Şimdi Ara

Samsung C27HG70 (LC27HG70QQMXUF) [ANA KONU] | 27', 2K, 144Hz, 1ms, HDR600 (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.025
Cevap
31
Favori
101.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mitra

Cevap için teşekkür ederim hocam. Kolay gelsin.
    Rica ederim hocam.

Size de kolaylıklar dilerim.
  • emperor1907 kullanıcısına yanıt
    Hocam benzer zamanda aldık benim de 1 hafta olmadı henüz yenisini açalı. Bence iade etmeyin derim, çünkü o fiyata mevcut durumlarda gelmeyecektir, fiyatına göre en iyisi bu. Eğer çok odaklandığınızda bu problem olarak göze çarpmıyorsa bir şans verilebilir belki. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novak Djokovic -- 2 Haziran 2020; 0:6:11 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aslında samsunga karşı önyargılıyım. Benq xl2411 kullanıyordum ve beklentim ilk olur fps oyunlarında performans almak ve netflixi optimum kullanmaktı. Benqyu emekli ettim. Renkler,hdr özelliği,gsync ile gecikmesiz fps oyun deneyimi. Müthiş. Bütçeniz varsa kesinlikle almalısınız. Netflix 4k izliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monitörü mediamarkta geri göndersem muhtemelen ücret iadesi yapıcaklar. Samsung servisine göndersem seğişim yaparlar mı tecrübesi olan var mı bu konuda?

• Arkadaşlar bu ürünü teşhir ürünü olarak aldım GG'den. Yanlış mı yaptık ya?
  • LeftEyeNine L kullanıcısına yanıt
    Yapma... 3 ay garanti diyor o firma.. Hoş 3 ay garanti demeye hakkı var mı bilmiyorum ama kanunda bunun yeri yok sanırım. Ama sonrasında mahkeme ile uğraşırsın bu firma ile.
  • Arkadaşlar rting'ten kalibrasyon dosyasını indirdim lakin bunu nasıl yükleyeceğimi bulamadım. Ayrıca monitör ile birlikte bir adet'te usb kablosu geliyor kasadan monitöre bağlantı için bunun tek amacı monitör üzerindeki usb portlarını çalıştırmak için mi yoksa firmware güncelleme kalibrasyon vs. gibi işlemleri de direk yapabiliyor muyuz bu sayede?

Bu arada bana gelen monitör de direk 1025 sürümü sanırım daha günceli yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Novak Djokovic

Hocam benzer zamanda aldık benim de 1 hafta olmadı henüz yenisini açalı. Bence iade etmeyin derim, çünkü o fiyata mevcut durumlarda gelmeyecektir, fiyatına göre en iyisi bu. Eğer çok odaklandığınızda bu problem olarak göze çarpmıyorsa bir şans verilebilir belki. :)
    Hocam vaz geçtim geri göndermekten. Bu şekilde kullanmaya kendimi ikna ettim. Böyle mutlu mesut birkaç yıl geçiririz inşallah kendisiyle :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ColorTR

Arkadaşlar rting'ten kalibrasyon dosyasını indirdim lakin bunu nasıl yükleyeceğimi bulamadım. Ayrıca monitör ile birlikte bir adet'te usb kablosu geliyor kasadan monitöre bağlantı için bunun tek amacı monitör üzerindeki usb portlarını çalıştırmak için mi yoksa firmware güncelleme kalibrasyon vs. gibi işlemleri de direk yapabiliyor muyuz bu sayede?

Bu arada bana gelen monitör de direk 1025 sürümü sanırım daha günceli yok.
    Hocam ICC profil dosyasını pc'ye tanıtmak için yapmanız gerekenler burada yazıyor:
    https://www.technopat.net/2016/12/05/monitorlere-ince-ayar-nasil-yapilir/

Usb kablosu da monitordeki usb portlarını bilgisayara bağlı çalıştırmak için gerekli.

Fw güncellemesini direkt olarak usb flash belleğe atıp oradan monitore bağlayarak yapıyorsunuz yani kabloyla alakası yok.

Bu arada son sürüm evet 1025.

Samsung'u anlamak güç, güncelleme dosyasının sürümü nette 1023 ama yeni monitorleri direkt 1025 sürümüyle piyasaya çıkartmışlar anlaşılan :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emperor1907 -- 2 Haziran 2020; 20:58:36 >

• emperor1907 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam icc profil dosyası olayını bulamamıştım. Eğer imkan varsa biz bari monitörden alıp verelim arkadaşlara dosyayı diyeceğim ama öyle bir şey sanırım mümkün değil. Bir de kullanıcı brüşüründe menüde kalibrasyon bilgileri var bazı ülkelerde menüde yoksa kağıt ile kutu içeriğinde olur yazıyordu siz bununla ilgili bir şey sormuştunuz. Siz icc profili yüklediniz mi? Acaba bu icc profil fabrikadan gerçekten daha iyi mi sonuçta kalibrasyon her monitöre özel yapılıyor ya bir de öyle bir şey var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mitra

Yapma... 3 ay garanti diyor o firma.. Hoş 3 ay garanti demeye hakkı var mı bilmiyorum ama kanunda bunun yeri yok sanırım. Ama sonrasında mahkeme ile uğraşırsın bu firma ile.
    Valla yaptım hocam da yani cihazda ölü piksel bulmadıktan sonra ne sıkıntı olur ki, ben garantiyi önemsemiyorum açıkçası hani düzgün çalışsın yeterli. Yine de insan işkilleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ColorTR

Çok teşekkürler hocam icc profil dosyası olayını bulamamıştım. Eğer imkan varsa biz bari monitörden alıp verelim arkadaşlara dosyayı diyeceğim ama öyle bir şey sanırım mümkün değil. Bir de kullanıcı brüşüründe menüde kalibrasyon bilgileri var bazı ülkelerde menüde yoksa kağıt ile kutu içeriğinde olur yazıyordu siz bununla ilgili bir şey sormuştunuz. Siz icc profili yüklediniz mi? Acaba bu icc profil fabrikadan gerçekten daha iyi mi sonuçta kalibrasyon her monitöre özel yapılıyor ya bir de öyle bir şey var.
    Rica ederim hocam bende kutudan evrak olarak kalibrasyon raporu çıkmadı ama cihazın menüsünde var. Sizde de durum öyleyse menüdeki raporların resimlerini çekip paylaşabiliriz birbirimizle. En azından fark var mı yok mu ona bakıp yorumlayabiliriz diye düşünüyorum.

• Buyur hocam benim böyle
    Samsung C27HG70 (LC27HG70QQMXUF) [ANA KONU] | 27", 2K, 144Hz, 1ms, HDR600

• ColorTR kullanıcısına yanıt
    Bende de bu şekilde hocam, herkeste farklı olması normal sanırım.

• cy2828 kullanıcısına yanıt
    Sırf oyuncu odaklı bir monitör olsada kavisli monitörler de oyun oynama taraftarı değilim Samsung çok iyi ama aoc veya view sonic de alınabilir

• FoBç kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bunu göz önünde bulunduracağım hatta elimde olanı satıp dediğiniz şeye bile bakabilirim

• Ben de o durumdaydim uzun sure de duz kullandim sonra 34’’ curved kullandim sonra duz paneller rahatsiz etmeye basladi. Gelecek curved artik. Gelecekte 32’’ ler standart hale geldiginde curved kacinilmaz olacak. ki 27 bence kucuk artik yetmeyecek. Surekli curved yeren bi guruh var yenilige karsi dedeler gibiler kavisli’de oynamama nedenlerini de bilmiyoruz. Sadece “sevmiyorlar” hicbir bilimsel aciklama goremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denoboi2 -- 3 Haziran 2020; 1:24:8 >
  • LeftEyeNine L kullanıcısına yanıt
    Hocam öyle söylüyorsunuz ama 5 ay sonra bu monitörde birden görüntü gidip arızalansa monitör elinizde patlayacak. Öyle 300-500 TL'lik bir şey de değil ki 3000 TL'lik monitör bu. Tabi sonuçta para sizin paranız beni ilgilendirmez sadece uyarmak istedim. İnşallah sorunsuz bir ürün olur.
  • Şu videoyu 4K 60FPS olarak bilgisayarınıza indirin ve PotPlayer ile izleyin. Gerçekten cam gibi görüntü deyiminin karşılığı oluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=vX2vsvdq8nw&t=15s
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.