Şimdi Ara

★ ★ ★ SAMSUNG GT-S6310 (YENİ YOUNG) ANA BAŞLIK VE DESTEK KONUSU ★ ★ ★ (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
531
Cevap
2
Favori
18.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bsliali

quote:

Orijinalden alıntı: hayvanterbiyecisi

quote:

Orijinalden alıntı: savurqac

Oncelikle Herkese Merhabalar ;
    300-350 lira arasında alınabilecek en iyi telefon olarak Galaxy Young u buldum
    Sizce bu fiyata en iyi telefon bu mu?
    Program & Oyun olarak önerileriniz?
    Beklentilerim ;
    Şarjı 1-2 Gün gitsin (İnternet oyun oynayarak)
    İnternete hızlı girsin
    Subway surf falan açsın
    Şimdiden Tesekkurler

ben bu cihazı 2 aydir kullaniyorum cok detaylica kullandigim icin kimsenin aksini iddia etmeyecegini dusunuyorum anlattiklarim dogrultusunda.oncelikle cihazda wifi acik online oynarsan araliksiz 2 saat arasi dayaniyor maksimum veya wifi kapali 3g acik olarak yine 2 saat dayaniyor bana gore cok az bir sure bu tam bir cilginlik.diyelimki sarji bitti sarja takiliyken kullanirim diye beklersen kendini kandirmaktan oteye gidemezsin.cunku mubarek alet sanki el isitma makinesi cayir cayir yaniyor sarjdayken bu 1.

2.cihazda 768 mb ram yaziyor ama 4.5 program yukledim hepsinde 665 mb ram gosteriyor buda onemli degil asil onemli olan sanki 665 degilde 400 mb ram var gibi acayip kasiyor ayni telefonu baska magazadan alan yigenimdede ayni sorun var yani cihazda hantallik var sanki 200 mb ram olan telefonla kiyasliyoruz ayni anda acilip kapanmasi kendine gelmesi uzun zaman aliyor temple runda ve subwaysda hafif kasmalarla oynaniyor kaykay pisti bilardo hokey tenis vs traficracing yani kucuk capli oyunlarda canavar gibi oda olsun ama
    degilmi:)
    3.telefonun kasasi ve diger malzemeleri cok kaliteli oldugunu dusunuyorum telefon 2 metreden kilifsiz sert zemine dustu ufak bir cizik dahi olmadan ucuz atlatti ufaklik:) gercekten saglam yapilmis telefon hakkini vermek lazim bu konuda benden tam not aldigini soylemeliyim
    4.telefonun icinde gerekli gereksiz cok program var kapatsanda kasiyor kapatmasanda bir fark goremedim ben yani diyelimk hepsini kapattik 500 mb ram bosda horaaaa asphalt 8 i costuralim dersen tas gibi saglam telefonu tabiri caizze taşa vuravura ezmeye kalkabilirsin ki tavsiye etmiyorum:)
    5.benim dusunceme gore telefonun ederi 300 tl cok fazla .yani satici gozuyle degilde kullanan gozuyle baktigimda 250 olmasi gereken gibi tabi insanina gore degisir yani memlekette 300 liralik telefonu 1.000 tl eder diyen insanlar yokmu var tabiki dolayisiyle benim gozumdeki degeri budur telefondan memnun olmama ragmen olumsuz yorumlar bunlar .whatsap viber goruntulu gorusmeler kaymak gibi hic bir sorunyok telefon da flash player var canli tv izleniyor aklima gelenler simdilik bukadar ben burada telefonun olumsuz yonlernden bahsettimki aklindaki soru isaretleri varsa cozulsun diye cunku kimse kullandigi cihazin olumsuz yonlerini pekde gormek istemez sanirim yani soracak sorun olursan sen sor biz cevap veririz cunku telefonda milyon tane ozellik var hepsni tek tek yazmak imkansiz gibi birsey :)

sanırım biraz fazla eleştri yapmışsınız :) kasma olayı dediğiniz geç açılması ise tek çekirdek işlemci harikalar yaratması beklenilmez eski java telefonlar ile kıyasladığınızda yavaş tepki verir ama bu kasma değil yada bir s3-s4 ile kıyaslarsanız yavaşlık kasma olarak gelebilir tek çekirdek ile maximum bunu verebileceğini düşünüyorum eski cihazım s5360 young du ram 278 mb dı hafızası 150 mb dı o bile kasmıyordu maşallah android çalışma mantığı boş ram gereksiz ramdir ramde hiçbir uygulama olmasın rehberi mesajları alır önbelleğe hiçbir şekilde rami boş bırakmaz 3 gb note 3 bile 2 gb dan aşağı çalışmaz hiçbir zaman eski young ile kıyasladığımda bu cihaz gerçekten çok iyi zaten ramin 768 olması(665 kullanıcı) birçok uygulamayı ramde biriktirmeye yarıyor fiyatı ise eski young bile 299 tlden satıldı ace bile 399 tl hala piyasada o tür cihazlar o fiyat ise 250 lira fiyat biçmeniz ilginç geldi tabi sizin görüşünüz :) he olumsuz yönlerine katıldığım noktalar var şarjı 3g açınca hızlı düşüyor şarjda iken kullanırsan fırın gibi ısınıyor (batarya 50 dereceye çıkmıştı geçen ) ancak tekrar söylüyorum android cihazlarda boş ram gereksiz ram mantığı vardır ram illa dolu olmak zorunda buda cihazı kastırmaz aksine daha hızlı tepki vermesini sağlar cihazda kasma yok sadece işlemci tek çekirdek olduğu için işlem hızları geç oluyor biraz bana göre kasma olayı menü geçişlerinde titrer donar mesaj yazarken vs yazılar geç gelir ancak 1 yılı aşkındır kullanıyorum böyle problemler yaşamadım diyebilirim...bana göre emsallerinin fiyatına bakıldığında fiyatına göre hepsinden üstün bir cihaz

iyi günler hocam telefondan genel anlamda memnunum şuana kadar hiç bir sıkıntı yok rahatsız edecek kadar,fakat arada resimleri ve videoları
    tersden çekiyor yiğenimde teknosadan aldı ondanda arada bir oluyor tuhaf bir şey gerçekten ama neyseki 100 tane çekmiş olduğum videoadan
    1-2 tanesi öyle oluyor ,yani tersden çekmediğime eminim neyseki bu bir sorun değil pekde önemli değil zaten.
    ama genel anlamda memenunum.

• quote:

mümkünse ekran açıkken telefonun resmini çekebilirmisiniz
    ekran çözünürlüğünü merak ettimde :))

merhaba,tam olarak bilmiyorum ekran görüntüsü almayı nasıl oluyor falan ama bsali arkadaşımız vermiş zaten ordan bakabilirsin

yukarıda anlattıklarm ve diğer arkadşaların anlattıkları üzerine bir değerlendirme yapmanızı tasiye ederim.
    ben telefondan genel anlamda memnunum ama belirttiğim sorunlar ne yazıkki benim açımdan doğrudur.yani ben aynanın öteki yüzündenden bakarak
    yorumluyorum. ama telefonun 250-300 tl gibi bir fiyata alırsanız sorun olacağını zannetmiyorum. hatta büyük mağazalarda şuan bakarsanız 500 tlye bile
    satıldığını görürsünüz buda demek oluyorki telefon hala satılabilinirliği ve alınabilirliği söz konusudur.ben yüksek grafikli oyunlar oynamadığımından
    hiç bir problem yaşamıyorum üstteki anlattıklarım dışında genel olarak sıkıntı yok

ayrıca 3g konusunda kendi deneyimimler şunlar; eğer gps-wifi-ekran döndürme-bluetooth-engelleme modu-senkr.
    kapalı olursa ve sadece what sapdan ve viberden sohbet etmek için kullanacaksam ve kesinlikle hiç oyun açmayacaksam epostada internetde sörf gibi işlemler
    yaptığımda 2 güne yakın gidiyor
    fakat 3g açık wifi kapalı diğer özelliklerde kapalı olsun yada olmasın aralıksız olarak oyun oynarken 1 saat 50 dakka ile 2 saat arası sonra ekran uyarı veriyor ve parlaklığı
    azalarak uyarı veriyor şarja takın diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayvanterbiyecisi -- 18 Ağustos 2014; 17:00:29 >

• arkadaşlar sizlere tavsiyem bu cihazda yada android içinde herzaman orjinal olanı kullanın derim ben bugüne kadar bu cihazda çok launcher kurdum klavye programı hava durumu neler neler denedim ama en stabil ve en hızlı çalışan hep orjinali oldu şimdi tamamen orjinal kullanıyorum hiçbir sorun yaşatmıyor çok şükür diğer türlü mesela mesaj programı kurdunuz diyelim ikiside çalışıyor telefonda yada launcher kurdunuz hem touchwiz hemde launcher açık duruyor haliyle zorluyor cihazı en stabili en iyisi orjinal rom ve uygulamaları
  • ben aveadan 24 ay taahhütle almayı düşünüyorum
    zaten fazla oyun oynamayacağım günlük telefonda kullanacağım şeyler ;
    facebook (3g ile) 30-45 dk
    whatsapp (3g ile) 5-10 dk
    subway surf 15-20 dk
    telefon görüşmeleri 5-6 dk
    böylede 1,5-2 gün gider diye düşünüyorum
    bende şu anda sIII mini kore var ekran çözünürlüğü falan gayet net fakat şarjı hemen bitiyor ve 3g yok diye değiştiriyorum
    bu arada hangi rengini almamı önerirsiniz (mavi-gri)
    mavi rengi biraz füme gibi olduğundan hoşuma gitti ama...
    galaxy pocket neo ya baktım dün ekran biraz piksel piksel gibiydi ondan sordum ekran fotoğrafını
  • quote:

ben aveadan 24 ay taahhütle almayı düşünüyorum
    zaten fazla oyun oynamayacağım günlük telefonda kullanacağım şeyler ;
    facebook (3g ile) 30-45 dk
    whatsapp (3g ile) 5-10 dk
    subway surf 15-20 dk
    telefon görüşmeleri 5-6 dk
    böylede 1,5-2 gün gider diye düşünüyorum
    bende şu anda sIII mini kore var ekran çözünürlüğü falan gayet net fakat şarjı hemen bitiyor ve 3g yok diye değiştiriyorum
    bu arada hangi rengini almamı önerirsiniz (mavi-gri)
    mavi rengi biraz füme gibi olduğundan hoşuma gitti ama...
    galaxy pocket neo ya baktım dün ekran biraz piksel piksel gibiydi ondan sordum ekran fotoğrafını

pocket neoya göre ekran bariz net o konuda sıkıntı olmaz zaten başta çözünürlük farklı zaten...renk olarak ise zevke göre değişir ben mavisini kullanıyorum ama beyaz alsaydım keşke falan diye düşünüyorum arada mavide güzel beyaz da güzel bence...gri alacaktım yoktu alırken iyikide almamışım diyorum şu an

unutmadan avea kullanacaksanız 3g de aveada sorun çıkıyor samsung modellerde 3g de reset atabilir cihaz haberiniz olsun Türkcell de böyle bir sorun yok bunuda göz önüne alın derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bsliali -- 19 Ağustos 2014; 9:46:27 >

• hat olarakmı alınan telefon olarak mı sıkıntı çıkıyor ?
  • quote:

hat olarakmı alınan telefon olarak mı sıkıntı çıkıyor ?

genel olarak diyebilirim googleye avea 3g reset sorunu yazın birçok konu çıkacaktır karşınıza ama türkcell 3g reset sorunu yazın birşey çıkmaz ben bimcell kullanıyordum bundan önce 3g açınca 1 günde 1 yada 2 günde 1 falan reset atıyordu cihaz durduk yere ancak türkcell geçtim 2 aydır 3g açık hiçbir problem kalmadı cihazda...cihazda sorun olmuş olsa türkcell ile de reset atması gerekirdi doğal olarak sorun avea kaynaklı
  • anladım
    peki bu sıkıntı sadece younglar için mi geçerli
    bu younglar asphalt 8 açıyor mu
    birde reset dediğiniz olay kendini açıp kapaması mı fabrika ayarlarına dönüş mü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savurqac -- 19 Ağustos 2014; 10:09:37 >
  • quote:

anladım
    peki bu sıkıntı sadece younglar için mi geçerli

hayır genel olarak dedim hocam birçok cihazda avea da sorun çıkabiliyor he sorunsuz kullananalarda var ancak young kullanıcısı olarak sorun yaşadığımı söylemek istedim...forumlara bakılırsa s4 den tutunda ace wonder vs birçok kişi konu açmış...
  • şimdi anladım kusura bakmayın
    yazı stilini değiştirmek için rom mu atmak gerekiyor
    rom dediğimiz olay yazılım güncelleştirmeden yapılan olay mı
  • quote:

şimdi anladım kusura bakmayın
    yazı stilini değiştirmek için rom mu atmak gerekiyor
    rom dediğimiz olay yazılım güncelleştirmeden yapılan olay mı

cihazın içinde samsung tarafından eklenmiş 4 farklı yazı tipi mevcut zaten ayarlardan değiştirilebiliyor...custom rom diye birşey var android açık kaynak kodlu olduğu için bir geliştirici kendisi yazılım yapıyor çeşitli özellikler ekliyor yazılıma tabi çoğu tam stabil çalışamıyor işlemci ile vs uyumsuz olup çok karışık olaylar anlatsam çok uzun sürer merak ederseniz internetten custom rom nedir falan yazıp okuyun ama bence en iyisi orjinal rom'u kullanmak olacaktır

• Young icin hangi kılıfı onerirsiniz
    ekran filmi olarakta mat mı onerirsiniz yoksa parlak mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Young icin hangi kılıfı onerirsiniz
    ekran filmi olarakta mat mı onerirsiniz yoksa parlak mi

kılıf size kalmış nasıl rahat ederseniz onu alın mesela ben sert arka kapak kullanıyorum 4-5 aydır gayet işimi görüyor...film olarak da parlak almanız daha iyi olur matlar ekranı kötü gösteriyor
  • sonunda aldım 2.el 4 aylık kutulu garantili galaxy youngu fakat sorularım var
    şarjı %100 olmasına rağmen şarj oluyor:%100 yazıyor
    telefonu kapatıp açtıktan sonra şarjı düştü yeniden şarj olmaya başladı
    şarj olurken oynayınca çok fazla oynayınca ısınıyor
    normalde oynayınca 33 derece gösteriyor
    ayarlardan pil e girince mesela %33 boşaltılıyor yazıyor
    birde oyunlarda kasıyor subway surf(galaxy mini için olan sürümünde bile) ve jelly splash gibi oyunlarda
    bunlar normal midir ?
    birde yazılım güncellemede sürüm kaç oluyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savurqac -- 24 Ağustos 2014; 9:40:07 >
  • quote:

sonunda aldım 2.el 4 aylık kutulu garantili galaxy youngu fakat sorularım var
    birde oyunlarda kasıyor subway surf(galaxy mini için olan sürümünde bile) ve jelly splash gibi oyunlarda
    bunlar normal midir ?

android cihazların tümünde şarj %100 dolmaz şarj edildi yazar kapatıp açarsanız %94-%95 gibi değerlere düşer hiçbir zaman tam şarj olmaz...şarj olurken ısınması normal 3-4 gün önce mesajlarlarda yazmıştık bu sorunu...subway isehttp://www.youtube.com/watch?v=-Kll9l2zeYg bendede burdaki gibi akıcı çalışıyor market sürümünü kurmayı deneyin...33 derece %33 olayını anlamadım ? oyun olarak basit oyunları rahatlıkla çalıştırır angry birds subway hill climb jetpack joyride gibi hatta ve hatta dead trigger bile oynanıyor bu cihazdahttp://www.youtube.com/watch?v=tOJ6FPFzue0 yazdıklarına baktığımda anormal bir durum görünmüyor yazılım güncellemesi çıkmadı henüz türkiye için android sürümü jelly bean 4.1.2 s6310XXAMC2...hayırlı olsun iyi günlerde kullanın telefonu

• quote:

sonunda aldım 2.el 4 aylık kutulu garantili galaxy youngu fakat sorularım var
    bunlar normal midir ?

android cihazların tümünde şarj %100 dolmaz şarj edildi yazar kapatıp açarsanız %94-%95 gibi değerlere düşer hiçbir zaman tam şarj olmaz...şarj olurken ısınması normal 3-4 gün önce mesajlarlarda yazmıştık bu sorunu...subway isehttp://www.youtube.com/watch?v=-Kll9l2zeYg bendede burdaki gibi akıcı çalışıyor market sürümünü kurmayı deneyin...33 derece %33 olayını anlamadım ? oyun olarak basit oyunları rahatlıkla çalıştırır angry birds subway hill climb jetpack joyride gibi hatta ve hatta dead trigger bile oynanıyor bu cihazdahttp://www.youtube.com/watch?v=tOJ6FPFzue0 yazdıklarına baktığımda anormal bir durum görünmüyor yazılım güncellemesi çıkmadı henüz türkiye için android sürümü jelly bean 4.1.2 s6310XXAMC2...hayırlı olsun iyi günlerde kullanın telefonu

• Tesekkurler
    Dediğim şu ayaklardan pile girdigim zaman pilin oranının yaninda bosaltiliyor yazıyor
    Bu normal mi diye sordum

• Birde bende şarj edildi yazmiyor ℅100 yazıyor ama şarj oluyor yaziyor

• quote:

Birde bende şarj edildi yazmiyor ℅100 yazıyor ama şarj oluyor yaziyor

peki ne kadar beklediniz böyle olduğunda ? cihaz açık iken şarj edildi yazar... aldığımdan beri kapalı şarj etmedim sanırım ben cihazı açık iken %100 oluyor hemen 2-3 dakika sonra şarj edildi yazıyor yukarıda yeşil pil ikonu çıkıyor kapatıp açıyorum %94 civarı başlıyor kapalı iken şarj ediyorsanız fikrim yok neredeyse hiç kapalı doldurmadım cihazı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bsliali -- 24 Ağustos 2014; 13:25:29 >
  • quote:

Tesekkurler
    Dediğim şu ayaklardan pile girdigim zaman pilin oranının yaninda bosaltiliyor yazıyor
    Bu normal mi diye sordum

normal hiçbir problem yok sorduğunuz konuda
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.