Şimdi Ara

SAMSUNG I9082 Galaxy Grand Duos Çift Hatlı 5'' (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
441
Cevap
13
Favori
173.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet bu bi sorun ben şöyle çözüyorum aramadan önce aktif hattı arayacagım sim yapıyorum(yukarıdan aşağı parmak hareketi ile çıkan menüden) ondan sonra aramayı aktif ettiğin hattan araya biliyorsun.
    başka yolunu bilen varsa yazsın
  • bu arada 10tl ye ekran koruyucu aldım, kılıfta 20tl en azından ekran cililirse bandı çıkarıp değiştiririm herkese tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: axiadam

Grand Duos kullanan birisi 1. ve 2. hattinda ikisininde ayni anda 3G ya da 3.5G calisip calismadigini belirtebilir mi?
    Duos ya da Grand Duos almayi planliyorum. 1. Hattim sadece konusma, 2. hattim sadece DATA olacak.
    Yani 1. hattim 2G, 2. hattim surekli 3G'de duracak..

GSMArenada iki telefonun ozelliklerinde Grand Duos icin;

2G Network - GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
    3G Network - HSDPA 850 / 1900 / 2100 - SIM 1 only
    3G Network - HSDPA 900 / 1900 / 2100 - SIM 1 only

Duos icin;

2G Network - GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
    3G Network - HSDPA 900 / 2100 - SIM 1 & SIM 2

olarak belirtilmis..

Yardim eden olabilirse sevinirim, tesekkurler.

Arkadaşım 2 Hat Aynı Anda 3G yi Desteklemiyor Birisnde 3G Birisinde 2G yi Destekliyor

• LGP970OB kullanıcısına yanıt
    siyahını zaten bulamazsın tum dunyada ıkı renk satılıyor.. beyler ulkemızde fıyat gayet guzel ben bugun moskovada baktım fıyatı 16.000 ruble tam 520 usd.. bizde 831 tl ye satan yerler var.. y.dısından almaya gerek yok.. alırsanız imei basına v.dairesine verceginiz 100 er tl yi dusunun..
  • Şunun fiyatı Teknosa'da falan hala 1099 TL, Vatan'da ise 999 TL. Türkiye garantili olup sıfırı 900'e falan satan veya o fiyata çeken bir yer bulursam hemen alacağım. Herkes çift sim kart özelliği için alıyor, ben ekranı için alacağım, koca parmaklar ancak sığar Telefon ABD'de resmi satışa sunulmamış, ekonomik telefon olduğu içindir belki. Hindistan, Türkiye gibi ülkelerde satıyorlar. Bu telefona alternatif sayılabilecek en yakın olan Galaxy Nexus var, ekran boyutu, fiyat olarak aynı gibi ve full HD çözünürlükte. İsteyenler ona da bakabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crimson Knight

Şunun fiyatı Teknosa'da falan hala 1099 TL, Vatan'da ise 999 TL. Türkiye garantili olup sıfırı 900'e falan satan veya o fiyata çeken bir yer bulursam hemen alacağım. Herkes çift sim kart özelliği için alıyor, ben ekranı için alacağım, koca parmaklar ancak sığar Telefon ABD'de resmi satışa sunulmamış, ekonomik telefon olduğu içindir belki. Hindistan, Türkiye gibi ülkelerde satıyorlar. Bu telefona alternatif sayılabilecek en yakın olan Galaxy Nexus var, ekran boyutu, fiyat olarak aynı gibi ve full HD çözünürlükte. İsteyenler ona da bakabilir.

google a en ucuz grand duos yaz.. sana cimri.com yada akakce.com dan liste cıkartacak.. oradan bak.. 831 tl ye aksaray iletişimde veriyorlar.. illa vatan yada teknosadan alman sana bize kazandırmaz.. sonuçta telefonda sıkıntı cıkarsa her halikarda zaten sıkınıtı yaşayacaksın.. çünki bizim memleketteki samsung servisleri insanlar bir ilgililer ki sorma.. gozlerimi yaşarttılar ilgiden... ben bi keresinde samsung kadıkoy servisine gitmiştim.. servise gittim 15 dk banko onunde bekledim.. bi allahın oglu sen buraya niye geldin diye kafasını bile çevirip sormadı.. en sonunda a......nzı diye kızdım çektim gittim.. çok ilgililer çokkkkk...)))))

• quote:

Orijinalden alıntı: sychrius

quote:

Orijinalden alıntı: Crimson Knight

Şunun fiyatı Teknosa'da falan hala 1099 TL, Vatan'da ise 999 TL. Türkiye garantili olup sıfırı 900'e falan satan veya o fiyata çeken bir yer bulursam hemen alacağım. Herkes çift sim kart özelliği için alıyor, ben ekranı için alacağım, koca parmaklar ancak sığar Telefon ABD'de resmi satışa sunulmamış, ekonomik telefon olduğu içindir belki. Hindistan, Türkiye gibi ülkelerde satıyorlar. Bu telefona alternatif sayılabilecek en yakın olan Galaxy Nexus var, ekran boyutu, fiyat olarak aynı gibi ve full HD çözünürlükte. İsteyenler ona da bakabilir.

google a en ucuz grand duos yaz.. sana cimri.com yada akakce.com dan liste cıkartacak.. oradan bak.. 831 tl ye aksaray iletişimde veriyorlar.. illa vatan yada teknosadan alman sana bize kazandırmaz.. sonuçta telefonda sıkıntı cıkarsa her halikarda zaten sıkınıtı yaşayacaksın.. çünki bizim memleketteki samsung servisleri insanlar bir ilgililer ki sorma.. gozlerimi yaşarttılar ilgiden... ben bi keresinde samsung kadıkoy servisine gitmiştim.. servise gittim 15 dk banko onunde bekledim.. bi allahın oglu sen buraya niye geldin diye kafasını bile çevirip sormadı.. en sonunda a......nzı diye kızdım çektim gittim.. çok ilgililer çokkkkk...)))))

Öyle olduğu zaman mahkemeye verebilirsin, koca şirketin ismini taşıyorlar sonuçta. İstanbul Bilişimde 900 TL imiş, yaşananları okuyunca bedava olsa insanın ordan alası gelmiyor. Paralel ithalat çok sakat, öyle alacağıma kaliteli çin markası alırım.

• Arkadaslar bende var aleti once kendi uzerindeki yazilimi ile kullandim ekran suresi 4.30 saat verdi naktim sonra nasil yukseltebilitim diye cmw mod yukledim orada ayni sonucu alinca diger rom lara baktim simdi ekran suresi acik 4 saat olmus sarh % 30 hala wifi surekli acik kapatmadim 30 dakika telefon gorusmesi 30 dakika muzik gerisi wifi den nete girdim yani anlayacaginiz ekran zuresi 6 saat gorur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sureye yaklasacak telefon su anda gormuyorum . Tek sikinti gece saat 2 de % 25 sarla biraktim oglen 12 de sarj % 15 seviyesine gelmis anlayacaginiz hicbirsey yapmasan bile android 1 gunde % 15 sarj yiyor telefonla islem yapmadigin taktirde. Cmw mod xxamcd deneyen olursa gercekten sarj konusunda kullanim oranini dikkate alarak aletin ne kadar az sarj tukettihini gorur

• Bu telefonla S3 arasında kaldım. S3'ün çözünürlüğü, ekranı, dahili hafızası ve işlemcisi daha iyi yalnız çok kolay kırıldığı söyleniyor. Grand'ın çift hat desteği var ve şarjı daha uzun gidiyor. Aralarında az bir fiyat farkı var.
  • S3 al gelecek guncelkemeleri alacak o yuzden

• S3 alacaktım aralarında 150 TL fark var şu an ama bir baktım telefon en ufak bir arızada 800-900 TL tamir parası istiyormuş garantili olduğu halde, 1 haftalık telefonu çöpe atmak zorunda kalmış millet. Mağazada S3 ile birebir karşılaştırdım, aynı anda aynı video ile baktım, hiçbir fark göremedim renk dışında. Renklerde de S3'ün SAMOLED olduğu için siyahları ve koyu tonları daha siyahtı ama beyazlar kötüydü. Grand'ın açık renkleri daha iyi ve parlaktı. Dolayısıyla ekran parlaklığı olarak dışarıda kullanım açısından da Grand S3'ten üstün göründü. Grand'da çözünürlük video izlerken, bir şeyler okurken falan asla kötü değil, sadece S3 veya S4 kadar iyi değil. S3 çok çok iyi ise bunun için çok iyi diyebilirim. Ufacık ekrana bilmemkaç bin çözünürlük sığdıran Apple'a tercih ederim büyük ekranda bu kadar çözünürlüğü. Vatan'ın babalar günü kampanyası yapmasını bekliyorum, çok uygun fiyata alabilirim kampanya ile.

Güncelleme işi sorun değil, şu an zaten JellyBean yüklü geliyor, bu bana uzun süre yeter. Daha sonrasında rootlayıp custom rom atarım o günün şartlarına uyum sağlaması için.

not: karşılaştırmayı asıl mesele olan ekranlar üzerinden yaptım. işlemci performans farkı benim için fark etmiyor. 4 çekirdekli telefonun bana o kadar gerekli olduğunu düşünmüyorum, telefonda mimari çizim falan yapmayacağım. Bilinçli tüketici olmak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crimson Knight -- 13 Haziran 2013; 20:04:33 >

• bende samsung grand alacam cihazda gelen çağrı ve mesajları uyarı ışığı varmı şu anda darty 899 tl
    http://www.darty.com.tr/e_commerce/Ak-ll-Telefon/SAMSUNG/I9082-GALAXY-GRAND-WHITE-p-99590-c-12.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takasci -- 13 Haziran 2013; 22:55:04 >
  • tanıtım videosunda bildirim ışığının bulunmadığını bunu eksisi olarak söylüyorlardı
  • teşekkürler bu benim için önemliydi
  • Darty'de fiyat iyi ama üstte 8 GB dahili yazıyor altta 16 GB. Büyük ihtimalle 8 GB'dır, onun da kullanılabilir kısmı 4GB falan. Bir de mavi olsaydı keşke, mavisi çok güzel duruyor

Karar veremedim gitti, Grand için aksesuar bulmak çok zor, ama S3'ün her yerde her türlü aksesuarı var.
  • bir aylık grand duos sahibiyim. beyaz renk. distribütör ürünü değil, paralel ithalat değil. SAMSUNG TR garantili.. masa üstü bilgisayar ve monitör olarak led tv almaya karar verdim. satışa koyuyorum. ilanı da vereceğim birazdan..ekran çok büyük, yaz geldi, cebime elime sığmıyor kerata:)) harika ötesi bir telefondur. gören s4 mü diyor sürekli:)) mutlaka dokunmak kurcalamak istiyor eş dost..sıfırdan farksız, ilk gün jelatin ve flip kapakla kullandım.. hediyedir onlar da.. düşünürseniz pm atın lütfen.. piyasa fiyatından 100 tl aşağıya vereceğim. referans yüzlerce;, gittigidiyor ve sanalpazar nikim "santra". ürünün kutu içeriği kutusu aksesuarları geldiği gibi full.. ne bir gram eksik ne bir gram fazla. kullanmadığım kulaklık vs var.. bu sabah daha 4. şarzını yaptım..açtım telefonu.. lütfen yorumlara bakınız..memurum,öğretmenim..selamlar saygılar

mustafa ANIL
    0532 212 82 76

• herkese iyi akşamlar,

foruma yeni üye oldum, nice hoş sohbetli bilgilendirmeli günlere dilerim...

ben samsung gt-b7722 kullanıcısıyım. telefonumdan gayet memnunum, gerçekten iki hattın aynı anda kullanımı benimiçin yeterli idi. ama artık bu zamanda bu yeterli olmamaya başladı. sadece telefon ve ara ara interneti kullanacak biriyim. s duos ile I9082 arasında kaldım. ebat benim için önemli değil ama öncelikle;

* s duos için sürekli donma, takılma, bekletme, menüler arası yavaş geçiş gibi sorunlar okuyorum bilgisi olan var mı? I9082 kullanan arkadaşlarımız hiç böyle bir sorunla karşılaştılar mı?

* her iki telefonda da aynı anda iki hattın ulaşımı imkansız anladığım kadarıyla. yani, örneğin 1. hattım ile biriyle konuşurken o esnada 2. hattım arandığında, ulaşılamıyor cevabı alıyor arayan. bu tersi içinde geçerli. benim 7722 de, 1. hattan konuşurken 2. hattım arandığında ben bip bip sesi alıyordum ve o kişiyede cevap verebiliyordum. anladığım kadarıyla bu özellik her iki telefonda da yok. şimdi, bunun alternatifi yapanlar neler yaptı acaba onu baştan alabilir miyiz rica etsem?

* I9082 alıp kullanan arkadaşlarımız, acaba neden s duos yada htc desire sv yada lg yada lenovo düşünmediler? yada inceleyip almamalarına sebep bir durum mu oldu? fikirlerinizi, görüşlerinizi alabilir miyim?

şimdiden teşekkürler, iyi forumlar dilerim...

• Grand duos kullaniyorum su an.. bir onceki telefonum s duos idi.. evet arada cok fark var.. s duos takilma yapiyor anlik donmalar yapiyor ve beni bu yuzden illet etti hemen grand duos aldim.. bu telefonda bu sikayetlerin hicbirini yasamadim.. iki hat aktif olayini vs bilmiyorum.. ikinci hattimi pek arayan yok zaten:))

• quote:

Orijinalden alıntı: bestnewyorker

Grand duos kullaniyorum su an.. bir onceki telefonum s duos idi.. evet arada cok fark var.. s duos takilma yapiyor anlik donmalar yapiyor ve beni bu yuzden illet etti hemen grand duos aldim.. bu telefonda bu sikayetlerin hicbirini yasamadim.. iki hat aktif olayini vs bilmiyorum.. ikinci hattimi pek arayan yok zaten:))

cevabınıza teşekkür ederim. ilk izlenimlerinizde iki telefon arasında kullanım açısında neler farkettiniz?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.