Şimdi Ara

***Samsung LCD Kulübü*** (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.642
Cevap
11
Favori
288.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar en kısa zmanda ürünün fotoğraflarını koyucam.Şimdi şöle bi değerlendirme yaparsak bana göre cihaz beklentilerimin üstünde en son teknosa da 32rb32b modeli ile 32s71b modelini yani 2000:1 ile 3000:1 olan cihazları yan yana karşılaştırmıştım bariz fark vardı.32s71b yani benim cihazın bi düşük modeli gerçekten üst sınıf bit lcd harika görüntüsü var yani sınıflandıracak olursak sony bravia serilerinin iyi tv leri ile bile kıyaslanacak türden bir cihazdı.Şimdi 32s81b ye gelecek olursak kardeşinin tüm özelliklerini taşıyor bir abi olarak ve eklenti oalrak en önemli özellik 7000:1 lik dinamik kontrast oranı gerçekten bariz ve önemli bir fark.Tv ilk kurulduğunda görüntünün gelmesiyle kontrsat oranın yüksekliğini gerçekten belli etti özellikle pc bağlantısında resim slaytı falan yapıldığında inanılmaz bir sonuç veriyor örneğin makro ile çekilmiş bir fotoğrafı slaytında görüntü sanki hd görüntüymüşçesine bir hava yaratıyor.Öte yandan bu üründe 2 tane hdmi girişi var.Zaten artık üst sınıf lcd lerde çift hdmi girişi oluyor.Arkadaşlar açıkçası şu ana kadr ya şu da olsaydı dediğim bir özellik ve hoşuma gitmeyen hiç olumsuz bişey olmadı ki inanılmaz titizimdir yaklaış 1 ay süren arştırmalar sonucunda bu ürüne karar verdi o yüzden alıcak arkaşdaların sorularına elimden geldğince yardım etmeye çalışırım.Televizyonu odama aldım o yüzden odamda sadece kablolu tv yayını var henüz salondan recieverdan anteni çekemedim ve beni çok şaşırtan bir noktayı söliyeyim hani lcd de kablolu seyrtemek bir öleüm iğrenç böle şey olamaz der herkes ama inanın beni çok şaşırttı kuran adam bile ilk denemesinde allah allah görüntü hiç fena değil dedi tabiki de çok iyi değil ama bir çok ldcye göre kablolu yayın görüntüsü de inanılmaz iyi ben bunun sebebini renk sayısının bir çok elcd ye göre 2 kat falan fazla olmasına bağlıyorum bi çanak anteniniz yoksa dert etmeyin alana kadar kablolu çok ii gider izlenmeyecek gibi değil yani ama tam performans tabiki reciever ile.Ayrcıca tv nin menüsü falan çok pratik kolayca kavranıyor,ses kalitesine gelirsek tru surruond özelliği falan olmasını ben pek hissedemedi mfakat 5.1 yoksa bile o havayı yaratıyomuş diye biiliyorum henüz sadece mono yayınlar izlediğim için onun tadına varmadım.Henüz dvd falan seyretme fırsatım olmadı o yüzden dvd görüntüsü ile ilgili bişey pek söliyemicem fakat eminim o da harika olucak çünkü bunu hissediyorum kaliteli yayınlardan aldığım performansa göre.Özet olarak arkadaşlar bu fiyata alınabilecek kusursuz cihazlrdan biri diyebilirim ben şuana kadar çok memnunum ayrıca tasarımı beni bitiriyor yani insan 10 dakka boyunca oturur çalışmayan televizyonu seyreder mi.Ön konsolunun ve bir bölümünün piano kasasında üretilemsi inanılmaz bir şıklık ve havar veriyor gerçekten çok güzel salonunuza koyduğunuzda herkes tv ye taklıp kalıcak hatta kalkıp dokunmaya çalışacaklar o kadar etkileyici.Ayrıca samsnungun bir kaç diğer modelinde de olduğu gibi bunda da game mode var yani konsol bağlandığında falan maksimum performansı alma şansınız var.Renkler gerçekten güzel yani ben şuana kadar bir kusur bulamadım,tv yi seyrederken pratik olarak 3 görüntü seçeneği ile izleme imnakı var standart,cinema ve dynamic dinamike aldğınızda görüntü modunu kötü yayınlarda çok kötü bir görüntü alınıor renkler dağılıor vs. fakat iyi yayınlarda gerçekten renkler daha canlı gözküor ve kontrast,parlaklık artıyor.Samsung bir çok özelliği düşünmüş ve pratik bir şekilde kullanma imkanı vermi ve bununla birlikte benim şahsi görüşüm çok güzel bir şekli olan bir tv tasarlamış.Lcd alacaklar bu ürünü mutlaka düşünmeli ve üstünde araştırma yapmalıdır gerçekten şasn verilemsi gereken güzel bir model.Arkadaşlar daha ürünün içine çok giremediğim için yani ayrıntısı ile falan o yüzden şimdilşk bu kadar yazayım en kısa zmanda foto da koyucam ayrıca şöle söliyeyim herkes her istediğini sorarbilir elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım.Görüşmek üzere...

• O.G.G,senin adına gerçekten çok sevindim,hayırlı olsun ve geçmiş olsun diyorum.çünkü 1 ay araştırma sırasında insan doğal olarak sıyırma noktasına geliyor.aynı şeyi şu an ben yaşıyorum çünkübende şu an toshiba ile bunun arasında kaldım.samsung un satış sonrası desteği toshibaya göre daha iyi diye düşünüyorum ve benim için çok önemli bu.çünkü ürüne bişey olduğunda karşınızda bir muhattap bulmak çok zor bugünlerde.bazı yerlerde okuduğuma göre renkler doğallıktan uzak diyorlar ama tabi çoğu dükkanlarda gördükleri görüntüyü söylüyor.bide benim merak ettiğim ve beni samsungdan bi ara soğutup toshibaya iten faktör yakından baktığımda diğer lcd lere göre samsungda görüntü çok bulanıklaşıyor,ama benim baktığım 32r32b idi.forumdaki bazı arkadaşlar da r serisinin s serisinden daha iyi olduğunu söylüyorlar.şu an bir tek size rastladım bu ürünü alan ve bu konuda bizi aydınlatırsanız çok sevinirim.gözünüze çarpan artı ve eksileri yazarsanız çok sevinirim ayrıca tabi acilen görüntü koymanızı rica ediyorumve artık bende samsunglu olmak istiyorum yavaş yavaştekrar hayırlı olsun,güle güle kullanmanız dileğiyle

• 32" s81b'yi bugün aldım. yarın gelcek bakalım. daha detaylı yazarım o zaman ama neden 32" s81b aldım?
    öncelikle hedefim 37", hatta 40" almaktı ama fiyatta çok fark ettiği ve bu hafta almam gerektiği için sonbaharı bekleyemedim. malum sonbaharda düşecek fiyatlar ama nasip bugüneymiş. 32" aldım.
    neden bu model? samsung s71 ve Philips7331'i daha önce karşılaştırmıştım ve o zaman hayretle görmüştümki, samsung'un renkleri inanılmaz güzel. özellikle kırmızısı yanıyo resmen. şimdiki crt tvim philips, çok severim philipsi,servisi felanda çok iyi ama samsung'un o farkını görünce samsung aklıma düşmüştü. o zaman iki modelin fiyatı aynı idi. sonra samsung daha sağlam indirimler yaptı. philips biraz ketum davrandı fiyat indirimi konusunda.
    samsungu marka olarak hiç sevmem aslında ama internetten araştırdığımda hemen herkesin ortak fikri fiyat/performans olarak en iyi marka idi lcd'de. ayrıca çok az sorun çıkartıyodu tvleri.
    samsung ve philips haricinde iki firmaya baktım. sony ve toshiba. sony'nin kasa dizaynı bence mükemmel. çok çok şık. tablo gibi. renkleri de çok güzel ama sırf markadan dolayı hep 1000 ytl daha pahalı ve malum samsungla panelleri aynı. toshiba iyi ama benim baktığım c3000 serisi, 7331,7332,s71 ve s81'in çok gerisinde idi. tamam fiyatıda düşük ama 1800ytlyi veren 2000 ytlyi de hayli hayli verirdi. ayrıca toshiba'nın kasaları pek güzel değil, biraz estetik yoksunu. insan lvd tvnin biraz tablo gibi gözükmesini istiyo açıkcası.
    neden s71 değilde s81. 7000:1 kontrast kulağa çok hoş geliyo çünkü:)
    samsungta tek beğenmedim nokta o ortadaki kocaman açma/kapama düğmesi oldu. bence çok gereksiz. gizli olsa çok daha güzel olurmuş.
    r81 elbet daha iyi bi panele sahip ama fiyat çok artıyo. elektronik malzemede esas olan her zaman için fiyat/performanstır. çok uzatmadan 32"de şu an en iyi fiyat/performans oranını samsung s81b'de gördüm ben. bu tabi kağıt üzerinde ve mağazalardaki kısa gözlemlerim. asıl kullanıp denemek lazım. kullanayım, bilgilerimi paylaşırım yine.
    ha unutmadan yeni alacaklar için fiyat bilgisi de vereyim: 2050 ytl'ye 12 taksitle aldım s81b'yi. askı aparatı, duvar saati felan gibi hediyelerde verdiler.

unutmuşum. onur arkadaşa tüm yardımları ve bilgisini bizimle paylaştığı için çok çok teşekkür ederim. o araştırdı biz hazıra konduk, sağolsun varolsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wind06 -- 19 Nisan 2007; 0:06:28 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ege1907

O.G.G,senin adına gerçekten çok sevindim,hayırlı olsun ve geçmiş olsun diyorum.çünkü 1 ay araştırma sırasında insan doğal olarak sıyırma noktasına geliyor.aynı şeyi şu an ben yaşıyorum çünkübende şu an toshiba ile bunun arasında kaldım.samsung un satış sonrası desteği toshibaya göre daha iyi diye düşünüyorum ve benim için çok önemli bu.çünkü ürüne bişey olduğunda karşınızda bir muhattap bulmak çok zor bugünlerde.bazı yerlerde okuduğuma göre renkler doğallıktan uzak diyorlar ama tabi çoğu dükkanlarda gördükleri görüntüyü söylüyor.bide benim merak ettiğim ve beni samsungdan bi ara soğutup toshibaya iten faktör yakından baktığımda diğer lcd lere göre samsungda görüntü çok bulanıklaşıyor,ama benim baktığım 32r32b idi.forumdaki bazı arkadaşlar da r serisinin s serisinden daha iyi olduğunu söylüyorlar.şu an bir tek size rastladım bu ürünü alan ve bu konuda bizi aydınlatırsanız çok sevinirim.gözünüze çarpan artı ve eksileri yazarsanız çok sevinirim ayrıca tabi acilen görüntü koymanızı rica ediyorumve artık bende samsunglu olmak istiyorum yavaş yavaştekrar hayırlı olsun,güle güle kullanmanız dileğiyle

hocam öncelikle çok teşekkür ederim darısı başına Yusuf abi ile birlikte s81 serili olduk vallaonun makina da yarın geliyor inşallah...Aynı yerden aldık zaten bahsetmiş.Her neyese gelleim senin soruna, dediğin lcd yi alıcaktım ben hatta almaya gittiğim gün kalmadığından dolayı almadım gibi bir şey oldu fakat aklımahepm s71 sersindeydi fakat nasip kısmet ben gittiğim gün s71 yerini s81 almıştı ve bu kısmet oldu biraz daha fark verdim ama gerçekten dğdi r serisi iyi olabilir fakat 32r32b serisi ile s serisini kıyaslama bile özellikler ortada zaten biri 2000:1 biri 7000:1 hadi s81 i geçtim s71 de 3000:1 daha da önemlisi renk sayısı resmen iki katı daha fazla.Çok büyük artıları var yani benim kafamda da toshiba vardı fakat samsung ile kıyaslayınca toshibayı elemem çok da zor olmadı çünkü kontrast bakımından biraz zayıf kalmıştı ve görüntü kıyaslamasında da samsungun kalitesini gerçekten vermiyor.Bir çok bakımdan samsung özellikle bizim aldıklarımız toshibanının her serisinden üstün sana şöle diyeyim eğer sınıflandırma yaparsak s81 serisi üst sınıf bir lcd yani bravia ayarında kalite ve performans veriyor ve fiyatı da daha uygun yani philipshin iyi moedllieri ve dediğim gibi sony ile kıyaslanabilir fakat toshiba ise lg gibi markaların modellerine daha çok benzemekte o yüzden lcd konusunda samsunga önem verilmeli ve incelenmeli.

Şu konuya da dikkatini çekme k isteri markadaşım Samsung lu olmanı biraz daha kolaylaştırır belki...Dikkat edersen artık bazı tv ler özellikle şu zamnlarda son modellerinde philips yazıor lcd kenarına önemli özellikler bölümüne dynamic kontrast oranlarını yazıyor...Yani dinamik kontrast özellikler arasında artı bir özellik görülüyor yani bir tv de dinamik kontrast olmasına önem veriliyor dediğim gibi markalar artık dinamik kontrast olan tv lerine eşşek kadar sticker yapıştırıyor ve üstüne yazıyor 3000:1, 4000:1 vs. diye...Şimdi gelelim şu noktaya ve düşünelim Samsung bu dinamik kontrast işine baştan beri önem veriyor ve hatta öle büyük büyük yazmıyor bile zaten özellikleri arasında dinamik kontrast direk yerini alıyor ve 32s81b de 7000:1 gibi çok önemli bir kontrast oranı söz konusu..Ve bir şey daha unutulmamlıdır ki dinamik kontrastın icadı Samsung tarafından yapılmıştır yani piyasaya bu lafı ilk samsung sürmüştür...Ama tabiki şuna da dikkat çekmek isterim dinamik dmek ne dmek bu konu önemli yani kullanıcıya bağlı bir şey bu dimaki olmaz normal kontrast olur ama adam ondan daha çok zevk alır yani kimisi parlak sever kimisi doğal falan filan o yüzden mümkün olduğunca beğenilen görüntüler yan yana konulup eşit ayarlarda kıyaslanmalı ve sonra karar verilemli...Sorularınıza elimdn geldiğince cevap vermeye çalıcam.Görüşmek üzere...

• s81 i olan arkadaşlar,pc yi tvye bağladınızmı ?
    1360*768 çözünürlükte ekrana tam oturuyormu görüntü?
  • O.G.G verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.wind 06 sanada verdiğin bilgiler için teşekkür ederim hayırlı olsun.güle güle kullanmanız dileğiyle
  • BEYLER BEKLENEN OLDU TÜM LCD FİYATLARI LG SAMSUNG DÜŞTÜ
    ARTIK LG LCD LER 1800 SAMSUNG LCD LERDE 1800 BUNLAR TAKSITLI FIYATLARI USTELIK
    3 GUN ONCE 32S71B MODELI TEKNOSADA 2250 IKEN SIMDI TAKSITLI FIYATI 1800 VE BU GERCEK
    :))
    FIYATIN DUSMESINI BEKLIYENLERE MUJDE YANI

BEN 1800 SAMSUNG 32S71B YI YADA 2000 32S81B YI HEMEN ALIN DERIM:))TABII TEKNOSADAN DIL BASKA YERDEN DAHA UCUZA BILE ALABILIRISNIZ

TEKNOSANIN SITESINE BAKIN
  • 26s81b alıcam sanırım bu hafta. alınca yazarım izlenimlerimi.
  • 37R81B kullanıyorum. Kasa çok şık, 8.000:1 kontrast ve diğer özellikleriyle benim için yeterli bir cihaz. Görüntüde bazı zamanlar küçük karelenmeler dışında bir problem yaşamadım ama en kısa zamanda bunu çözmeyi umuyorum.
    Diğer kullanıcılara saygılar...
  • pc ye bağladım fakat ben sadece 1024*768 de görüntü alabildim onun dışında görüntü gelmiyor tv ye belki benim ekran kartım ile alakalıdır ama lcd monitörde daha yüksek çözünürlükte alabiliyiorum

quote:

Orjinalden alıntı: weba

s81 i olan arkadaşlar,pc yi tvye bağladınızmı ?
    1360*768 çözünürlükte ekrana tam oturuyormu görüntü?
  • Şimdi baktım teknosanın sitesine fakat hala çok eski bir model olan 32R32B modelinin bile fiyatı aynı yani 1899 YTL. nasıl oluyor 32S71B nin fiyatı 1800 YTL. anlamadım ya da ben bulamadım eğer bir link falan verirsen biz de bakalım.
    quote:

Orjinalden alıntı: anteros24

BEYLER BEKLENEN OLDU TÜM LCD FİYATLARI LG SAMSUNG DÜŞTÜ
    ARTIK LG LCD LER 1800 SAMSUNG LCD LERDE 1800 BUNLAR TAKSITLI FIYATLARI USTELIK
    3 GUN ONCE 32S71B MODELI TEKNOSADA 2250 IKEN SIMDI TAKSITLI FIYATI 1800 VE BU GERCEK
    :))
    FIYATIN DUSMESINI BEKLIYENLERE MUJDE YANI

BEN 1800 SAMSUNG 32S71B YI YADA 2000 32S81B YI HEMEN ALIN DERIM:))TABII TEKNOSADAN DIL BASKA YERDEN DAHA UCUZA BILE ALABILIRISNIZ

TEKNOSANIN SITESINE BAKIN
  • Orjinalden alıntı: ogg

Şimdi baktım teknosanın sitesine fakat hala çok eski bir model olan 32R32B modelinin bile fiyatı aynı yani 1899 YTL. nasıl oluyor 32S71B nin fiyatı 1800 YTL. anlamadım ya da ben bulamadım eğer bir link falan verirsen biz de bakalım

http://www.istanbulbilisim.com.tr/
  • ya ınanılmaz bırsey ama gercek bır cok ınsanda belkıde farketmıstır dun 1799 yazan samsung modleı bugun yok teknosada
    galıba pahalıya alanlar 4 gunde fıyat 400 ytl dusunce sıkayet etmıs teknosayı
    yanı karısık bır olay ama gercek
    vede arastırılması lazım
  • orayı ben de biliyorum fiyatlar gerçkten baya uygun ama bana göre ve bir çok kişiye göre ordan bişey alırken biraz araştırlıması ve düşünülmesi gereken bir yer

Orjinalden alıntı: burak reis

Orjinalden alıntı: ogg

Şimdi baktım teknosanın sitesine fakat hala çok eski bir model olan 32R32B modelinin bile fiyatı aynı yani 1899 YTL. nasıl oluyor 32S71B nin fiyatı 1800 YTL. anlamadım ya da ben bulamadım eğer bir link falan verirsen biz de bakalım

http://www.istanbulbilisim.com.tr/

• bende zaten fiyatları görsünler diye link verdim o radan alınır yada alınmaz ayrı.
  • bu arada topic hayırlı olsun elim boş gelmiyeyim dedim LE-26R72B

***Samsung LCD Kulübü***
  • görüntü xbox 360 (gow)

***Samsung LCD Kulübü***
  • selam arkadaşlar
    ben de s81 düşünüyorum. geçenlerde ankara migrosta samsung bayiisine fiyat sordum. bana peşin veya tek çekim 2070 YTL, 12 taksit 2320 YTL dediler. siz bayağı ucuza almışsınız. sizin 12 taksit fiyatınızı adam bana peşin olur diyor. ankarada bildiğiniz başka bayii var mı?
  • Bir gun herkez samsunglu olacak diyerek iddaali bir sekilde konuya gireyim.....(saka tabi )

arkadaslar bende arastırmalarım sonucu samsung ta karar kıldım (3 Aydır fakat sona geldim)

37R81B modeli konusunda gercekten basarılı Parlak ve 71b den daha fazla iscilikle uretilmis orası kesin fiyatıda pesinde 2900 ytl fiyat aldım (smooth motion Driver yok,Clear panel yok ) Gonulden 40 Geciyor fakat yerim uygun degil. 37 Fit oluyo Cukk...

37M86BD olan modelde de clear ozellığı yok Fiyatta fark icin degermi bilmiyorum

hayırlısıysa yarın alacagım.Fakat goruntu kaynagı konusunda kafa karısıklıgı devam ediyor.

Satıcıların bir cogu phillips marka olan digiturk alınması gerektığini soylerken.(fakat bunu onerenlerin pazarda domates satanlardan bence farkı yok cunku konuya hakim degiller ornegin 8000:1 Kontrast in pixel sayısı oldugunu soyledi biri Burada kımseyi kucumsemiyorum ama sattıgının ne oldugu bilmeden satıyorsan ve de başarabiliyorsan kutlamak lazim.)

Konusmalarından ve bilgilerinden şuphem olmayan lcd satıcılarıda nextstar 2000 cis diye bir model onerdi.hem hizli imis hemde Komponent baglantıda verim birhayli fark ediyormus.

Sizler ne kullanıyorsunuz onerılerınız dogrultusunda karar verecegim
    Tesekkurler herkeze

• Samsung LE32R32B li olarak bende geleyim Görüntü kalitesi ve Xbox360 ile uyumu ve buna bağlı olarak fiyatının güzel bir seviyede olması gerçekten şahane. 32B ile 71B yi inceledim ve gözüme büyük fark takılmadı, arada büyük fiyat farkı olduğundan dolayı da bunu seçtim acaip memnunum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.