Şimdi Ara

Samsung Recovery Alanını Geri Getirin/Değiştirin TÜRKİYE'DE İLK (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
874
Cevap
35
Favori
288.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yxl.

Windows 10 kullanırken srs5 ile yedekleme ve sonrasında geri yükleme yaparken sorun yaşayanlara kendi bilgisayarımda sorunu nasıl çözdüğümü anlatacağım.
    öncelikle Windows 10 srs5 ile Windows açılırken f4 tuşuna basılarak programa girilerek yedekleme yapabiliyor . fakat geri yükleme yaptığında Windows açılışta hata veriyor.
    Bunun sebebini bulmak için epey denemeden sonra Hiren boot programı ile bilgisayarı açtığımda C diskin önündeki sistem ayrıldı bölümünün içindeki dosyaların silinmiş olduğunu
    gördüm. srs 5 geri yükleme yaparken sistem ayrıldı diskin içini siliyor fakat yeni dosyalar oluşturmuyor, sistem ayrıldı bölümü etkin olarak işaretli bilgisayarda Windows
    başlamıyor. bu sorunu aşmak yedekleme yapmadan önce ya Windows açıkken başlat menüsü sağ tıklanarak disk yönetimi seçilerek açılan pencerede c disk etkin olarak
    işaretlenmeli, daha sonra Windows kapatılarak bilgisayar Hiren boot programı mini xp seçeneği ile açılmalı ve sistem ayrıldı bölümündeki boot klasörü kopyalanarak c disk
    içine yapıştırılmalı sonra hiren kapatılmalı. sıra bilgisayar açılırken f4 tuşuna basmakta. açılan srs ile tam yedekleme seçilerek c diskin imajını D yada başka bir diske
    yedekliyerek işlemi bitiriyoruz. aldığımız yedeği geri yüklemek istediğimizde bilgisayar kapalıyken açılışta f4 tuşuna basarak srs programını çalıştırıyor geri yükleme
    seçeneğini tıklayarak daha önce aldığımız yedeği kolay bir şekilde yüklüyoruz. benim bilgisayarda sorunsuz çalıştı ve Windows açıldı

ikinci yol temiz kurulum yapmakta. windows 10 yüklü DVD yada usb mizi takıyoruz ,kurulumu başlatıyoruz şimdi yükle-özel kurulum yolunu takip ederek ilerliyoruz. windowsu
    nereye yüklemek istiyorsunuz yazısı çıkıyor. sırayla en üstte sistem ayrıdı bölümü, C, TEMP PART D ve recovery alanı varsa C diski biçimlendir sil diyoruz. sonra sistem
    ayrıldıya tıklayıp genişlet diyoruz. sistem ayrıldı C ile birleşip kayboluyor. recoveriye hiç dokunmuyoruz. windowsu en üstteki diske yüklemeyi seçiyoruz.dosyaların yüklenmesini
    bekliyoruz.
    eğer windowsumuz her format attığımızda 0 bilgisayar gibi kullanıcı adı sormasını istiyorsak HIZLI BİR BAŞLANGI YAPIN yazısı çıkınca ctrl+shift+f3 tuşlarına basarak
    bilgisayarımızın SYSPREP modunda açılmasını bekliyoruz. birkaç dakika sonra bilgisayarımız administrator olarak masaüstünü açacaktır. bilgisayarımızı internete bağlıyoruz.
    Windows başlat -sol tık- ayarlardan güncelleştirmeleri denetle diyoruz. windowsumuz gerekli dosyaları indirip güncelleştirmeleri yüklemeyi bitirince yeniden başlat diyerek
    güncelleştirmelerin tamamlanmasını sağlıyoruz. ben şahsen sadece güncelleştirmeleri yükledim. diğer ayarlara dokunmadım. isteyen değiştirebilir
    işimiz bitince bilgisayarı kapatı seçerek kapatıyoruz
    sıra yedeklemede. bilgisayar açılırken f4 e basarak srs 5 in açılmasını bekliyoruz. yedeklemeyi seçerek C diskimizi D veya başka bir diske yedekliyoruz. aldığımız yedeği
    daha sonra bilgisayar açılışında f4 e basarak srs 5 ile geri yükleyerek kontrolünü yapabiliriz. yedeğimiz çalışıyorsa ve kurtarma alanına almak istiyorsak yedek dosyamızın
    içindeki dosyaların ismini init olarak değiştiriyoruz. yedeğin kurtarma alanına nasıl alınacağını daha önceki sayfalardan bakabilirsiniz.
    srs 5 ile format attıktan sonra ülke,dil,kulanıcı adı gibi seçenekleri kullanarak normal kullanıma geçebilirsiniz
    windowsumuz normal açılınca ve internete bağlanınca ürün anahtarını otomatik yükleyecektir. ilk yedeğimizi kurtarma alanına alınca etkinleştirdiğimiz windowsa istediğimiz
    programları yükleyerek ikinci bir yedeği D diskine alabiliriz
    bazı bilgisayarlarda wifi kartı sorun çıkarabiliyor. şu an kablodan internete bağlanıyorum. wifi kartı çıkarılmış vaziyette. izin dönüşü sorun çıkarmayan yeni bir
    wifi kartı tedarik etmeye çalışacağım
    yazdıklarımı uygulayanlar başarılı olursa , yaptıklarının işe yaradığını başkalarınında emin olması için foruma yazarlarsa iyi olabilir

Cok saol
    lazım olursa diye kaydedelim..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende Samsung NP300E5C-S06TR laptop var.HDD bozulunca yedeğini Samsung recovery solution ile harici hdd ye daha önceden almıştım.Fakat yeni hdd de Samsung recovery solution olmadığı için sistemi kuramadım.Admin tool 5 ve Samsung recovery solution usbde boot olmadı.dvd ye admin toolsu power iso ile çektim bios ayarlarını yaptım bir türlü Samsung recovery solution 5 i çalıştıramadım.acil yardım pls
  • Win 7 recovery var

Wim10 kullanıyorum

Ama Win10 recovery yapamadim

• sayın Ertemli yedeklemenin hangi aşamasında sorunla karşılaşıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yxl.

sayın Ertemli yedeklemenin hangi aşamasında sorunla karşılaşıyorsunuz?

Denemedim..

• Açılışta elim F4 e değdi recovery iptal edebilirmiyim yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi castiello06 -- 2 Ocak 2017; 11:28:21 >
  • Arkadaşlar benim r522 2 yıl önce perte çıktı gibi.

Bilgisayarı kullanırken renkler karışıp mavi ekran hatası verip kapanıyordu. Sonra laptop yüksekten düştü ekranın kasası açıldı şuan bantla duruyor. O halde açtıktan sonra 5 dk sürmeden pc kapanıyordu. Bi sürü iş var. 1 yıldır bilgisayarı hiç açmıyorum. Yazılım işlerinden anladığım kadar donanım işlerinden hiç anlamıyorum. Bana bu konuda yardımcı olanda yok. Dış kasanın ve ekran kartının tamiri mümkünmü onuda hiç bilmiyorum. Sizlerede haliyle yardımcı olamıyorum. Kusura bakmayın.

Şu recovery olayına pek kafayı takmayın. Çünkü sürekli windows ve programlar güncelleniyor. Bi zaman sonra artık takıntı yapıyor. Sürekli yedeği güncellemek istiyorsun. İllede uğraşacam derseniz otomatik kendiliğinden bi yedek alma programı varsa onunla uğraşın. Acronis belki bunu başarıyordur. Yada Pc yi kendi haline bırakın gitsin.

Selametle.

• Biraz hort olacak ama silinen resimleri tekrar yükleyebilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeqaS xLR

Biraz hort olacak ama silinen resimleri tekrar yükleyebilir misin?

Evet bekliyoruz
    Ayrıca win7 recovery win10 nasıl yapilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 19 Mart 2017; 14:55:51 >
  • Windows 7 recovery ile gelen bilgisayarımın kurtarma alanına srs 5 ile windows 10 recovery yükledim.sorun çıkarsa windows 10 recovery yedeği yüklüyorum

• Samsung recovery ile bilgisayarımı ilk günkü haline getirdim tam sistem geri yüklemesi yaptım fakat c de ki tüm dosyalarım yedekleyemeden gitti. C'deki masa üstündeki dosyalarımı nasıl geri getirebilirim acaba ?
  • Geri kurtarma programları kullandım ama çözümü tam olarak bulamadım sorunun çözümünü bilen bbiri var mı aramızda acaba ?
  • windows 10 recovery nasıl gömeriz
  • yxl. Y kullanıcısına yanıt
    kurtarma alanındaki Windows 10 recovery dosyaları.
    Restore klasörü eski recovery 7 de yoktu.windows 10 recovry yükleyince oluştu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yxl. -- 13 Haziran 2017; 2:26:45 >
  • magosa5555 M kullanıcısına yanıt
    1.Rufus ile admin tools 6.img dosyasını bu dosyanın yeteceği kadar yeri olan 2 gb lık flash belleğe yazdırdım. Rufus ayarları: uefi için gpt bölüm düzeni ve fat32 olarak ayarladım.
    2.format USB sini de aynı şekilde windows 10 iso yu yazdım farklı USB ye. uefi kurulum yapacam
    3.bios ayarları: fast boot=disabled
    secure boot=disabled ve bunun altındaki ayarı legacy and uefi OS seçtim. format için ayarladığım flash diski first boot ta başa aldım. kurulum aşamasında diski gpt ye çevirmek için: Burda diskimizi sıfirlayacağız. UEFI kurulum yapacağım için diski format atarken kurulumu başlat ekranında shift +f10 ile cmd açıp diskpart >list disk >select disk 0>clean >convert to gpt çevirdim sonra cmd yi kapattım. f2 ile bios tan bu sefer first boot ta ilk seçeneğe admin tool 6.img yazdığım flashı seçip sistemi yeniden başlattım. Samsung pc için f10 ile boot option dan admin tool yüklü olan flash diski seçtim.
    4. recovery solution açıldı recovery bölümünü oluşturdum.
    5.Bu aşamalarda Rufus ile aynı şekilde hazırlamış olduğum format flash bellek de takılıydi pc ye. first boot değiştirmeden recovery kurulumu tamamlanınca direk formata başladı windows 10 yükledim.
    6.formattan sonra admin tool yazılı flashı açtım winclon klasörü içinde admintool.exe yönetici açıp a) recovery programını windows ortamına kurdum. b) admintool içinde recovery aktif ettim. bütün programları kurdum her şey hazır iken yedek alma kısmına geldim ancak şöyle bir sorunla karşılaştım :
    NOT : samsung recovery solution 6 ile yedek almak istediğimde yedek boyutu recovery alanından küçük olmasına rağmen recovery bölümü var olmasına rağmen recovery bölümünü görmüyor. Bende her şeyi kurup yedeği 64 gb lık flash belleğe aldım. Ayrı bir hdd takılı bilgisayarımda oraya bu yedeği kopyaladım. gerek duyarsam tekrar flash belleğe atıp geri yükleme yapabilirim. ancak pc kapalı iken f4 ile girdiğimde bu yedek flash bellekte olmalı yoksa recovery alanına bir backup alamadığım için geri yükleme yapamıyorum. bu sorunu çözen lütfen yazsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetbulkac -- 4 Eylül 2017; 18:51:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mehmetbulkac kullanıcısına yanıt
    sayın mehmetbulkac srs 6 programı Windows 8 için hazırlanmış bir program. windows 10 açıkken çalıştırınca sorunlar yaşamanız normal gibi geliyor. srs 5 programındada Windows 10 açıkken çalışmıyor. eğer bilgisayar açılırken windowsu çalıştırmadan f4 e basarak srs 6 programını çalıştırabiliyorsanız program açılınca yedek al seçeneğiyle D disk yada USB ye yedek almayı deneyin

yedek alabilirseniz aldığınız yedeği yine f4 e basarak Windows kapalıyken geri yükleyin. geri yüklediğinizdede açılışta sorunlar çıkabilir.
    kolay gelsin
  • yxl. Y kullanıcısına yanıt
    sayın yxl. öncelikle teşekkürler. windows ortamında da pc kapalı iken açılışta f4 ile girerken de srs 6 sıkıntısız açılıyor çalışıyor.windows SSD ye kurulu SSD den 21 gb alan recovery için ayırdım. disk yönetiminde de bu bölüm görünüyor ancak backup yapmak istediğimde yedek boyutu recovery alanı (21 gb) boyutundan küçük olmasına rağmen srs 6 içinde görünmüyor. bu sorunu windows 8 yüklediğimde de yaşıyorum denedim. 'there are no drives available for backup' yazıyor. DVD-rom yerine taktığım HDD veya flash belleği yuvalarına taktığımda Srs 6 bu diskleri görüyor ve yukarıdaki uyarıyı vermiyor bu şekilde flash belleğe de yedek aldım ve bu yedeği HDD ye kopyaladım o kısımda da sorun yok. direk HDD ye yedek almamamın nedeni ne olur ne olmaz diye diski sıfırlamasın diye almadım. bu şekilde HDD ye kopyaladığım yedeği srs 6 yine görmüyor. direk HDD ye yedek alsam görür mü acaba ve diski sıfırlamaz değil mi? çünkü flash belleği aktif kullanıyorum içinde bekletemem yedeği. hepsinden ziyade asıl merak ettiğim oluşturduğum recovery alanını srs 6 niye görmüyor hem windows 8 de hem de windows 10 da durum bu.

• sayın mehmetbulkac anladığım kadarıyla Windows 10 u tek seferde kurtarma alanının içine yedeklemek istiyorsunuz. bu tek seferde mümkün değil. zaten kurtarma alanını yeni oluşturduğunuz için kurtarma alanı içinde de hazır bir yedek yok. yedek almak istediğinizde srs size yedeklemeye uygun D,E ve usb gibi uygun diskleri gösterir. kurtarma alanını göstermez. eğer bunlardan birine yedek almışsanız yedeği kurtarma alanına aktarmak için user olan dosya isimlerini init olarak değiştirin. bilgisayarı kapatın .f4 ile programı açın. açılınca ctrl+alt+f10 tuşlarına basın .şifre "secclx".konunun devamı forumun 1. sayfasında anlatılmakta. kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yxl. -- 5 Ekim 2017; 23:22:14 >
  • Merhaba
    Windows 8 için admin tool 6 nasıl indirebiliriz?İnternette aramadığım yer kalmadı ancak ya hatalı yada yok!Sitenizde yüklü olan (yandex disk alanına) bozuk disk yansıması hatası veriyor,ki denemek için4 kere indirdim.
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    Kolay gelsin..
  • şu adresi bir dene.notebook review adlı bir siteden aldım.denedim site açılıyor
    https://mega.co.nz/#F!s8gwWBxb!uEnBImJKatdqN64rN7utww

şu forum sayfasındaki aynı adresten tıklarsan sorgusuz sualsiz açılıyor.e posta felan istemedi
    http://forum.notebookreview.com/threads/deleted-recovery-partition-but-have-a-hdd-backup.758403/page-3#post9747850

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yxl. -- 11 Ocak 2018; 0:17:38 >

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.