Şimdi Ara

Samsung MU 7000/ 7350 Kullanıcıları Kulubü (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.824
Cevap
44
Favori
144.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun kaca aldınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

hdr'i kendiniz mi açıyorsunuz? hdr destekli oyunlarda otomatik açılıyor zaten menüden açılan hdr fake hdr gibi birşey onu kullanmayın
    hdr destekli oyun olduğunda tv nin menüsüne girip oradaki hdr yazan yeri of oluyor.bunu açıyorum evet..bende bu işten birşey anlamadım.kapalıykende gelen sinyal infodan bakınca hdr diye gösteriyor ama hdr yi açınca bariz bir şekilde soluklaşıyor.
  • Benim trt 4k bazen çekmiyordu. Aynı şekilde trt HD kanalları da. Güncellemeden sonra düzeldi. Trt 4k yayını15 dk iyi ise 1 dk kırılmalar oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maclari hangi modda izliyorsunuz dinamik hoş ama yoruyor biraz gözleri

• GameChanger G kullanıcısına yanıt
    Genel anlamda her yayını dinamikte izliyorum hocam tek sıkıntı karanlık sahnelerde ekranın da sahneyle birlikte kararması sizde böyle bir durum var mı bilmiyorum ama bende var ne kadar ayar denedim olmadı bilgisi olan da çıkmadı

• ByMustafa59 kullanıcısına yanıt
    Benim tv mu7400 hocam oyle bir olay yaşamadım ama muhtemelen normaldir

Hocam eski vestel tvmde böyle bir ayar vardı yapınca düzeldi ama bunda bulamadım yani tv sahnelere göre parlaklık seviyesi düşüyor siyah karanlık sahnede kanal logosuna bakıldığında parlaklığın düştüğü görülüyor ekran kararıyor bende mu7400 alacaktım gittiğim gün indirimde idi fakat tükenmişti alamadım bunu aldım ama böyle bir durum var yapacak bir şey bulamadım simdilik

• ByMustafa59 kullanıcısına yanıt
    Kaca aldınız hocam 50mu7000 mi ısık sızmasına baktınız mi

• TRT 4K da maclarda top titreme yapiyor mu ? 7400 veya 7000 serisin de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KenanK89

TRT 4K da maclarda top titreme yapiyor mu ? 7400 veya 7000 serisin de.

Trt4k ve bitrate’i yüksek olan hd kanallarda topun titremesi veya 3 tane olması gibi bir sıkıntı olmuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berbuğ

hdr destekli oyun olduğunda tv nin menüsüne girip oradaki hdr yazan yeri of oluyor.bunu açıyorum evet..bende bu işten birşey anlamadım.kapalıykende gelen sinyal infodan bakınca hdr diye gösteriyor ama hdr yi açınca bariz bir şekilde soluklaşıyor.

Ayarlardaki hdr modunun ne mantıkla koyduklarını bilmiyorum. Film moduna yakın bir görüntü veriyor. Renkler hoş değil.

Hdr sinyali gelirse tv hdr görüntüye otomatik geçiyor. Bunu YouTube da bir hdr video izlerken ana tuştan ayarlar kutucuğuna girip görebilirsiniz.

Duyduğum kadarıyla da Trt 4K hdr değil sdr yayın veriyor. Ben sadece optimum renk ayarı için manuel olarak hdr modunu açıp renk kontrast ayarlarıyla oynuyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    3200 e aldım hocam ışık sızması felan herhangi bir sorunu yok bu bahsettiğimde zaten normalde vestel smart tvlerde ayarlardan yapılıyordu fakat bunda bulamadım karanlık sahnelerde ekran da ona göre kararıyor kanal logosuna bakıldığı zaman anlaşşılıyor sanırım tv siyahı ne verebilmek için pikselleri kapatıyor ama bunun bir ayarı vardı samsung tvde henüz bulabilmiş değilim
  • berbuğ kullanıcısına yanıt
    onu açmayın hocam game mode açın hdr destekli oyun oynuyorsanız kendi hdr'i açıyor otomatik. menüdeki hdr gereksiz birşey
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    Menüdeki hdr açıp alttan renk tonu olan yerde kırmızı 2 yazan yeri standart yapınca görüntü normale dönüyor solukluk gidiyor

• Gittigidiyor Teknosa mağazasından kazananlar klubü %8 indirimiyle 2.851,08 TL'ye 50mu7000 aldım az önce umarım sorunsuz teslim olur, annemle babamın 8 yıldır kullandığı 42" hd ready panasonic plazmadan sonra bakalım nasıl olacak, yeni askı aparatı almama gerek var mı acaba, digitürk ile kullanılacak cihaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByMustafa59

Genel anlamda her yayını dinamikte izliyorum hocam tek sıkıntı karanlık sahnelerde ekranın da sahneyle birlikte kararması sizde böyle bir durum var mı bilmiyorum ama bende var ne kadar ayar denedim olmadı bilgisi olan da çıkmadı
    menüden genel onun içerisinde eko çözüm diye bir kısında ayarlayabileceğiniz 2 veya 3 özellik var.buralara baktınızmı?
  • berbuğ kullanıcısına yanıt
    Otomatik kapatma hariç hepsi kapalı hocam güç tasarrufu felan kapalı

• bende 55mu7400 aldım...testleri yaptırdım...sorunsuz...
    ancak trt4k maç esnasında hdr açınça kötü görüntü oluyor.... o yüzden kapatıyorum dinamik yapıyorum...süper oluyor görüntü... hdr yi biz nerde kullanacağız...

ayrıca hangi ayarlarda olmalı tv ayarları...

yardımcı olacak kimse var mı?
  • Şuana kadar TV'nin renklerinden vs. çok memnunu. Xbox One X'te HDR kapalı oynuyorum, biraz karanlık oluyor HDR'ı açınca. Ama yine çok güzel gözüküyor oyunlar. Sağlam bir HDRlı TV görsem belki eksik gözükebilir ama şuan iyi. HDR açıkken de pek fark görmediğim için HDRsız oynuyorum, daha parlak gözüküyor bu şekilde. 43mu7000 bendeki model bu arada.
  • Samsung 50mu7000 şu anda en uygun kaça buluruz?

Hepsiburada'da 2909 tl

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.