Şimdi Ara

samsung hw ms650 sound+ premium soundbar 999 tl. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
441
Cevap
11
Favori
35.354
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben kimseye şimdiye kadar illa bunu şunu alın demedim demem de herkesin dinleme koşulları ve kalite algısı farklı olabiliyor o yüzden herkese almadan önce deneyip almalarını söylüyorum.

Benim ses perdelemesinden kastım dts 2 veya dolby 5.1 oluşu değil o durum bambaşka konu.

Şöyle örnek veriyim standart 5.1 aldığınızı düşünün ve hoparlörleri odaya döşemek yerine woofer üzerine yan yana koyduğunuzda bass etkisi diğer sesleri bir parça bloke eder söylemeye çalıştığım bu durum

Mesela şuan sistemle müzik dinliyorum vokali enstrüman sesleri daha yukarı bir konumdan soundbardan gelirken bass sesler yerden gelmesi benim olmazsa olmazım, bazısı harici woofer sistemini de dolap üzerine tv yanına koyarak kullanıyor woofer asla bu şekilde kullanılmaz. bu konuda çok hassas olduğum için ms650 dinler dinlemez fark ettim.

Yinede bunu kötü kalitesiz sistem olduğunu göstermez solo sistemler olarak değerlendirmek mantıklı.

• Şimdi bende yazayım dedim.

K551 VE M550 modeli ile MS650 yi evde yan yana karşılaştırdım.

K ve M serilerinde hoparlörler daha küçük. Haliyle Mid seslerde ve alt midlerde kesinlikle cılız kalıyor. Tok bir saksafon sesini, kontrabas sesini çıkarması zor. Subwoofer homurdanarak bu sesleri veremez. MS650 bu konuda daha başarılı daha tok daha doygun bir ses veriyor. Açık net tartışma götürmez.

İlk olarak ses rengine bakmak gerekli. Ses doygunluğu olarak diğer soundbarların üzerinde.
    Zaten bu sebeple övülüyor. Tizlere ve basın vurmasına göre kulaklık ve hoparlör test etme dönemleri 90lı yılların alışkanlığıydı.

Zira diğer soundbarlar yanyana birleştirilmiş kaliteli minik BT ses bombalarına sub bağlanmış gibi bunun yanında.

Bas kalitesine gelirsek. Gayet iyi bir bass kalitesine sahip frekanslar yerli yerinde.

Ancak bas derinliği düşük.sublu modellerde genişlik daha çok. Bas az demiyorum. Derinliği az.
    Hoparlörü denerken surround modunu açıp , ekolayzer ve tüm ayarlarını tek tek yapıp sonra deneyin.

Bence ürünün en iyi taraflarından biri bass performansı. Bass sevmeyen biri olarak memnunum.

Bu arada bazıları kanallardan bahsetmiş.
    Ses çubugu 4 kanal olsa ne olur. hepsi yanyana dizilmiş zaten anlamı yokki. Önemli olan diyaloglar için center bulunması. Ve MS650 bunu koymuş.
    Soundbarlar bu zamana kadar 2 kanallıydılar, şimdi center eklediler. 3 oldular.
    Bassı cihazın içine almış bu cihaz . fakat filmlerde gereken yerlerde baslar devreye giriyor bass kanalı kayıp filan değil.

gerçek 5 kanal isteyenler arkaya 2 hop. daha alıyor 5 hoparlör ile gerçek surround oluyor. dahada fazlası yok zaten.

Gelelim ürünle ilgili sorunlara;

ürün 3 günde 2 yazılım güncellemesi yaptı.

wifiye bağlanın programıyla kendi kendini günceller.

fakat bazen tvye bağlanamıyor son güncelleme sonrası. Bağlantı başarısız oldu hatası veriyor.

Birkaç güne yeni güncelleme gelir sorun olmaz yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GOKMENM -- 15 Ağustos 2017; 12:43:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: GOKMENM

Şimdi bende yazayım dedim.

K551 VE M550 modeli ile evde yan yana karşılaştırdım.

K ve M serilerinde hoparlörler daha küçük. Haliyle Mid seslerde alt midlerde kesinlikle daha tok daha doygun bir ses veriyor.

İlk olarak ses rengine bakmak gerekli. Ses doygunluğu olarak diğer soundbarların üzerinde.

zira diğer soundbarlar yanyana birleştirilmiş minik BT ses bombalarına sub bağlanmış gibi bunun yanında.

Bas kalitesine gelirsek. Gayet iyi bir bass kalitesine sahip frekanslar yerli yerinde.

Ancak bas derinliği düşük.sublu modellerde genişlik daha çok.
    surround modunu açıp , ekolayzer ayarlarını tek tek yapıp sonra deneyin.

Bencede ürünün en iyi taraflarından biri bass performansı. Bass sevmeyen biri olarak memnunum.

Gelelim ürünle ilgili sorunlara;

ürün 3 günde 2 yazılım güncellemesi yaptı.

wifiye bağlanın kendi kendini günceller.

fakat bazen tvye bağlanamıyor son güncelleme sonrası.

Birkaç güne yeni güncelleme gelir.

Bu arada bazıları kanallardan bahsetmiş. Ne kanalı bu soundbar.
    bu zamana kadar 2 kanallıydılar, şimdi center eklediler. 3 oldular.
    SUB ı cihazın içine almış bu cihaz . fakat filmlerde gereken yerlerde baslar devreye giriyor bass kanalı kayıp filan değil.

gerçek kanal isteyenler arkaya 2 hop. daha alıyor gerçek surround oluyor.

Evet bende bu soundbarin bu fiyat araliginda ozel bir soundbar oldugunu dusunuyorum.

Ses kalitesini cok begendim. Muzik dinlemek gercek bir zevk.

Sanirim kullanilan hoparlorler sadece buyuk degil kaliteleride bu segmentteki kullanilan hoparlorlerden iyi.

Bende bangir bangir bass sevmeyen biriyim ama urettigi bass kaliteli ne rahatsizlik veriyor kulagi yoruyor nede ciliz.

Ses kalitesini on planda tutanlara siddetle tavsiye ediyorum.

Ozellikle ulkemizde yurtdisinin neredeyse yari fiyatina satiliyorken.

Hayirli gunler.

• tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    Rakibi minik hoparlörlü soundbarlar değil. Bass vuruyormu tiz vuruyormu diye dinlersek geçersiz test yapmış oluruz. Tabiki stereo Bookshelf stereo sistemler gibi olamaz fakat bu soundbar zaten. Amacı şekil. Hem kibar olacak hem max kalitede ses verecek. Bir şey daha var şarkıdan şarkıya çok fark ediyor ses kalitesi.
    Yeni fw updateler ile dahada iyi olur bence.
    Fakat diğer soundbarların kapasitesi buna engel.
  • quote:

Rakibi minik hoparlörlü soundbarlar değil. Bass vuruyormu tiz vuruyormu diye dinlersek geçersiz test yapmış oluruz. Tabiki stereo Bookshelf stereo sistemler gibi olamaz fakat bu soundbar zaten. Amacı şekil. Hem kibar olacak hem max kalitede ses verecek. Bir şey daha var şarkıdan şarkıya çok fark ediyor ses kalitesi.
    Yeni fw updateler ile dahada iyi olur bence.
    Fakat diğer soundbarların kapasitesi buna engel.

Bu cihazda samsung yapay surround efekti uretmeye calismak yerine, kaliteli ses ureten filmin yaninda gayet yeterli sekilde muzik te dinlenebilen bir soundbar ureteyim demis kanimca.

Elinizde mevcutsa 007 spectre nin acilis sahnesini izleyin. Diyorsunuz ya muzikten muzige fark ediyor, filmden filmede fark ediyor.

Bence bu fiyata gayet basarili bir cihaz.

Goruntusude ayrica guzel.

Hayirli gunler.

• LG SH7'nin basları çok güzeldi, mid ve tiz zayıftı.

Bu aletle o kalitede bası alabilmem mümkün mü?
  • Gittigidiyor teknosa mağazasından % 8 indirim + world puanla daha da uyguna getirilebilir.

Ben de geçen gün aldım cihazı. Digitürk e bağlayınca şu an için kayda değer bir fark göremedim, ancak telefona bağlayıp müzik dinleyince tizler ve baslar gayet yeterli geldi. Keyif aldım diyebilirim.
  • Kaliteyi yükseltince İlk başta herkes farkeymiyor.

Kalite düşünce eksikliği anlaşılıyor.

Surround eksikliği yok. Zaten surround denilen sey sesi yapay olarak açıyor. Bazı tınıları yutuyor.

Gerçek saran ses için arkaya 2 hop almak yeterli. Samsung satışa başlarsa Tr dr alınabilir film için en iyisi bu.

• quote:

Kaliteyi yükseltince İlk başta herkes farkeymiyor.

Kalite düşünce eksikliği anlaşılıyor.

Surround eksikliği yok. Zaten surround denilen sey sesi yapay olarak açıyor. Bazı tınıları yutuyor.

Gerçek saran ses için arkaya 2 hop almak yeterli. Samsung satışa başlarsa Tr dr alınabilir film için en iyisi bu.

yani özetle sen diyorsunki harici sub. lu modellerle arasında belirgin bir fark yok ( özellikle bass ı yüksek filmlerde)
    hatta onlardan daha güzel ses veriyor anladığım bu?? mesela benim için önemli olan müziklerdeki performansı değil benim için değil
    benim için önemli olan filmlerde harici sub. lu modelerdeki kadar bassı ve surround du hissettiriyormu?
  • Müzik performansı önemli değil ise, filmlerdeki suni fakat filmlere has patlama çıtırtı benzeri sesleri m550 ile de alırsın.

• dediğiniz gibi firmware desteği artarak devam edecek gibi tech radarın incelemesinde; şu an 2.0 olan dts desteğinin gelecek bir güncelleme ile hem ms650 nin, hemde amiral gemileri k950 ve 850 nin 5.1 dts düzeyine çıkarılacağı söylenmekte

As with Samsung’s K950 and K850 soundbars, the MS650 currently receives DTS multichannel mixes in stereo, before using processing to create a virtual centre speaker channel suited to its 3.0 speaker array. Happily, though, Samsung says that it expects to bring proper multi-channel DTS decoding via firmware update to the MS650 (and K950 and K850 Atmos soundbars) in the next few months.

samsungta bu cihazı diğer soundbarlarından ayrı bir yrde konumlandırmakta;

bu arada samsung tr nin sitesinde ms550 de çıkmış; 6 hoparlörlü 2 kanallı olarak.

hayırlı günler.
  • GOKMENM G kullanıcısına yanıt
    tamam o önemli benim sağolasın mesela las 950 de film izlerken sesi çok açman gerekiyordu bass ları ve surround u almak için
    az seste hiçbirşey farketmiyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

dediğiniz gibi firmware desteği artarak devam edecek gibi tech radarın incelemesinde; şu an 2.0 olan dts desteğinin gelecek bir güncelleme ile hem ms650 nin, hemde amiral gemileri k950 ve 850 nin 5.1 dts düzeyine çıkarılacağı söylenmekte

As with Samsung’s K950 and K850 soundbars, the MS650 currently receives DTS multichannel mixes in stereo, before using processing to create a virtual centre speaker channel suited to its 3.0 speaker array. Happily, though, Samsung says that it expects to bring proper multi-channel DTS decoding via firmware update to the MS650 (and K950 and K850 Atmos soundbars) in the next few months.

samsungta bu cihazı diğer soundbarlarından ayrı bir yrde konumlandırmakta;

bu arada samsung tr nin sitesinde ms550 de çıkmış; 6 hoparlörlü 2 kanallı olarak.

hayırlı günler.

bu samsungu anlamak mümkün değil k950 k850 ms750 bunlar üst segmen ama türkiyeye sokmamış neden anlamadım??

• Sonunda cihazdan ses çıkarken bir inceleme videosu eklenmiş
    https://www.youtube.com/watch?v=Cu_JiMBbaQA

Bu solo sistemler için samsung boş durmayıp eksikliği fark ederek SWA-W700 Wireless Subwoofer üretmiş
    https://www.youtube.com/watch?v=LJEdrjNd_84

Yalnız dehşet bir şey olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

Sonunda cihazdan ses çıkarken bir inceleme videosu eklenmişhttps://www.youtube.com/watch?v=Cu_JiMBbaQA

Bu solo sistemler için samsung boş durmayıp eksikliği fark ederek SWA-W700 Wireless Subwoofer üretmişhttps://www.youtube.com/watch?v=LJEdrjNd_84

Yalnız dehşet bir şey olmuş

eksiklik diyince sanki ms 650 bass hiç yokmuş gibi oluyor.

bass mevcut, üstelik gayet tatlı bir bass ı var.kulağı yormuyor, rahatsızlık vermiyor.

bangır bangır bass sevenler için opsiyonel sub mevcut.

ama çok başarılı bir sub,

bu bile sound+ soundbarların özel üretim olduklarının ispatı , diğer sistemlerle verilen sıradan sublardan değil.

ama ülkemizde satılmayacaktır, amazonda da 500 euro gibi bir rakam sanırım

buda surround sound+ soundbarlar için surround kiti.
    https://www.whathifi.com/samsung/swa-9000s/overview

türkiyeye amazondan 600 tl gibi bir rakama getirtebiliyorsunuz

hayırlı günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 15 Ağustos 2017; 19:49:40 >

• hitgraphic kullanıcısına yanıt
    las950 ile ses renklerinin benzer olabileceğini düşünüyorum
    ms650nin. ikiside klasik soundbar hop büyüklüğünün dışına çıkmış.
    Çünkü öyle gerekiyor.
    Ki filmlerde çalan müziklerde artık önemli.

Daha ayrıntılı film zevki isteyenlerin atmoslu modellere bakmak yerine almaları gereken tek aksesuar budur.
    TRde satılsa uygun fiyattan satılır sanırım. Mesaj atsak samsung a getirirler.http://www.samsung.com/us/televisions-home-theater/television-home-theater-accessories/home-theater/rear-wireless-speaker-kit-for-sound--soundbars-swa-9000s-za/?redir=swa-9000s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GOKMENM -- 15 Ağustos 2017; 21:1:6 >

• quote:

las950 ile ses renklerinin benzer olabileceğini düşünüyorum
    ms650nin. ikiside klasik soundbar hop büyüklüğünün dışına çıkmış.
    Çünkü öyle gerekiyor.
    Ki filmlerde çalan müziklerde artık önemli.

Daha ayrıntılı film zevki isteyenlerin atmoslu modellere bakmak yerine almaları gereken tek aksesuar budur.
    TRde satılsa uygun fiyattan satılır sanırım. Mesaj atsak samsung a getirirler.http://www.samsung.com/us/televisions-home-theater/television-home-theater-accessories/home-theater/rear-wireless-speaker-kit-for-sound--soundbars-swa-9000s-za/?redir=swa-9000s

Ben bugun bir kac bayiye sordum haberleri bile yok.

Umarim gelir yarin uzun bir mail yazacagim samsunga.

• merhaba bu cihazı sony 55w805c tv ile kablosuz olarak kullanabiliyor muyuz?

ayrıca ms650 yi sony ht rt3 ve ct390 ile ses kalitesi olarak kıyaslarsak hangisi öndedir.
  • kıyaslama yapıp dinlemelisin. Fakat şöyle birşey var.
    Kulak gelişiyor sürekli.
    2 ay önce dinlediğin farketmediğin sana iyi gelen birşeyin kötü olduğunu ilerde farkediyorsun .

hepsinin kendine göre artıları vardır az çok. fakat bunun hop. büyük.

ht rt3 kablolu bir sistem diye biliyorum.
    ht rt3 ve ct390 da daha çıtırtılı daha tiz seslere uygun. orta noktada zayıf. dinleyeceksin sevdiğini alacaksın.

Fakat doğru sesi arıyorsan ms650 o ince çubukların hepsinden daha doğru ses üretiyor.
  • ben de bir sipsriş geçtim gittigidiyor teknosadan. öğrenmek istediğim bir şey var. kurulumu kendiniz mi yapıyorsunuz, yoksa servis mi çağırmak lazım ?

bende philips 9109 var, beraberinde bir blutooth sub veriliyordu ve o arada sırada kopup başa bela oluyordu. o sebeple samsungu kablo ile mi bağlamalıyım yoksa kopmadan rahatça kullanabilir miyim? ek olarak philips in yanında gelen o basit subwoofer ı samsunga entegre etmek mümkün mü, ve mantıklı mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.