Şimdi Ara

Samsung WF8700RPA - Çin'de Üretiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar forumda epey konu gezdim ve hepsinde 6Kg ve altı Samsungların Çinde, 7Kg ve üstünün ise Kore'de üretildiği yazıyordu. Bu bağlamda WF8700RPA'nın da Kore üretimi olduğu söyleniyordu. Sırf bu yüzden 840 liralık alt modeli almak yerine 940 liralık bu modeli aldım.

Fakat ürün Kore'de değil Çin'de üretilmiş. Pişman değilim, sonuçta mükemmel bir makine ve almışken 7 Kg almış oldum ama zaten şüpheyle yaklaştığım donanımhaber'deki uzman önerilerine bundan sonra pek kulak asacağımı sanmıyorum.

Öte yandan artık dünyada her şey çinde üretiliyor. Bu, malın kalitesiz olacağı anlamına gelmiyor. Yere göğe sığdırılamayan ayfonlar bile çinde üretildiğine göre bence tartışmaya gerek yok...

Çin'de üretilenden değil, "Çin Malı"ndan kaçınmak lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolrecep -- 19 Şubat 2012; 3:45:00 >

• dünyada artık bir çin gerçeği var ve bunu herkes kabul ediyor...bende bu tip bi durum için samsung müşteri hizmetlerini aramıştım bana söylenen samsung kalite standartlarında samgung tarafından çinde üretilmiştir denildi...yani çinde bir fasoncuya yaptırma durumu flan değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: zgrzgn

dünyada artık bir çin gerçeği var ve bunu herkes kabul ediyor...bende bu tip bi durum için samsung müşteri hizmetlerini aramıştım bana söylenen samsung kalite standartlarında samgung tarafından çinde üretilmiştir denildi...yani çinde bir fasoncuya yaptırma durumu flan değil

bayıı sı paralel ıtahalat dedı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolrecep

Arkadaşlar forumda epey konu gezdim ve hepsinde 6Kg ve altı Samsungların Çinde, 7Kg ve üstünün ise Kore'de üretildiği yazıyordu. Bu bağlamda WF8700RPA'nın da Kore üretimi olduğu söyleniyordu. Sırf bu yüzden 840 liralık alt modeli almak yerine 940 liralık bu modeli aldım.

Fakat ürün Kore'de değil Çin'de üretilmiş. Pişman değilim, sonuçta mükemmel bir makine ve almışken 7 Kg almış oldum ama zaten şüpheyle yaklaştığım donanımhaber'deki uzman önerilerine bundan sonra pek kulak asacağımı sanmıyorum.

Öte yandan artık dünyada her şey çinde üretiliyor. Bu, malın kalitesiz olacağı anlamına gelmiyor. Yere göğe sığdırılamayan ayfonlar bile çinde üretildiğine göre bence tartışmaya gerek yok...

Çin'de üretilenden değil, "Çin Malı"ndan kaçınmak lazım...

Öncelikle makineniz hayırlı olsun.
    Samsung üretimlerin çoğunu kaydırdı. Kore'de üretilen modellerin kodlarını değiştirmeden yeni serileri Çin'de üretmeye başladı.
    Dolayısıyla yanlış bilgi verilmesi sözkonusu değildir, eski sayfalarda bu şekilde yazıyordu. Almadan evvel tekrar sorsaydınız Çin'de üretildiği bilgisinin verirdim.
    Alt modelden kastınız 8700LSV mi?

• Merhabalar

Ekim 2011 tarihinde WF8700RPA kodlu SAMSUNG çamaşır makinesini aldık.
    alırken ücretini ödeyip ekstra garanti süresi de satın aldık.
    ne şans ki normal garanti süresinin bittiği ay, makinenin çalıştırma (açma kapama değil) düğmesi bozuldu.
    yani klavye tuşu bozulur da artık bastığınızda o simgeyi yazmaz ya, bu da onun gibi bir şey.
    servis açtırdık, gelip baktılar, garanti kapsamında 1 hafta - 10 günde değiştirdiler.
    yine ne şans ki aynı düğme 1 ay sonra yine aynı şekilde tekrar bozuldu. değiştirilen yeni bir parça niye bozulur anlamıyorum.
    servis açtırdık, annem servisçilere tepkisini gösterdiğinde adamlar zorlamayın hassas basın demişler.
    bu defa 15-20 gün çamaşırlarımızı yıkayamadık, yine garanti kapsamında değiştirdiler.
    SONUÇ;
    1. bir düğme bozulduğunda tüm ön düğme aksamını değiştiriyorlar ve maalesef makineyi hiçbir şekilde kullanamıyoruz. almadan önce bu modeldeki tuş hassasiyetini ve içine düşebileceğiniz mağduriyeti tekrar düşünün.
    2. servis süresini uzun tutuyorlar, normalde Kocaeli den gelecek bir düğme için ekstra 10 gün bekledik, neymiş efendim düğme yanlış gelmiş tekrar istemişler vs vs... çağrı merkezini aradığımda da pişkin pişkin servis süresinin 1 ay olduğunu söylediler, en azından SAMSUNG un bu süreyi doya doya kullanan bir marka olduğunu geç de olsa öğrendiğim iyi oldu... siz de sipariş ederken aklınızda bulunsun.
    3. normal servis süresi biter bitmez arıza gösteren eşyaya her zaman şüpheli yaklaşmışımdır. varsa ekstra ücret karşılığı ek garanti süresi almanızı öneririm. zira 2 kere değiştirdikleri düğme setinin maliyetinin 300 tl (sadece 1 setinin fiyatı) olduğunu söylediklerinde dudaklarımız uçukladı.

ben şimdi mevcut garanti süresi bitince başımıza geleceklerden endişe duyuyorum.
    herkese sorunsuz alışverişler diliyorum...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.