Şimdi Ara

_____SAMSUNG i550 -- ANA BAŞLIK (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.843
Cevap
4
Favori
242.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Autofocus mevcut ve başarılı.Şimdi telefonu neyle kıyasladığımız önemli,eğer n82 yada n95 ile kıyaslıyorsak kamera,video için alınası bir telefon değil.N82 kullandığım için bunu rahatlıkla söyleyebilirim.
    Yalnız bana menü geçişleri daha hızlı geldi,takılma filan program yükleseniz bile çok nadir ama n82 de başıma gelmişti.Bu kullanılan programlarla alakalı olabilir.Şarj süresi daha kötü kurcalarsanız 1,5-2 günde bir şarj edersiniz.Wireless da n82 daha iyiydi,sanki daha çok kuıllanıcı buluyordu (bulma açısından) ama internet kullanımı çok güzel ve hızlı.Mesela googlemaps ile yer bulma n82 ye göre daha hızlı geldi.Programları çalıştırma kurma zaten aynı sorunsuz çalışıyor.
    Sonuç itibari ile sizde yurtdışından telefon getirecekseniz ve benim gibi maliyeti 350 YTL civarında olacaksa kaçırılmayacak bir ürün ama türkiyeden alacaksak olsaydım paraya kıyar n82 yine alırdım.Keza n82 de aldığım tadı hiç bir telefonda alamadım ama bu i550 nin kötü bir telefon olduğu fikrini düşündürtmesin mükemmel bir cihaz.Yurtdışında samsunglar çok ucuz bunuda ayrıca belirtmekte fayda var.Kullandığım benzer ürünlerdeki cihazlara bakacak olursak özellik ve kullanışlılık olarak p1i den daha iyi ama n82 den daha kötü.i550 nin gördüğüm eksikliklerini sıralayacak olursam:
    - n82 de kısa yoldan wireless tarama vardı bunda connection managerdan ayarlayıp girmek gerekiyor.
    - music playerda ekolayzır ayarları mevcut değil,core player yükleyip denemelerimde bas seçenekli bir ayar yaptığımda ses kötüydü.ya program yazılımında yada cihaz yazılımından kaynaklanabilir.
    - Şarjı tüm samsunglarda olduğu gibi kötü.
    artıları ise :
    - Ekran güzel internette hızlı , top olayı ayrı bir hava katmış ve kullanımı zor değil.
    - symbian olması kişiselleştirme olanaklarının fazla olması.
    - boyutlar kimine göre büyük gelsede incelikten dolayı çok kötü durmuyor.
    - fiyatının makul olması.

• arkadaşlar çok araştırmama rağmen tam bi bilgi elde edemedim bu cihazın wifi si için kimi sitelerde Wi-Fi 802.11 b/g kimi sitelerde ise Wi-Fi 802.11 b yazıyor kesin bilgisi olan arkadaş varmı b mi yoksa b/g mi
    birde aklıma bi soru daha takıldı bu makinada resim çekerken makro mod gibi çeşitli fonksiyonları barındırıyormu sony ericsonlarda olduğu gibi cam driver atılabiliyormu yardımcı olursanız sevinirim
  • kutusunda b/g yazıyor bunu söyleyebilirim.Makro modda var.
  • kardeş zannedersem sen yurt dışından almıştın acaba türkiyede satılanla yurtdışındakiler arasında fark olabilirmi yani yurtdışında b/g türkiyede b olabilirmi
  • Pek sanmıyorum ama burdaki sitelerde özelliklerde b yazıyor ama benimkinin kutusunda b/g yazmakta.

Bu arada türkçeleştirme yapabilen varmı telefonun dilini ?
  • Arkadaşlar telefonu bugün yurtdışından aldım
    GPS i bir türlü çalıştıramıorum.
    Tools-GPS Data ya giriyorum.
    Searching for GPS satellites diyor ve 2 saniye sonra calculating GPS data deikten sonra alet hiç bir lokasyon bilgisi vermiyor.
    En azından Searching for GPS satellites kısmı 5-10 dakika sürmeliydi
    Ayrıca bu telefonda gamin mobile xt çalıştırabilen oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi detu -- 8 Ağustos 2008; 14:18:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: detu

Arkadaşlar telefonu bugün yurtdışından aldım
    GPS i bir türlü çalıştıramıorum.
    Tools-GPS Data ya giriyorum.
    Searching for GPS satellites diyor ve 2 saniye sonra calculating GPS data deikten sonra alet hiç bir lokasyon bilgisi vermiyor.
    En azından Searching for GPS satellites kısmı 5-10 dakika sürmeliydi
    Ayrıca bu telefonda gamin mobile xt çalıştırabilen oldu mu?

arkadaşlar slm bir kaç soruya cevap vereyim benim cihaz telpadır ve wifi de bg yazıyor bilginize he aradaki fark nedir b yazmasıyla onu bilmiyorum arkadasım gps i calıştıramamışsın acaba herhangi bi gps programı yüklümü sonuçta yurt dışından almışsın cihazı cihazda gps gps tusuna basınca çalışmıyor route 66 programı yuklu onu acıp calıstırıyosun eger varsa da turkuye yuklumu oda onemlı baglanması bazen 15 dakkayı buluyo bazen de 5 dakka da acıyo hatta bı keresınde acar acmaz bulundugum noktayı actı yanı dırek baglandı bunlara dıkkat et route 66 yoksa pıyasa da satılıyor 100 kusur lıra ama bılgın olsun ama craklı falan da belkı bulabılırsın bu arada gule gule kullan guzel cıhazdır

• quote:

Orjinalden alıntı: ssmuho

cevap lütfen
    quote:

hala bekleniyor
    quote:

cevap bekleniyıor
    quote:

tema var değil mi?bi de dışarı verdiği ses yüxeklği ve kalitesinden karşılaştırma yaparak bahsederminiz?
    eğer iyi değil se firware ile düzeltilir mi?foto kalitesi d900 ile nasıl?
    Sygılar

arkadasım butun sayfaları okursan yazdım bıraz yukarılarda tema var cıhazda sonucta symbıan işletim sistemı var n73 n95 temalarını kullanabılırsın d900 un dıs sesını bılmıyorum ama cok kaliteli değil bu cihazın yukseklık anlamında ama sesı kalıtelı nokia lar kadar yuksek cıkmıyor

• artı6630 kardeş teşekkür ederim cevabın için
    bende b ile b/g mevzunu açıklayım b olursa en fazla 11 mbitle b/g olursa 50 mbitle internete bağlanıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: efsaneturk

artı6630 kardeş teşekkür ederim cevabın için
    bende b ile b/g mevzunu açıklayım b olursa en fazla 11 mbitle b/g olursa 50 mbitle internete bağlanıyor

kardeşim ben teşekkur ederim cihazı tavsiye ederim en azından bu paraya bu ozellıklerde baska bı cıhaz bulamazsın
  • arkadaşlar telefonu sonunda satın aldım üç gündür kullanıyorum çok çok memnunum umarım böyle devam eder telefonun birtek fotoğraf kısmından çok bişey anlayamadım makro modu var diye biliyorum ama makroya nasıl geçiliyor bilmiyorum ayrıca resim çekerken ekranda yeşil renkte sol altta dağ simgesi var bu simgeyi tuşlarla kaldıramıyor yada değiştiremiyorum yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

arkadaşlar telefonu sonunda satın aldım üç gündür kullanıyorum çok çok memnunum umarım böyle devam eder telefonun birtek fotoğraf kısmından çok bişey anlayamadım makro modu var diye biliyorum ama makroya nasıl geçiliyor bilmiyorum ayrıca resim çekerken ekranda yeşil renkte sol altta dağ simgesi var bu simgeyi tuşlarla kaldıramıyor yada değiştiremiyorum yardımcı olursanız sevinirim

hayırlı olsun dostum güle güle kullan
  • tşkr ederim aliass
  • Bence Cok Güzel Bi telefon olmuş Özellik bakımından ses kalitesi bakımından
  • quote:

arkadaşlar telefonu sonunda satın aldım üç gündür kullanıyorum çok çok memnunum umarım böyle devam eder telefonun birtek fotoğraf kısmından çok bişey anlayamadım makro modu var diye biliyorum ama makroya nasıl geçiliyor bilmiyorum ayrıca resim çekerken ekranda yeşil renkte sol altta dağ simgesi var bu simgeyi tuşlarla kaldıramıyor yada değiştiremiyorum yardımcı olursanız sevinirim

öncelikle hayırlısı olsun kamera ayarları bölümünden makroyu acıp kapatabılıyorsun diğer ayarlarda orda zaten bende de dağ resmı var ama bı zararı yok demekki orda olması gerekıyormus :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: arti6630

quote:

öncelikle hayırlısı olsun kamera ayarları bölümünden makroyu acıp kapatabılıyorsun diğer ayarlarda orda zaten bende de dağ resmı var ama bı zararı yok demekki orda olması gerekıyormus :)

kardeş valla ayarlar ışık ölçümü menüsü var farklı gördüğüm bu menüdede matris, spot, ve orta ağırlıklı seçenekleri var üçündede resim çekimleri yaptım bi fark göremedim makro mod derken bunlarımı kastediyorsun yoksa ayrı bi sekmedemi makro mod

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: arti6630

quote:

kardeş valla ayarlar ışık ölçümü menüsü var farklı gördüğüm bu menüdede matris, spot, ve orta ağırlıklı seçenekleri var üçündede resim çekimleri yaptım bi fark göremedim makro mod derken bunlarımı kastediyorsun yoksa ayrı bi sekmedemi makro mod

kusura bakma benim aklım bi an sonyericsson menusune gitti onlarda makroyu acıp kapatabılıyorsun bunda yok.

• Merak ettiğim şey.
    Mp3 ve radyoda ses kalitesi ve yüksekliği kulaklık ve hoparlörde nasıl?
  • quote:

Orjinalden alıntı: husnuweb

Merak ettiğim şey.
    Mp3 ve radyoda ses kalitesi ve yüksekliği kulaklık ve hoparlörde nasıl?

ses cok yuksek degil ama temiz bi sesi var kullandıgın kulaklıklada alakalı bıraz ben kaset adaptoru aldım arabada mp3 playır olarakda kullanıyorum hatta tel geldıgı zaman arac kıtı ozellıgını de goruyor gps acıksada arabanın kolonlarından tarıfı alabılıyorsun :)
  • arkadaşlar telefonun ekranını nasıl yan çeviriyoruz normal bekleme modunda iken birde telefonumuzun syambian versiyonunu nasıl öğreniyorduk benim tahminimce yeni çıkan syambian güncellemesi ile telefonun bu ufak tefek eksiklikleri giderilecektir
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.