Şimdi Ara

Samsung I5510 GALAXY551 QWERTY | Ana Konu (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.163
Cevap
7
Favori
72.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada neden telefon için adam akıllı arkastan başka custom rom yok diyenler için bilgi ekliyim.

cyanogenmod takımı piyasadaki tüm cihazlar için rom çıkarıyo ama adapte etmek zor oluyo bi çok hatası çıkıyor düzeltmek zaman alıyor.

cyanogenmod 7.1 beta da galaxy 551 için bi takım optimizasyonlar yapılmış durumda şuana kadar gelinen noktada şunlar mevcut.

Cyanogenmod 7.1 for GT-I5510 Callisto First beta:

Working:

Basic system bootup
    LCD screen including backlight control
    2D/3D acceleration using adreno
    USB connection, including mass storage
    microSD card
    Hardware buttons
    Touchscreen
    Telephony
    2g/3g Network
    Sound
    Wifi
    Sleep mode
    Bluetooth

Buggy:

Sensors
    Camera
    headphone
    ClockworkMod Recovery(fsr module is crashing)

kısacası buglar çok daha azalmış muhtemelen bi aya kadar bunlarıda bitirirler direk cyanogenmod sitesinden en temiz en yetenekli romları indirirz.

ayrıca geliştirici ekip kernel 3.0.1 ide entegre etmeye çalışıyor bu ne demek ice cream sandwich sürümünün temelini atıyorlar kernel olduktan sonra bir şekilde ice cream sandwich hafifletilip yüklenecektir.

cyanogenmod takımının söylediğine göre ocak sonu gibi cyanogemod 9.0 ( ice cream sürümü ) hazır olacak ve 60+ tan fazla cihaza uyumlu olacakmış.

bilgi notu olarak custom rom haberlerinide bu şekilde yazmış olalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 19 Kasım 2011; 10:34:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

bu arada neden telefon için adam akıllı arkastan başka custom rom yok diyenler için bilgi ekliyim.

cyanogenmod takımı piyasadaki tüm cihazlar için rom çıkarıyo ama adapte etmek zor oluyo bi çok hatası çıkıyor düzeltmek zaman alıyor.

cyanogenmod 7.1 beta da galaxy 551 için bi takım optimizasyonlar yapılmış durumda şuana kadar gelinen noktada şunlar mevcut.

Working:

Basic system bootup
    microSD card
    Hardware buttons
    Touchscreen
    Telephony
    2g/3g Network
    Sound
    Wifi
    Sleep mode
    Bluetooth

Buggy:

Sensors
    Camera
    headphone

kısacası buglar çok daha azalmış muhtemelen bi aya kadar bunlarıda bitirirler direk cyanogenmod sitesinden en temiz en yetenekli romları indirirz.

ayrıca geliştirici ekip kernel 3.0.1 ide entegre etmeye çalışıyor bu ne demek ice cream sandwich sürümünün temelini atıyorlar kernel olduktan sonra bir şekilde ice cream sandwich hafifletilip yüklenecektir.

cyanogenmod takımının söylediğine göre ocak sonu gibi cyanogemod 9.0 ( ice cream sürümü ) hazır olacak ve 60+ tan fazla cihaza uyumlu olacakmış.

bizim telefon için yapılan cyanogenmod "official" değil arkadaşım... "willingmagic" isimli bir arkadaş kendisi üşenmeyip galaxy 551'e uyarlamaya çalışıyor. zaten xda forumlarında da "unofficial" diye başlıkta yazmış kendisi...

sensörler ve kulaklık sorununu düzeltti diye biliyorum; yeni betada görürüz herhalde...

skilledchaos'a söyledim sadece overclock ve voltaj mod yapabileceğimiz stock kernel yapsana diye... onunla uğraşmıyor gidiyor komple kernel kasıyor... bana sadece overclock/volt mod kerneli lazım...

• quote:

Orijinalden alıntı: mortarxl

quote:

bu arada neden telefon için adam akıllı arkastan başka custom rom yok diyenler için bilgi ekliyim.

Working:

Basic system bootup
    microSD card
    Hardware buttons
    Touchscreen
    Telephony
    2g/3g Network
    Sound
    Wifi
    Sleep mode
    Bluetooth

Buggy:

Sensors
    Camera
    headphone

bizim telefon için yapılan cyanogenmod "official" değil arkadaşım... "willingmagic" isimli bir arkadaş kendisi üşenmeyip galaxy 551'e uyarlamaya çalışıyor. zaten xda forumlarında da "unofficial" diye başlıkta yazmış kendisi...

sensörler ve kulaklık sorununu düzeltti diye biliyorum; yeni betada görürüz herhalde...

skilledchaos'a söyledim sadece overclock ve voltaj mod yapabileceğimiz stock kernel yapsana diye... onunla uğraşmıyor gidiyor komple kernel kasıyor... bana sadece overclock/volt mod kerneli lazım...

nihai sürüm gelmeden zaten kullanmak doğru olmaz zamnala stabil hale getirilir ama benim tahminim cyanogenmod 9.0 ciddi bi sıçrama yapacağı 60+ ve üstü telefonların arasında mutlaka armv6 cıhazlarda olacaktır. temennim o cihazların arasında da galaxy 551 in olması resmi olarak custom ice cream gelsinde gerisi yalan.

• googleandroid.gen.tr den bi arkadaş denemiş yine ekran kararması oluyormuş yükleyeceklerin dikkatine az önce yazdı ekran kararma çözülmemiş gözüküyor en azından bir cihaz ile denenmiş durumda...
  • quote:

googleandroid.gen.tr den bi arkadaş denemiş yine ekran kararması oluyormuş yükleyeceklerin dikkatine az önce yazdı ekran kararma çözülmemiş gözüküyor en azından bir cihaz ile denenmiş durumda...

2.3.4 versiyonda ekran kararması yaşıyorsan bu sürümde de yaşayabilirsin... bende 2.3.4'e yükseltmede sorun olmamıştı, bunda da olmadı...

ayrıca sürüm yükselttikten sonra "recovery mod" da telefonu başlatıp data wipe/cache wipe yapmak lazım... diğer türlü format atmadan windows'u üstüne kurmaya benziyor...
  • quote:

quote:

googleandroid.gen.tr den bi arkadaş denemiş yine ekran kararması oluyormuş yükleyeceklerin dikkatine az önce yazdı ekran kararma çözülmemiş gözüküyor en azından bir cihaz ile denenmiş durumda...

2.3.4 versiyonda ekran kararması yaşıyorsan bu sürümde de yaşayabilirsin... bende 2.3.4'e yükseltmede sorun olmamıştı, bunda da olmadı...

ayrıca sürüm yükselttikten sonra "recovery mod" da telefonu başlatıp data wipe/cache wipe yapmak lazım... diğer türlü format atmadan windows'u üstüne kurmaya benziyor...

bende sıkıntı olmadıda şimdi ekran kararması yaşan arkadaşlar yeni sürüm geldi diye denemeye çalışırlar hüsran olmasın diye yazdım bilgi açısından

• gps çok güzel oldu yalnız; hotstart yapınca 3g/wifi olmasa bile 3-4 saniyede bağlanıyor valla... bu sefer çok güzel yapmışlar gps'i...

online harita kullanmıyorsanız artık a-gps'e pek ihtiyaç olmayacak herhalde :)
  • quote:

gps çok güzel oldu yalnız; hotstart yapınca 3g/wifi olmasa bile 3-4 saniyede bağlanıyor valla... bu sefer çok güzel yapmışlar gps'i...

bişi sorucam hani ECT moduna geçiyoduk market kapalı iken ve kısımda ülke seçenekleri vardı CSC kodlarını değiştiriyodu acaba bu sürümde varmı 2.3.4 te denemiştim sadece NEE vardı bi bakman mümkün mü 2.3.6 da *#272*telefonunuzun imei numarası# şeklinde
  • quote:

quote:

gps çok güzel oldu yalnız; hotstart yapınca 3g/wifi olmasa bile 3-4 saniyede bağlanıyor valla... bu sefer çok güzel yapmışlar gps'i...

bişi sorucam hani ECT moduna geçiyoduk market kapalı iken ve kısımda ülke seçenekleri vardı CSC kodlarını değiştiriyodu acaba bu sürümde varmı 2.3.4 te denemiştim sadece NEE vardı bi bakman mümkün mü 2.3.6 da *#272*telefonunuzun imei numarası# şeklinde

bu sürümde NEE değil XES var CSC kodu olarak...

ama şöyle bişey var; ben froyo > 2.3.4 > 2.3.6 geçişlerimde hep "data wipe/cache wipe" yapmama rağmen internet ayarlarım hep aynı kaldı, hiç manuel internet ayarı yapmadım :)

bu arada şimdi balkonda deneme yaptım; 3g/wifi kapalı olarak gps 47 saniyede bağlandı, tekrar aç kapa (hotstart) yapınca 11 saniyede tekrar bağlandı... bakın 3g/wifi kapalı... kaldı ki bizim balkonun açısı yüzünden telefonun uydu bulacağı alan sınırlı... açık alanda hotstart 3-4 saniyeye kadar düşüyor... yapmışlar bu sefer gps'i...

• quote:

quote:

quote:

ama şöyle bişey var; ben froyo > 2.3.4 > 2.3.6 geçişlerimde hep "data wipe/cache wipe" yapmama rağmen internet ayarlarım hep aynı kaldı, hiç manuel internet ayarı yapmadım :)

bu arada şimdi balkonda deneme yaptım; 3g/wifi kapalı olarak gps 47 saniyede bağlandı, tekrar aç kapa (hotstart) yapınca 11 saniyede tekrar bağlandı... bakın 3g/wifi kapalı... kaldı ki bizim balkonun açısı yüzünden telefonun uydu bulacağı alan sınırlı... açık alanda hotstart 3-4 saniyeye kadar düşüyor... yapmışlar bu sefer gps'i...

2.3.6 TR versiyonu ne zaman gelir bir fikriniz var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kampec

quote:

quote:

quote:

2.3.6 TR versiyonu ne zaman gelir bir fikriniz var mı ?

Samsung türkiyeyi telefon ve mail yağmuruna tutarsak anca gelir büyük ihtimal ben umudu geçtim 2.3.4 ten snra 1 saat kadar önce 2.3.6 ya geçtim şimdilik bi sıkıntı yok hatta bi nebze daha hızlı olmuş diyebiliirm. kısacası dayanamadım yükledim.

• Arkadaşlar dün itibari ile 2.3.6 Polonya sürümünü kurdum.Kullandığıma göre; mesajların gitmesinde falan sorun yok ama klavyeden % ve ^ sembolleri çıkmıyor. Zaten ^ kullanan yoktur, "%" simgesini yapmak içinde fiziksel klavyedeki "^" tuşunu kullanıyorsunuz. Font değişikliğine gidilip biraz daha okunabilirlik artırılmış.Rehber, Mesajlar, Ayarlar gibi menülere girme hızı çok iyi.Cihazı Rootladım link2sd de kurdum tadından yenmiyor telefon şimdi.Garanti falan umrumda değil 2.3.6 TR sürümü gelene kadar bu yazılımı kullanmaya devam.Kurulumu yaptıktan sonra; Go Launcher & Cracked Teması , Go Task Manager, Go Weather programı. Bu üçlü ile süper oldu tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgasubasi

Arkadaşlar dün itibari ile 2.3.6 Polonya sürümünü kurdum.Kullandığıma göre; mesajların gitmesinde falan sorun yok ama klavyeden % ve ^ sembolleri çıkmıyor. Zaten ^ kullanan yoktur, "%" simgesini yapmak içinde fiziksel klavyedeki "^" tuşunu kullanıyorsunuz. Font değişikliğine gidilip biraz daha okunabilirlik artırılmış.Rehber, Mesajlar, Ayarlar gibi menülere girme hızı çok iyi.Cihazı Rootladım link2sd de kurdum tadından yenmiyor telefon şimdi.Garanti falan umrumda değil 2.3.6 TR sürümü gelene kadar bu yazılımı kullanmaya devam.Kurulumu yaptıktan sonra; Go Launcher & Cracked Teması , Go Task Manager, Go Weather programı. Bu üçlü ile süper oldu tavsiye ederim.

Tam olarak hangi dosyaları kullandın, örneğin flashladıktan sonra nasıl rootladın ? Bu arada hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Scott Storch

quote:

Arkadaşlar dün itibari ile 2.3.6 Polonya sürümünü kurdum.Kullandığıma göre; mesajların gitmesinde falan sorun yok ama klavyeden % ve ^ sembolleri çıkmıyor. Zaten ^ kullanan yoktur, "%" simgesini yapmak içinde fiziksel klavyedeki "^" tuşunu kullanıyorsunuz. Font değişikliğine gidilip biraz daha okunabilirlik artırılmış.Rehber, Mesajlar, Ayarlar gibi menülere girme hızı çok iyi.Cihazı Rootladım link2sd de kurdum tadından yenmiyor telefon şimdi.Garanti falan umrumda değil 2.3.6 TR sürümü gelene kadar bu yazılımı kullanmaya devam.Kurulumu yaptıktan sonra; Go Launcher & Cracked Teması , Go Task Manager, Go Weather programı. Bu üçlü ile süper oldu tavsiye ederim.

Tam olarak hangi dosyaları kullandın, örneğin flashladıktan sonra nasıl rootladın ? Bu arada hayırlı olsun

"Polonya Sürümü" dediysek o kadar da gözünüz korkmasın; sonuçta türkçe dili de var içinde :D

zaten şu anda nette tek dosya var; linkini daha önce verdim ben, o tek dosya ve callisto.ops ile odin üstünden flash atıp sonra wipe ettikten sonra recovery moddan superuser atılırsa telefona root olayı da tamam olur... TR sürümü beklemeye gerek yok bence; içini bol bol gereksiz uygulama ile doldururlar herhalde :/

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Scott Storch

quote:

"Polonya Sürümü" dediysek o kadar da gözünüz korkmasın; sonuçta türkçe dili de var içinde :D

zaten şu anda nette tek dosya var; linkini daha önce verdim ben, o tek dosya ve callisto.ops ile odin üstünden flash atıp sonra wipe ettikten sonra recovery moddan superuser atılırsa telefona root olayı da tamam olur... TR sürümü beklemeye gerek yok bence; içini bol bol gereksiz uygulama ile doldururlar herhalde :/

Çok teşekkürler hocam, son bikaç sorum daha olacak, link2sd'ye gerek var mı ve marketin son sürümünü nasıl yüklüyoruz ne yaptıysam olmadı

• valla ben link2sd kullanmıyorum şimdilik; en azından 16 veya 32gb class10 kart alana kadar... o zaman daha hızlı bir dosya sistemi ile bol bol oyun falan atarım herhalde :D

marketin son sürümü için direk apk'yı yükleyip güncelledim, ekstra bişey yapmadım... aslında önce kaldırıp temiz kurcaktım ama saçmalayabiliyor bazen o sebepten direk güncelledim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mortarxl -- 20 Kasım 2011; 11:09:02 >
  • quote:

valla ben link2sd kullanmıyorum şimdilik; en azından 16 veya 32gb class10 kart alana kadar... o zaman daha hızlı bir dosya sistemi ile bol bol oyun falan atarım herhalde :D

marketin son sürümü için direk apk'yı yükleyip güncelledim, ekstra bişey yapmadım... aslında önce kaldırıp temiz kurcaktım ama saçmalayabiliyor bazen o sebepten direk güncelledim...

Peki sağol tekrar yakın zamanda ben de flashlayayım
  • Kaynak
    http://galaxy551.wordpress.com/2011/11/18/stock-gingerbread-2-3-6

Indirme Linki
    http://hotfile.com/dl/135315011/68c2ac5/GT-I5510_XEO_I5510XWKPA_I5510XXKPK_I5510XEOKP4.rar.htm

Arşiv Şifresi: sampro.pl

Kurulum ise Odin programı ile yapıyorsunuz.Telefondan Power + Q bileşenine basılı tutarak Downloading moduna girdikten sonra cihazı bilgisayara bağlayın. İndirme linkini indirdikten sonra rarın içerisinden "I5510XWKPA_I5510XXKPK_I5510XEOKP4_HOME.tar.md5" isimli bir dosya çıkarıyorsunuz.Odinden ops dosyasına her zamanki kullanılan " CALLISTO_v1.0.ops " dosyasını gösterin, "One Package" bölümüne ise yukarda rardan çıkarmış olduğunuz tar.md5 dosyasını gösterip flashlayın. Root işlemi ise altta yazdım.

Root etmek isteyenler icin:
    http://www.mediafire.com/?fbg9vh10knkzbu7

Bu dosyayi indirip hafıza kartına attıktan sonra recovery modda iken update zip diyerek yukluyoruz
    Recovery mod:telefon kapaliyken klavyeden T tusuna basili tutarken karsimiza recovery mod gelene kadar guc tusuna basmakla acilir.Update yaptıktan sonra cihaz açıldığında menüde 'SuperUser' isminde bir kısayol gelmiş ise root işlemi başarıyla yapılmış demektir.

Market kurulumunu ise "http://www.mediafire.com/?p1i33i1xbmk8fjf" bu linkteki .apk dosyasını indirip telefonunuza kurun.

Kolay Gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F30ED544B -- 20 Kasım 2011; 22:08:29 >

• Bu marketin manuel olarak güncellenme olayı nedir? 2.3.4'te market otomatik kendi kendini güncelliyor, 2.3.6'da olmuyor mu bu?
  • quote:

Kaynak
    http://galaxy551.wordpress.com/2011/11/1...read-2-3-6

Indirme Linki
    http://hotfile.com/dl/135315011/68c2ac5/...P4.rar.htm

Arşiv Şifresi: sampro.pl

Linkler kırık daha doğrusu eksik

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.