Şimdi Ara

SANDERO YOL BİLGİSAYARI AÇTIRMA (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
2
Favori
12.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yalnizca

Yol bilgisayarını açtıran birisi fotoğraf koyabilir mi?

Birde sadece Stepway için mi geçerli? Ambiance ta var mı?

yol bilgisayarı açtırma sadece stepway için geçerli. ambiance modellerinin bilgi ekranı stepwaydekilerden küçük olduğu için bu özelliği desteklemiyor.
  • Şok Bilgi....Selamlar. Bende birkaç gün önce 2012 model yeni kasa stapway aldım. Yol bilgisayarı ve yokuş kalkış desteği daha önceki sahibi tarafından serviste açtırılmış. Yol bilgisayarında gösterilen değerleri doğru düzgün anlayamadığım için internette biraz araştırma yaptım fakat sağlıklı bir bilgi bulamadım. Bunun üzerine 444 99 44 no'lu Alo Dacia hattını aradım. Ancak şok bir bilgi ile karşılaştım. Yol bilgisayarında gösterilen değerlerin ne anlama geldiğini sorduğum müşteri hizmetleri yetkilisi bana; "Yol bilgisayarının açık olması sizin için önemli güvenlik zafiyeti doğurmaktadır. Yolda giderken aniden frenleriniz boşalabilir. Aniden Fren sistemleriniz arıza yapabilir. Tekrar servise gidin ve kapattırın" dedi. O zaman neden bu sistemler araca koyuldu ve yetkili servisler tarafından açılıyor? dediğimde, "yetkili servislerin bunu açmasının yasak olduğunu, açtıranların dışarıda özel servislerde açtırmış olabileceğini" söyledi. Çok fazla uzatmak istemiyorum ancak bu çerçevede bir konuşma geçti aramızda. Bu görüşmenin sistem tarafından kaydedilmiş olması gerekiyor. Olası bir inkar durumuna karşı görüşmenin tarih ve saatini buraya yazarak kayıtlara geçmiş olmasını sağlamak istiyorum. Görüşme 08 Eylül 2014 günü Saat 10:55 am de gerçekleşmiş ve 5 dakika sürmüştür.İşin kötüsü bu konu ile ilgili hiçbir yerde en ufak bir bilgi olmadığı gibi aradığım Renault/Dacia servislerinin bile olaydan haberi yok. Kısaca arkadaşlar bu bir fiyaskodur ve her alanda olduğu gibi otomotiv firmalarının da Türk insanına layık gördüğü değer ve muameleyi gözler önüne sermesi bakımından ibretlik bir durumdur. Bu firma bu uygulamayı Avrupa'da bir ülkede yapsa g..tünden şırınga ile kan alırlar. Ama bizim başımızda, vatandaşını uluslararası güçlere karşı koruması gerekirken, firmaları vatandaşa karşı koruyan bir devlet olduğu için adamlar elini kolunu sallayarak geziyor. Köpeksiz köy bulmuş değneksiz dolaşıyorlar. Umarım bu gerçek değildir ve sadece firmanın pazarlama stratejisinin bir parçasıdır. Aksi takdirde kelle koltukta geziyoruz demektir. Bütün Dacia kullanıcılarının ve yetkililerin bilgisine sunuyor, kendimi ve sizleri Allah'a havale ediyorum.

• mehmetosmanli M kullanıcısına yanıt
    Mehmet bey 1 yıldır stepway tce 90 kullanıyorum alındıktan bir ay sonra forumdan yol bilgisayarı açtırılabildiğini öğrenince bende geçen sene açtırmıştım şu an hiç bir sorun yok gayet düzgün çalışıyor.sizin yol bilgisayarı ise mesafe/hacim olarak ayarlanıp açılmış ve örn. 15.6 km/lt gibi değerler gösteriyor.servise gittiğinizde bilgisayara bağlatıp hacim/mesafe ye ayarlatırsanız örn.6.7 lt/100 gibi değerler gösterir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hep bahane biz üçüncü dünya ulkesiyiz.adamların tek
    amacı clo 4 satmak.avrupa da yol bilgisayarı yokuş kalkış açık.bizdede çoğu arkadaş ikisininde açtırdı.hiç kimsede bi sorun yaşanmadı.biz cahilizya ABA altından sopa gösteriyorlar.ne yapalım kader utansın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam çok teşekkür ediyorum. Ben forum kullanıcısı olarak daha yeniyim. Durum ile ilgili aşağı yukarı aynı yorumu bende yaptım ama tabi net bir bilgi edinmek istiyor insan. Ayrıca müşteri hizmetlerinin verdiği bilgide bana çok şaşırtıcı geldiği için paylaşmak istedim. Bilgi için tekrar teşekkürler
  • arkadaşlar benim 2012 logan sedan abm. 1.5dcı var bu araçta da söylediğiniz hill holder ve yol bilgisayarı
    açılıyor mu. ekran resmini de koydum bilen var mı?
     SANDERO YOL BİLGİSAYARI AÇTIRMA
  • quote:

Orijinalden alıntı: ifoba

arkadaşlar benim 2012 logan sedan abm. 1.5dcı var bu araçta da söylediğiniz hill holder ve yol bilgisayarı
    açılıyor mu. ekran resmini de koydum bilen var mı?

2012 aralik sonunda sandero yeni kasaya gecti, o modellerde hillholder mevcut,onceki kasalarda yok malesef.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sandero ambiance yol bilgisayarı kilometre ekranını değiştirerek aktif edilmiştir.yeni kasa sandero ambiance olan arkadaşlara duyurulur

• arkadaslar yol bilgisayarida var yokus kalkis destegide var ben actirdim yok diyenlere inanmayin sandero stepway 2013 dizel

• Merhaba,
    Birkaç hafta içinde babamdan devralacağım 2009 ya da 2010 model Ambiance Sandero'da bu özelliklerin hangisi mevcut?
    Hillholder, yokuş desteği midir, yol bilgisayarı var mıdır? Bunlar açtırılabilir mi? Ankara'da açtıran var mıdır?
  • mmetem kullanıcısına yanıt
    eski kasada hill holder hiç bir şekilde yok.bahsi geçen modeller sandero stepway 2 ve ambiance 2014 modeller.ama eski kasa sanderolarada yolbigisayarı takılabiliyor sinyal kolunun değişmesi gerekiyordu hatırladığım kadarıyla
  • 2013 model Dokker Ambiance var. Dokker'da da Sandero gibi (Ambiance modellerde) bu özellikler açılabiliyor mu? Bilen var mı?
  • Çıkma stepway veya yeni symbol kilometre ekranı alıp açtırabilirsin.başka türlü açılmıyor.ben o şekilde hallettim

• dkc57 D kullanıcısına yanıt
    SYMBOL GOSTERGESİNİ SANDEROYA UYGULADIM
     SANDERO YOL BİLGİSAYARI AÇTIRMA SANDERO YOL BİLGİSAYARI AÇTIRMA SANDERO YOL BİLGİSAYARI AÇTIRMA SANDERO YOL BİLGİSAYARI AÇTIRMA

• quote:

Orijinalden alıntı: dkc57

SYMBOL GOSTERGESİNİ SANDEROYA UYGULADIM
     SANDERO YOL BİLGİSAYARI AÇTIRMA SANDERO YOL BİLGİSAYARI AÇTIRMA SANDERO YOL BİLGİSAYARI AÇTIRMA SANDERO YOL BİLGİSAYARI AÇTIRMA

Küçük ekran büyük ekran nasıl anlayacaz ? Senin eski kadranın görüntüleri var mı ? Bizim Kasım 2014 ambiance da büyük ekran varsa sırf beyinden halledilebilir demekki.

• Catscratch kullanıcısına yanıt

benzin göstergesi yatay ise açılamıyor.
  • Evet benimki küçük ekranlı idi.ekran büyükse serviste açtırabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkc57 -- 1 Şubat 2015; 17:46:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkc57

Evet benimki küçük ekranlı idi.ekran büyükse serviste açtırabilirsin

Cevaplar için teşekkürler. Demekki belli bir tarihten sonra aynı kadranı koymuşlar bütün modellere.
  • kayan42 K kullanıcısına yanıt
    merhaba nerede açtırdınız ben 2 servise gittim yokuş kalkış yok dediler yol bilgisayarınıda açmak istemediler gösterge ayarları bozuluyormuş bahanesi ile bisiklette bile var arabadaki ne arıza veriyormuş merak ettim ama hala bi çözüm bulamadım.
  • Üstad yol bilgisayarı açk yokuş kalkış açık hiç bir bozulma yok sadece baştan savmışlar.satış muamelesi adamlar daci sahiplerine türkiyede biçilen rol bu.avrupada bütün özellikler açık.siz direğin mecbur açacaklar,sorumluluğu alıyorum deyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkc57 -- 5 Mart 2015; 13:28:29 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.