Şimdi Ara

Samsung S850 Hack Ederek Raw Formati Cekme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung S850 kamerayi hack ederek RAW formatli resim cekmeyi anlaticagim sizlere

simdi anlaticagim islemleri yaptiktan sonra cektiginiz resim hem JPG olarak hemde RAW olarak 2 formatta birden cekiyorsunuz !

oncelikle kamera kapaliyken Zoom dumesini yukari cekin (T moduna yani yukari ittirin) buna basili tutun ayni zamanda Menu/Ok dumesinede basili tutun bu 2 dumeye basili tutarken kameranin en altindaki lcd ekranin en dibindeki Play dumesine basin kisaca 2 dumeye basili tutarken 3. dumeye basicaksiniz bu islemleri makina kapaliyken yapicaksiniz eger anlattigim seyleri dogru yaparsaniz kameranin servis ayarlarinin oldugu bir ekran acilacak (not: anlaticagim sey disinda diger ayarlari kurcalamayin makinaniz kaput olabilir)

ilk ekranda version ve testler gozukuyor ok ok ok diye bu ekrandayken PLAY dumesine basin birsuru menu kelecek bu menu ekrani gelince 3 defa sag okuna basin menu dunesinin sagindaki zaman ayari dumesine yani sonra 2 defa asagiya basin menu dumesinin altindaki makro dumesine yani Histro/RAW ekranina gelecek orda menu/ok dumesine basin sonra sol dumesine basin menu dusunun solundaki dume flash dumesi yani sonra menu/ok dumesine basin

Disable 0
    Histogram 0
    RAW TYPE 2 yada 3u secin
    sonra tekrar menu/ok dumesine basin ana menuye geldiginizde makinanizi kapatin ve yeniden acin artik JPG+RAW olarak resimlerinizi cekebilirsiniz

ben test yaptim 5MP`de bir resmin boyutlarina baktim 1.60mb bir jpg ve 15mb raw dosyasi seklikde 2 dosya cikti

not: bu anlattiklarim diger samsung modellerindede olabilir enazindan S serilerinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeoharuka -- 5 Nisan 2011; 23:27:51 >

• sağolasın ben denedim raw şeklinde çekti
  • haa birseyi unutmadan hemen soyleyim bu raw olayinin tek bir dezavantaji var makina ile cektiginiz raw formatli resimleri makinadan goremiyorsunuz cektiginiz resme bakmak istediginizde bu format desteklenmiyor gibi hata mesaji aliyorsunuz bunu almanizda gayet normal sonucta S850`nin raw destegi olmadigi icin cektiginiz resimleri bilgisayara atmadan goremiyorsunuz.

resim iyimi cikti kotumu cikti mezzusuna artik cektiginiz resmin JPG versionundan anlayacaksiniz
  • Paylaşım için teşekkürler. RAW Type ın 1 2 3 şeklinde seçilmesi neyi ifade ediyor? Kalitesini mi acaba ?
  • tam bilmiyorum ama yabanci forumlarda okudugum bilgilere gore en idaali 2 secilecekmis
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.