Şimdi Ara

Sandisk Garanti Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
4.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba benim sandisk ultra fit flash belleğim bozuldu bende ürün değişim talebi oluşturdum ve bugün mail gelmiş kabul edildi diye ek olarak bir tane ups kargo etiketi ve word dosyası var adres vs. yazan altına ise;

quote:

Alttaki işlem ile değişimi sağlanacak ürün veya ürünlerin, tarafınıza perakende satış ambalajında ulaştırılmayabileceğini ancak YENİ ürün olduğunu lütfen unutmayın.

DİKKAT: Garanti kapsamında olan ancak tarafımıza iade edilmemiş olan ürünleri değiştirmek zorunda olmadığımızı belirtmek isteriz. Bu nedenle, ürününüzün güvenle tarafımıza ulaşmasını sağlamak için lütfen aşağıdaki talimatları izleyin.

• Bu e-postanın ekinde yer alan UPS kargo gönderi etiketinin yazılı çıktısını alın.
    • Ürününüzün bize ulaşımı esnasında zarar görmesini engelleyecek bir adet havalı zarf (balonlu zarf) kullanın.
    • Lütfen bu onay e-mailinin (sadece bu sayfayı) çıktısını alın ve SanDisk® ürününüz ile birlikte havalı zarfa yerleştirin.
    • Lütfen ekli Ticari Fatura (Commercial Invoice) dosyasının üç adet yazılı çıktısını alıp, signature kısmını imzaladıktan sonra havalı zarf ile birlikte UPS Kargo yetkilisine teslim edin.
    • Lütfen, kulaklık, kablo, plastik kutu, adaptör vs gibi aksesuarları gönderMEyin.
    • Zarf içinde ürünü yerine sabitlemek için ürünü zarf içinde bantla (seloteyp) yapıştırabilirsiniz.
    • UPS gönderi etiketini, seloteyp kullanarak yada UPS tarafından sağlanacak bir naylon kılıf ile zarfa iliştirin. Etiketin tamamının göründüğünden ve hasarsız olduğundan emin olun.
    • UPS ile paketinizin tarafınızdan alınması için, UPS Web Sitesi aracılığı ile (Ülkenizi seçin --> Paket Alımını Planla seçin) ya da bulunduğunuz yerdeki size en yakın UPS ofisini (yerel iletişim bilgileri sayfasının sol alt köşesinde bulunabilir) arayarak randevu alabilirsiniz.
    • Türkiye’deki UPS şubelerinde paketi kendiniz gelip kolayca teslim edebileceğiniz ‘Hızlı Teslim Noktası’ hizmeti vardır.

Ürününüzün değişimi ve yeni ürünün kargoya verilmesi süreci, sorunlu olan ürünün depomuz tarafından teslim alındığı günden itibaren 7 ile 10 iş günü sürer.
    Yeni ürün adresinize postalandığında tarafınıza yeni ürünün paketinin takip numarasını içeren bir e-mail gönderilecektir.
    Ayrıca, RMA sürecinizin durumunu online olarak dilediğiniz zaman web sitemiz üzerinden takip ve kontrol edebilirsiniz.

---------------

Biraz kafam karıştı birkaç sorum var;
    1-)Şimdi ben bu işlemler sırasında kargo vs için para ödeyecekmiyim?
    2-)Ups kargodan randevu almam gerekiyo sanırım bu kargoyu nasıl bir zarfa koyup nasıl vereceğim biraz kısa kesilmiş bu kısım.

• Hafta içi gönderdim sandisk ultra dual belleğimi bende.

Öncelikle ups'i arayıp barkod doğrulatmak istediğini belirt. Bir mail adresi verecekler oraya sandisk'in sana yolladıpı barkodu yolla. 1-2 saat içerisinde cevap geliyor.

Barkod onaylandıktan sonra sana mail gönderilen word dosyasınının çıktısını al 3 tane olacak şekilde. Çıktıyı aldıktan sonra imzala 3 tane belgeyide. Sonra maillerin çıktısını al 1 tane olacak bundan.

Ardından onaylattığın barkodun çıktısını al 1 tane. Sonra usb belleği kargoda zarar gelmeyecek şekilde paketle ( Ben baloncuklu poşete sarıp bir kutuya koydum ). Usb belleği ve çıkarttığın belgeleri tek paket içerisine koy . En son paketleme bittikten sonra barkodu paketin üzerine yapıştır ( Zarar gelmemesi için bantla kapattım ben her yerini barkodun ).

Pakette hazır olduktan sonra tekrar ups'i arayıp kurye çağırmak istiyorum de. ( Ben akşam 10da internet üzerinden kurye çağırma talebi oluşturmuştum, ertesi sabah ben dersteyken aramışlar cevap verememiştim. Sanırım o yüzden talep onaylanmadı ve kurye gelmedi. Bende ups'i arayp telefondan kurye çağırdım. Kurye yarım saat içinde gelip aldı paketi ) .

Bu kadar Benim paket 23 saatte teslim edildi çek cumhuriyetine.

• Ücret konusuna gelince ( unutmuşum yazmayı ) barkodu onlar gönderdiği için hiç bir ücret ödemiyorsun sen zaten. Sorarlarsa alıcı ödemeli dersin .
  • xSwindLer X kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun hocam haftaya pazartesi yollayım hadi ssd gibi pahalı ürünler olsa anlarımda bu flash için niye göndermemi istiyoki çalışmadığına dair bi video atıyım göndersinler yenisini :)
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    Türkiye servisleri bunu bile yapmaz. Ücretsiz değişim yapıyor adamlar daha ne yapsınlar
  • Biraz önce mail geldi sandisk'ten 5 mayısta kargoya vereceklermiş ürünü
  • Dün aynı yazı bana da geldi. şuan zarfı hazırladım üzerine de barkodu yapıştırıp ups'ye barkodu mail olarak yolladım.

"barkod 1 kap 1 kilo olarak uyumlu, kurye çağırabilirsiniz. Kayıt bırakırken gönderinizin içeriğini, numune yada ihracat mı olacağını belirtmenizi rica ederim." dendi. arayıp kurye çağıracağım ama numune olarak mı demem lazım ve herhangi bir kargo ücreti ödemiyoruz değil mi ?

edit: fazla detaya gerek yokmuş ya aradım hemen kayıt oluşturdu. gün içinde kurye gelir sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-22329BE06 -- 3 Mayıs 2017; 12:20:6 >
  • Mesajımdan beri üzerine düşemedim bugün paketleyim dedimde şimdi mesajları tekrar okuyunca havalı poşet falan demişsiniz ben nerden bulucam bunu normal beyaz mektup zarfına sağlamca bantlayıp yollasam sıkıntı olurmu acaba
    Taşıyan ups olunca olmaz gibi duruyor ama işi garantiye almak için sarmıştım ben havalı poşete. Ek olarak gerekli belgelerin felan rahat sığmasi için kutuya koymanızi öneririm Havalı poşeti esnaflardan bulabilirsiniz. Benim kitap siparişininden çıkmıştı.

Benim usb geçen hafta ulaştı elime. Usb 3.0 olmasına rağmen usb 3.0 portta yazma hızı 15mb yi geçmiyordu Tekrar mail attım sandiske. Bugün cevap verip seri numarasıni istediler ürünün, bakalım ne olacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu sandisk uğraştırıyor ya adamı geçen logitech performance mx farem içinde destek talebi açmıştım sol tuş çift tıklama yapıyordu adamlar 1 hafta sonra email attı değişim talebiniz onaylandı yeni fareniz kargoya verilince takip kodunu göndereceğiz diye 1 saat sonra takip kodu geldi 2 gün sonra ups ile elime geçti fare sıfır kutulu eskiyide almadılar direk yenisi geldi şuan yeni faremi kullanıyorum eskiyide madem kenarda kaldı diye çinden buton sipariş verdim butonu değiştirmeyi deniyecem onuda babama veririm kullanır

Bu arada ben denedim altı üstü 4 sayfa + minicik bi flash bellek koyacam çok rahat sığar zarfa aliexpress'den yaptığım alışverişlerden kalma 10-15cm falan baloncuklu zımbırtıdan buldum flash belleği onla sararım kağıtların arasına zarfa paketlerim yeterli birde o etiketi normal a4 olarak çıktı alıyoruz değilmi pritt le etiketi zarfa yapıştırıp tüm zarfı koli bantıyla bantlayıp yollucam bana yamuk yapmasınlar sonra böyle yollanırmı diye

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa Dmrl

Bu sandisk uğraştırıyor ya adamı geçen logitech performance mx farem içinde destek talebi açmıştım sol tuş çift tıklama yapıyordu adamlar 1 hafta sonra email attı değişim talebiniz onaylandı yeni fareniz kargoya verilince takip kodunu göndereceğiz diye 1 saat sonra takip kodu geldi 2 gün sonra ups ile elime geçti fare sıfır kutulu eskiyide almadılar direk yenisi geldi şuan yeni faremi kullanıyorum eskiyide madem kenarda kaldı diye çinden buton sipariş verdim butonu değiştirmeyi deniyecem onuda babama veririm kullanır

Bu arada ben denedim altı üstü 4 sayfa + minicik bi flash bellek koyacam çok rahat sığar zarfa aliexpress'den yaptığım alışverişlerden kalma 10-15cm falan baloncuklu zımbırtıdan buldum flash belleği onla sararım kağıtların arasına zarfa paketlerim yeterli birde o etiketi normal a4 olarak çıktı alıyoruz değilmi pritt le etiketi zarfa yapıştırıp tüm zarfı koli bantıyla bantlayıp yollucam bana yamuk yapmasınlar sonra böyle yollanırmı diye

Biraz öyle oldu, yapacak bir şey yok

Bir a4 sayfası büyük oluyor, ben yarım a4 kağıdına basmıştım barkodu. Prite felan hiç gerek yok kağıdıda bantlayin gitsin zarfın dışına

• Ne yaptın hocam son durum nedir ? Benim yavaş hız sorunundan dolayı değişime giden bellek geldi bugün. Gönderdiğim usb ile gelen usb'nin seri numaraları aynı ( Usb kapalı kutu ambalajlı geldi )Yine çok yavaş aktarım yapıyor , usb 3.0 portta 10-15 MB/s oluyor maximum.

Tekrar mail attım böyle böyle diye, bakalım ne diyecekler
  • Türkiye servisleri bunu bile yapmaz.
    Hocam bugün gönderdim daha üşenip duruyordum dün lazım oldu usb eski 16gb 2.0 usb ile 4mb aktarım yapınca ups e barkodu falan onaylatıp kuryeyi çağırdım bugün öğlen 1 gibi geldi ben normal mektup zarfına email çıktısı ile usb yi koyup dışınada güzelce etiketi bantla yapıştırmıştım gelen arkadaş keşke yapıştırmasaydın falan dedi allahtan iyi bi arkadaş denk gelmiş barkodu bantla beraber bıçakla kestik imzalı belgeleride verdim gönderdim bakalım ne zaman ulaşacak
    Ups iyidir aynen ilgililer her konuda. Banada başka bir model gönderdiler Sorun çıkmadı bu sefer gönderdikleri üründe.

Aynen hocam arkadaş iyidi hallettik hemen siz hangi ürünü göndermiştiniz garantiye ve yeni olarak ne gönderdiler hocam.
    Ben ilk önce 64 gb usb 3.0 dual drive bir model yolladım. 3 kere değişime gitti o gelen disk hepsi çok yavaş yazma yapıyordu. Onlarda bıkıp telefonla aradılar 3-4 kez . En sonunda başka bir model gönderme kararı aldık ve elime ulaştı . Şimdilik bir sorun yok
  • arkadaşlar bende bugün bir adet flaş bellek gönderdim ama 32 gb extreme ama kâğıtları imzalamaya unuttum sorun olurmu acaba
    bilgisi olan varmı varsa cevap verirse sevinirim saygılar
    Benim kargo en son hareket;
    Yesilkoy Istanbul, Turkey 16/06/2017 22:08 Çıkış Barkod Okuması

Planlanan Teslimat ise
    Salı, 20/06/2017, Günün Sonunda

yazıyor niye bu kadar uzun sürüyorki normalde 1-2 günde taşıyorlardı nazar değdirdik heralde
  • asyam46 A kullanıcısına yanıt
    Valla hiç bilmiyorum ben imzalı verdim ama bana gelen kurye tam olarak ne için olduğunu bilmiyordu 1 tane yeter ama 2 tane alıyım ne olur olmaz büyük ihtimal içinde ne olduğu yazıyodur dedi aldı gitti
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.