Şimdi Ara

Sapphire rx 580 pulse yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar başlıkta belirttiğim karttan aldım ve kartta coil whine problemi çıktı iade ettim, sonra tekrar aldım aynı karttan ondada şuan test ettim aynı ses var bendemi bir problem var anlamadım. Sorum şu coil whine tamamen kart ile alakalı bir durum mudur? psu kaynaklı olabilirmi high power 500w 80+ psu kullanıyorum işlemci i5 7500. Bu arada psuda 6 pin çıkışı var ben molexten 8 pin çevirici ile güç bağlantısı yaptım.

• Coil whine sorununa güç kaynağının hatta elektrik tesisatının bile etkisi olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

Coil whine sorununa güç kaynağının hatta elektrik tesisatının bile etkisi olabilir.
    peki güç kaynağını değişsem ortadan kalkma ihtimali varmı ? daha önce sapphire r9 380 kullandım bu olay yoktu 1050ti kullandım ondada olmadı.
  • Dijital kartta bobin sesi olabilir, kart gücü kısarak tasarruf ediyorsa saat hızı devamlı değiştiğinden.

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Kart sadece yükte ve oyunlarda ses yapıyor bildiğimiz coil whine sesi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 13men13 1 kullanıcısına yanıt
    Kartı bozarsın, 2 tane dijital kart bozdum. O vrmler çok hassas, undervolt yap güç eşiğini %50 yükselt - dediğim sırada gerçekleştir. Dijital vrm kadar verimli birşey yok ama mosfetlerin kapasitesine bakıyor, düşükse(pulse örneğinde olduğu gibi) dijital vrmyi açıkta bırakabiliyor.
    580 aldıysan da hiç Dx11 altı eser deneme, Dx11-12 eserlerde de güç eşiğini düşür ki hızını düşürsün. Ne alaka diyeceksin, Directx 11-12'de 2304 çekirdek çalışırken bantgenişliğinden tam olarak yararlanabiliyor, işin kötü tarafı kartın tasarımı roplarla sınırlandırıldığından, çekirdeklerin yaklaşık 1536 tanesi faaliyet gösterecek şekilde bir güç planlaması mevcut. Undervolt yaparsan, mosfetleri yüksek güçte de yeterli kılıyorsun.

Yani olay kartla alakalı tamamen ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 13men13 1 kullanıcısına yanıt
    Mosfetlerle. Dijital vrm sadece voltaj eşiğini belirler, mosfetler akım salar. Salamazlarsa vrm çok kötü bir şekilde infilak eder. Mosfetlere göre bir hız aşırtma yapman lazım. Akım değerlerini topla, voltajla çarp - bu senin asla geçmeyeceğin gpu tüketim değerin olmalı. 1.25v'de 250 watt imiş zannedersem.

Basitçe kartın hiçbir yeri çok ısınmayacak şekilde hız aşırtabilirsin ancak bunun yolu dediğim gibi undervolt yaparak başlıyor. Wattman diye bir aygıt var, açıyorsun P0-7 ne varsa belirleyebiliyorsun. 950 mV'den başla, hangi saat hızında çalışıyorsa P5-7 aralığına bırak. Sonra '%' gözüken güç eşiğini arttır.

Pulse, tasarruf modeli Sapphire markasının, AdoredTV 950'den başlamış, fabrika hızına 1040mV'de erişebilmiş. Kullanmasını bilene iyi bir kart.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Eyvallah hocam deneyeceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.