Şimdi Ara

Samsung SWA-8500S Arıyorum (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
624
Cevap
22
Favori
47.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sgkhn01

Swa-8500S arka kit hoparlörleri 2 yıldır Q70R saundbar ile kullanıyorum. Netflix yada Amazon Prime de arka kitler hiç tatmin etmiyordu. Araştırmalarım üzerine aşağıdaki linkteki videoyu bulup çözüm bulmaya çalıştım. Aliexpresten mini amfilerden aldım gelince bağlayıp verim almaya çalışacağım. Ses konusunda 8500S modeli sorunlu. Böyle bir çözüm ile kullanırım derseniz alın yoksa başka modellere bakın derim.

https://www.youtube.com/watch?v=NEeoFVZw8JM&feature=youtu.be

sorunlu derken? ses yetersizliği mi?

bağlantıda mı sorun yaşadınız?

videodaki anfi samsung soundbar a bağlanır mı?

acaba hoperlörler mi yetersiz yoksa 8500 anfisi mi? 8500 anfisine başka operlör bağlasak olur mu?

ARAMEX ile birlikte gönderilir

Takip Kimliği: xxxx

24 Ağustos Salı

12:37

Paket teslimata çıktı.

İstanbul, TR

23 Ağustos Pazartesi

22:01

Paket taşıyıcı tarafından alındı.

İstanbul, TR

ÖĞLEDEN SONRA 10:00

Paket dağıtım merkezine ulaştı.

İstanbul, TR

19 Ağustos Perşembe

12:34

Paket taşıyıcı tesisi terk etti.

New York, ABD

18 Ağustos Çarşamba

20:47

Paket taşıyıcı tarafından alındı.

New York, ABD

3:20 AM

Paket bir Amazon tesisinden ayrıldı.

Trenton, NJ ABD

17 Ağustos Salı

3:39 ÖÖ

Paket bir Amazon tesisine ulaştı.

Robbinsville, New Jersey ABD

Paket gönderildi

benim sıparış geliyor. umarım burada ilgili arkadaşlara olumlu sonuçlar paylaşırım....

• Nasıl bir setuptan q70r/q800t + 8500S setupuna geçtiniz bilmiyorum ama yukarıda gerekli açıklamayı yapmış arkadaş. Bluray dts hd veya truehd gibi ses formatlarına sahip içerikler oynattığınız zaman o arka kitlerden bile inanılmaz bass geldiğini göreceksiniz. Tabi filmde arka seslerin kodlanması gerekiyor. Bu da genelde aksiyon savaş filmlerinde yönetmen arka seslere önem verirse yapıyor. Çoğu netflixteki veya amazondaki içeriklerde arka kitler biraz sönük kalabiliyor. Hem sıkıştırılmış ses kullanıyorlar hemde filmlerde arka kitlere sesi kodlamıyorlar genelde. Yani uzun lafın kısası ürünün sesi az falan değil yerine göre değişiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cji

Arkadaşlar dün akşam ürünü test ettim. Öncelikle sorunsuz bir şekilde çalıştı :) Kurulumdan başlayayım; ürün manualinde ve internet üzerinde çoğu yerde soundbar kapalıyken vol düğmesini yukarı dogru 5 saniye tutarak yazıyordu fakat bende Source tuşuyla gerçekleşti. Source tuşuna 5 saniye kadar basılı tuttum, cihaz ile eşleşti ve 8500s üzerinde link ışığı mavi renk sabitledi. Soundbar kumandası ile settinge girdiğimde rear speaker ve bir sonraki rear speaker level iki seçenek geldi. rear speaker olan sadece on/off, diğeri ses seviyesi -6 +6 olarak ayarlanabiliyor. Gene kullanıcı yorumlarına göre +4 yaptım seviyeyi. Sonra resimde görebileceğiniz konumlara yerleştirdim. Buarada dün misafir vardı o yüzden kabloları gizleyemedim. Ayaklık içinden geçirim daha düzgün bi konumlandırma yapacağım akşam, kablolar hiç gözükmeyecek.
    Gelelim deneyime :) Ürün tahminizden çok daha ufak ama malzeme olarak çok kaliteli duran bi ürün. Sıgara kutusundan en boy olarak bi tık daha yüksektir, tabi derinliğide var. Mesela örnek olarak diyelim soundbar ses seviyesi 15 olsun Standart yada surround mode farketmeksizin soundbardan çıkan sesin tahmini %10u sabit arkalardan geliyor. Her koşulda bu gelen %10luk ses gerçekten sese büyük bi sahne ve boyut kazandırıyor. Ve bu illa Netflix vs gibi 5.1 yayınlarda değil normal stereo tv kullanımlarımda bile çok hoş, True sound dedikleri sanırım bu. Sonra bahsettiğim gibi misafir olduğundan dolayı fazla test edemesemde youtube , kısa süreli netflix ve çeşitli kanallarda ufak denemeler yaptım. Mesela bi tren sahnesi vardı; kamerayı çekenin sesi sol arka, hemen sağındaki sağ arka ve görüntüdeki kişinin sesi karşıdan geliyordu. nasıl sepere edilmiş diye şaşırdım, gerçekten güzeldi dinlemeniz lazım :) Bir de misafirlerle muhabbet esnasında sol taraftan bi kaykay sesi geldi bi anda boşluğuma geldi, değişik bi histi. O kaykay sesinden sonra ilk başta yorumlara bakarak +4 yaptıgım leveli +2 ye düşürdüm ki bence bu akşam iyice dinleyince +1 yapacagım gibi. İlk kurulum sonrası ses seviyesi size düşük gelebilir, bahsettiğim %10 gibi düşünün. Düşük gelme nedeni yeni bi ürün oldugu için bekledğiniz bir ses var :) +2 ile başlayın derim size olan uzaklıgına göre. Kurulumuda çok basit zaten. Surroundu geçtim sabit %10luk verdiği ses bile odayı doldurup sahne genişliği kazandırıyor. Bence sonuna kadar güzel ve stoklarda olması gereken bir ürün.
    Son olarak ayaklıkları Ctt H1 ev sinema hoparlör stand diye aldım çifti 250tl gibi birşeydi fakat yuvaya tam oturmuyor. Ona bi civata ayarlamam lazım şimdilik biraz aşağı dogru bakıyor ama 60-120cm yükseltilebilir ayak olduğu için yukarı kaldırım şimdilik bir sıkıntı yok. Uzun oldu biraz bu tip şeylerde anlatıma pek alışık olmadıgım için atladığım yada anlatamadıgım şeyler olabilir sorunuz olursa sorunuz :)

Arkadaşlar merhaba,

Eski mesajlarda da belirttip izlenimini paylaştıgım SWA-8500S arka kitleri satmayı düşünmekteyim. Çok çok memnunum fakat son 5 aydır sarılı dolapta duruyor evde ki 17 aylık minik canavarın hareketliliğinden dolayı :) Ctt H1 ayaklıklar ile ilgili de yazmışım tam oturmuyor hafif aşağı bakıyor diye de bir sıkıntı yaşamadım 5 ay öncesine kadar o şekilde kullandım, ürünle birlikte vereceğim. Ürün temiz alındığında neyse gene öyle, bilgilerinize. İlgilenenler mesaj yoluyla ulaşabilir.

• sevgili forumdaşlar, 8500s geldi de, sadece 110 volt ile çalışıyor?

2021 moden giriş 110-120 v yazılı. kontrol ettim dönüştürücü anahtar vs. yok.

istanbuldan sıparış verdim , pazartesine ancak elimde olur.

• Elektronikçi arkadaşlar Günaydın.

bu aparat iş görür mü?

Samsung SWA-8500S Arıyorum
    Samsung SWA-8500S Arıyorumgittigidiyor
    Voltaj Çevirici 110-220 Volt 50 Watt (Türkiye için) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
    https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/voltaj-cevirici-110-220-volt-50-watt-turkiye-icin_pdp_656097141
  • mamoste1 kullanıcısına yanıt

Ben şundan kullanıyorum

Universal Çevirici Priz Amerikan İngiliz Fiş Dönüştürücü https://www.amazon.com.tr/dp/B08G4NQ23T/ref=cm_sw_r_cp_apan_glt_i_YT8HP5V674PZ2BAF3EQS

İki tane var. Biri xbox series s için diğeri telefon medya played ne varsa kullanıyorum. Birini 4 yıldır xbox için olanı 1 yıldır kullanıyorum. Şu ana kadar sorun yaşamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

Ben şundan kullanıyorum

Universal Çevirici Priz Amerikan İngiliz Fiş Dönüştürücü https://www.amazon.com.tr/dp/B08G4NQ23T/ref=cm_sw_r_cp_apan_glt_i_YT8HP5V674PZ2BAF3EQS

İki tane var. Biri xbox series s için diğeri telefon medya played ne varsa kullanıyorum. Birini 4 yıldır xbox için olanı 1 yıldır kullanıyorum. Şu ana kadar sorun yaşamadım

ilginiz için teşekkürler. xbox cihazınız 110-220 uyumlu olmalı? yoksa sadece 110 v girişli mi?

bana gelen swa 8500 arka kit sadece 110-120 v 55 what akım istiyor. galiba linkini verdiğin sadece priz dönüştürücü? yoksa adaptör mü?

fiyat çok uygun ancak priz dönüştürücü mü yoksa akım dönüştürücü mü emin olmam lazım. 110 volt girişe 220 direkt bağlanırsa beslenmeyi patlatır.

Daha bilgili biri cevaplarsa iyi olur ama bende daha önce lg sk10y için arka hoparlör almıştım amazon amerikadan. Onun arkasında da aynı şeyler yazıyordu bu aleti kullandım uzun süre sorun olmadı. Yanlış bilmiyorsam kendi içersinde 220 geleni 110 olarak veriyor zaten hoparlör veya başka cihazlar. Standart olarak öyle diye biliyorum. Özellikle sadece 110 ile çalıştırırlarmı bilemiyeceğim. Siz riske atmayın cihazınızı Bilen birine danışın. Benim aldığım cihazlarda bu şekilde kullandım ama yine doğru olmayabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

Daha bilgili biri cevaplarsa iyi olur ama bende daha önce lg sk10y için arka hoparlör almıştım amazon amerikadan. Onun arkasında da aynı şeyler yazıyordu bu aleti kullandım uzun süre sorun olmadı. Yanlış bilmiyorsam kendi içersinde 220 geleni 110 olarak veriyor zaten hoparlör veya başka cihazlar. Standart olarak öyle diye biliyorum. Özellikle sadece 110 ile çalıştırırlarmı bilemiyeceğim. Siz riske atmayın cihazınızı Bilen birine danışın. Benim aldığım cihazlarda bu şekilde kullandım ama yine doğru olmayabilir.

Haklısınız,

riske girmemek için ,105 tl ye 50 watt lık bir adaptör aldım. şuan dağıtımda.sonucu bilgi amaçlı paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilyasova19

Merhaba,

Aşağıdaki işlemleri yaptıktan sonra arka hoparlörlerden çok güzel verim almaya başladım. Belki birinin işine yarar diye yazıyorum:

• Soundbar'ı, subwoofer'ı ve arka hoparlörlerin tamamını fişten çıkarın.
    • Subwoofer'ı fişe takıp arkasındaki reset tuşuna 5sn boyunca basılı tutun. Mavi led yanıp sönecek.
    • Soundbarı fişe takın. Ortadaki daire şeklindeki tuşlardan üsttekine ID SET yazısı gelene kadar basılı tutun.
    • Arka hoparlörleri fişe takın. Alıcının arkasındaki reset tuşuna 5sn boyunca basılı tutun.
    • Kumandadaki aynı tuşa basılı tutun. ID SET yazısı gelene kadar
    • İşlem tamam.

Bu şekilde resetledikten sonra çok güzel ses almaya başladım ve keyifli bir atmosfer yarattım. Sonorous SP200 stand ile kullanıyorum. Koltuğun iki ucuna yerleştirdim.

Bugün de T650'den Q70T'ye yani Dolby Atmos'a geçiyorum. Bakalım o nasıl bir etki yapacak.

Alıntıları Göster

5.maddede "kumandanın aynı tuşu" tam olarak hangi tuş?

ihtiyarın anlıyacağı şekilde lütfen.

ben yukarıdakı adımları yaptım. q8000t ile 8500s arka hoperlörleri eşleştiremedim?

Yardım lütfen?

• Evvet nihayet oldu. eşleştirdim 8500s arka kiti Q800t soundbar ile.

forumdaki arkadaşların anlatımlarını yapamadım..

son olarak soundbarı kumanda ile kapattım. arka kiti resetledim.mavi ışık yanıp sönerken,kapalı soundbara kumandanın ses tuşunu bir süre basılı tutunca "ID SET" yazısı çıktı ekranda.

hepsi bu kadar.

denemelerim olacak, sonuçları paylaşırım.

• Sony 5+1 ses sisteminin arka operlörleri daha büyük ve watt olarak yüksek. samsung arka operlörlerin yerine taktım. daha yüksek ses çıktı ancak, arka operlörlerin baskın çıkması rahatsızlaştırıcı oldu.

orijinal operlörlerin sesi belki direkt olarak fark edilmiyor amma çevresel sese ahenk katıyor.

kısacası sonuçtan memnunum. biraz mastaflı oldu ....

• Swa-8500S için burada yazdıklarımı geri alıyorum arkadaşlar. Q70R saundbarımı 50NU7400 model TV ile kullanıyordum dün itibariyle 55Q95T modele geçtim. TVde saundbar gibi Q serisi olduğu içinmidir bilemiyorum, ses sistemi resmen level atladı. earc aktif Netflix Amazon atmos destekli müthiş bir atmosfer oluştu. Yerel uydu izlerken eski TV de ses 40 lardaydı şimdi 15 te daha yüksek ses geliyor. Netflix yada Amazonda 5.1 film izlerken arka kitlerden hiç ses gelmeyen sahnelerden şimdi börtü böcek, kuş vs ayrıntı sesler gelmeye başladı.

Aliexpres üzerinden aldığım amfi denemeye gerek kalmadan kaldırdım.

• günaydın

arkadaşlar things veya kumanda ile operlör ayarlarını nasıl ve hangi tuşlarla yapıyoruz ? lütfen..

Kumandada çark simgeli ses denetimi tuşuna ard arda basınca ekrana sırası ile hoparlörler geliyor (center hariç, son güncelleme onu çıkarmışlar):

Samsung SWA-8500S Arıyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayaydin

Kumandada çark simgeli ses denetimi tuşuna ard arda basınca ekrana sırası ile hoparlörler geliyor (center hariç, son güncelleme onu çıkarmışlar):

Çok teşekkür ediyorum.

otomatik güncelleme açık.yapmış olmalıki, güncelleme butnuna basınca, 7 ye kadar sayıp, yeni güncelleme yok diyor.

Yazılım bilgisi şöyle.

alt-modül yazılım sürümü

74

eklenti sürümü

2.2.102

• sgkhn01 kullanıcısına yanıt

O nasıl bişey ya ben 55MU9000 tv kullanıyorum q70r+swa8500s ile senin bu saydıklarını alabiliyorum zaten. Arka kitlerden kuş böcek çıtırtı pıtırtı sesleri gayet temiz geliyor. Hemde ses %30 da falanken. Yani %50 falan açsan zaten rahatsız olursun sesten basstan falan gümbür gümbür sesi var cihazın.

• operlörlerin ses ayarlarını sormuştum.tayaydin bey izah etmiş. bir sorundan değil.

Qled 65 F _Q800t ve 8500S atka operlör. maalesef apartman ortamı,sesı 25 den fazla açamıyorum.

LA CASA DE PAPEL dizisinin yeni bölümleri geldi izlerken, arka hoperlörlerde dahil müthiş bir ses şöleni var. ben sesi 22-23 cıvarı açabıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Licox

Q800T soundbarını bir haftadır kullanıyorum ve genel itibariyle memnun kaldım. Fakat subwooferdan ciddi bir vınlama sesi gelmekte. Bunun çözülüp çözülemeyeceğini biliyorsanız lütfen bana yol gösterin. Ayrıca 3 gün önce sipariş ettiğim swa-8500s arka hoparlör kiti de bugün elime ulaştı. Bağlantısını yaptım ve test ettim. Ciddi bir hayal kırıklığına uğradığımı belirteyim. Öncelikle sesi çok az. Soundbarın ayarlarından arka hoparlör sesini sonuna kadar açmama rağmen sesi çok az benim için. Fakat ses azlığından daha kötü olan bir sorunu daha var maalesef. Hoparlörlerden gözardı edilemeyecek şiddette bir cızırtı geliyor. Ürünü alan diğer arkadaşlar böyle sorunlar ile karşılaştınız mı siz de? Yoksa benim cihazımda mı bir sorun var. Ses azlığı hadi neyse de bu cızırtı yüzünden ürünü iade etmeyi düşünüyorum maalesef.

Hocam merhabalar. Q800T'deki cızırtı sorununu çözebildiniz mi? Ayrıca arka hoparlörlerin az ses verdiğinden şikayetçiymişsiniz. SWA-9000, 9001, 9500 gibi serilerde de aynı ses şiddeti mi var, araştırdınız mı?

• ydn06 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Cızırtı soundbardan gelmiyordu bu arada swa-8500s'den geliyordu. Yaptığım testler sonucunda problemin xiaomi tv box'tan kaynaklandığını farkettim. Receiver, bluetooth veya wifi ile bişey dinlerken/izlerken herhangi bir cızırtı yok. Q800T'nin ayarlarından swa-8500s'in sesini yükseltebiliyorsun. Soundbardan geldiği gibi yüksek ses gelmiyor ki amacı da o değil zaten. Sadece çevresel ses oluşturmak için bu ürün. Şimdilik ihtiyacımı karşılıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.