Şimdi Ara

Samuray Sanatları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet beyler sorum şudur; bilirsiniz ki ninjutsu adı altında bir ninjanın öğrendiği taijutsuyu ve kullandığı araç-gereç kullanımını görürsünüz?

peki Samuraylar için böyle bir şey var mı? gitsek bir dojoya öğretseler hepsini. kılıçtan tutunda silahsız dövüşe kadar.

yoksa da bana İstanbul Avrupa yakasında şöyle iyi bir Jiu-jitsu dersleri veren iyi bir hoca var mı?

Birde bir arkadaş sordu geçen bizim o akıma takıldı, taekwondo sokakta işe yarar mı?

• dostum taekwondo ya cevap vereyimde diğer soruların hakkında üstünkörü bilgi sahibiyim daha bilgili biri yardımcı olur umarım
    öncelikle şunu söyleyeyim bazı yerler taekwondo adında sokak dövüşü öğretiyor atmalı tutmalı silahlı falan diye duydum okısmı bilmiyorum
    normal taekvondo %90 belden yukarı tekmedir tutturursan indirirsin adamı ama elinin içiyle vuran serserilerde tutturması gerçekten zor çünkü adam gard bilmez beklemezki açığını bulasın direk dalar üstüne o zamanda pek bir işe yaramaz ve bir sıkıntısı daha var sokakta yürürken soğuksundur (esneme yapmamışken) ve o halde belden yukarı tekme atarsan liflerinin yırtılma ihtimali çok yüksek sakat kalma ihtimalin var kalmasanda amelyat + ömür boyu spor hayatın biter yani risklidir ama önce taekwondo ya gidip sonra boks veya kick boksa gidersen nerdeyse YENİLMEZ olursun tekmeyı vurduğun gider
    herşeyiyle kendi yorumum başarılar

• 2. soruna cevap vereyim, taekwondo sokakta tabi ki de işe yarar ancak arkadaşının yaşı genç değilse ve bu spora ÇOK fazla ilgi duymuyorsa sadece kendini koruma amacıyla öğrenecekse taekwondo öğrenmesin bu spordan kat kat sokakta işe yarayacak sporlar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DesertWarrior

Evet beyler sorum şudur; bilirsiniz ki ninjutsu adı altında bir ninjanın öğrendiği taijutsuyu ve kullandığı araç-gereç kullanımını görürsünüz?

peki Samuraylar için böyle bir şey var mı? gitsek bir dojoya öğretseler hepsini. kılıçtan tutunda silahsız dövüşe kadar.

yoksa da bana İstanbul Avrupa yakasında şöyle iyi bir Jiu-jitsu dersleri veren iyi bir hoca var mı?

Birde bir arkadaş sordu geçen bizim o akıma takıldı, taekwondo sokakta işe yarar mı?

hocam, taekwondo esneklikle alakalı bir dövüş sanatıdır. yani erken yaşta başlamak daha hayrlıdır. tabiki sokakta korunmak için işe yarar. içerisinde el teknikleri ve tutuş teknikleri de vardır. ancak tekme ağırlıklı çalışacağını unutma. diğer bir do seçeneği ise hapkido'dur. hapkido taekwondo'nun biraz daha akrobatik halidir. ve içerisinde silahlı dövüş de vardır. ancak sokakta tam anlamıyla korunmayı sağlayan boks ve türevleri (kick boks, muay thai, wushu sanda vs), kyokoshin ve ashihara karate, jui-jitsu (özellikle yer dövüşlerinde) vs.

• eyvallah cevabın için sağolasın.

evime yakın hapkido bulamadım. ama yine de teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.