Şimdi Ara

Samsung UE65F6470 - 65' 3D Smart TV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Bu ürün 65 inç en uygun fiyatlı ürün gibi duruyor(Vatan bilgisayarda 6900 tl civarı). Acaba alan yada kullanan varmı.Samsung oluşu beni cezbetti ama bu kadar büyük ekranlarda led işi biraz risk gibi duruyor.
    Önerilerinizi iletirseniz sevinirim.

• 65 inçi nerde kullanmayı düşünüyorsunuz?
  • Ben de ya sordugunuz Samsung UE65F6470 ya da LG 65LM620S den birini almayi dusunuyorum. Ikisi de 6000 TL civarinda ve 65".

Bu iki televizyonu karsilastiran, bilgi veren, sahibi olup da deneyimini paylasacak olan olursa simdiden tesekkurler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 65 inçi salonda kullanacağım. 3 mden bence güzel izleniyor. arkadaşımda projeksiyon var 4 mden 120 binç izliyor ilk başta garip geliyor ama sonra alışıyorsunuz. ben lg'yi genel olarak pek hoş bulmuyorum. 65 inç olarak plasmalar(panasonic vt60yada st 60) çok iyi ama st 60 9000 tl vt60 ise 12000 tl civarı 2 katı farkediyor nerdeyse
    gönül istiyorki bir 20 000 tlmiz olsada sonynin yeni çıkardığı 65 inç 4k almak vardı.
  • bu arada 65 inç lgyi panasonic vt50 ile yan yana koymuşlardı aynı modelmidir bilmiyorum ama 3-4 ay olmuştur. aynı görüntüde lg çamur gibiydi. samsungu açık hiç görmedim ama lgyi pek tavsiye etmiyorum mide bulandırıcıydı plasmanın yanında
  • Mide bulandirici kuvvetli bir ifade olmus :)
    LED ile plazma farkli teknolojiler, resimleri yanyana karsilastirmak dogru olur mu emin degilim.
    Ben 20k degil de 10-12k civarina ciksam ekrani 70"e cikaririm. Sharp'in en son cikardigi modeller iyi gorunuyor. 70" var ama 65" yok.
    Samsungu satin alirsaniz goruslerinizi paylasirsaniz sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz Abartılı oldu ama gerçektende aynı görüntünün bu kadar farklı gösteriliyor olması bu işte gelen görüntü kadar televizyonunda önemli olduğunu kanıtlıyor.Samsung yetkilisiyle görüştüm. bu televizyonlarda çift çekidekli işlemci varmış ve 200 hz. yeni gelen samsunglar dört çekirdekli işlemci ve 1000 hz. görüntüde bariz bi fark olurmu diye sordum üç boyutlu bluraylerde biraz fark ediyomuş onun dışında anlamazsınız dedi. 5500'e indirmişler orda.
    Ben net bir karar vermiş değilim. indirimleri beklerim olmadı. 65st60 serisine bi bakmak lazım. fiyatı 6000 tllere gerilerse plasma görüntü kalitesi olarak büyük ekranlarda daha başarılı.
  • pek kimsenin ilgisini çekmedi sanırım. büyük ekran alanlar yada almak isteyenler görüşlerini buradanda paylaşabilirler.
    javascript:void(AddText(''))
  • Ben de samsung 65 inch F6470 modeli ile 60 inch F7000 modeli arasında karasız kaldım. Fiyat 65 inchde 500 TL civarı daha yüksek ve 200 Hz. Diğeri 800 Hz.
    Galiba 60 inch olanı almak daha mantıklı.Alisveris.com da 5700 TL civarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tilki1234

65 inçi salonda kullanacağım. 3 mden bence güzel izleniyor. arkadaşımda projeksiyon var 4 mden 120 binç izliyor ilk başta garip geliyor ama sonra alışıyorsunuz. ben lg'yi genel olarak pek hoş bulmuyorum. 65 inç olarak plasmalar(panasonic vt60yada st 60) çok iyi ama st 60 9000 tl vt60 ise 12000 tl civarı 2 katı farkediyor nerdeyse
    gönül istiyorki bir 20 000 tlmiz olsada sonynin yeni çıkardığı 65 inç 4k almak vardı.

büyük ekranlı led tvler her zaman dezavantajdır
    ışık sızması bulutlanama çok yaşanır hele samsg. lg tartışmazıs liderler bu konuda
    size tavsiyem büyük ekran için plazma modellere yönelin..
    ileride büyük sıkıntılar yaşayacaksınız yada bunlara alışıp görmezden geleceksiniz..
    tabi şansınız varsa yaşamazsınız ama b u gün hiç bir üretici benim marka modelimde ışık sızması yoktur garantısı veremıyor ve dediğim gibi bu olay dev ekranlarda çok daha belirgin ve rahatsız edici olabiliyor..
     Samsung UE65F6470 - 65' 3D Smart TV Samsung UE65F6470 - 65' 3D Smart TV

• quote:

Biraz Abartılı oldu ama gerçektende aynı görüntünün bu kadar farklı gösteriliyor olması bu işte gelen görüntü kadar televizyonunda önemli olduğunu kanıtlıyor.Samsung yetkilisiyle görüştüm. bu televizyonlarda çift çekidekli işlemci varmış ve 200 hz. yeni gelen samsunglar dört çekirdekli işlemci ve 1000 hz. görüntüde bariz bi fark olurmu diye sordum üç boyutlu bluraylerde biraz fark ediyomuş onun dışında anlamazsınız dedi. 5500'e indirmişler orda.
    Ben net bir karar vermiş değilim. indirimleri beklerim olmadı. 65st60 serisine bi bakmak lazım. fiyatı 6000 tllere gerilerse plasma görüntü kalitesi olarak büyük ekranlarda daha başarılı.

samag. yektilisi çok kötü sallamışş
    işlemci 4 değil 14 olsa bile ne yazar görüntüye ektisi yokki
    tamamen ıvır zıvır smart özellikler menüsü içindir.. 1000 hz de sallamadır
    hangi modeline baktiniz bilmiyorum ama samsg 50 100 200hz dir ki EU standardı 50hz dir 100 bile çok gelir
    7/24 blue ray izlenemeyeceği için uydu yayınlarıda max 720p hd yayın yaptıkları için gelecek 8-10 yıl içinde 1080p yayınların zor olduğu için sırf blueray filmde çok iyi görüntü veriyor diye (ki plazma çok daha iyi veriyor) sd veya çakma hd lerimizi oldukça kötü bir seviyede izlemek çok manasız? üstelik 6470 modeli f7 veya f8 gibi 4 çekirdekli değildir..
    oldukça düşük özellikleri vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbasaran82 -- 18 Ağustos 2013; 13:40:48 >

• model ve özellikleri
     Samsung UE65F6470 - 65' 3D Smart TV
  • Hocam yani sen şimdi 8000 modeline gerek yokmu diyosun bunla (6400) olaystation veya film için gözle görülür bir fark yaşarmıyız 8000 modeline göre 65 inch de???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baileys26

Hocam yani sen şimdi 8000 modeline gerek yokmu diyosun bunla (6400) olaystation veya film için gözle görülür bir fark yaşarmıyız 8000 modeline göre 65 inch de???

ben sadece işlemcinin görüntüye ekti etmediğini ifade ettim
    f6 ile f8 arasında görüntüye ekti eden diger özelliklerdir ki buda maliyete yansımıştır zaten..
    en iyisi flash diske bir kaç farklı viedo formatında filmler atıp her iki modelide magzalarda tek tek test edip karar verin
    SD HD 1080PHD AVİ hızlı sahneler akıcı sahneler spor görüntüleri v.s. v.s.
    ama ben film konusunda plazmaya biraz daha sıcak bakıyorum
    özellikle f7 f8 lerde görüntü çok kırmızı insan teni çok kırmızı çıkıyor parlak görüntü veriyor doğallığı bozuyor buda benim göz tercihim değil :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbasaran82 -- 20 Ağustos 2013; 10:32:13 >

• Üstad gönül isterki 12000 tl cik bir paramız olsa panasonic 65vt60 alıp karşısında patlamış mısır yemek(bu kadar para verilince televizyonu açmasan bile olur).
    vt50 arıyorum teşhir var bi iki tane 7000 tl civarına veriyolar ama o parayı veripte milletin dokunduğu televizyon ben almam şahsen. 65st50 deseniz plazma ama o görüntüye plasma demek bin şahit ister. panel gri renk bi kere baştan kaybediyor. kontrastı projeksiyon kıvamında.
    Arkadaşa katılıyorum büyük ekranda kesinlikle plasma ama panasonicde bunu bildiğindenmidir nedir burnundan kıl aldırmıyor ve fiyatlar çok pahalı.
    Adamlar bide yetinmemiş PANASONIC TX-P60ZT60E diye bi model çıkarmışlar özel seriymiş. Fiyatı 15000 tl o parayı vericeğime sony 4klara yönelirim diyiveriyor insan.

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/PANASONIC-TX-P60ZT60E-60-in%C3%A7-152-cm-Ekran-3D-SMART-Plazma-TV-Dahili-Uydu-Al%C4%B1c%C4%B1,103452,465026,832231.html?langId=-14

bir model daha var 65stw60. bu modelde panasoniğin yeni modelleri arasında. bunun st olması sizi yanıltmasın st50 ile hiç alakası yok.50 inçini gördün gayet başarılı.yetkili arkadaş bunun eski gt50lerle aynı ayarda olduğunu söyledi. fiyatı şu an mediamarkta 10000 tl. vatan bilgisayarda bi ara 8000 civarı bi fiyatla stoğa girdi. bu televizyon zaman içinde alınabilecek fiyatlar olan 6000 tl civarına düşerse hiç düşünmeyin derim(şu an st50yi 4800 civarına satıyolar). ben beklemeyi düşünüyorum sizi bilemem ama...

• quote:

Üstad gönül isterki 12000 tl cik bir paramız olsa panasonic 65vt60 alıp karşısında patlamış mısır yemek(bu kadar para verilince televizyonu açmasan bile olur).
    vt50 arıyorum teşhir var bi iki tane 7000 tl civarına veriyolar ama o parayı veripte milletin dokunduğu televizyon ben almam şahsen. 65st50 deseniz plazma ama o görüntüye plasma demek bin şahit ister. panel gri renk bi kere baştan kaybediyor. kontrastı projeksiyon kıvamında.
    Arkadaşa katılıyorum büyük ekranda kesinlikle plasma ama panasonicde bunu bildiğindenmidir nedir burnundan kıl aldırmıyor ve fiyatlar çok pahalı.
    Adamlar bide yetinmemiş PANASONIC TX-P60ZT60E diye bi model çıkarmışlar özel seriymiş. Fiyatı 15000 tl o parayı vericeğime sony 4klara yönelirim diyiveriyor insan.

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/PANASONIC-TX-P60ZT60E-60-in%C3%A7-152-cm-Ekran-3D-SMART-Plazma-TV-Dahili-Uydu-Al%C4%B1c%C4%B1,103452,465026,832231.html?langId=-14

bir model daha var 65stw60. bu modelde panasoniğin yeni modelleri arasında. bunun st olması sizi yanıltmasın st50 ile hiç alakası yok.50 inçini gördün gayet başarılı.yetkili arkadaş bunun eski gt50lerle aynı ayarda olduğunu söyledi. fiyatı şu an mediamarkta 10000 tl. vatan bilgisayarda bi ara 8000 civarı bi fiyatla stoğa girdi. bu televizyon zaman içinde alınabilecek fiyatlar olan 6000 tl civarına düşerse hiç düşünmeyin derim(şu an st50yi 4800 civarına satıyolar). ben beklemeyi düşünüyorum sizi bilemem ama...

şuan 55st50 de 2600 larda hepsiburada.com
    alınırmı alınır neden alınmasın, bir la6 7 8 veya f6 7 8 serisine 4-5 bin lira bayılacağına bu panel her turlu onların karşısında dimdik dururmu bence durur hiç geriye kalır yanı yok (smart ıvırzıvırları hacır)

• acaba 65vt50 sıfırı bulabilirmiyiz bi yerlerden. hem bildik kafamız ağrımaz. 7000 tl civarıdır diye tahmin ediyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.