Şimdi Ara

SAta

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sistemim:asus P4P800SE board, P4 2. 4 Prs Cpu, 2*512 400mhz twinmos, 80gb sata WD vs...
    SATA HDD biosta ide slave olarak görülüyor.
    Yaptıklarım:
    Sisremimde anakart bileşenlerinin sürücülerinin ve biosun en son sürümleri yüklüdür.
    Windows Pro XP SP2 kurululum işlemimi yaparken sata hdd ile ilgili bir işlem yapmadım. Çünkü anakartımın satayı tanıyacağı söylendi buna rağmen açılış bios ekranında sata1 ve sata2 bağlantı bölümleri görülmüyor. Biosta harddisk bölümünün altında sata ile ilgili birşeyler var bunları değiştirmem bir işe yaramıyor
    Sonuç: bilgisayarımın performansından bir sorunum yok. Ancak ve sata gücünün pc mi ne ölçüde değiştireceğini merak ediyorum. Onun için bu işi bilen uzmanlardan yardım istiyorum. Bukonuda bu sitede ve diğer sitelerdeki yazıları inceledim.Net bir sonuca ulaşamadım. Çok uzman bir kullanıcı değilim ancak acemi de değilim. Benim anlayabileceğim ve uygulayabileceğim şekilde açık ve anlaşılır bir öneri sunarsanız çok teşekkür ederim.

• dostum sata kullanan ve sonradan alan insanların ilk board bios updatelerini yapmaları gerekiyor. ikinci olarak Raid sürücülerinin yüklenmesi gerekiyor. Bunlar yüklendikten sonra makınan normal ideleri kontrol ederken sata device larınıda kontrol edecekyir. Bunların hiçbrini yapmıyor ise aldığın firmadan bilgi al bu tarz durumlarda sorun genelde boardlarda çıkar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.