Şimdi Ara

Samsung servise giden cihazi ayni bataryayla geri yollayip batarya degisti diyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen hafta İstanbul Maltepe BDH bilişime batarya ve birkac sorun icin giden Samsung s10 lite cihazımın batarya değişimi yapıldığı söylendi. gelen servis kağıdında da ayni sey yaziyor fakat sifirlanmasi gereken sarj döngüsü kaldigi yerden devam ediyor. resimlerden bakilabilir. anladigim kadariyla Istanbul BDH bilişim anlamayan insanlari bu şekilde kandırıyor ve samsungunun adını kötülüyor.

iki ayri programdan bakilan sarj döngüsü ve servis kağıdı;

Samsung servise giden cihazi ayni bataryayla geri yollayip batarya degisti diyor Samsung servise giden cihazi ayni bataryayla geri yollayip batarya degisti diyor
    Samsung servise giden cihazi ayni bataryayla geri yollayip batarya degisti diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakogg -- 16 Mayıs 2022; 11:57:4 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• If you're not rooted and don't have a computer or wireless ADB set up:

Open dialer and type *#9900#

2) Press "Run dumpstate/logcat/modem log" or "Run dumpstate/logcat"

3) Press "Copy to sdcard(include CP Ramdump)"

4) Navigate to data/log with your favorite file explorer. There should be a file named "dumpState_G998..._current date+some number.log"

EDIT: I recommend downloading a log viewer off the playstore instead of steps 5 and 6.

5) Change the file extension to a text file by replacing ".log" with ".txt"

6) Open the file with your favorite text editor. You don't have to rename file if the text editor is able to open .log files.

7) Search for "sec-battery samsung_mobile_device:battery: sec_bat_store_attrs: BATTERY_CYCLE" or just "BATTERY_CYCLE". EDIT: If you're using an Exynos device, search for ""cisd_data". The 8th value is cycle count.

Kaynak reddit.
    Bende programlar 0 gösteriyor ama bu yöntem ile doğruyu buldum benimde batarya değişmişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dogecoin kullanıcısına yanıt
    peki batarya degisince batarya performansında iyilesme oldu mu yoksa benzer mi?

• yakogg Y kullanıcısına yanıt

Evet olmuştu, bataryanın değiştiği arka kapaktan belliydi bende yapıştırı kalınlığından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dogecoin -- 16 Mayıs 2022; 20:58:26 >
    deneyip sonucu yazacağım tesekkur ederim.

Bu verilere ulastim hocam. Samsung servise giden cihazi ayni bataryayla geri yollayip batarya degisti diyor Samsung servise giden cihazi ayni bataryayla geri yollayip batarya degisti diyor Samsung servise giden cihazi ayni bataryayla geri yollayip batarya degisti diyor Samsung servise giden cihazi ayni bataryayla geri yollayip batarya degisti diyor

• yakogg Y kullanıcısına yanıt

Bilemedim hocam, benim telefon 2 yıllık s10e, geçen ay yaptığımda 250 küsürdü , 13-14 ay önce batarya değişti. Ama sende battery changed yazıyor garip. Bence değişmiştir hocam koskoca servis unutup geri yollamaz diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dogecoin -- 16 Mayıs 2022; 23:1:19 >
    benim düşüncem unutmaktan ziyade acaba çok ölü durumda olmayan bataryalari degistirmeyip, değişti diyip geri mi yolluyorlar acaba. bizim gibi anlayan var anlamayan var çünkü 10 kisinin 8 i yutar bunu. bir sekilde kanitlamalarini istedim. samsung çözüm merkezi bdh maltepe servisiyle görüşüp dönüş yapacaklarini soyledi haber bekliyorum. sikayet var ve buraya yazdim kanitlanmazsa eksiye de yazıcam.

• bende 1120 diyor cycle için, tel 3 senelik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kuasudba kullanıcısına yanıt

Sorun şu batarya hiç değişti mi değişmediyse gayet normal günde 1 kere şarj

değişmedi, değiştirmek istiyorum ama güvenilir bir servis lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de değişti dediler 3 hafta önce..

2. Programla sayaca baktım 22 yazıyor, yeni takmışlar demekki

@yakogg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 2 Haziran 2022; 11:39:38 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.