Şimdi Ara

SANIYORUM OCAK AYININ SONU MART AYININ BAŞINDA AİLECEK VİRÜS KAPTIK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ocak-şubat ve mart aylarında Avrupada ,iranda ve bilumum çevre ülkelerde varken, uluslararası insan hareketinin (turist-işadamı,göçmen vs) çok olduğu ülkemizde olmamasının imkanı var mı?
    güya ilk vakamız 11 martta tesbit edilmiş. O günlerde kayınpeder kapmış,3 kez 1er gün arayla hastanee götürdük, gribal enfeksiyon diye iğne vurup eve gönderdiler.sonra başka bir yere götürünce ortaya çıktı corona olduğu .Yani adam Türkiyenin ilk hastalarındandı,teşhisi zar zor koyuldu. Tabii bu kadar geç kalmak,o günlerde tedavi protokolleri vs. bilinmemesi sebebi ile kaybettik kendisini.
  • Astım hastalarının yoğun bakıma veya entübe edilmeden yaşama ihtimalleri çok az yani evde hiç bir astım hastası covid olduktan sonra yaşayamaz ölür.
    Solunum sistemi problemli insanların yoğun bakım,entübasyona ihtiyaçları var.

sizde covid yokmuş.
    En rahat covid geçiren kişide bile en az 2 hafta ile 30 gün arasında sürüyor.
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    çok kesin kkonuştun hocam ama sayısız hastalığı olup kurtulanlarda var.
  • Astım hastası kolay nefes alamaz solunum problemleri var
    Covid sıradan grip gibi değil ölenlerin çoğu kronik problemli hastalar ek destek olmadan atlatmaları mümkün değil biri atlatsa diğeri anlatamaz sağlıklı biri bile 20-30 gün evde yatarak zor atlatıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    katılmıyorum 4-5 günde iyileşenler var.
  • Bizim hastanede covid tanısı alıp 4-5 günde iyileşen vaka yok
    Evde yatanları takip ediyorum yok öyle bir şey görmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.