Şimdi Ara

Samsung Plazma 51F5570 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.224
Cevap
12
Favori
63.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • orda da yazdım zatende dönüş olmadı bide buraya zıplım dedım
  • Bu sayfayı güncellemeniz iyi oldu. 25 Temmuzda teslim aldığım ürünün kurulumu için hala bekliyorum. Dün Samsung çağrı merkezini aradım ve kayıt ettirdim. Ardından bana kurulum için gelecek olan Bakırköy Samsung servisini aradım teyid ettirdim ve bana gün vermelerini istedim. Cumartesi günü kurulum yapılacak dediler. Dün ( Cumartesi) bütün gün saat 16.oo a kadar bekledim ses soluk çıkmadı. Tekrar Bakırköy Samsung Servisi ni aradım. Bugün kuruluma gelinecekti arayan olmadı dedim. Kontrol edelim efendim deyip beklettiler. Size Pazartesi günü kurulum yapılacak diye döndüler sonra. Hanımefendi dün bana bugün ( Cumartesi ) kurulum yapılacağı söylendi ve bütün günümü beklemekle geçirdim dedim. Siz burayı mı aradınız ve kimle görüştünüz diye sordu. Evet orayı dün saat 13.oo gibi aradım ve bir bayanla görüştüm, ismini bilmiyorum o bayan bana bugün kurulumun yapılacağını söyledi dedim. Biraz bekleyin efendim dedi. Birkaç dakika sonra dönüş yaparak , bugün size kurulum için gelecekler ve gelmeden önce telefonla arayacaklar dedi. Teyid etmesi için söylediğini tekrarladım :

+ " Bana bugün mü gelecekler ? "
    - " Evet efendim ".
    + " Gelmeden önce arayacaklar mı ? "
    - " Evet efendim arayacaklar "
    + Peki öyleyse teşekkür ederim. İyi günler. "
    - " İyi günler "

Bu konuşmanın ardından İftara kadar bekledim. Ne arayan oldu ne de telefon eden. Bu sebeple Pazartesi günü tekrar arayacağım. Önce bu yaptıklarını suratlarına vuracağım. Ardından genel Merkezi arayacağım ve bu durumu anlatacağım. Maille birlikte şikayetimi tekrar bildireceğim. İnsanlara bu şekilde hizmet vermemeliler. İki kez enayi yerine koyulmak hoş değil. Samsung gibi bir markaya hiç yakışmıyor.

• türkçe karakterli altyazılarda Tv nin reset atması

2013 samsungun üst segment f7000 f8000 f8500 led, f8500 plazma, serisi panellerinde rastlanan türkçe karakterli alt yazılı filmlerde resetlenme olayını bu panelde test etme şansınız varmıdır?
  • banzar B kullanıcısına yanıt
    böyle sözünün eri olmayan insanlardan nefret ediyorum paranla rezıl oluyosun resmen, kuruluma mırın kırın edıyolar arıza bişe olsa allaha kaldık demekkı,neyse artık p.tesı gelırler umarım kurulum gerceklesır incelemede yaparsınız
  • ZORESMER kullanıcısına yanıt
    Malesef memleketimizde durum bu gibi servislerden ibaret.

TV yi inceleme imkanım olduğunda fotoğraf ve yorumlarımı paylaşırım. TV konusunda uzman değilim. Sadece kullanıcı yorumu olur benimkisi = )
  • dostlar dahili uydu alıcısı HD desteklimidir birde kanal geçişleri nasıldır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

türkçe karakterli altyazılarda Tv nin reset atması

2013 samsungun üst segment f7000 f8000 f8500 led, f8500 plazma, serisi panellerinde rastlanan türkçe karakterli alt yazılı filmlerde resetlenme olayını bu panelde test etme şansınız varmıdır?

Aha...bir bu eksikti.tam alınabilir bir panel bulduk derken böyle saçma bir arıza çıkmaz umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

türkçe karakterli altyazılarda Tv nin reset atması

Aha...bir bu eksikti.tam alınabilir bir panel bulduk derken böyle saçma bir arıza çıkmaz umarım.

valla samsnung led sayfasında her tvde varmış bu durum
    güncelleme yapılınca ortaya çıkıyormuş vs.
  • Ürün Bilgileri
    Ürün Adı 51F5500
    Model PS51F5570SSXZG
    EAN 8806085432642
    Önerilen satış fiyatı 1199 €
    Görüntü
    Ekran Boyutu 129 cm (51 ")
    Ekran çözünürlüğü 1920 x 1080
    Panel Teknolojisi Açık Görüntü Paneli
    Ekran Türü PDP
    Samsung 3D teknolojisi 2D/3D-Konvertierung ile
    Görüntü geliştirme sistemi 3D HyperReal Engine
    Kare hızı 600Hz Subfield Hareket
    Renk optimizasyonu Wide Color Enhancer (Plus)
    Ses
    3D Ses Evet
    Dolby teknolojisi Dolby Digital Plus / darbe
    Ses sistemi DTS Ses Studio
    DTS desteği DTS Premium Ses 5.1
    Çıkış gücü (RMS) 10,0 W x 2
    Dahili hoparlör + Tam Aralık Ateş aşağı
    Eğlence
    Smart Hub / yetenekli İnternet Evet
    S-Tavsiye (öneriler) Evet
    Web tarayıcısı Evet

AllShare / Wi-Fi Direct Evet
    Ekran Yansıtma Evet
    Samsung Akıllı Profili Evet (Sadece cloneview)
    Uzaktan kumanda olarak akıllı telefon Evet
    Ses paylaşın Evet
    Konfor / Özellikler
    İşlemci (dört / çift) Çift Çekirdekli
    TV için kayıt fonksiyonu (PVR) Evet
    Hisse Sinema bağlayın Evet
    BD Wise Artı Evet
    Resim içinde Resim Evet
    Anynet + (HDMI ™ CEC) Evet
    Kanal Arama Modu / Kanal listesi kopyalama işlevi Evet
    Otomatik ses ayarı Evet
    Teletext (TTX) Evet
    Menü dilleri 26 AB dilleri
    Ve on / zamanlayıcı devre dışı Saat Evet
    Elektronik Program Rehberi Evet
    Dizayn
    Tasarım TV Kristal TV ™ tasarımı, platin siyah
    Ince tasarım Ince
    Durmak Gümüş Metalik yıldızlı tabanı, döner
    Alım / İletim
    Dijital TV (DVB) DVB-T/C/S2
    Ortak Arabirim Tipi CI + (1.3)
    Unicable / SatCR Evet
    HbbTV Evet
    Astra 19.2 kanal sıralama (LCN) Evet
    Analog Tuner Evet
    Bağlantı
    HDMI ™ bağlantısı 3
    USB bağlantı noktası 2
    Kablosuz LAN Evet
    Komponent (YPbPr) 1
    Kompozit (CVBS) giriş 1
    Dijital ses çıkışı 1
    SCART 1
    Anten girişi 1
    Ağ (LAN) 1
    Güç / enerji tüketimi
    Satıcı Samsung
    Ürün Adı PS51F5570
    Enerji verimlilik sınıfı B
    Cm Ekran Boyutu 129 cm
    Inç ekran boyutu 51 "
    (W)-modu güç tüketimi 128 W
    Maksimum ışık oranı % 86
    Yıllık enerji tüketimi (kWh) 187 kWh
    Stand-by güç tüketimi (W) 0.30 W
    Uyku modunda iken enerji tüketimi (W) 97.0 W
    Ekran çözünürlüğü 1920 x 1080
    Işık sensörü (Çevre Sensör) Evet
    Güç AC220-240V 50/60Hz
    Cıva içeriği (mg) 0.00 mg
    Kurşun Mevcut
    Boyutlar (G x Y x D) mm
    Boyutları Ambalaj 1.292 x 810 x 330
    Stand ile Boyutlar 1.192 x 799 x 307
    Standsız Boyutlar 1.192 x 709 x 57
    Ağırlık (kg)
    Ambalaj ile Ağırlık 26.5
    Ayakta ağırlık 20.3
    Standsız Ağırlık 18.5
    Aksesuarlar / support
    VESA Standart 400 x 400
    Uzaktan kumanda TM1360A/TM1240A
    3D Active Shutter Gözlük 2 (SSG-5100GB)
    Samsung IR Blaster Evet
    Piller Evet
    Güç kablosu Evet
    Talimatlar Evet
    Manuel Evet

• 51F5500 ile 51F5570 arasinda ne fark var acaba ?
    ikisi farkli panellermi,yoksa avrupada satilan modelle burda satilan tvlerin model numaralari farkli oldugu icinmi boyle ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • suatogn kullanıcısına yanıt
    aynı panel farklı degıl ulkesıne gore numarası degısıyor
  • Nihayet bugün samsung servis elemanları lutfedip gelebildiler. Hepi topu 10 dakika sürdü işlerini bitirmeleri. Ardından niye geldik buraya tavırlarıyla çıkıp gittiler. Kurtuldum bu dertten.

Tv yi çok fazla kullanma şansım olmadı. Siyah beyaz renklere baktım bir sıkıntı var mı diye. Gerçi plazma larda çok olmuyor deniyor. Bir problemle karşılaşmadım.

Ilk defa bu tür bir tv ye sahip oldum öncelikle bunu belirteyim. Ekran biraz parlak evet. Kafaya takanlar için rahatsızlık verebilir. Benim için bir sıkıntı değil. Ama yeterince büyük. Hoşuma gitti. Her plazmada böyle sanırım ki yakından baktığınızda içinde birseyler oynuyor gibi. Hoş görünmüyor haliyle. Ama uzaktan pek belli olmuyor.

Herkesin bahsettiği bizz lama sesi var. Kulakları çok hassas olan hisseder. Heleki böyle seslere takılan birisiniz sıkıntı yaratabilir. Ben zaman sonra alıştım. Ses ekranın üst ve orta bölgesinden geliyor.

Tv nin kendi sesi bana göre yeterli. Fazla birşey beklemiyordum zaten. Ben logitech z 55oo u kurdum ve digital den bağladım.

Kumandası çok kullanışlı diyemem. Estetik yapılmış ama hosuma gitmedi pek. Mouse kontrolü işe yarıyor. Bu arti puan getiriyor.

Menüleri idare eder. Daha iyisi var mı ya da daha kötüsü bilemiyorum.

Samsung telefonumla kablosuz bağlantı yaptım. Gayet kolay ve kullanışlı. Hd film bile izleniyor. Çok hoşuma gitti. Aynı zamanda telefonu modem yapip tv den net e girdim. Fena değildi.

HDMI koblo ile notebook a baglayayim dedim. Ama görüntü çok bozuk çıktı. Tv ekranında çizgiler göründü ekran renkleri bozuldu beyazlar siyirdi falan filan. Baska bir HDMI Kablo olmadığı için sorunun nereden kaynaklandığını çözemedim. Kablosuz olarak notebook u tv ye baglayamadim. İlerleyen zamanlarda tekrar deneyeceğim.

Bunun dışında ekran ayarlarını yariya indirdim. Parlaklik vb kısımları. Forumdan edindiğim bilgilere göre bu şekilde 200 saat kadar kullanmanın yarari varmış.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Gelecek günlerde fotoğraf da eklerim arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: banzar

Ekran biraz parlak evet.

yakından baktığınızda içinde birseyler oynuyor gibi. Hoş görünmüyor haliyle.

Hocam ekran parlak derken dışarıdan gelen ışığın ekranda yaptığı yansımadan bahsediyorsunuz herhalde.içinde birşeyler oynuyor gibi,karıncalanma gibi birşey mi?bunu daha önce ben de Panasonic plazmalarda gözlemlemiştim.gerçekten rahatsız edici bir durum.panelin büyüklüğüne göre artıyor herhalde.sanırım bu ledlerdeki piksellenme ve kumlanmanın karşılığı.sonuçta hiçbir panel mükemmel değil.ama yine de bu paraya alınabilecek en iyi tercihi yapmışsınız.güle güle kullanın.en yakın zamanda resimleri bekliyoruz.
  • banzar B kullanıcısına yanıt
    sonunda kuruldu demek hadı hayırlı olsun :) laptopta ekran kartından olabılır goruntu sorunu,akıllı kumanda olayı nasıl lgdekı gıbı ımleç cıkıyormu ekranda,tv nın sd hd goruntu performansı nasıl ? memnunmusunuz tvden hanı derlerya şiddetle tavsiye ediyorum diye sizde ediyomusunuz
  • Evet hocam. Dışarıdan gelen ışığın ekranda yansıma oluşturması söylediğin gibi. Ben eksik ifade ettim. Ve içerideki oynamalar da ayni bahsettiğin gibi. Heralde bütün plazma larda böyle. 3d sinden bahsetmek gerekirse güzel işliyor. Kisa bir demo indirdim. Yakından iyi izlenilmiyor 3d. Mumkun olduğu kadar uzaklastim. Daha güzel göründü. Sanırım bu ekran boyutu için 3m ile 4 mt arası 3d izleme idealdir. Gözlükleri de güzel ve şık. Hafif ayni zamanda. Şuan şehir dışına çıkıyorum. Geldiğimde detaylı paylaşacağım inş.

• Valla üstad bu söylediğin mantıklı. Ekran kartından olabilir belki. Bu aklıma gelmedi = ) sd ve hd denemedim daha. Aslında önemli olan da bunlardi = ) kabloları yoktu. Zaman kısıtlı olunca deneyemedim. Hani su an tavsiye edersem yanlış yonlendirmis olma ihtimalim artar. Ve daha once plazma kullanamadığm için "iyi" anlayışım doğru ve yeterli olmayabilir. Ama Türkiye piyasasına baktığınızda ekran boyutuna baktıgınızda son günlerde alınabilecek F/P tv si denilebilir sanırım.

• akıllı kumanda gayet guzelmiş imleçte varmış lgdeki gibi http://www.youtube.com/watch?v=1sJUmygezuE
  • Bu rün yerine bulabilirseniz, E490 (hDrEADY) E550 serilerini tercih edin bütcenize göre, hd ready olması asla dez avanatj değildir !

Neden diye sorasanız, 24p resimlerde sorunlu en belirgin dez avanatjı ise panelin kırmızı renk kalibrasyon değeri fazlası ile yetersiz, unutmayn bir panelde kırmızı değer vasat ise tüm renklerde detay kaybı yaşarsınız !
  • andy1 kullanıcısına yanıt
    usta niye böyle dedınya bak şimdi hevesim kırıldı e550 bu panelden daha mı iyi yanı,5570te dedıgınız kırmızı degerler e550de dahamı yuksek ? kullanan arkadasların fotolarında renkler gayat canlı ve güzel sırf o renkler ıcın bu panelı almaya karar vermıstım lg gıbı soluk mat degıldı
  • ZORESMER kullanıcısına yanıt
    Moralinizi bozmak için yazmadım :)

Sonuçta sizin paranıza saygım olduğundan yorumu eklemek istedim, kırmızı renk ve 24p resim taramasında özellikle yüksek çözönürlüklü filmler için detaycıysanız diğer modellere bakmanız daha doğru !

Siyah detayından örnek verirsem Samsung F55 siyah değeri ortalama 0.004-3.6 üretir oysaki Panasonic serilerinde bu oran 0.001-2 seviyesindedir yani çok daha derin gölge detayları demektir !

E490 geçen sene Hdready panel olmasına rağmen Panasonic UT yerine tercih edilebilir demiştim veya E550 içinde geçerli, F55 serisinde B giriş seviye module sahip, bazı avantajları ise alınabilecek yönü oyun için bir hayli yeterli panel !

Arkadaşların ekledikleri resimlerde evet size göre canlı olabilir, fakat panelin çıplak gözle ürettiği resim renk değerleri önemlidir, örnek turuncu renk desem gözünüzde sarının koyu canlı tarifidir, oysaki Kırmızı renk faktmrünü biraz oynarsanız sizin göreceğiniz renk farklı olacaktır !

LG serilerini zaten kendi sitemdede yazmıyorum, belli Plazma serileri haricinde giriş seviyesi modelleri elbetteki F5500-70 serisi ile kıyas yapılmaz, fakat LGnin 24 p işlemcide daha iyi performans verir, kısaca giriş seviye panellerde tercih bir hayli zordur !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 30 Temmuz 2013; 22:21:02 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.