Şimdi Ara

Samsung ve Kingston Ram Farklari

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Simdi piyasada hem samsung hemde kingston marka ram lerden bulunuyor. Duyduguma gore kingston , samsung chip kullaniyormus..Peki o zaman neden kingston ram daha revasta iken samsung ram in reklami yapilmiyor...Samsung ram ile kingston ram arasindaki iliski ve/veya farklari bilen bir donanimci arkadastan genel kultur icin bilgi alabilirmiyim..

• Kingston muhtelif çiplerden kullanır .Özellikle Hynix ,Elpida ,Nanya kullanır. Value ramlerde pek Samsung kullanmaz . Samsung çipler daha hızlı ve pahalı çiplerdir. Orginal Samsung ram in yurtdışı fiyatları daha pahalıdır.

Aşağıdaki örnek gibi çipe göre fiyat
    DDR2 128Mx64 PC667 KVR667D2N5/1G Kingston / Retail @ USD35.00
    DDR2 128Mx64 PC667 Pb Free HYMP512U64BP8-Y5 Hynix Orig [64Mx8, 16C] @ USD36.00
    DDR2 128Mx64 PC667 M378T2953CZ3-CE6 Samsung orig [64MX8 16C] @ USD36.50
    Gördüğün gibi Samsung en pahalısı.

Türkiyede neden olmadığına gelince Samsung tanınmıyor Satsan oem muamelesi görüyor. Sadece Kingston
    Geil OCZ gibi markalar tanınıyor. Halbuki hepsi hynix elpida nanya gibi belli markaların çiplerini kullanıyor
  • Çip hız ve kalitelerine gelince sırasıyla
    Samsung-Micron-hynix-elpida- ve diğerleri (nanya-winbond-quimondo-infineon gibi)

Oem çipler de bu fabrikalardan çıkar ancak 2 ci-3 cü kalitelere kendi markalarını vurmazlar isteyen istediği markayı vurur
  • tomahawk arkadaş çok doğru söylüyor marka kingston ama çip bilmem ne...
    Mesela ben VT 1gb ddr2 667 mhz ram aldım samsung çipli çıktı... sonra gittim aynısında bi tane daha aldım bu sefer o krepton gibi bi çip markası ile geldi ne diyeyim şans işte

quote:

Orjinalden alıntı: hepserkan

Simdi piyasada hem samsung hemde kingston marka ram lerden bulunuyor. Duyduguma gore kingston , samsung chip kullaniyormus..Peki o zaman neden kingston ram daha revasta iken samsung ram in reklami yapilmiyor...Samsung ram ile kingston ram arasindaki iliski ve/veya farklari bilen bir donanimci arkadastan genel kultur icin bilgi alabilirmiyim..

• bu çipler aynı marakda uyumsuzluk yaparmı
  • çip üreticileri farklı ram üreticileri farklı ram üreticileri çip üreticilerinden çipleri alıp montaj edip satıyorlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.