Şimdi Ara

Samsung Galaxy Tab 2 7' (3105) Ana Konu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.248
Cevap
17
Favori
51.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cemilgir

aynı işlemleri tekrar yaptım İtalyan romundan sonra açılmasını bekliyorum ama 7-8 dk. dır samsung yazısından başka bir şey gelmedi o yazı gayet düzgün net açılışta yanıp söner gibi beyaz yazı arada turkuaz bir renk yanıp sönüyor kurulum devam mı ediyor yoksa yine bir hata yaptımda problem den mi bu kadar uzun bekliyor anlamadım

hocam biryerlerde bir hata yapmış olabilirsin wipe ları düzgün yaptığına yada romu düzgün kurduğuna emin misin?
  • kartel1 hocam ne yaptımsa olmuyor aynı işlemleri sil baştan tek tek okuyarak yaptım açılıktaki samsung yazısından öteye geçmiyor tablet gitti
  • Bu programı kurduktan kaldırabılıyozmu ve tekrar garantıye gırıyormu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • açılmamasını da anlamadım açma düğmesine basınca herşey normal açılmaya başlıyor ancak samsung yazısında takılıp kalıyor. bu durumdayken aynı işlemleri ilk baştan yaptım ancak olmadı sistem dosyası silinmiş olabilir mi ancak yazdıklarınızın çıktısını aldım herşeyi tek tek yaptım olmadı bir halttan anlamadan bu işe kalkışmamın sonu tablet gitti. bu durumda yapacak bir şey var mı bilen arkadaş varsa lütfen yardımlarını bekliyorum
  • quote:

kartel1 hocam ne yaptımsa olmuyor aynı işlemleri sil baştan tek tek okuyarak yaptım açılıktaki samsung yazısından öteye geçmiyor tablet gitti

hocam mutlaka birşeyleri atlıyorsundur hatırlarsan mobil odin ve kernelide senen başka indirme problemi yaşayan olmamıştı saat çok geç oldu istersen cihazı kapat yarın sağlam kafayla bakarsın. hiç olmazsa orjinal romu yükle olsun bitsin sammobiledan orjinal türkiye romunu bul onu indir ve bilgisayardaki odin ile kur anında cihazın orjinal ilk haline dönersin korkma forumu okursan senden sonra bu işe başlayan arkadaşımız beş dakikada cihaza yazılımı yükledi şimdi kullanıyor dikkatini toplayamıyorsan yat yarın bakarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kriger

Bu programı kurduktan kaldırabılıyozmu ve tekrar garantıye gırıyormu

evet
  • ilk mesajda geçen hafıza kartının minimum boyutu ve hız özellikleri ne olmalı? Sadece bu işlem için kullanacağım bir hafıza kartı işimi görebilir mi diye düşünüyorum, aksi takdirde 32GB hızlı ve sürekli kullanabileceğim bir kart almam gerekecek.
  • kartel1 hocam cihaz hiç açılmıyor samsung yazısını geçmiyor açılsa zaten orijinal ya da İtalyan yükleyecem de samsung yazısında kalıyor ben yanlışlıkla sistem dosyalarından birini mi sildim ne yatım anlamadım ki formatlayacaz derken gitti tablet yardımcı olacak kimse de kalmadı sanırım
  • quote:

kartel1 hocam cihaz hiç açılmıyor samsung yazısını geçmiyor açılsa zaten orijinal ya da İtalyan yükleyecem de samsung yazısında kalıyor ben yanlışlıkla sistem dosyalarından birini mi sildim ne yatım anlamadım ki formatlayacaz derken gitti tablet yardımcı olacak kimse de kalmadı sanırım

Bak hocam orjinal romu yüklemek için cihazın açılmasına gerek yok önce cihazı kapat sonra orjinal romu indir indirince buraya mesaj at eğer ben hala buradaysam kısaca anlatırım yüklersin ama biraz çabuk olursan iyi olur malum bizde yatacağız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Power7Gear

ilk mesajda geçen hafıza kartının minimum boyutu ve hız özellikleri ne olmalı? Sadece bu işlem için kullanacağım bir hafıza kartı işimi görebilir mi diye düşünüyorum, aksi takdirde 32GB hızlı ve sürekli kullanabileceğim bir kart almam gerekecek.

minimum 2 gb olsun çünkü yükleyeceğiniz rom ve mobil odin dosyaları filan yaklaşık 1.5 gb tutuyor hız önemli değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartel1 -- 26 Mart 2013; 23:25:00 >
  • ORJİNAL ROM U NERDEN İNDİRECEM KARTEL1 HOCAM
  • quote:

ORJİNAL ROM U NERDEN İNDİRECEM KARTEL1 HOCAM

hocam sorması ayıp yaş kaç
  • 53 kusura bakma kafam bu işlere basmaz tamamen durdu
  • kartel1 hocam nerden indirecem sorusu ne kadar aptal olduğumumu gösterdi ama inan kafam durdu ne yapacağımı da bilmiyorum bu tablet düzelirse yardımlarınızla olacak
  • quote:

kartel1 hocam nerden indirecem sorusu ne kadar aptal olduğumumu gösterdi ama inan kafam durdu ne yapacağımı da bilmiyorum bu tablet düzelirse yardımlarınızla olacak

hocam aptallıkla alakası yokta çok basic seviye bir soru oldu ve işinin ne kadar zor olduğu ortaya çıktı.ben senden yaşça küçüğüm ama naçizane tavsiyem vereceğim linkten orjinal romu indir ama birşey yapma kafan sakinleşsin ben yarın akşama kadar buraya uğrayamam olurda diğer arkadaşlara sorarsan yarın onlar yardımcı olurlar yok olmazlarsa yarın akşam senin problemi hallederiz ama problem büyük ihtimalle senin yaptığın bir hatadan oluyor. birde abi madem bu kadar uzaksın bu konulara nasıl cesaret edipte girdin bu işe 5 dk.lık iş saatlerini aldı üstelik canın sıkıldı durduk yere. neyse sen canını sıkma orjinal romu indir sonra yarın bakarız

http://www.hotfile.com/dl/187599550/1b0b707/P3105JVBLJ1_P3105TURBLJ1_TUR.zip.html romu buradan indir.

• quote:

kartel1 hocam nerden indirecem sorusu ne kadar aptal olduğumumu gösterdi ama inan kafam durdu ne yapacağımı da bilmiyorum bu tablet düzelirse yardımlarınızla olacak

Hocam saat geç oldu siz en iyisi suan yatin yarin öğlen sakin kafayla tekrardan yapin bir yerde bir şeyleri atliyorsunuz cünkü samsung yazisi ilk basta bendede takılmıstı ama su işlemleri tekrar yaptim : 3. Cihazı Recovery moduna alıyoruz (Ses açma + güç tuşuna aynı anda basarak)
    4. Recovery modunda önce “wipe cache partition” işlemini yapıyoruz (ses açma yada kısma tuşu ile menüde ilerleyip ilgili seçeneğin üzerine gelince güç düğmesi ile onaylıyoruz.)
    5. Sonra, “Wipe data/factory reset” işlemini yapıyoruz. Yes‘i seçerek onaylıyoruz. Bu menünün kontrolleride ses ve güç butonlarıyla sağlanıyor.
    6. Daha sonra tekrar “wipe cache partition” işlemini yapıyoruz.(madde 4 ün aynısı)
    7. En son da cihazı yeniden başlatmak için, “reboot system now” işlemini yapıyoruz. (onaylamak için her defasında güç düğmesine basıyoruz)

Cihaz açildi sorunsuz calısıyordu sizde bir deneyin isterseniz bakalim?

• X_Slim hocam yazdıkların için çok teşekkür ederim ancak ben o işlemler için çıktı aldım yazıcıdan açtım önüme aynen tarif ettiğiniz şekilde 4-5 defa yaptım ama güç düğmesine bastığımda gayet normal açılıyor açılıştaki ses ve görüntü normal ancak samsung yazısında takılıp kalıyor kartel1 hocamın verdiği linkten orijinal romu indiriyorum inşallah bununla düzeltebiliriz yardımlarınız için teşekkür ederim
  • kartel1 hocam verdiğin linkten orijinal rom u indiriyorum bir şey yapma demişsin ama ben istesem de daha bir şey yapamam :-) yapacağımı yaptım. yarın buraya gelmenizi dört gözle bekleyeceğim inşallah düzeltebiliriz.
  • @cemilgir Abicim orda takılma romu yükledikten sonra oluyorsa eğer, güç düğmesine uzunca bas tablet kapansın kendiliğinden tekrar açılacak rom yüklerken bazen donmalar olabiliyor korkacak birşey değil bu ama romu atamadıysan işlemleri tekrardan kontrol et.

@kartel1 italyan romu yükledim diyorsunuz ya; bu romun arayüzü cihazı ilk aldıgınız zamanki arayüzle aynımı? (menü görünümü, içerigi, tablet ana ekranı vs vs ) JB ye geçtikten sonrada arayüz aynı kalıyormu yoksa CM romlar gibi arayüzemi sahip oluyor?
    Bir arkadaşım Not II kullanıyor ve ona JB geldi arayüz 4.0.4 ile aynı ICS ile. Eğer sizin yüklediğinizdede arayüz aynı kalıyorsa bende hemen yüklicem. Stock rom yüklemiştim arayüz aynı kalsın diye çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slytherin35

@cemilgir Abicim orda takılma romu yükledikten sonra oluyorsa eğer, güç düğmesine uzunca bas tablet kapansın kendiliğinden tekrar açılacak rom yüklerken bazen donmalar olabiliyor korkacak birşey değil bu ama romu atamadıysan işlemleri tekrardan kontrol et.

@kartel1 italyan romu yükledim diyorsunuz ya; bu romun arayüzü cihazı ilk aldıgınız zamanki arayüzle aynımı? (menü görünümü, içerigi, tablet ana ekranı vs vs ) JB ye geçtikten sonrada arayüz aynı kalıyormu yoksa CM romlar gibi arayüzemi sahip oluyor?
    Bir arkadaşım Not II kullanıyor ve ona JB geldi arayüz 4.0.4 ile aynı ICS ile. Eğer sizin yüklediğinizdede arayüz aynı kalıyorsa bende hemen yüklicem. Stock rom yüklemiştim arayüz aynı kalsın diye çünkü

4.0.4 sürümünde arayüz ayni hocam ama 4.1.2 de arayüz degişiyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.