Şimdi Ara

Samsung Telefonlara Özel Detaylı İyileştirme Rehberi ve Bilgi Paylaşımı [ANA KONU] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: zaferaxu Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
988
Cevap
228
Favori
75.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
116 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam aklıma bir şey geldi ama bu mümkün mü Değil mi bilmiyorum

Ben evdeyken çoğu zaman wi-fi arama özelliğini kullanıyorum yani cihaz uçak modunda

Acaba wi-fi bağlantımız kesildiği anda otomatik olarak uçak modunu kapatabilir miyiz ki

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Bu iş olabilir ama biraz pil ömründen feragat edilmesi gerekir.

Bunun için Tasker adı verilen bir uygylama kullanabilirsiniz. Tasker, Android tarafının en güçlü otomasyon uygulamalarından biridir. Aklınıza gelebilecek her türlü şeyi yapabilirsiniz onunla. Tabi benim çok deneyimim yok bu uygulama ile. LG G6 kullandığım vakitte kullanıyordum. Kulaklık bağlayınca otomatik olarak Spotify açılıyordu. Okula gelince otomatik olarak Hücresel Veri kapanıp WiFi açılıyordu vesaire.

Bunu Bixby Rutinler ile yapabilir misiniz bilmiyorum. Ben kullanmadığım için yorum yapamıyorum. Burada Bixby Rutinleri çok etkin kullanan arkadaşlar var. Kendileri buradan bize bilgi verebilirler. Hatta rehberde o arkadaşlara bir bölüm bile verebilirim seve seve.

• Kullanmadığım uygulamarı sildim Eylül güncellemesi sonrası tekrardan dalvik işlemlerini yaptım güncelleme sonrası kullanılmayan uygulamaları uyku moduna al açılmıştı tekrar kapattım dexopt komutu bende de hata vermişti bir gece şarjda beklettim ve rehberin sonun da bulunan ayarlamaları daha önceden yapmıştım. S21 fe cihazım da 120 hz ekran, oto parlaklık ve karanlık mod açık, kullanımın 10-11 saati mobil veri ve bulunduğum yerde Şebeke çekiminde sorun yok.

Samsung Telefonlara Özel Detaylı İyileştirme Rehberi ve Bilgi Paylaşımı [ANA KONU]

• Sonklavyebükücü kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam

Işin açığı evde wi-fi araması kullanma amacım pile fark edilir katkısını gördüm pil ömründen kayıp yemek istemem

Aslında ben de birkaç ay öncesine kadar yoğun bir şekilde bu bixby rutinleri kullanıyordum Hatta YouTube'a bir video atmışlığım bile var bu konuda😀

Evet oraya bakmak lazım Bir an kafam durdu hiç aklıma gelmedi orası bakayım bir

• receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Tasker şöyle, uygulamanın arkaplanda sürekli gerekli koşulların sağlanıp sağlanmadığını kontrol etmesi gerekiyor. Bu yüzden pil harcaması biraz artabilir. Ama dediğim gibi, çok güçlü bir uygulamadır.

Rehberi bir deneyin, pil konusunda günü çıkaracak gibiyse cihaz Tasker'ı bir düşünün bence.

Bu arada Bixby rutinler konusunda işe yarar olduğunu düşündüğünüz rutinleri burda paylaşabilirsiniz. Rehberde size de yer veririz, iyi olur.

• Bunun S21 FE olduğuna inanmak zor gerçekten. Rehber dışında yaptığınız bir ayar var mı acaba? Konu ortalamasından çok üsttesiniz çünkü.

• Samsung a50 cihazım volte görüşmesi açıkken cok ısınıyor buna bir çözüm bulabilir msiiniz tum samsunglarda oluyor mu bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sayesinizde hocam 🧿 :) ram bölümünde çalışan uygulamalara bakıp kullanmadığım halde pil tüketen uygulamaları kontrol edip sildim onlarda rehberde bulunan uygulamalardı, dikkatimi çeken cihazımı bul kapalı olduğu halde ve Samsung tts metinden konuşmanın pil tüketim yüzdeleri fazlaydı. Farklı olarak S21 fe de şebeke seçimi olmadığı için rutinden 4.5 g (Lte) olarak ayarlamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oyunbüs -- 22 Eylül 2022; 23:37:58 >
    Bu arada denemek için sizin listeyi sildim ben de. @murat'ın yaşadığı sorun bende yok. Çok ilginç. Onun cihazda ne neden oluyor acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunu dolaylı yoldan azaltabiliriz. Genel cihaz ısınmasını azaltabiliriz. VoLTE kullanırken ısınma olması yaygın görülen bir durum, el yakacak kadar ısınma varsa sorun var diyebiliriz.

Rehberi uygulama şansınız oldu mu acaba?

• @Murat Burç hocamın yaşadığı sorunun sebebi rehber değil gibi görünüyor. Herhalde cihazla ilgili bir durum var. Rehberi uygulayan kimseden böyle bir dönüş almadım çünkü.

• Rehberden sonra çalışmamaya başladı ilginç gerçekten. Rehberden dolayıdır demiyorum ama durum bu

Şimdi sifirlamakla pek ugraşasım yok dursun öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat Burç -- 23 Eylül 2022; 22:51:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S21 fe de pubg mobile 90 fps sonucu yani exynos 2100 performansı diyebiliriz, 2 maç oynandı aradaki derin düşüşler lobi dönüşleri sıcaklık 45 leri görse de genelde 44 civarı idi.

Samsung Telefonlara Özel Detaylı İyileştirme Rehberi ve Bilgi Paylaşımı [ANA KONU]

• Telefona yeni numara kaydederken Google hesabı çıkmıyor bu hangi adb yi silmekten dolayı olmuştur? Geri yüklemek istiyorum

• SoldaTr kullanıcısına yanıt
    Hangi uygulamaları sildiğinizin bir listesini atabilir misiniz pm üzerinden?

Şu anda işe geldim. Eve gidince bakıp atayım liste yapmıştım

• SoldaTr kullanıcısına yanıt
    Hocam şu an kendi cihazlarımda deneme yaptım, bende de çıkmıyordu. "syncadapters.contacs"(ismi tam hatırlamıyorum) uygulamasını geri yükledim,

Google Play Servisleri'ne kişiler izni verdim. Hesaplar kısmına girerek senkronizasyon yaptım, şimdi tekrar çalışıyor. Konu hakkında size de yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.

• 37 dakikada %21 pil tüketimi biraz fazla gibi geldi hocam. Gerçi pek de anladığımı söyleyemem bu işten, oyunlarla aram yok pek.

FPS gayet iyi görünüyor ama.

Tamamdır akşam öyle yapayım. Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.