Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

sata+ide hdd

3
Cevap
0
Favori
122
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    260 Mesaj
    arkadaslar ben suan ide 120 gb seagate 8mb kullanıyorum fakat yetmedıgı ıcın vede anakartta bos ide kalmadıgı ıcın sata bır hdd almayı dusunuyorum öğrenmek istediğim bunların calışmasında bır sorun olurmu...
    sistem ide de yuklu anakartım asus k8n ( 2xide + 2xsata fakat 2 ide de dolu satalar bosta)

yardımlarınız için simdiden tesekkurler....

|
    |
    |
    |

Yardım talepleriniz için, lütfen özel mesaj atmayın.
  • Yüzbaşı
    591 Mesaj
    sorun olmas. Ama performans düşürür.
    Hepsini sata yap sonra da raid yap hem performans hem kapasite
    |
    |
    Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir. K.ATATÜRK
  • Binbaşı
    1685 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: KillForYou!

Hayır bir sorun olmaz.Ama bence bir PC de 2 tane harddisk çalıştırılmamalı.Performansta büyük bir düşüş oluyor.

Buyuk bi dusus mu. Aynı sistemde kullandığı harddiskten daha yavas bi harddisk olursa yavas olan harddisk gibi calısacaktır. İkisinin aynı hızda olması performansa buyuk bi etki etmez.

Sata harddiskleri master slave olarak iki harddiski tak. Diğerlerini pata harddiskleri ide connectorune tak..
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
sohbet
e-ticaret
Lastik Fiyatları
üniversite
Blogio
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,125
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.