Şimdi Ara

Sandisk Sansa Clip ROCKBOX (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
3
Favori
12.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: frux

quote:

Orijinalden alıntı: -TeReN-

teşekkür ederim hocam versiyon v1 miş hemen yükledim rock boxı

Güle güle kullan.. ortalama kullandığım eq ayarı > +12.5 * +4 * -1 * +9 * +16 **** ayrıca > bass: 12db * Treble: 16db bu ayarı kullanıyorum genellikle..
    Diğer kendin yapacağın eqolayzır ayarlarını da ayrı ayrı save yapabiliyor ve sonra dinlediğin müzik türüne vwe kulaklığa göre load yapabiliyorsun..
    Rockbox yazılımı gerçekten harika..

teşekkür ederim hocam yalnız eq ayarları bana biraz karışık geldi. yani neyin nerede oldugunu tam çözemedim rock boxda. eski yazılımda sade ve kolay eq ayarları vardı ancak rockboxda cok detaylı eq ayarları var.

Ayarlar/Ses Ayarları/Ses dengeleyici/ bölümünde bir sürü eq ayaraı var cizgisel eq, karmasık eq ayarları vs
    vermiş oldugun beş bant eq ayarları bu menuden mı yapıoruz sanırım bu menduen ama hangisi
    bir de treble ayarını bulamadım
    yardımcı olursan sewinirim
    teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -TeReN- -- 16 Ağustos 2010; 5:35:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gorkem_64

* Calistira cmd.exe yazip acilan konsolda " cd Desktop\rbinstall " yaziyoruz
    * Simdi sirayla actigimiz klasorde dosyalarin isimlerini ve yeni olusacak olan patchlenmis bindosyasini yazioruz ve enterliorz..( mkamsboot.exe m300a.bin bootloader-clip.sansa patched.bin )

bu kısmı bi türlü yapamadım arkadaşlar nası yazıcaz komutu tam olarak? cd Desktop\rbinstall\mka... diye yazıyorum olmuyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caut -- 16 Ağustos 2010; 17:38:15 >
  • " cd Desktop\rbinstall " yazıp enter a bas
    daha sonra "mkamsboot.exe m300a.bin bootloader-clip.sansa patched.bin" yazıp enter a bas gördüğün gibi dosya isimleri arasında birer boşluk war. ama en önemlisi
    rbinstall klasöründeki dosyaları kontrol et. zipli dosya olmayacak zipden cıkan dosyalar olacak.özelllikle m300a.bin dosyası zipin içinde oluyor zipden cıkaracaksın. tabi cıkardıktan sonra zipli dosya da silinecek. rbinstall klasöründeki dosyaların isimlerini yazıyorsun zaten komut satırına birer boşluk bırakarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -TeReN- -- 16 Ağustos 2010; 18:25:22 >
  • Sistem belirtilen yolu bulamıyor diyor ilk komutu yazıp entera bastıgımda. Rarlı dosya yok zaten m300a çıkardım içinden öyle koydum rbinstall içine.
  • klasörü masaüstünde acacaksın rbinstall klasörünü sistem belirtilen yolu bulmayıor dıyorsa ya klasorun adı yanlıstır ya da baska bır yerdedır. zaten bi numarası yok
    " cd Desktop\rbinstall " yazıp entera bastıgında o klasorun ıcıne gırmıs oluorsun sadece
  • quote:

quote:

quote:

Güle güle kullan.. ortalama kullandığım eq ayarı > +12.5 * +4 * -1 * +9 * +16 **** ayrıca > bass: 12db * Treble: 16db bu ayarı kullanıyorum genellikle..
    Diğer kendin yapacağın eqolayzır ayarlarını da ayrı ayrı save yapabiliyor ve sonra dinlediğin müzik türüne vwe kulaklığa göre load yapabiliyorsun..

teşekkür ederim hocam yalnız eq ayarları bana biraz karışık geldi. yani neyin nerede oldugunu tam çözemedim rock boxda. eski yazılımda sade ve kolay eq ayarları vardı ancak rockboxda cok detaylı eq ayarları var.

Ayarlar/Ses Ayarları/Ses dengeleyici/ bölümünde bir sürü eq ayaraı var cizgisel eq, karmasık eq ayarları vs
    vermiş oldugun beş bant eq ayarları bu menuden mı yapıoruz sanırım bu menduen ama hangisi
    teşekkürler

settings > Sound settings bu menüye girince bass ve treble ayarı çıkyor.. Aynı menünün 8'inci sırasında equelizer var equelizer ok yapıp, Grapical EQ ayarına girince ayarları yapıyoruz çıkarken back tuşuna değil power tuşunu yukarı çekip çıkıyoruz.. (Back yapınca çizgisel eq ayarlarına girmeye gerek yok)
    equelizer ayarından çıkınca alt sırada save Eq preset var buna ok yapıp save menüsü çıkınca uzunca ok'a tekrar basıp, save yapıyoruz..

• quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkürler

settings > Sound settings bu menüye girince bass ve treble ayarı çıkyor.. Aynı menünün 8'inci sırasında equelizer var equelizer ok yapıp, Grapical EQ ayarına girince ayarları yapıyoruz çıkarken back tuşuna değil power tuşunu yukarı çekip çıkıyoruz.. (Back yapınca çizgisel eq ayarlarına girmeye gerek yok)
    equelizer ayarından çıkınca alt sırada save Eq preset var buna ok yapıp save menüsü çıkınca uzunca ok'a tekrar basıp, save yapıyoruz..

hocam sizin menü ingizizceymiş benimki ise turlkce o yüzden treble ayarını bulammamışım. cok teşekkür ederim saygılar

• quote:

klasörü masaüstünde acacaksın rbinstall klasörünü sistem belirtilen yolu bulmayıor dıyorsa ya klasorun adı yanlıstır ya da baska bır yerdedır. zaten bi numarası yok
    " cd Desktop\rbinstall " yazıp entera bastıgında o klasorun ıcıne gırmıs oluorsun sadece

edit : bu üstteki sorunu çözdüm bu sefer de herşeyi yapıyorum m300a diye değiştiriyorum (m300a.bin yazmıyorum) kabloyu çıkarıyorum hiçbir değişiklik olmuyo gene eskisi gibi çalışıyo alet. Clip+ olduğu için mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caut -- 16 Ağustos 2010; 19:47:32 >

• versiyonuna baktın mı aletin v2 ise rock box yüklenemiyormuş.
  • v01.02.15P
  • Evet rockboxı kurdum şöyle ki bootloader ve fw farklı üstte verilen linklerden anythingbutipod forumlarında buldum ve yükledim cihaz çok acayip bi hal aldı bu gece baya kurcalıcam kendisini.
  • Hadi hayırlısı olsun.. Ben de ikinci denemede kurabilmiştim..
    Bir yazılım, bir cihazın ses kalitesini bu kadar mı değiştirir..?!
    Adamlar o kadar emek vermiş.. Ellerine sağlık..

edit :Not: iki ay kadar evvel Philips Dvp 3360 HDMI dvd/divx player almıştım; baktım orjinal firmware ile divx altyazıları berbat derecede kötü gösteriyor
    Romanyalı modifiye yazılım yapan bir üstadın yapmış olduğu modifiye yazılımı bir attım cihaza.. Altyazılar ve diğer özelliklerle cihaz harika oldu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 16 Ağustos 2010; 21:47:03 >
  • 8GB'lık Clip+ aldım ve gelmesini bekliyorum. Bu arada bu Rockbox olayını inceledim. Ancak forumda verilen linkler ile rockbox'un kendi sitesindeki şeyler farklı gibi geldi bana. Yoksa arada geçen zamanda işi otomatiğe mi bağlamışlar?

http://www.rockbox.org/download/
    Bu linkte Rockbox Utility 3.6 diye birşey var. Kurdum ve cihazı bağlamamı istedi, cihaz elimde olmadığı için deneyemedim.

http://build.rockbox.org/
    Burada da türlü cihazlar için build dosyaları var.

Artık sadece bu utility programı ile build dosyası gösterilerek f/w mi atılıyor, bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 18 Ağustos 2010; 12:21:59 >

• sansa clip+ için olanı yeni çıkatrmışlar sanırım... Ben daha evvel sansa clip v1 için olanı hem sansa clip v.1 ve sansa clip+ v1'e kurmuştum ama..
    sansa clip+ için yeni çıkan rockbox yazılımını kursan daha iyi olur sanırım..
  • hallettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 4 Eylül 2010; 22:34:47 >
  • Rockbox'u kurdum. 2 gündür orijinal ve rb yazılımı arasında gidip geliyorum ve açıkçası rb'nin ses kalitesine bariz bir etki sağladığını söyleyemiyorum. Kulaklık olarak Monster Turbine kullanıyorum. rb yazılımı anladığım kadarıyla daha flat bir karaktere sahip, Sandisk yazılımı ise daha canlı. Rock türü müzikte flat olması bir miktar işe yarıyor ama elektronik, dans, pop türü müziklerde Sandisk'in yazılımını tercih ettiğimi söyleyebilirim. rb'nin default EQ ayarını tercih etttim, çünkü grafik EQ oldukça karmaşık ve en temiz sesi default verdi. Ayrıca bass ve treble ayarlarına +3,+4 gibi müdahale ettim. Sonuç olarak; vay bee, farka bak diyemedim. Belki de Sandisk'in custom EQ ayarına sağlam bir ayar çekmişimdir, ondan fark etmiyordur

Ama onun haricinde yığınla güzel ekstra var, bunların çoğu iyi. Gerçi bazı kısımları ortalama bir kullanıcıya 5 dakika içinde saç-baş yolduracak kadar karmaşık görünüyor. Cuk kadar LCD ekran için bile bunca görüntü ayarı sunulması abesle iştigal olmuş mesela. Sonuç olarak; kaldırıp kaldırmamakta kararsızım henüz, bakalım göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 25 Ağustos 2010; 17:33:57 >

• clip+ için rockbox kuran var mı? varsa yardım edebilir mi ?
  • rockbox kurdum bir sorum olacak ekranda saatin sağında bir şimşek beliriyor arada sırada.bunun sebebi nedir ? rockbox manuel'e baktım ama göremedim
  • slm,
    bende aynene dediğini yaptım ama sansa clip+(unstable) yazıyordu.bundan dolayı yapamadım.acaba bir yerde ben mi yanlış yapıyorum diye süphelendim.ama sen yapmıssan bende yapabilirm.ancak aklıma versiyon farklılığı geliyor.acaba bemiki son sürüm olduğu için mi ole oldu acaba.daha yeni güncellestirdim de ondan.....
    yardımlarınızı bekliyorum...
  • programsız da ben bi türlü yapamadım.vallahi kafayı yiyecem.yardım etseniz ei olur.
    sansa clip+ olduğunda farklı fw bootloader dosyalarını indirdim.kodu yazıyom ama bulunamadı falan diyor.
    ne yapablirim...
    şimdiden teşekurler
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.