Şimdi Ara

***Samsung LCD Kulübü*** (128. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.642
Cevap
11
Favori
288.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar dün samsung le40c653 model lcd televizyonumun kurulumu yapıldı fakat bir türlü usb girişlerini kullanamıyorum. flash disk, 3,5' hdd, 2,5' hdd hepsini denedim fakat, hddye elektrik gelip ışığı yanmasına rağmen tv menüsünden usb yi seçtiğimde aygıt bulunamadı bağlantıları kontrol edin gibilerinden bir pencere çıkmakta. yani hiçbir şekilde usb portlarımı kullanamıyorum. bu tür bir sorun yaşayıp çözüme ulaşan var mı acaba aranızda...
  • arkadaşlar 2 hafta önce Samsung 55" Class 650 Series 1080p LCD HDTV (LE32B653T5W) bu marka lcd tv aldım ancak hd,divx ve diğer film formatlarında alt yazı oynatmıyor yardımcı olurmusunuzz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JOKE® -- 6 Ekim 2010; 17:28:12 >
  • Arkadaşlar 40A756R1 lcd ye sahibim. Bu tv HDCP destekliyormu? PSP3 oynamak için gerekli imiş. Bir yerde bilgi bulamadım. Teşekkürler.
  • İyiakşamlar arkadaşlar bendede 40c530 var bir hafta oldu alalı.Bende takılırım artık buralarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇaĞPhotography�©

arkadaşlar dün samsung le40c653 model lcd televizyonumun kurulumu yapıldı fakat bir türlü usb girişlerini kullanamıyorum. flash disk, 3,5' hdd, 2,5' hdd hepsini denedim fakat, hddye elektrik gelip ışığı yanmasına rağmen tv menüsünden usb yi seçtiğimde aygıt bulunamadı bağlantıları kontrol edin gibilerinden bir pencere çıkmakta. yani hiçbir şekilde usb portlarımı kullanamıyorum. bu tür bir sorun yaşayıp çözüme ulaşan var mı acaba aranızda...

3 tane bellekte deneyip sonuç alamamanız tv de bir arıza olduğunu gösteriyor....Servise bir danışın yada bi,r tekno markete gidip aynı cihazları bir deneyin derim...
  • arkadaslar biraz acemice olacak ama bu 40-lc650 modelinde onde kırmızı bir serit var bu sadece sus amaclımı yoksa ısık filan veriyormu
    ikicisi goruntu için bircok ayar var forumda bir cok ayar verilmis film izlerken encok hangi ayarlar tavsiye edersiniz
  • dailymation 1 haftadır açılmıyor facebook twitter bunlar açılıyor gene yasaklandımı yoksa..
  • arkadaşlar, 40c750 almayı düşünüyorum, d-smart ın asagıdaki linkte bir modülü var, samsung da ise conax dedikleri bir modül var dı, acaba dsmart ın modülünü bu şekilde kullanabiliyormuyum,

http://www.nebutv.com.tr/default.asp?git=9&urun=851
  • Samsung 55" Class 650 Series 1080p LCD HDTV (LE32B653T5W) bu marka lcd tv var bazı filmleri açarken desteklenmeyen ses codec i diyor yardımcı olabilirimisinz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JOKE® -- 14 Ekim 2010; 2:17:48 >
  • Bazı filmleri açmayabiliyor hocam açan codece çevirmen veya destekli codekli filmi indirmen lazım
  • samsung b 652 lcd televizyonum var.harici ile mkv seyretmek için aratırmıştım
    mkv2ac3 programı ile ses sorunu çözülüyor sesler ac3 formatı ile sağlanabiliyor
    fakat bu sefer alt yazılar yok oluyor bununla ilgili bilgisi olan varmıdır??
  • herkese selamlar,

uzun süren okumalardan sonra samsung lcd'de karar kıldım. ancak servis kalitesi konusunda şüphelerim var. forumlarda aramama rağmen bununla ilgili net bir bilgiye de rastlayamadım.
    bu konuda fikri olan ya da tecrübesi olan üyeler paylaşırsa herkes için faydalı olur diye düşünüyorum.

saygılarımla.
  • Arkadaşlar kulübe beni eklerseniz sevinirim. UE-40C6000 modelini kullanıyorum.

Bir soru soracağım bekleme moduna nasıl alıyoruz televizyonu?.
  • merhaba

ue40c6000rwxtk model led tv satın aldım. ayrıca samsung ht-tz215 ev sinema ses sistemim var. ancak led tv ile usb den mkv uzantılı görüntü : x264 -ses : dts - altyazı: srt ve görüntü : x264 -ses : ac3 - altyazı: srt özellikli dosyalardan ne televizyon üzerinden ne de ev sinema sistemi üzerinden ses alamadım. ses ve altyazılar mkv ye gömülüdür. x264 görüntü oynatımında herhangi bir problem yok. fakat ses dosyasını tools menüsü altında ses bilgisi kısmında tanımış olduğunu görebiliyorum , fakat ne tv hoparlöründen ne de optik çıkış üzerinden ses alamıyorum. ayrıca altyazı tuşuna bastığımda uygun değil ifadesi beliriyor. kitapçığında dtscore, ac3 ses codec desteklendiği belirtilmiş, ayrıca kitapçıkta ve televizyon üzerinde dts2.0+digital out olduğu belirtilmiş, yine kitapçıkta srt uzantılı altyazıların gösterildiği belirtilmiş. sorunlu kaynak dosyaların detaylı bilgilerini aşağıda belirtiyorum. yardımlarınızı bekliyorum.

NOT: Televizyonun yazılımı günceldir.

SORUNLU KAYNAK DOSYA-1
    Görüntü
    ID :1
    Biçim :AVC
    Biçim/Bilgi :Advanced Video Codec
    Biçim profili :High@L4.1
    Biçim ayarları, CABAC :Evet
    Biçim ayarları, ReFrames :5 kare
    Çoklamalı mod :Container profile=Unknown@4.1
    Kodek ID :V_MPEG4/ISO/AVC
    Süre :7dk 6s
    Bit oranı :9 414 Kbps
    Genişlik :1 920 piksel
    Yükseklik :800 piksel
    Görüntü en-boy oranı :2.40:1
    Kare hızı :23.976 kare/s
    ColorSpace :YUV
    ChromaSubsampling :4:2:0
    BitDepth/String :8 bit
    Tarama türü :Aşamalı
    Bit/(Piksel*Kare) :0.256
    Akış boyutu :460 MiB (92%)
    Yapım kütüphanesi :x264 core 104 r1713 c276662
    Kodlama ayarları :cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc=2pass / mbtree=0 / bitrate=9414 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00
    Dil :

Ses
    ID :2
    Biçim :AC-3
    Biçim/Bilgi :Audio Coding 3
    Format_Settings_ModeExtension :CM (complete main)
    Çoklamalı mod :Header stripping
    Kodek ID :A_AC3
    Süre :7dk 6s
    Bit oranı modu :Sabit
    Bit oranı :640 Kbps
    Kanal :6 kanal
    Kanal konumları :Front: L C R, Side: L R, LFE
    Örnekleme oranı :48.0 KHz
    BitDepth/String :16 bit
    Akış boyutu :32.5 MiB (6%)
    Başlık :AC3 640 Kbps
    Dil :
    Metin
    ID :3
    Biçim :UTF-8
    Kodek ID :S_TEXT/UTF8
    Kodek ID/Bilgi :UTF-8 Plain Text
    Dil :

SORUNLU KAYNAK DOSYA-2
    Görüntü
    ID :1
    Biçim :AVC
    Biçim/Bilgi :Advanced Video Codec
    Biçim profili :High@L4.1
    Biçim ayarları, CABAC :Evet
    Biçim ayarları, ReFrames :4 kare
    Çoklamalı mod :Container profile=Unknown@4.1
    Kodek ID :V_MPEG4/ISO/AVC
    Süre :3dk 51s
    Bit oranı :16.3 Mbps
    Düşük bit oranı :12.7 Mbps
    Genişlik :1 920 piksel
    Yükseklik :1 038 piksel
    Görüntü en-boy oranı :1.850
    Kare hızı :23.976 kare/s
    Orijinal kare hızı :24.000 kare/s
    ColorSpace :YUV
    ChromaSubsampling :4:2:0
    BitDepth/String :8 bit
    Tarama türü :Aşamalı
    Bit/(Piksel*Kare) :0.340
    Akış boyutu :449 MiB (90%)
    Başlık :x264 - 2 passes @ 50% of the original bitrate
    Yapım kütüphanesi :x264 core 80 r1376M 3feaec2
    Kodlama ayarları :cabac=1 / ref=4 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=10 / psy=1 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=64 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=5 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=2 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc_lookahead=50 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=12681 / ratetol=1.0 / qcomp=0.80 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=38000 / vbv_bufsize=30000 / ip_ratio=1.40 / aq=1:0.60
    Dil :

Ses
    ID :2
    Biçim :DTS
    Biçim/Bilgi :Digital Theater Systems
    Çoklamalı mod :Header stripping
    Kodek ID :A_DTS
    Süre :3dk 51s
    Bit oranı modu :Sabit
    Bit oranı :1 510 Kbps
    Kanal :6 kanal
    Kanal konumları :Front: L C R, Side: L R, LFE
    Örnekleme oranı :48.0 KHz
    BitDepth/String :16 bit
    Akış boyutu :41.7 MiB (8%)
    Başlık :DTS - 1536 kbit/sec
    Dil :

Metin #1
    ID :3
    Dil :

Metin #2
    ID :4
    Dil :

• arkadaşlar ben de yaklaşık 3 haftadır samsung le40c650 alarak zannediyorum ki kulube girdim :) bir sorum olacak karşılaşan veya sorunun çözümünü bilen yardımcı olursa sevinirim. network üzerinden paylaşımda film izlerken dual sesli filmlerde orjinal olarak ingilizceyi görüyor ve seçim yapamıyorum. uygun değil diyor. film oynarken polug&play e giriyorum orada da menü aktif değil. yardımcı olursanız sevinirim.
  • slm bende samsung 32r81b var bikaç haftadır panelde logo izleri ve dikey olarak çeşitli bölgelerde hafif çizgiler oluştu ne yaptıysam halledemedim.halletmenin bir yolu varmı acaba ?
  • Merhabalar herkese. 40 c 653 modelini kullanan var mı?
  • ben bugun aldım yarına eve takılcak bakalım nasıl olcak kulllanan varmı acaba
  • iyi günlerde kullanın bende alacağım bu yakınlarda kampaya bekliyorum nerden kaça aldınız hocam
  • teknosa 1900 artı yuzde 10 bonus yanı 1700 12 taksıt ve gayet memnunum suana kadar
  • 
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.