Şimdi Ara

Sapphire R9 280 DUAL-X Overclock

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sapphire R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı var bende.Duyduğum kadarı ile bu kart fabrika çıkışlıymış , OC yaparsak R9 280x performansına yetişebilirmişiz.Bu doğru mudur ? OC yapsam oyunlarda genel olarak kaç fps artar ? Ve OC'yi abartmadan doğru şekilde yaparsak bir riski olmaz değil mi ? OC , MSİ AFTERBURNER ile yapılıyormuş , ekteki resimde Afterburner açık burdaki değerler nedir hangisini ne kadar yükseltmem gerekir ?

Sapphire R9 280 DUAL-X Overclock

• Aynı kartı kullanıyordum eskiden 940 mhz'den 1100 mhz'e voltaj değişikliği yapamdan sorunsuz çıkıyordu getirisi 6-7 fps arası bir şeydi ama her kartta aynı şekilde olmaz deneyin derim. Bu arada belleğe dokunmadım hiç .
  • 1231243 kullanıcısına yanıt
    Bende denedim birkez voltaj +6, çekirdek hızını 1100, bellek 1350 falan yapmıştım 6 fps artışı olmuştu sıcaklık 1-2 derece artmıştı sadece sorun yoktu yani ama ekran kartının ömrü kısalır diye yapmadım bir daha şu an ki hali her oyuna yetiyor zaten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ibra012 kullanıcısına yanıt
    Açıkcası çok ısınma olmadığı için ve ekstra voltaj verilmediği sürece ömrün kısalacağını düşünmüyorum ama tabi sizin fikriniz.
    Bende artık oc yapsam bile sizin gibi sadece çekirdek hızını 940 dan 1100'e çekerim.Açıkcası bu konuda fazla bilgim yok sadece çekirdek hızını 1100 yapsam ekran kartının ömrünü etkilemez mi diyorsunuz? 3 yıllık ekran kartı hala canavar gibi ama

Vcore voltajı kiliti zaten bu kartta voltaj ile oynayamazsınız sadece bios'u editleyip değişebilir. Belleklere çok dokunmayın AMD'nin belleklerinde sıkıntı oluyordu R9 280 VS R9 280X'de onu dışında ısınmadığı sürece sıkıntı olmaz .
    Anladım hocam teşekkürler

• Birde voltaj Sapphire trixx programının eski bir versiyonunda değiştirilebiliyordu ama uğraşmayın değmez 1100MHZ iyidir .
    Rica ederim.
  • Ben gpu 1130, bellek 1500 olarak kullanıyorum. Ek voltaj vermeden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.