında? Açıkçası hızda felan gözüm yok biliyorum şu an ki 1.7 corsa dan biraz yavaş gelecek hissiyat olarak ama arabanın fotoğrafına hastayım. Neden scirocco diye sorulduğun da en çok tasarımı diyorum..

Edit:
    Bu arada tremor666 rumuzlu arkadaş bir önceki cevap için teşekkür ederim.
    Merhaba hocam

Şimdiden hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Araç için tek diyebileceğim arasındaki fark olarak aldıktan sonra keşke 160 lık alsaymışım diyeceksiniz :) bide satarken 122lik çok tutulmuyor genelde herkes 160 lık bakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TremoR666

Merhaba hocam

Şimdiden hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Araç için tek diyebileceğim arasındaki fark olarak aldıktan sonra keşke 160 lık alsaymışım diyeceksiniz :) bide satarken 122lik çok tutulmuyor genelde herkes 160 lık bakıyor.

Alıntıları Göster
    Eleman başkasına opsiyonlamş arabayı sanırım. Zaten dediğiniz gibi 122 lik içime sinmemişti. Benm bulduğum kazasız tramersiz değişensiz diyor du söylediğine göre 2013 model 122 lik 62 bin tl civarına bırakıyordu. Piyasayı da pek bilmiyorum. Acaba bayramdan sonra olası piyasa düşüşü yaşanırmı? Biraz olur da düşerse 160 lık kapayım diyorum. 122 konusun da kime sorsam hemen hemen sizin söylediklerinize yakn tavsiyeler de bulunuyorlar. Açıkçası ikilemde kaldım. En iyisi en azından bayram sonrasını beklemek...

• Arkadaşlar merhabalar.2013 model DSG 160 lık aracımla bende aranıza yeni katıldım.İzmirde yaşıyorum.Aracım stock.Bakım yaptırayım diyorum.Yağ olarak motul çok duydum ama pek araştırmadım.Ayrıca bobin ve buji olarak Ne öneriyorsunuz kaliteli olarak.Şimdiden çok teşekkür ederim.Herkese iyi günler kazasız belasız sürüşler

• quote:

Orijinalden alıntı: trancebabe

Arkadaşlar merhabalar.2013 model DSG 160 lık aracımla bende aranıza yeni katıldım.İzmirde yaşıyorum.Aracım stock.Bakım yaptırayım diyorum.Yağ olarak motul çok duydum ama pek araştırmadım.Ayrıca bobin ve buji olarak Ne öneriyorsunuz kaliteli olarak.Şimdiden çok teşekkür ederim.Herkese iyi günler kazasız belasız sürüşler
    Hayırlı olsun hocam

Allah kaza bela vermesin. Daha 2 gün önce kendi yağımı aldım gittim servise. Castrol EDGE 5W30 4 Litre 85c057 Motor Yağı (Benzin Ve Dizel) hepsiburada dan 150 TL ye aldım. Serviste aynı ürün 250 TL diyorlar. Motulu bende çok duydum araç stocksa gerekli değil bence ama siz bilirsiniz. Bobin olarak da genelde stage 1 yazılım yaptıranlar R8 buji kullanıyorlar. Forumlarda okuduğum kadarı ile araçta yazılım filan herhangi bir işlem yapılmadıysa ona da gerek görülmüyor. Yani aracınız stock ise orjinalden şaşmayın. Servisten öğrenin marka model gidin internetten alın. En az yarı yarıya fark ediyor fiyatlar servise göre.

• Merhaba arkadaşlar makyajlı kasa scirocco almayı düşünüyorum. 150 hp olanlarla 160hp olanların farkı nedir hangisini tercih etmeliyim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: by_bulbul

Merhaba arkadaşlar makyajlı kasa scirocco almayı düşünüyorum. 150 hp olanlarla 160hp olanların farkı nedir hangisini tercih etmeliyim ?
    Merhaba Hocam
    10 hp haricinde hiç bir fark yok diye biliyorum. Bir de ACT motorlarda 4 silindirin 2'sini kapama sistemi var ama o 150 hp'lere özel mi bilgim yok. Bu 10 HP'lik farkın nedeni ise amerikadaki emisyon olayı yüzünden 10 HP tüm araçlarda düşürüldü.
  • quote:

Hayırlı olsun hocam

Allah kaza bela vermesin. Daha 2 gün önce kendi yağımı aldım gittim servise. Castrol EDGE 5W30 4 Litre 85c057 Motor Yağı (Benzin Ve Dizel) hepsiburada dan 150 TL ye aldım. Serviste aynı ürün 250 TL diyorlar. Motulu bende çok duydum araç stocksa gerekli değil bence ama siz bilirsiniz. Bobin olarak da genelde stage 1 yazılım yaptıranlar R8 buji kullanıyorlar. Forumlarda okuduğum kadarı ile araçta yazılım filan herhangi bir işlem yapılmadıysa ona da gerek görülmüyor. Yani aracınız stock ise orjinalden şaşmayın. Servisten öğrenin marka model gidin internetten alın. En az yarı yarıya fark ediyor fiyatlar servise göre.

Alıntıları Göster
    Cevabınız için çok teşekkür ederim.Malzemeleri kendim almaya karar verdim zaten dediğiniz gibi.Motul yağ ı servise kabul ettirmek ile uğraşırım artık.Bu aralar lastik değiştirmeyi düşünüyorum 235/35/19 hangi marka model önerirsiniz aşırı derece uçuk fiyatlı olmasına gerek duymuyorum.

• Söylediğiniz yağdan memnun musunuz çalışma sesi felan nasıl aracın ?

• quote:

Cevabınız için çok teşekkür ederim.Malzemeleri kendim almaya karar verdim zaten dediğiniz gibi.Motul yağ ı servise kabul ettirmek ile uğraşırım artık.Bu aralar lastik değiştirmeyi düşünüyorum 235/35/19 hangi marka model önerirsiniz aşırı derece uçuk fiyatlı olmasına gerek duymuyorum.

Alıntıları Göster
    4 senedir michelin sport serisi kullanıyordum. Bu sene başında michelin sport 4 aldım 2 adet fakat 3 gün önce sol ön lastikte hafif bombe gördüm. Garantisi halen devam ediyor firmayı aradım garanti kapsamı dışında olduğunu çukura girmişsinizdir gibi bir yaklaşımı oldu ama genede merkeze gönderilip bakılmasını istiyorsanız firmaya bırakın 20 gün içinde cevabı gelir dediler. Bende o süre zarfında ne yapacağımı sordum yedek lastik veriyormusunuz dedim. Hayır aracın kendi yedek lastiği oluyorsa onu kullanın veya yeni lastik alın bizden para iadesi çıkarsa para iadesi yaparız dediler. O yüzden artık michelin kullanmayı düşünmüyorum. Şikayetvar com da da buna benzer michelin ile ilgili birçok şikayet okudum. Michelinden farklı bir lastik kullanmadığım için diğer lastikler hakkında yorum yapmak istemem. Ama araçlarımız hızlı o yüzden dandik lastik almanızı tavsiye etmem. 19 inç bizim araçlara bence büyük. Hem yakıt olsun hem ağırlıkları olsun hem ses yapmaları bakımından. Ama jantlarınız 19 sa yapacak birşey yok tabiki. Bilindik markaları tercih etmenizi tavsiye ederim.

• quote:

Söylediğiniz yağdan memnun musunuz çalışma sesi felan nasıl aracın ?
    Castrolu servise sorup aldım. Bunu kullandıklarını söylediler. Hepsiburadan da baktım en ucuz oydu. 156 yorum vardı hepside olumluydu. Zaten yağın üzerinde vw araçları için onaylıdır yazıyor. Daha 3 gün oldu araca koyalı cuma günü 800km lik yol yapıcam ısınması - değerlerine o zaman bakıcam. O zaman asıl sonuç belli olur tekrardan yazarım.
  • quote:

Castrolu servise sorup aldım. Bunu kullandıklarını söylediler. Hepsiburadan da baktım en ucuz oydu. 156 yorum vardı hepside olumluydu. Zaten yağın üzerinde vw araçları için onaylıdır yazıyor. Daha 3 gün oldu araca koyalı cuma günü 800km lik yol yapıcam ısınması - değerlerine o zaman bakıcam. O zaman asıl sonuç belli olur tekrardan yazarım.

Alıntıları Göster
    Kazasız belasız inşallah.Bende aracı Yozgat'tan aldım 900 km civarı yaptım.İzmir'e geldim.Yakıt inanılmaz düşüktü.Dediğin gibi servisle görüşür ona göre hareket ederim.Cevapların için çok teşekkür ederim ayrıca ilginden dolayı.605 km de tekrar fulledim 220 tl e fullendi zorlaya zorlaya.Ayrıca başıma gelenler bitmediği için bir yenisi daha geldi.Yozgat'tan 900 km iç lastik tamamen yarık halde gelmişim...4 lastik aldım dün araca.

• quote:

Kazasız belasız inşallah.Bende aracı Yozgat'tan aldım 900 km civarı yaptım.İzmir'e geldim.Yakıt inanılmaz düşüktü.Dediğin gibi servisle görüşür ona göre hareket ederim.Cevapların için çok teşekkür ederim ayrıca ilginden dolayı.605 km de tekrar fulledim 220 tl e fullendi zorlaya zorlaya.Ayrıca başıma gelenler bitmediği için bir yenisi daha geldi.Yozgat'tan 900 km iç lastik tamamen yarık halde gelmişim...4 lastik aldım dün araca.

Alıntıları Göster
    Allah kaza bela vermesin hocam. Aracın çok güzel hayırlı olsun. Bence şuan bir spor arabaya göre hem görüntü hem performans hemde az yakıt olarak scirocco yu tek geçerim üstüne bence bir araç yok bu klasmanlarda. Lastik olayını sakın aksatmayın en iyisini yapmışsın 4 lastik alarak. Bizim araçta desen farkı bile aracın içinde hissediliyor yol tutuşu etkiliyor. Tekrardan hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

• TremoR666 kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun amin inşallah aynı şekilde kazasız belasız cezasız.Aynen katılıyorum performans olsun yakıt olsun görüntü olsun Scirocco başka bişey.Dediğin gibi lastik desenleri önemli hiç düşünmeden hepsini değiştirdim.Sen uzun yol yapacaktın ?

• quote:

Allah razı olsun amin inşallah aynı şekilde kazasız belasız cezasız.Aynen katılıyorum performans olsun yakıt olsun görüntü olsun Scirocco başka bişey.Dediğin gibi lastik desenleri önemli hiç düşünmeden hepsini değiştirdim.Sen uzun yol yapacaktın ?
    Yarın akşam iş çıkışı 17:00 da inşallah. Gece 2 gibi Samsunda olacağım.
  • TremoR666 kullanıcısına yanıt
    Kazasız belasız cezasız yolculuklar dilerim inşallah.Özelden mesaj gönderdim sana bakarsın bir ara.
  • quote:

Kazasız belasız cezasız yolculuklar dilerim inşallah.Özelden mesaj gönderdim sana bakarsın bir ara.
    Eyw sağolasın. Baktım cevapladım. Sadece iş yerindeyken (sabah 8 akşam 5) foruma bakıyorum geç dönüş yaptığım için kusra bakmayın.
  • Merhaba arkadaşlar

Castrol yağ ile ilk yolculuğumu yaptım. Değerler ve yorumlarım aşağıdaki gibi.

Yol : Adana-Samsun
    Sıcaklık : 35-36 derece
    Yük : Araç ağzına kadar full dolu bagaj-arka koltuklar ön koltuklar ve araları full
    Hız : 120-130 son 100km lik kısım 150-160
    Devir : Yolun çoğunu 2600-2800 devir bandında gittim. Son 100 km lik kısmı 3000-3200 devirde tamamladım.
    Yorumlarım : Adana çıkışta düz yolda 105-108 derece sıcaklık fakat pozantı tırmanışında sıcaklık 115 dereceye kadar çıktı tüm yol boyunca derece önümde açık gittim 115 üzerine hiç çıkmadı. Dikkat ettiğim bir konu oldu sıcaklık yukarlara çıkınca 110-120 bandına indiğimde yağ sıcaklığı inanılmaz hızlı derece iniyordu. Bu normal mi iyi bişi mi bilgim yok biraz araştırmam lazım ama tahminimce iyi bir şey yağ sıcaklığının hemen makul değerlere inmesi. yaklaşık 1 depo benzin ile 800km geldim. Bu kadar yük ve sıcaklığa normal gibi geldi. Aracın ortalaması 7,6 Litre ile yolu tamamladım. Normalde bu yolu 6,5 Litre gibi bir değerde alıyordum. Normal yük ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TremoR666 -- 18 Ağustos 2018; 13:25:5 >

• 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.