Şimdi Ara

SAMSUNG R580 İNCELEME / KULLANICILAR KULÜBÜ (224. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.656
Cevap
17
Favori
336.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar benim bir sıkıntım var , imzamda görmüş olduğunuz Samsung R580-JS01TR laptopum asırı ısınmadan dolayı ekran kartından arıza yaptı. Şirketimizdeki IT ci arkadaşlar yapmış olduğu kontrolde ısınmadan kaynaklandığını söylediler , yapılacak olan işlem ise tam anlamadım ama parçayı 180 dereceye kadar ısıtıp tekrar yerine takacaklarmış oda çalışırsa yoksa makine çöp muamelesi görecek. Laptopum'dan memnunum bunun başka çaresi yok mu . Daha önce bu problemi yaşamış olan varsa yada bir çaresini söyleyebilecek varsa sevinirim

Saygılarımla
  • rista R kullanıcısına yanıt
    malesef başka çare yok ekran kartı değişmiyor
    sıcaklıktan dolayı temazsızlık oldugunu duymuştum ısıtınca ya düzeliyor yada tamamen gidiyormuş sanırım
    ama ilk defa bizim pc de oldugunu duydum genelde hp lerde olan bi sorundur.
  • m4libu kullanıcısına yanıt
    Yani bu durumda Makine Tozlu raflara doğru yol alıyor anladığım kadarıyla. 2nci el bakındım onlarda 700 aşağı değil ya ben i3 modeline bile razıydım aklımda olan durum 2nci el alıp bendeki HDD -işlemçi ve ram almış olduğum cihaza takma idi. Ekran kartının Değişmemesi kötü oldu bu durumda yoksa 150-300 tl bulurduk birşeyler.
  • Benim laptop'un sol hoparlör patladı. Artık yavaş yavaş "eskidim" sinyali vermeye başladı. Isınma olayı da arttı baya. Bir süre daha idare edip 2 adet 4'er Gb ram ve uygun fiyatlı 240 veya 256 gb ssd takıp temizletip hoparlör yenilemesiyle yeni bir makineye merhaba demek istiyorum.

Ram için şunu önermişler fakat benim makineyle uyumlu mu bilmiyorum.
    Makine modelim R580-JS04TR
    SSD için yine n11.com'da Sandisk 256 Gb Z400S modelini buldum. Bu model yeni sanırım. Ben araştırmaya başladığımda en uygun fiyat/performans Kingston SSDNow V300 modelindeydi. Sandisk Z400S modeli hakkında fikri olan ve kullanan var mı?

Hoparlör patlatıp değişim yaptıran var mı? Ne kadara mal oluyor? Tek hoparlör mü değişiyor yoksa bütünleşik çift hoparlör mü değiştiriyorlar.

2010 yazında almıştım bu dizüstü bilgisayarı ve daha hiç içini açtırıp temizletmedim veya macun yeniletmedim. İlk defa bu yaz sıkıntı yaşattı bana artık vadesi doluyor gibi geldi. Yeni dizüstü alsam alacağım makineler 2500-3000 TL civarında. Bana bu dizüstü yetiyor artıyor bile biraz performansı artırsam canavar olacak gibi geliyor. O kadar masraf yerine 500 TL masraf edip komple halletsem daha iyi olur gibi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnonimAdam -- 23 Kasım 2015; 13:03:49 >

• AnonimAdam A kullanıcısına yanıt
    alıcağınız ramlerin 4GB 1066MHz DDR3 CL7 olmasına dikkat edin bazı arkadaslar dual 1333 takınca mavi ekran hatası almışlar
    ondan dolayı bende forumdan 2. el 1 adet samsung 1 adet kingston 4+4 ram aldım suan 8gb hiç bi sorunu yok 60+60=120TL - eski ramleri 60dan sattım = 60tl ye ramler

ssd amazonda samsung 850evo 250gb 75dolardan gidiyor indirimlerle 190 200tl arasına denk geliyor türkiyede 330 340 arasında fiyatı
    sandisk ve kingston ssdlerinden şikayetler var zaten fiyatları en ucuz onlar var
    ondan dolayı bende samsung 840evo 120gb almıştım şuan memnunum 200tl ye almıştım o zamanlar ssd ler pahalıydı :)
    ssd için forumun ssd sıcak fırsatlar bölümüne yada yurtdısı sıcak fırsatlar bolumunden amazon kısmına bakabilirsiniz

eski harddiski de cd rom u söküp yerine satılan aparatla harddiski monte ettim direk cdrom kapagını aparata takıyosunuz hiç bi değişiklik olmuyor dış görünüş açısından
    cdromuda usb den çalışması için aparat aldım bu 2 aparata 40tl tuttu

fan ım bozulmuştu onuda 30 tl ye + 20 tl ye zalman termal macun alarak monte ettim (2 sene önce)
    tozlanan yerleri yumuşak diş fırçasıyla temizledim ısınma sorunu yok tertemiz oldu pc :)

pilin ömrü bitmişti 3 dakika dayanıyordu onu da gg den 40 tl ye aldım şimdi pilde 1.5 saat dizi izleyebiliyorum

hoparlör kısmını bilmiyorum o işe girmedim daha :)

bu işleri dışarda yaptırırsanız işçilikde işin içine girer kendiniz yaparsanız daha iyi olur.

toplam maliyet 390TL tuttu şuan alınacak 1000tl lik pc lerden kat kat daha iyi durumu
    4sene daha idare eder gibime geliyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m4libu -- 23 Kasım 2015; 14:34:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: m4libu

alıcağınız ramlerin 4GB 1066MHz DDR3 CL7 olmasına dikkat edin bazı arkadaslar dual 1333 takınca mavi ekran hatası almışlar
    ondan dolayı bende forumdan 2. el 1 adet samsung 1 adet kingston 4+4 ram aldım suan 8gb hiç bi sorunu yok 60+60=120TL - eski ramleri 60dan sattım = 60tl ye ramler

ssd amazonda samsung 850evo 250gb 75dolardan gidiyor indirimlerle 190 200tl arasına denk geliyor türkiyede 330 340 arasında fiyatı
    sandisk ve kingston ssdlerinden şikayetler var zaten fiyatları en ucuz onlar var
    ondan dolayı bende samsung 840evo 120gb almıştım şuan memnunum 200tl ye almıştım o zamanlar ssd ler pahalıydı :)
    ssd için forumun ssd sıcak fırsatlar bölümüne yada yurtdısı sıcak fırsatlar bolumunden amazon kısmına bakabilirsiniz

eski harddiski de cd rom u söküp yerine satılan aparatla harddiski monte ettim direk cdrom kapagını aparata takıyosunuz hiç bi değişiklik olmuyor dış görünüş açısından
    cdromuda usb den çalışması için aparat aldım bu 2 aparata 40tl tuttu

fan ım bozulmuştu onuda 30 tl ye + 20 tl ye zalman termal macun alarak monte ettim (2 sene önce)
    tozlanan yerleri yumuşak diş fırçasıyla temizledim ısınma sorunu yok tertemiz oldu pc :)

pilin ömrü bitmişti 3 dakika dayanıyordu onu da gg den 40 tl ye aldım şimdi pilde 1.5 saat dizi izleyebiliyorum

hoparlör kısmını bilmiyorum o işe girmedim daha :)

bu işleri dışarda yaptırırsanız işçilikde işin içine girer kendiniz yaparsanız daha iyi olur.

toplam maliyet 390TL tuttu şuan alınacak 1000tl lik pc lerden kat kat daha iyi durumu
    4sene daha idare eder gibime geliyor :)

1066 Mhz ram bulmakta baya zor valla. Bulunduğum şehirdeki bilgisayarcılardan deneyerek almak daha mantıklı gibi geldi en azından bir sıkıntı olduğunda gidip hallettirebilirim sanıyorum. Fakat tabi fiyat binecek üstüne biraz.
    Kasayı hiç açmadım açıkçası pekte açıp kurcalayasım yok muhtemelen tüm malzemeleri alıp ramleri alacağım bilgisayarcının teknik servisine bırakırım hem temizlik yaparlar macun yenilemesi yaparlar hemde takılacakları takıp hoparlörü yenilerler. Zaten kasayı açınca temizlik yapmadan teslim etmiyor o servis.

• Arkadaşlar Easy Speed Up Manager'ı kuramıyorum.
    Sürekli yerli yersiz Fan sesinden sıkıldım.
    Var mı yardımcı olacak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: m4libu

samsung evo 120gb 190 TL ye almıştım
    8 gb 4+4 ram yükseltmesi forumdan 130TL ye alındı
    ram lerin CL7 olmasına ve 1066mhz olmasına dikkat et önceki yorumları incelersen sorun yaşayanlar var 4+2 olarak çalıştıranlar var ama çoğu kişi 4+4 de sorun yaşıyor
    pil benimde bitmişti gititgidiyordan 54tl idi 10 tl indirimle 44 tl ye de yeni şimdi pil aldım yüksek performans modunda video izlerken ve bi yandanda arkada oyun açık 1 saat sürdü sadece internette gezsem ve güç tasarrufunda olsa uzun süre gider diye tahmin ediyorum
    eski harddiskide cd romu söküp onun yerine taktım aparatla 320gb+120gb = 440gb harddisk oldu
    ssd 190TL + aparat 30 TL + ramler 130 TL + Pil 44 TL - eskiramlersatıldı 60TL = 334 TL lik masraf la pc canlandı

1 sene önce fan bozulmasından dolayı fanı değiştirdim zalman termal macun aldım oda toplam 40 TL

2010 yılından beri JS-01TR modelini kullanıyorum. Harddisk ile sorunlar yaşadım hep şimdi yine bozuldu bende bozulmuşken pc ye bir canlandırma yapayım dedim.
    Sizin yaptığınız gayet mantıklı geldi bana ama Samsung evo SSD 240TL civarında. Ram da 75TL . Termal macun 40TL . 350 TL civarında masrafla işimi görür diye düşünüyorum.

• Bu arada kimse ortalıkta görünmüyor ne yaptınız pc ler öldü mü?
  • ExEcuTor61 kullanıcısına yanıt
    konuyu yeni gördüm benimkinde değişen yok sadece dota oynarım o yüzden cihazı yükseltmedim hatta benim işletim sistemi 32 bit olduğu için 1024 kadar ramide görmüyor bozulmazsa 2-3 yıl daha kullanacağım bu arada bizimkinin adı RedQueen pc yada laptop dersen alınır neticede aramızda 6 yıllık duygusal bir bağ var
  • Bende aslında sadece internette gezinme basit programlarla işler yapıyorum. Bir de oyun olarak Counter oynuyorum. Hdd bozulunca değişmişken biraz kendine gelsin dedim pc.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExEcuTor61 -- 14 Ocak 2016; 22:48:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arakadaşlar benim bilgisayarın modeli NP-R580H . Diğerlerinden farkı nedir biliyor musunuz? hepsiburada dan almıştım ama samsung sitesinde bile yok r580h olarak.

SAMSUNG R580 İNCELEME / KULLANICILAR KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris2813 -- 25 Ocak 2016; 23:14:54 >
  • baris2813 kullanıcısına yanıt
    benimkide aynı bende hepsiburadadan almıştım zamanında
  • son 3-4 yıldır severek kullandığım samsung laptobumu bu hafta itibariyle taktığım SSD ve ek RAM'leri ile birlikte iyi bir fiyata sattım. aynı özelliklere fakat daha yeni teknolojiye sahip HP Pavilion 250 G4 T6N61EA ve Sandisk Ultra II 120GB aldım, alır almaz hemen SSD'yi taktım. Anakartın SATA 3 destekli olması sebebi ile hız farkı bariz bir şekilde belli etti. yaptığım sentetik testlerde 500 mb yazma ve 550 mb okuma hızını gördüm.

tek eksiği samsung eski olmasına rağmen kasası şimdiki HP'den daha sağlam. hp kasası vasat ama yaklaşık 1 kg daha hafif ve ince.
  • karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun kaca sattiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

son 3-4 yıldır severek kullandığım samsung laptobumu bu hafta itibariyle taktığım SSD ve ek RAM'leri ile birlikte iyi bir fiyata sattım. aynı özelliklere fakat daha yeni teknolojiye sahip HP Pavilion 250 G4 T6N61EA ve Sandisk Ultra II 120GB aldım, alır almaz hemen SSD'yi taktım. Anakartın SATA 3 destekli olması sebebi ile hız farkı bariz bir şekilde belli etti. yaptığım sentetik testlerde 500 mb yazma ve 550 mb okuma hızını gördüm.

tek eksiği samsung eski olmasına rağmen kasası şimdiki HP'den daha sağlam. hp kasası vasat ama yaklaşık 1 kg daha hafif ve ince.

SSD yi ne kadar süre kullandınız? Herhangi bir sorun yaşadınız mı? Samsung 850 evo mu alsam diye düşündüm ondan sordum.
    hocam temmuz 2012'den beri 2 ayrı laptopta aralıksız olarak kullandım ve bir sorun yaşamadım. bende Team Xtreem S3 120GB Sata3 SSD vardı. samsung nasıl bilmiyorum.
  • quote:

hocam temmuz 2012'den beri 2 ayrı laptopta aralıksız olarak kullandım ve bir sorun yaşamadım. bende Team Xtreem S3 120GB Sata3 SSD vardı. samsung nasıl bilmiyorum.

Sandisk Ultra II 120GB samsung a uymaz mı acaba?
    bende yeni aldigim laptoba bu SSD'den aldim taktim bir sorun yasamadim hocam..

• quote:

bende yeni aldigim laptoba bu SSD'den aldim taktim bir sorun yasamadim hocam..

Ocz Vertex kullanan olmuş baktım fiyatı çok pahalı . Samsung evo da 270 civarında. Samsung fiyatına sandisk alıp yanına da bir ram alarak iki takviye yapmış olayım dedim. Sandisk de uyum problemi olmaz herhalde.
    Bir de sizce sizin kullanıdığınız 4gb 1333 kingston mu yoksa 4gb 1066 hi level mi? :)
  • 
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.