Şimdi Ara

Samsung Galaxy S9'un sadece %40'ında Qualcomm yonga seti yer alacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ne için lazım kaynakçı kodu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tstctstc

Ne için lazım kaynakçı kodu?

custom rom hazirlanmasinda
  • MDV kullanıcısına yanıt
    Şaka gibi custom rom denen bug dolu çöpleri mi yükleyeceğim 4 bin lik telefonlara? Geç bu işleri devlet su işleri. Onun modası çoktan geçti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koyunsavar -- 22 Ağustos 2017; 18:3:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

quote:

Orijinalden alıntı: BekirARSLAN

Qualcomm için bir anlam ifade etmez Samsung kendi işlemcisiyle hiç bir şey yapamaz daha güncelleme dahi veremiyor açık kaynak kodu yok geliştirici desteği yok... Qualcomm a performans açısından asla yaklaşamaz

Muhtemelen Exynos 8895,8890,7420 teknik specslerini dahi bilmiyorsun.Ve sizin gibi bilmeyenlerde +'ya basmis.

Kaynak kod diyorsun eyvallah ama onlar artik cok geride kaldi Samsung kapali kutu oldu artik o islere girersen knox,guvenli klasor,s health calismiyor ayrica custom rom hicbir zaman stock kadar stabil degil S2 den beri bu islerle ugrasiyordum ama artik hem zaman kaybi olarak goruyorum hemde hevesim kacti belkide.

Islemciler arasinda sidik yarisina girmeye gerek yok sentetik testlerde dahi cok az daha zaten exynos onde fakat bunlari kiyaslamaya gerek yok dedigim gibi benim icin en onemli fark,

Exynos 8895 4K 60 fps desteklerken 835 denen islemci hala 30 fps isleyebiliyor.Oynatmada exynos 4K 120 kare iken 835 60 fps kare.

Ve pil konusunda exynos her zaman bir tik daha iyi oldu.

Medyadaki Qualcomm balonu buyutuldugu icin boyle bir algi var samsung alinacaksa exynos huawei alinacaksa kirin alinmali islemci uretemeyenlerde qualcomma bagli calisabilir.

Mesele Custom rom değil kardeş herşey bu kadar basit değil Qualcomm tarafında çok güçlü bir GPU var Kablosuz bağlantı tarafında çok ileri seviyedeler... Samsung ne yapıyor? Bir kaç özelleştirme ve durumlar ortada Snapdragon 820 rakibi hangi Soc bilmiyorum ama 8 çekirdekliydi ve 4 çekirdek 820 ye karşı resmen ağladı... Diğer taraftan Samsung kendi islemcisini taşıyan cihazlara güncellemeyi ya geç veriyor yada hiç vermiyor sebebi kendisi bile yaptığı işlemcinin altından kalkamıyor... Sentetik testlere takılma önemli olan verimlilik...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

quote:

Qualcomm için bir anlam ifade etmez Samsung kendi işlemcisiyle hiç bir şey yapamaz daha güncelleme dahi veremiyor açık kaynak kodu yok geliştirici desteği yok... Qualcomm a performans açısından asla yaklaşamaz

Muhtemelen Exynos 8895,8890,7420 teknik specslerini dahi bilmiyorsun.Ve sizin gibi bilmeyenlerde +'ya basmis.

Kaynak kod diyorsun eyvallah ama onlar artik cok geride kaldi Samsung kapali kutu oldu artik o islere girersen knox,guvenli klasor,s health calismiyor ayrica custom rom hicbir zaman stock kadar stabil degil S2 den beri bu islerle ugrasiyordum ama artik hem zaman kaybi olarak goruyorum hemde hevesim kacti belkide.

Islemciler arasinda sidik yarisina girmeye gerek yok sentetik testlerde dahi cok az daha zaten exynos onde fakat bunlari kiyaslamaya gerek yok dedigim gibi benim icin en onemli fark,

Exynos 8895 4K 60 fps desteklerken 835 denen islemci hala 30 fps isleyebiliyor.Oynatmada exynos 4K 120 kare iken 835 60 fps kare.

Ve pil konusunda exynos her zaman bir tik daha iyi oldu.

Medyadaki Qualcomm balonu buyutuldugu icin boyle bir algi var samsung alinacaksa exynos huawei alinacaksa kirin alinmali islemci uretemeyenlerde qualcomma bagli calisabilir.

Mesele Custom rom değil kardeş herşey bu kadar basit değil Qualcomm tarafında çok güçlü bir GPU var Kablosuz bağlantı tarafında çok ileri seviyedeler... Samsung ne yapıyor? Bir kaç özelleştirme ve durumlar ortada Snapdragon 820 rakibi hangi Soc bilmiyorum ama 8 çekirdekliydi ve 4 çekirdek 820 ye karşı resmen ağladı... Diğer taraftan Samsung kendi islemcisini taşıyan cihazlara güncellemeyi ya geç veriyor yada hiç vermiyor sebebi kendisi bile yaptığı işlemcinin altından kalkamıyor... Sentetik testlere takılma önemli olan verimlilik...

Ben sentetige zaten takilmiyorum baska belirdim.

G71 MP20 ile Adreno 540 arasinda ayrica ben fark goremiyorum.Guncelleme gec cikiyor diyorsunuzda belli ki S6 dan sonra samsung amiral gemisi kullanmamissiniz S6'ya suana kadar 2-3 ay haric hep aylik guvenlik geldi hizlica surumde atlattilar.Ve 25 tane guncelleme aldi ciktindan beri detaylar icin sammobile'a G920F yazarsaniz ne demek istedigimi anlarsiniz.

Sanki guney korede singapurda yasiyoruzda 1 gbitte ihtiyacimiz varki zaten son nesil exynos bunlari karsiliyor bence gercekci olmak lazim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.