Şimdi Ara

Sanal dilencilik platformu Twitch (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
1
Favori
13.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
146 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asagilamak degil ama parasini verip her turlu maymunlugu hokapazligi izlemek bence normal Ben hokabazligini begenirsem baas yapiorum Genelde yada bakiyorum bu isin hakini verip iyi maymunluk yapiorlare genelde bagis yaparim bir tane siskoya atmistim gecen ay oyle cok atan degilim sokak dilencisi kivvaminda 3 lirami neydi yani 70 cent
  • netstat kullanıcısına yanıt
    Sen ciddi misin ? Jahreinin sub ve bagislardan geliri ayda en az 30 bin. Yeni yayincilardan mithrain bile bı günde 5 bin sadece bagisdan kazandığı oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir tek sana öyle geliyor. Böyle saçmalık duymadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

quote:

Orijinalden alıntı: ali222

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MolagBal

Ne alakası var? O zaman parayla futbol maçları, sinema filmleri satanlar da dilenci? Severek izlediğin bir şeye para vermek dilencilik mi oluyor? Kaldı ki Twitch yayıncıları bunu ücretsiz olarak sunuyorlar.

Film yapan catir catir vergi veriyor. Set iscisine ssk primi yatiriyor. Bu yayinlari yapanlar vergi veriyor mu?

Veriyor vermediğini nerden çıkardın ?

US Vergisi zaten kesin olarak kesiliyor. Çoğu ülkeden vergi kesiliyor üstüne kendi vergileri var. Üstüne utanmadan nasıl iftira atabiliyorsun.

TWitch de abone olmak 5$ ama bunun sadece 2$ yayıncıya gidiyor kalanı vergilere.

O vergiden bahsetmiyorum. Gelir elde eden her vatandas Turkiye de vergi beyannamesi verip ulkemizde vergi vermek zorundadır. Ornek: Evini kiraya veren vatandasin kira gelirini, ciftcinin tarım gelirini beyan etmesi vb.

Öff ülkemizde herkes vergisini veriyor biliyon mu

Ev sahipleri taksiciler esnaflar falan vergi vermek için kapıda sıra oluyorlar.

Verenler var bu arada Jahrein vergi beyannamesi var başka kimlerin var bilmiyorum. Ha ben olsam vermem vergi çünkü bu devlete verdiğin vergi sadece insanları sömüren miletvekillerine lüks araba olarak dönüyor.

Benim Burda En buyuk Yarram Wolfteam ve Zula vvs gibi oyunlar Bunlar cogu zaman sirketlerini kibrista gosteriyor vvergi kacirmak icin bence devlet bu konuda uyuyor

Ben Almanyada 1800 euro aliyorum bana 1348 euro dusuyor brut dusuyor cocuk parasi vs olmassa zor gecinir insan ama bakiorum Turkiyede daha kotu elmas altindan vergi alinmayip milletin etinden

sutunden kolasindan aliniyor ve bunlarin sorumlusuda bu vevrgi kaciran sirketler Turk halki uyanmali bence Devletiinde Yanlis politikadan donmesi lazim Artik Ben Bile gecen Bir adamin Telefon gonderme Konusunda telefon gonderme parasina baktim samsuna 37 liraya gondermis ulan ben koskoca bilgisayari 9 euroya gonderiyorum Yuhh Yani

• quote:

Orijinalden alıntı: MalcolM-X-

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MolagBal

Ne alakası var? O zaman parayla futbol maçları, sinema filmleri satanlar da dilenci? Severek izlediğin bir şeye para vermek dilencilik mi oluyor? Kaldı ki Twitch yayıncıları bunu ücretsiz olarak sunuyorlar.

Film yapan catir catir vergi veriyor. Set iscisine ssk primi yatiriyor. Bu yayinlari yapanlar vergi veriyor mu?

Veriyor vermediğini nerden çıkardın ?

US Vergisi zaten kesin olarak kesiliyor. Çoğu ülkeden vergi kesiliyor üstüne kendi vergileri var. Üstüne utanmadan nasıl iftira atabiliyorsun.

TWitch de abone olmak 5$ ama bunun sadece 2$ yayıncıya gidiyor kalanı vergilere.

O vergiden bahsetmiyorum. Gelir elde eden her vatandas Turkiye de vergi beyannamesi verip ulkemizde vergi vermek zorundadır. Ornek: Evini kiraya veren vatandasin kira gelirini, ciftcinin tarım gelirini beyan etmesi vb.

Öff ülkemizde herkes vergisini veriyor biliyon mu

Ev sahipleri taksiciler esnaflar falan vergi vermek için kapıda sıra oluyorlar.

Verenler var bu arada Jahrein vergi beyannamesi var başka kimlerin var bilmiyorum. Ha ben olsam vermem vergi çünkü bu devlete verdiğin vergi sadece insanları sömüren miletvekillerine lüks araba olarak dönüyor.

Benim Burda En buyuk Yarram Wolfteam ve Zula vvs gibi oyunlar Bunlar cogu zaman sirketlerini kibrista gosteriyor vvergi kacirmak icin bence devlet bu konuda uyuyor

Ben Almanyada 1800 euro aliyorum bana 1348 euro dusuyor brut dusuyor cocuk parasi vs olmassa zor gecinir insan ama bakiorum Turkiyede daha kotu elmas altindan vergi alinmayip milletin etinden

sutunden kolasindan aliniyor ve bunlarin sorumlusuda bu vevrgi kaciran sirketler Turk halki uyanmali bence Devletiinde Yanlis politikadan donmesi lazim Artik Ben Bile gecen Bir adamin Telefon gonderme Konusunda telefon gonderme parasina baktim samsuna 37 liraya gondermis ulan ben koskoca bilgisayari 9 euroya gonderiyorum Yuhh Yani

Devletimiz vergiyi hak edecek bir şey daha yapmadı henüz o yüzden insanların vergi vermekten kaçınması gayet normal.

Lüks yattan vs. vergi alınmaz ama temel ihtiyaçlardan vergi alınır.

Fakirlerin daha fakirleştiği, zenginlerin ise daha zenginleştiği bir ülkedir Türkiye.

• İnsanlara sempatik görünmek bir meziyet, kaliteli bir oyuncu olabilmek bir meziyet kaliteliden kastım oyunlar hakkında genel bilgi birikim kabiliyet.

Üslup da çok önemli, mesela levo denen elemanı bazen izliyorum acayip egolu herif dünyayı o yaratmış etrafındakileri böcek gibi görüyor.

Eleştiri asla kabul etmiyorlar hepsi mükemmel, oyunda mükemmel oyun dışında mükemmel kesinlikle eleşritemezsin anında banı yersin.

Değişik bir platform vesselam güzel iş çıkaranlar var fakat onlar çok izlenmiyor.

Bağış olayını bilemedim çok yakın arkadaşım olsa atarım da, gidip de bunlara para kaptırmam zaten para kaptıran kitle 15 yaş ve altındakiler, adam 25 yaşında Chat in %80 İ abi çekiyor.

Şimdiki nesli kandırmak kolay sanırım adamlar çatır çutur yiyor paralarını.

• of ne saçma bi konu her neyse pintipandacılar artılasın

• Ben 4 senedir yayıncıyım mesala ama iplemiyorum twitch'i, millet kendi kafasına abone olursa oluyor. Ama bunun nedeni asıl işimin yayıncılık olmaması,

Tv kanalı gibi düşünmek lazım, reklam izlemek yerine istersen abone oluyorsun ya da bağış atıyorsun.

İşin abes kısmı şu;

Büyük kanallar size 15 dk reklam dayayınca, dilencilik olmuyor ama kişi tek başına ise, daha rahat saldırabildiğiniz için "bu ne len kodumun yalakasına bak para dileniyor bir de puşt" moduna giriyorsunuz.

Biraz daha geniş açıdan bakarsanız, olayı medya gibi düşünebilirsiniz. Youtuber ve streamer'ın olayı kabaca aynı. Hatta patreon hesabı açan youtuberlar da dileniyor o zaman? Onlara laf yok mu :)

Anakin gibi yayında ekrana "EVE KOMBİ ALACAĞIM PARAM YOK" şekilde bar koyan seviyesiz ve öz-saygısını yitirmiş tiplerden bahsediyorsanız ama evet onlar dilenci :)

Yoksa yayıncılık kolay iş değildir, haftada 3-4 gün 5-8 saat arası yayın yapıyorsunuz bir de youtube'a atmak için editliyor ve sosyal medyada reklamını yapıyorsunuz. Çalışma saatleriniz de öğlen 1 gibi uyanında başlıyor, sabah 5'te bitiyor. Bayağı boktan iş yani aslında.

• Çoluk çocuğu ve öz saygısını yitirmiş tipleri bir kenara bırakırsak, alakası dahi yok. İnsanlar orada eğlence sektörü yeri geliyor oyun yeri geliyor teknoloji konularında işler yapıyorlar. İnternet te bağış veya bardak t shirt vb dışında içerik üretenlerin para kazanabilmesinin tek yolu sponsorluk eğer bir sponsorunuz da olursa twitch de özellikle bunlara genelde bet siteleri sponsor oluyor zaten o yayıncılar da sabah akşam bet çevirip duruyorlar. İzlemeye gerek bile yok o tipleri.

Hayatta birçok şeye fiyat performans analizi ile bakın, sen o adamı izlemek için aslında en kıymetli şeyini zamanını harcıyorsun zaten zamanına değer olmadığını düşünüyorsan kapat gitsin niye izliyorsun. Zamanına değer görüyorsun oynadığı oyunla veya yaptığı donanım incelemesi ile sana keyif veriyorsa veya ettiği sohbeti ile izle ve tabi bu adamın başka bir gün orada yine senin keyif aldığın işi yapmasını istiyorsan bunun tabi ki bir ücreti var. Yine de mecbur değilsin destekleme verme ama tutup bu işi ciddiyetle yapan kişilere dilenci demek de saçmalığın daniskası.
    Bugün ulusal TV kanallarında ki insanlar senden para istemiyorsa en büyük sebebi sana reklam izletebiliyor olmalarıdır.

• Dilencilik olarak görmek nasıl bir kafa yapısı anlam veremedim hala...

Twitch ortamını/dünyasını Televizyon gibi düşünmen lazım, televizyonculuk yapanlar hepsi dilenci o zaman izlediğin birçok dizi ve televizyon programları vs.
    Twitch dediğin olay televizyonculuk işinin daha sosyal, daha yapıcı, daha mantıklı olan halidir (bence). Bu işi kötüye kullanan bir kısım var maalesef fakat Staff olarak geçen insanlar direk müdahale edebiliyor. Ki her mecrada böyle tip insanlar bulunur.

İşini yapan adamlar çok fazla var bu oyun oynayanı, yeteneğini sergileyeni, günlük hayatını sergileyeni,belgesel kanalı hatta ders yapanları bile var. Çok geniş bir mecra, istediğini destekle ya da destekleme bu sana kalmış. Sadece oyun oynayan kesim yok aç bir gez, gerçekten ihtiyacı olup çok ciddi işler başarmaya çalışan insanlar da var. Ki Türkiye'de yeni yeni işler oturmaya başlıyor, öncüleri büyük insanlar ve bir kesimi büyük şekilde etkilemiş insanlar sohbeti, oyunu, başarıları vb. insanları onlara karşı saygı duymaya ve yardımcı olmaya itiyor. Dediğim gibi bu "Sana kalmış"

Ek olarak "oyun oynayarak para mı kazanılır yeaa" "oturduğu yerden para kazanıyor yeaa" diyen tipler galiba bana en itici gelen insan tiplemesidir. Adamın yeteneği bu, başardığı iş bu, geleceği bu ne yapmasını bekliyorsun bu adamların? Oyun oynamak zor bir şey değil fakat oynarken yüzler insana bunu keyifli ve eğitici bir şekilde oynamak zordur. Hele ki Youtube gibi sonradan düzenlemek gibi bir şansın olmayan mecrada. Yani izlediğinde kolay, içine girdiğinde zordur dostum. Ve ayrıca sadece oyun bile değil yüzlerce sektör var içinde.

Demek istediğime gelince herkes başarı ile yaptığı işin karşılığını almak ister ve sende bunun farkındaysan desteklersin bu kadar basit. Bu mecrada işini kötüye kullanan tiplemelerde var sonra yok olup gidenler yani bunu desteklemekte senin elinde dediğim gibi. İplerin senin elinde olan bir mecra özgürsün, umarım burada yazılan tonlarca mesajdan düşünce yapın değişir..

• O değil de bir insan neden her bilgisayarın kaldırabildiği ve aynı zamanda ücretsiz bir oyun olan League of Legends'i izler? Bir oyun vardır ve pahalıdır ya da bilgisayarın kaldırmıyordur, izlersin. Ancak LoL izlemek nedir? Bağış olayına hiç değinmiyorum bile. Bana bunu bi açıklayın yav...

• Twitch'te en nefret ettiğim yayıncı tipi, ota boka geyik yapmaya çalışanlar. Adam ağır bir oyun oynuyor, konu son derece duygusal ya da ciddi, ama saçma sapan espirilerle okuyor oyundaki diyalogları falan. Böylelerine uyuz oluyorum o yüzden izlemiyorum. Tek izlediğim kişi Pintipanda nickli yayıncı. Oyunun senaryosundan koparmıyor. Tepkileri olması gerektiği gibi veriyor. Ben de satın alamadığım ama hikayesini merak ettiğim oyunları onunla takip ediyorum.
  • Hiç bağış yapmadım çünkü izlediğim kişinin maddi durumu benden iyi. Bir insan kendinden daha iyi durumda olan birine neden bağış yapsın ki. Adı üstünde bağış. Alma satma durumu değil.
  • Red Keyboard kullanıcısına yanıt
    Tuhaf bir bakış açınız var hocam, insanlar izlerken eğer ki oynayan insan gerçekten başarılı bir insansa (oyunda) öğrenmek için izler, yayıncının muhabbetini seviyordur izler, yayıncının chatini seviyordu izler ve birçok örnek ile bu görüşünüz silinebilir. Şahsen sohbeti için izlediğim birçok yayıncı var LoL oynarken vs. ki çok nadir girip çıktığım bir oyun olmasına rağmen.Ve elimde bulunan bilgisayar ile birçok güncel oyunu oynamama rağmen sırf saydığım şeyler için izleyebiliyorum. Twitch ortamın tanıştığım yayıncı/izleyiciler çok mükemmel insanlar sosyalleşmeye ve arkadaş edinmeye başlıyorsun bir süre sonra.

Demek istediğim insanlar oyundan çok yayıncı için bile izleyebiliyor. Bağış olayı ise keyfi bir durum olduğu için abartılmasına gerek yok, 11.000TL bağış atanda da var 1 TL'de seveni, parası olanı hatta öğrenci haliyle yüzlerce lira atıp destekleyeni var. Bazı tipler var orasını burasını açıp para isteyen onlarda bağış atanı var "yayıncı" ve yayıncıyı senin ayırıp izlemen/destek vermen lazım.

Kısaca her şey keyfi hocam, umarım düşünceniz değişir. Hayırlı geceler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-46C7F9A72 -- 19 Kasım 2017; 2:44:52 >

• Hangi yayıncının muhabbeti güzel mesela? Kendi izleyicisine söven Jahrein mi? Boş muhabbetten başka bir şey yapmayan Pintipanda mı? Yoksa izleyici kitlesinin yaş ortalaması 12 olan Zeonn mu? Ben muhabbeti hoş, güzel olan bir yayıncı göremedim. Gerçi oyun oynarken nasıl hoş bir muhabbet dönebilir ki zaten? Kaldı ki yayıncıların chatlerinde ergenlerden başka hiçbir şey göremiyorum ben. Sosyalleşmek dediğin de chate sürekli random atmak değildir umarım. Kusura bakma ancak aktif olarak twitch izleyen bir insanı normal göremiyorum ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: NUSR-ET

O değilde su twitchde yayın yapanlara para verenleri anlamıyorum.Fakire fukaraya 1 lira ver desek vermezler elin yılda milyonlar kazanan YouTuberina Twitch yayıncılarina parayı basarlar.

Bende seni anlamıyorum madem fakire fukaraya 1 lira vermezler diye kesin konusuyorsun bende örnwklememde kesin konusayim sana sorsak sende fakire 1 kurus vermezsin ama bu siteye girdigin telefonun şirketinin sahibine milyonlar kazandırıyorsun ihtiyaci hiç yokken.

Bu jahrein denen elemanın neden bu kadar sevildiğini anlamadım zaten heryerde videoları var jahrein şöyle jahrein böyle, meraktan biraz izledim youtube da videolarını cidden chat e baya baya kayıyor eleman izleyenlerde bu küfür karşısında mutlu oluyor

Demek ki olay tamamen zevk işi, adam sövdükçe chat e takılan kişiler tarifsiz bir mutluluk yaşıyor kimse çıkıp demiyor ki bize neden sövdün.

Belli ki benim yaşımda olanların yani 30 üstü tayfanın takılacağı bir yer değil.

Tamamen çoluk çocuğa izletilmemesi gereken bir yer adamların ağzından çıkan herşeyi koşulsuz yapacak beyinler var.

Muhabbeti güzel kavramı görecelidir hocam, bana güzeldir sana kötüdür.

Saydığın isimler zaten şuan bu işlerin gelişmesinde eli olan adamlar, Jahrein mizacı o şekildedir eder etmez, yeri geldiğinde kültürünü/bilgisini söyler. Bazı tiplerin sadece kötü yönleri cımbız ile çektiği ve bunları abartarak gösterenlerin bulunduğu dünyadayız, bu görüşünüzü normal karşılıyorum. Yaş kitlesi sizi alakadar niye ediyor yayıncıların onu da anlamış değilim? Bahsedilen isimleri izleyen 9 yaşından 42 yaşına kadar adam biliyorum yani bu durum yayıncının bile umurunda olmazken sizin niye?

Oyun oynarken hoş muhabbet dönebiliyor doğru zamanda ya da doğru kişileri izlemediniz harelde.. Chatte ki insanları "ergen" olarak saçma bir kavramın içine koymanızda trajikomik bir durum açıklamasını dahi yapmaya tenezzül etmiyorum.

Sosyalleşmek dediğim durum farkındaysanız tanıştığım yayıncı ve izleyiciler dedim hani "sohbet ettiğim, sesli görüştüğüm" anlamındadır. "Tanışmak" kavramını kullandım farkında değilseniz.

Aktif izleyici kitlesini normal görüp görmemeniz veya aktif izleyiciye öyle bir damga bulunmanız hoş değil, şahsi olarak alınmam sizin gibi bir insanın dediklerini/ima ettiklerinden ama sizin görüşünüzdür diyip kestirip atmak istiyorum.

• Chantodowill kullanıcısına yanıt
    Youtube ve Twitch gerizekalı bir nesil yetiştirmek için ellerinden geleni yapıyor. Bacak kadar komşu çocuğu küfürler ediyor. "Kimden öğrendin?" diye soruyorum, "Enes abi" diyor. "Enes abini neden seviyorsun?" diyorum. "Çünkü küfür ediyor çok komik." diyor. Twitch izleyenler de bu veletlerin iq seviyesinin 2 puan üstü işte. Çocuğunuz varsa veya olursa internet konusunda kesinlikle çok dikkatli olmalısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Asus gl702vs

quote:

Orijinalden alıntı: NUSR-ET

O değilde su twitchde yayın yapanlara para verenleri anlamıyorum.Fakire fukaraya 1 lira ver desek vermezler elin yılda milyonlar kazanan YouTuberina Twitch yayıncılarina parayı basarlar.

Bende seni anlamıyorum madem fakire fukaraya 1 lira vermezler diye kesin konusuyorsun bende örnwklememde kesin konusayim sana sorsak sende fakire 1 kurus vermezsin ama bu siteye girdigin telefonun şirketinin sahibine milyonlar kazandırıyorsun ihtiyaci hiç yokken.

telefon sirketime ben o parayı durduk yere vermiyorum bana karşılığında bir hizmet sunuyorlarki ben o parayı veriyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.