Şimdi Ara

SAMSUNG HT-BD 1255 ve SAMSUNG HT-BD 7255 Home Cinema Sistemleri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu aralar üçüncü Blu-Ray video player'ımı almaya hazırlanıyorum ve bugün Doğubank ve Media Mark a giderek araştırma yaptım. Elimdeki 2 farklı markada olan blu-ray playerlar (SONY ve PHILIPS) netten indirdiğim 1080p çözünürlükteki filmi okumadı yani
    takılarak ve kare kare olarak gösterdi. bu kaydettiğim blu-ray diski yanıma aldım ve ilk önce Dikmen ticaret deki arkadaşa DENON marka blu-ray player da denettim. Bendeki gibi olmasada görüntüde hafif takılmalar vardı. burdaki arkadaş bana ayrıca yakında Philips'in yayınlayacağı firmware ile PHILIPS BDP 7300 modelinde bu takılma sorunun giderileceğini söyledi. ayrıca bu model için 80 milyon karşılığında bölge kodunu (REGION) kırabileceklerini öğrendim. yani bu sayede hem PAL hem NTSC diskleri okur hale gelecekmiş cihaz. ilgilenenlere duyrulur. Yine doğubanktaki bir dükkanda LG BD 370 modelinde elimdeki diski deneme yaptım ama maalesef bu cihazda diski takılarak gösterdi. belki bu sorun LG nin 390 ve daha piyasaya çıkmamış olan modeli 590 da giderilmiştir.
    Doğubanka giderken belki bir ihtimal LG nin BD 390 modelini bulabileceğimi düşünmüştüm ama yanılmışım, bu olmadığı gibi LG BD-590 modelinden bile kimsenin haberi yok doğubankta. ordaki esnafların hepsine tek tek bahsettim bu modelin içinde 250GB lık harddisk olacağından ve MKV leri destekleyeceğinden ama buraya gelmesi en az 1 yılı alır dediler. Bu model çıkar çıkmaz almayı düşünüyorum ebay veya amazondan getirttirmek zorunda kalsam bile.

Neyse asıl konumuza gelelim, en son dönüşte MEDIAMARK'a uğradım ve burdaki SAMSUNG marka blu-ray player'larda deneme yaptım elimdeki blu-rayi. BD-P1400 ve BD-P1500 olan modellerde de yine aynı şekilde takılarak gösterdi film. ama yine orda SAMSUNG'un bir modeli vardıki blu-rayi hiç takılmadan ve atlama olmadan gösterdi. Modeli SAMSUNG HT-BD 1255 Ellerinde sadece teşhir ürünü olarak 1 tane kalmış ama siparişle getirttirebileceklerini söylediler. MEDIAMARK daki fiyatı 2339 TL
    Eve gelip netten araştırma yaptım ve ilk baktığım site ISTANBUL BILIŞIM oldu. Burdaki fiyatı 739 €+Kdv yani 1.652,57 TL tabiki istanbul bilişimden almayı düşünüyorum artık fakat bu modelin bir üst modelide var. SAMSUNG HT-BD7255 (5.1) EV SİNEMA SİSTEMi
    olarak geçiyor adı. Şimdi hangi model diye kararsız kaldım. Görerek denediğim SAMSUNG HT-BD 1255 mi aliyim yoksa son modeli olan SAMSUNG HT-BD7255 mi? Son modelinin ses çıkışı 800watt ama SAMSUNG HT-BD 1255 ins es çıkış gücü 1000 watt.

Aranızda bu 2 modelden birini kullanan varsa bana yardım edebilirmi? çünkü Pazartesi acilen almayı düşünüyorum.

• Merhaba, bende bahsettigin samsung bd 12 55 i almak istiyorum. Ama Usb den MKV desteklemiyormus. Bu urun icin tavsiyelerini alirsam sevinirim. Ikinci secenegim Philips htc 7540.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.