Şimdi Ara

SAMSUNG NP700 G7C KULLANICILAR KULUBÜ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.750
Cevap
22
Favori
145.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hala karar veremedim bu laptopmu yoksa asus g75 9108 mi?Bu sene üniversiteye gideceğim hangisini almak daha mantıklı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TanriVergisi

Hala karar veremedim bu laptopmu yoksa asus g75 9108 mi?Bu sene üniversiteye gideceğim hangisini almak daha mantıklı?

Asus g75 almaya karar verseniz bile bulmak çok zor. Bir iki sitede var onlarda 4700 lira civarında fiyatla satıyorlar...

Benim merak ettiğim ekran kartını dört günde mi değiştirdiler?
  • Ekran kartı ellerinde varsa kısa sürede değişmeleri çok normal,olmasa bile kısa sürede tedarik ediyorlar,benim iki defa samsung servisiyle işim oldu trabzondayım batarya yıpranmıştı önceki makinede 3 gün içinde istanbuldan getirtip taktılar,leptopa meyve suyu döktüm garanti kapsamında klavyenin bakımını herşeyini gözden geçirdiler 3 gün içinde teslim ettiler servisin hızlı çalışması iyi birşey.
  • Hocam ben de bu ürünü aldım kurulumlarını yaptıktan sonra Command and Conquer Tiberium Wars'ı yükledim ama max 15 fps veriyor alet açıkçası baya şaşırdım ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRDRCK -- 4 Ağustos 2012; 15:29:38 >
  • ekran kartı ayarı yapmalısın masaüstü sağ tıkla nvidia denetim masası 3d ayarlar bölümüne girin otomatik seçilir diye yazar gnelde kart seçeneklerinin olduğu satırı göreceksiniz onu nvidia yapın aynı yerde program ayarları bölümü var orada da özelleştirilmiş program seçeneği var oraya oyunun kısa yolunu yerleştirin altında yine kart seçeneği var onuda nvidia yapın ondan sonra oyunun keyfine bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

ekran kartı ayarı yapmalısın masaüstü sağ tıkla nvidia denetim masası 3d ayarlar bölümüne girin otomatik seçilir diye yazar gnelde kart seçeneklerinin olduğu satırı göreceksiniz onu nvidia yapın aynı yerde program ayarları bölümü var orada da özelleştirilmiş program seçeneği var oraya oyunun kısa yolunu yerleştirin altında yine kart seçeneği var onuda nvidia yapın ondan sonra oyunun keyfine bak

Teşekkürler dediklerini yapmaya çalıştım ama zaten hd4000 tanımlı değil bilgisayarda sadece GTX 675m görünüyor. Nvidia'nın sitesinden driver'ı indireyim dedim verde'nin GTx 6xx M serisi için recommended driverları henüz görünmüyor kafayı yiyecem ya 5 yıllık oyunda bile kastı lütfen yardım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRDRCK -- 4 Ağustos 2012; 18:45:56 >

• Nasıl tanımlı değil normal kullnımdada harici kartımı kullnıyor normalde boşta dahili kartı görmesi gerkir sıkıntın bu aslında şu sürücüyü indirhttp://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldId=21160 nvidia'nın beta sürücüsü var onu kurunhttp://www.nvidia.com/Download/Find.aspx?lang=en-us

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 4 Ağustos 2012; 20:08:25 >

• quote:

Nasıl tanımlı değil normal kullnımdada harici kartımı kullnıyor normalde boşta dahili kartı görmesi gerkir sıkıntın bu aslında şu sürücüyü indirhttp://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldId=21160 nvidia'nın beta sürücüsü var onu kurunhttp://www.nvidia.com/Download/Find.aspx?lang=en-us

Senin dediğin Nvidia beta sürücüsünü indirip kurdum onda sıkıntı yok dahttp://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldId=21160 linkinde verdiğin intel hd graphics driveri yüklenmiyor daha önce de denemiştim sen söyleyince linkten tekrar indirip kurmaya başladım her seferinde 'bu sistem yazılımı yükleme gereksinimlerini karşılamıyor' diye uyarı veriyor anlamadım gitti. Driver scan programları ile eksik driver var mı diye taratıyorum eksik yok görünüyor ama basbayağı hd graphics driveri yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRDRCK -- 5 Ağustos 2012; 0:03:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ws_wors

ARKADAŞLAR BU ÜRÜNLE İLGİLİ YAPALIM DEDIM ÜRÜNÜ YENI ALDIM KONU BULAMADIM ÜRÜN INANILMAZ 75 DERECEYI BATFİELD 3 TE ULTRADA SAATLERCE OYNAMAMA RAHMEN GECMIYOR FPS BAŞARILI 3D MARK PUANI 21292 ÜRÜNÜN DETAYLI İNCELEMELERİNİ BURADA PAYLAŞALIM BEN BIRAZ ACEMIYIM AMA BU GAMER MODELINE GIREN SAMSUNG ES GECMEYELIM

Notebook Markası : Samsung
    Ürün Kodu : NP700G7C-S01TR
    İşlemci Markası : Intel
    İşlemci Tipi : Intel Core i7
    İşlemci Hızı : İ7-3610QM - 2.3 GHz Turbo Boost ile 3.3 GHz'ye kadar
    İşlemci Cache : 6 MB
    Ekran Boyutu : 17.3
    Ekran Tipi : LED
    Ekran Çözünürlüğü : 1920x1080
    Ekran Kartı : Nvidia
    Ekran Kartı Belleği : 2 GB
    Grafik İşlemcisi : NVIDIA GeForce GTX675M DDR5
    HDMI : Var
    Sistem Belleği : 8GB
    Bellek Tipi : 1600 MHZ DDR3
    Disk Kapasitesi : 1 TB + 8GB SSD
    Disk Hızı : 7200 RPM
    Optik Sürücü : Blu-ray (BD-ROM) sürücü
    Modem : Yok
    Ethernet : Gigabit Ethernet LAN
    Wireless : 802.11b/g/n
    Bluetooth : Bluetooth 4.0
    FireWire : Yok
    E-Sata : Yok
    Seri Port : Yok
    Usb Portu : 2 USB 2.0 + 2 USB 3.0
    Klavye : Numerik Q TR
    Hoparlör : Var
    Kart Okuyucu : Var
    Kamera : Var
    Parmak İzi Okuyucu : Yok
    Yüz Tanıma : Yok
    Touchpad : Çok Fonksiyonlu Touch Pad
    Uzaktan Kumanda : Yok
    3G : Yok
    İşletim Sistemi (Yazılım) : Windows 7 Home Premium
    Paket İçeriği : Notebook/Adaptör/Pil
    Pil Teknolojisi : 8-cell Li-lon Pil
    Garanti Süresi : 24 Ay Resmi Samsung Servis

ürünün türkiyede satışı yok mu

• 1-2 sorum olacak arkadaşlar;

Samsung NP550PC serisinde JBL ses sistemi kullanılıyor, bunda kullanılan ses sisteminin markası nedir? Eğer markası yoksa da JBL'e eşdeğer olabilecek bir şey midir?
    SSD takılmaya uygun mu? Başlık, raid0 falan bir sürü karmaşık bilgi var ve ben tam olarak çözemedim bu sorunun cevabını.
    SSD takıldığında garanti dışı mı kalıyor? Bu tarz bir yorumu da buralarda bir yerde görmüştüm de, hatırlayamadım.
    Mat ekran olmamasının dezavantajı ne kadar hissettiriyor kendini?
    Wireless card olarak ne kullanıyor?

teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lleye -- 7 Ağustos 2012; 22:00:54 >
  • http://www.notebookcheck.net/Review-Samsung-Series-7-Gamer-700G7C-Notebook.79008.0.html burda detaylı incelemişler soracağınız soru olursa yine sorarsınız.
    Sorularınızdan bildiklerimi cevaplayayım;
    -Ses sistemi gayet yeterli,Dolby Home Theater ses seçeneği var,2+1 şeklinde üst klavye de 2 hoparlör birtanede leptopun altına bass ayarını dengeleyen soobwoofeer var.
    -Ssd takılabilir 2 tane 500gb 7200rpm'lik hdd var birini çıkarıp yerine ssd takılabilir.Raid olayı hm76 çipsetlerde yok bazı yerlerde hm76 var derken bazı yerlerde hm 77 var deniyor,hm77'lerde var raid olayı.
    -Ssd takmak garanti dışı bırakmıyor zaten hdd ve ram kısımları ayrı ooluşturulmuş ufak kapak altındadır bazıları işi sağlama almak için servise yaptırıyor ben çok hdd söktüm taktım servisede gitti leptoplar sorun olmadı.
    -Mat ekrandır ekran renk parlaklığı çok 400 nit gibi güzel bir parlaklık normal leptoplarda 300nit kullnılır,ışklı ortamlarda görüntüyü normalde görmekte zorlanırsın ama bu tam tersine ışığı yutuyor ama aşırı parlaklıkta sorun olabilir parlaklık az düşürülebilir.
    -İntel centrino wireless kart var,en iyi kartlardan çekim gücü iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 8 Ağustos 2012; 1:02:23 >

• quote:

http://www.notebookcheck.net/Review-Samsung-Series-7-Gamer-700G7C-Notebook.79008.0.html burda detaylı incelemişler soracağınız soru olursa yine sorarsınız.
    Sorularınızdan bildiklerimi cevaplayayım;
    -Ses sistemi gayet yeterli,Dolby Home Theater ses seçeneği var,2+1 şeklinde üst klavye de 2 hoparlör birtanede leptopun altına bass ayarını dengeleyen soobwoofeer var.
    -Ssd takılabilir 2 tane 500gb 7200rpm'lik hdd var birini çıkarıp yerine ssd takılabilir.Raid olayı hm76 çipsetlerde yok bazı yerlerde hm76 var derken bazı yerlerde hm 77 var deniyor,hm77'lerde var raid olayı.
    -Ssd takmak garanti dışı bırakmıyor zaten hdd ve ram kısımları ayrı ooluşturulmuş ufak kapak altındadır bazıları işi sağlama almak için servise yaptırıyor ben çok hdd söktüm taktım servisede gitti leptoplar sorun olmadı.
    -Mat ekrandır ekran renk parlaklığı çok 400 nit gibi güzel bir parlaklık normal leptoplarda 300nit kullnılır,ışklı ortamlarda görüntüyü normalde görmekte zorlanırsın ama bu tam tersine ışığı yutuyor ama aşırı parlaklıkta sorun olabilir parlaklık az düşürülebilir.
    -İntel centrino wireless kart var,en iyi kartlardan çekim gücü iyi.

In fact, the only observed drawback of the display is the glare-type glossy surface which might become annoying in bright surroundings.

parlak ekran diyor, mat ekran değil. senin verdiğin incelemede bu yazı.

• Sen nasıl olmasını istersin aydınlık ortamda yüksek parlaklık kullnıldığından dolayı 400 nit görüntüleri görmek az birşey zorlaşabilir parlaklığı düşürmek yerinde olur.Normalde samsung çoğubilgisayrına özellikle 400nit yoğun bir parlaklı kullnmış bilgisayara matkoruyucu kullnıyor bunda böyle bir bilgi var kullanan arkadaşlar daha net bilgi verebilir bu konuda mesela 9 serisindede 400 nit kullanmış ektsra mat ekran koruyucu özelliği katmış,400 nit parlaklığın bir özelliği dışardan gelen yansımalrı 300nit e nazaran daha az hissettirmesi ama gözü yüksek parlaklıkta yine yorabilir.
  • bunun yurt dışı versionunda 16gb ram var tr gelende 8gb bişiyi kırpmadan illa getirmiyolar
  • Hocam üstte de yazdığım gibi bilgisayarda sorun çıkmıştı. Ürünü Eskişehir Vatan Hiperstore açılışında görmüştüm (Vatan'ın internet sitesinde hala yok) açılışa özel indirimli fiyatı ile 3341 TL fiyata aldım. Aldığım ilk günde yükleyebilidiğim bütün driverları yükledim ( Intel HD4000 dahili ekran kartını ve HM76 chipsetini görmüyordu ve bu donanımların driverları yüklenmiyordu) Bilgisayara çerez niyetine C&C3.:Tiberium Wars kurdum bir de ne göreyim oyun max 14 fpsde çalışıyor. daha öncede dediğim gibi sistem chipseti ve hd4000'i görmüyordu. Everesti falan kurdum Biosa girip baktım yine görmüyor chipsetii driverlar da yüklenmiyor. daha 3. gününü doldurmayan ürünümü değiştirmek için vatan müşteri hizmetlerine götürdüm. Ürünü iade etmem lazımken mağazadan aldığınız ürünü iade edemezsiniz , 48 saat içinde kontrol edilecek olmazsa samsung servisine gönderilecek dediler ben de dedim 'Neyine kontrol edeceksiniz biz de ufak da olsa anlıyoz bu işlerden anakartta bariz arıza var ''ama saçma laflarla oyaladılar hadi öyle olsun dedim geri göndüm ürünü bırakıp aradan aradan tam 70 saat geçmesine ramen üründen hala haber yok vatanın sitesinden sorgulattım ürün tes edilecektir yazıyor ''Ulan 70 saattir neyi test ediyorsunuz kafanız basmıyomu hala arızayı anlamaya!!!'' deyip telefonla vatan müşteri hizmetlerini tuşladım gayet kibar bir ifade ile ürünün durumunu sordum o da hiçbi bilgi vermeden mırın kırın etti. Arkadaşlar bu Vatandan aldığım ikinci ürün daha önce de aldığım nokia 5800 ilk günden kilitlenmişti(üç ışık hatası) ve 3 kere servise götürmeme ramen hiç bir şey yapılmayınca kendi cebimden vererek sorunu düzeltmiştim. Ne yapmalıyım tüketici haklarına falan mı başvurmalıyım o kadar para verdim 3300 az değil ama hala ürünü kullanamıyorum.

• hocam askerde olduğum için yenı cevap verebılıyorum benımkındede intel gozukmuyordu sanıyorum ısınma sebebı de buydu ben bılgısayarı değiştirdim ekran kartını degıl sonunda da komple iade ettım askere gıdecegım ıcın bılmıyorum ben memnun kaldım ekran kartındakı bu bırkac problem dışında
  • quote:

Orijinalden alıntı: ws_wors

hocam askerde olduğum için yenı cevap verebılıyorum benımkındede intel gozukmuyordu sanıyorum ısınma sebebı de buydu ben bılgısayarı değiştirdim ekran kartını degıl sonunda da komple iade ettım askere gıdecegım ıcın bılmıyorum ben memnun kaldım ekran kartındakı bu bırkac problem dışında

Hocam cevabın için teşekkürler öncelikle. Ben de deneyecem bakalım.
  • Bu ürün TR de nerede satılıyor
  • Ürünün ekranı parlak mı yansımalar rahatsız ediyor mu?

------------

quote:

Orijinalden alıntı: Canawar_

bunun yurt dışı versionunda 16gb ram var tr gelende 8gb bişiyi kırpmadan illa getirmiyolar

Disklerde kırpma. Yurt dışında 1 değil 1,5TB disk mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interwap -- 14 Ağustos 2012; 23:47:46 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.