Şimdi Ara

Samsung HD747 DVD player da DivX film alt yazısı çıkarabilen var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung HD747 DVD player da DivX film alt yazısı çıkarabilen var mı?

Evet arkadaşlar, Samsung Ana servisi bu model dvd nin DivX film altyazılarının
    (*.smi formatlı) desteklediğini söylüyor, ancak kullanma klavuzunda bu konuda bilgi yok, sadece desteklediği divX formatları belirtilmiş ve subtitle tuşuyla alt yazı tercihi yapabilirsiniz diyor. (hangi formatlar olduğu hakkında bilgi yok.) ama ben filmle ismiyle tıpatıp aynı isimde çeşitli formattaki altyazıları (*.smi,*sub,*.txt,*.srt, vs.) da cd ye yazmırmama rağmen başaramadım.

bu konuda bilgisi olan varsa çok sevinirim, dvd player ı servise gönderin bakalım diyorlar, ben altyazı desteğinin olmadığını düşünüyorum,
    deneyimlerini paylaşacak arkadaşlara şimdiden tşk.ler.

• Samsung DVD oynatıcı sahibi değilim. Ama bir dönem özellikle hd850 modeli hakkında çok yazı okumuştum
    1- Samsung DVD oynatıcıların Türkçe harf Divx altyazı desteği yok
    2- Amerika'da Samsung HD850 DVD oynatıcı alanlar DivX göstermediğinden şikayetçiydi. Avrupa'da satılanlar DivX oynatıyor, Amerika'da satılanlar oynatmıyor şeklinde bir izlenime kapılmıştım
  • hd-850 söylediğin çok ilginç, avrupadakinde divX olup, amerikadakinde olmaması.

HD-747 de benim yaşadığım sorun daha başka, divX izleyebiliyorum fakat alt yazı çıkaramıyorum.

ve diğer HD747 deneyimine sahip insanların düşüncelerini merak ediyorum, sanırım bu dvd pleyer da DVI bağlantısı nedeniyle herkes dvd izlemek için almış gibime geldi.
  • Diyelim ki, alt yazıları çıkardınız
    Türkçe harfler bozuk olacak (diye düşünüyorum)
    istediğiniz şey gene de tam olmayacak (sadece ingilizce altyazı bana yeter derseniz bilemem)
  • elbette samsung un divX altyazıda türkçe altyazı desteği vermediğini biliyorum.
    onuda türkçe karakterleri en yakın latin harflerine çevirerek çözmeyi düşünüyorum.
    bu kadarı şimdilik yeter diye düşünüyorum.

ama söylemek istediğin üretici firmalara baskı yapmak sa bunu epey yaptım ama tek tek pek bi şey ifade etmiyoruz onlara
    bence bu forumlar çok önemli dvd player alacak burdan ne kadar doğru bilgi alabilirlerse, o kadar bilinçli tüketici olacaklardır,
    mecburen üreticilerde talep özelliklerine göre topluma ürünlerini arz etmek zorunda kalacaklar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.