Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU] (1149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.133
Cevap
188
Favori
1.586.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11471148114911501151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: berkan 197

Note 8 getiriyorlar, s8 de gelmesi lazim bence
    Bence gelir, gelmezse de çok önemli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu bixby türkçe ne zaman çıkacak 10 yıl sonra mi yoksa? Samsung un bu huyunu sevmiyorum verdiği her sözün arkasında durmuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    Bixby asistana ingilizce olarak türkçe biliyormusun diye sorunca bilmiyorum diyor. Başka dilleri sorunca bazılarında, öğreniyorum yada yakında çok akıcı bir şekilde konuşacağım dil ayarlarına bakmaya debam edin diyor.
    Türkçe için öğreniyorum bile demiyor, artık ne anlamak lazım bu durumdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazadam -- 14 Eylül 2018; 18:8:28 >
  • arkadaşlar whatsapp betadaydım yaşadığım sıkıntı ondan kaynaklıdır diyebetadan çıktım uygulamayı normal yükledim,sorunum şu telefon kilit ekranındayken açılır pencere aktif kapattığım halde.whatsapp ayarlarından bakıyorum kapalı ama kilit ekranında ya bağlantı kuruluyor yazıyor bildirim gelince ama çoğunlukla gelen ileti ekranda beliriyor.ofis ortamında telefon sürekli masa üstünde kablosuz şarjda özel yazışmalar oluyor bunun nasıl önüne geçerim.
  • beyazadam kullanıcısına yanıt
    Bence gelmeli yoksa rakip Apple 'ın altında kalır. Ar efekti porte modu gelmeli ve bixby i türkçe olarak vermeli. Yoksa rakip olmasının anlamı kalmaz Samsung yine dibe düşüp kaybeder.

Apple markasını gram sevmem ama siri'yi daha iphone 4s-5 zamanında getirmişlerdi samsung ise 2018 yılında Türkiye'de o kadar cihaz satmasına rağmen hala bixby çıkaramadı ya yazıklar olsun.Bir de utanmayıp bixby tuşu koymuşlar madem dil desteği vermiyorsun niye koskoca tuş koydun oraya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saldırgan Gamer

Apple markasını gram sevmem ama siri'yi daha iphone 4s-5 zamanında getirmişlerdi samsung ise 2018 yılında Türkiye'de o kadar cihaz satmasına rağmen hala bixby çıkaramadı ya yazıklar olsun.Bir de utanmayıp bixby tuşu koymuşlar madem dil desteği vermiyorsun niye koskoca tuş koydun oraya.

Maalesef öyle. Şu an Bixby asla Siri'nin tırnağı bile olamaz türkçe versiyon gelmedikçe.

• Arkadaşlar merhaba birkaç sorum olucak yanıtlayabilirseniz sevinirim.

-Ön kameranın üstünden bir ışık geliyor telefon açıkken bu normal mi sanki ekranın ışığı sızıyor birde bu durum su geçirmeme konusunu etkiler mi ileride ne yapmalıyım?

-sistem ve uygulamalar 2.2 gb ve ayrılmış bölümde 650 mb kullanıyor telefonun bu kadar ram kullanması normal mi geriye 1 gb ram kalıyor ve o da çoğu uygulamayı yeniden yüklemeye zorluyor arka plandan geri çağırınca.

-depolamada da kullanılan dataya bakıyorum toplam 18 gb filan ama sistem ve kullanılan data toplamı üstte yazan 33.2 gb sistem 15 gb mı bu sistem dediği android sanırım ve benim bildiğim android bu kadar yer kaplamaması lazım bu neden olur?
  • Arkadaşlar ekranı hangi modda kullanıyorsunuz? Uyarlanabilir ekranda ayarlar nasıl olmalı? Edge krnar sıcak soğuk dengesi en iyi hangi şekilde kullanılır? Şimdiden teşekkürler cevaplar için

• quote:

Orijinalden alıntı: expensee

Arkadaşlar merhaba birkaç sorum olucak yanıtlayabilirseniz sevinirim.

-Ön kameranın üstünden bir ışık geliyor telefon açıkken bu normal mi sanki ekranın ışığı sızıyor birde bu durum su geçirmeme konusunu etkiler mi ileride ne yapmalıyım?

-sistem ve uygulamalar 2.2 gb ve ayrılmış bölümde 650 mb kullanıyor telefonun bu kadar ram kullanması normal mi geriye 1 gb ram kalıyor ve o da çoğu uygulamayı yeniden yüklemeye zorluyor arka plandan geri çağırınca.

-depolamada da kullanılan dataya bakıyorum toplam 18 gb filan ama sistem ve kullanılan data toplamı üstte yazan 33.2 gb sistem 15 gb mı bu sistem dediği android sanırım ve benim bildiğim android bu kadar yer kaplamaması lazım bu neden olur?

Merhabalar, ana ekrana hafıza ve ram widgetini taşıdıysanız kalan hafıza gb ve kalan ram mb miktarını gösterir. Ben telefonumu formatladıktan sonra hiç bir uygulama yüklemeden hafıza kısmına baktım 54.5 gb gösteriyordu, düz 54 gb olarak kabul ederseniz sistem 10 gb hafıza yiyor bu çok normal. Sonuçta android ıvırı zıvırı olan sistem. Sade kapalı sistem iOS bile 5-6 gb yer işletim sistemi kaplıyor. Benim telefonumdaki boş ram oranı hep 650 mb ile 1.2 gb arasında değişiyor. Android e 15 gb ram verseniz yine kalan boş ram miktarı az olur. Ama bunun karşılığında daha iyi uygulama performansı verir. Arka plandan geri çağırdığı zaman yeniden yüklemesini dert etmeyin böyle olması daha iyi güncelleme yapıyor eğer uygulamayı genelde bıraktığınız gibi açıyorsa sorun yoktur.

• no_Antijen kullanıcısına yanıt
    Ben böyle kullanıyorum biraz da alışkanlık meselesi

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU]

• İlginç bir sorunum var ama sorun olup olmadığından emin değilim. Bildirim geldikçe eski bildirim yenileniyor gibi oluyor. Yani hızlı cevap vercem bir türlü veremiyorum. Eskiden böyle değildi servise verdim yazılım yükledik dediler ondan sonra mı oldu anlamadım. Bir de wifi ve 4.5g bazen aşırı yavaşlıyor durduk yere. Çözümünü bilen varsa şimdiden teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LunarOgred -- 15 Eylül 2018; 15:3:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

Bence gelmeli yoksa rakip Apple 'ın altında kalır. Ar efekti porte modu gelmeli ve bixby i türkçe olarak vermeli. Yoksa rakip olmasının anlamı kalmaz Samsung yine dibe düşüp kaybeder.
    Google Asistan geliyor. Yeni yil oncesi cikacak. Turkce betasi verileli bayagi oldu. Bixby gelmese de olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: sefiluzman

Google Asistan geliyor. Yeni yil oncesi cikacak. Turkce betasi verileli bayagi oldu. Bixby gelmese de olur.

Hocam benim derdim sanal asistan olup olmaması ile ilgili değil. Samsung bir özellik çıkarıp arkasında durmaması. Çince eklenmiş ama ne hikmetse Türkçe dil desteği yok.

Bu arada öneriniz için çok teşekkür ederim.

• Değerli arkadaşlar merhaba s8 telefona yavaş yavaş alışmaya başladım.
    Şarjla ilgili hiçbir sıkıntım yok gibi yani sabah fişten çekilen telefon akşama kadar "benim kullanımım ile" %45 civarında şarj bırakıyor ki bu yeterli olmuş oluyor.
    Kullanıcı yorumlarını okuduktan sonra ekran koruyucu kullanmamaya karar verdim.
    Çünkü söylenene göre hiç biri düşmede kırılmaya karşı korumuyor yalnızca çizilmeye karşı etkili ki o durumda da dokunmatik hassasiyetini azaltıyor ve köşelerden açılma ile görüntü çirkinliği oluşturuyor.
    Kolay kolay bu ekranın "boş cepte" çizileğini düşünmüyorum.(aksi bir tecrübe olmamıştır umarım)
    Düştüğü zaman da eğer cam filmlerin bir faydası olmayacaksa, dokunmatik hassasiyetini azaltacaksa, çirkin görüntü oluşturup bir de ekstra para ödemeye gerek sanki yok gibi.
    Umarım doğru düşünüyorumdur.

Anladım hocam teşekkürler cevap için peki bu ışık sızmasının nedeni ne olabilir bilgin var mı? su geçirmezliğini etkiler mi telefonun?
  • erenkonu E kullanıcısına yanıt
    Ben yaklaşık 8 aydır bu şekilde kullanıyorum. Ekranda hiç bir koruyucu yok ..şimdiye kadar bir şey olmadı çok şükür..kılcal cizik için de epey bir ışık altında dikkatli bakarsam tek tük görüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmydz

Hocam bize ne zaman vericek acaba

Alıntıları Göster
    Allah bilir ne zaman verirler artık hocam.

S8 ilk çıktığında bixby için sene sonuna kdr türkçe dil desteği getireceğiz diyorlardı. Hala bekliyoruz. Geçen gün membersten sordum bu mevzuyu. gerekli yerlere talebinizi iletiyorum demekle yetindiler.

Samsung her ülke de böyle iş bilmezler ile mi çalışıyor bilmiyorum, lakin Samsung Türkiye rezalet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

Samsung fiyat politikası dışında hiçbir anlamda Apple ile rekabet edemez. Son çıkardığı cihazların performans puanlamaları ortada.

Samsung'un Android dünyasında bile rekabet etmekte zorlandığı markalar var.
  • Arkadaşlar telefonumu ikinci el almıştım arkası mavi yanları gümüş olmasına rağmen samsung info dan baktığımda gold yazması beni şaşırttı kasasının değişmiş olma olasılığı varmıdır?

• 
Sayfa: önceki 11471148114911501151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.