Şimdi Ara

Samsung Galaxy S4, Google tarafından Nexus programına alındı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
1
Favori
3.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: weneorn

quote:

Orijinalden alıntı: frt-_-ctn

Çok güzel bir haber. Umarım nexus 4 ün fiyatına düşmesi yönünde etkisi olur. Aynı zamanda diğer markaların üst model cihazları içinde aynı yönde umutlarım. Hem de benim gibi marka arayüzlerinden nefret edenler için iyi bir üst seviye android telefon deneyimi olur. Bu arada marka funlarının tartışması için ufak bir topic açılsa da boş yorum okumaktan kurtulsak iyi olur. Bu tür haber başlıklarında olmasa bu tip yorumlar en azından.

Nexus 4 ün fiyatı zaten 350 dolar, bu cihaz 450 den çıksaydı kesin düşerdi ama 650 dolarken düşüremez. Keşke düşürebilseydi ama ...

Orası öyle ama zaten Türkiye fiyatı malum nexus 4 ün. Ayrıca yeni bir üst model geliyor sonuçta. Satış politikası olarak fiyat düşmese bile rekabet açısından bir miktar oynayacaktır bence.

• Saf Android S4 gibi bir cihazda! ;) Google android dünyasının amiraline bayrağı tekrardan vermiş.. Diğer üretici firmalar için sıkıntılı bir durum ama her iki taraf içinde en hayırlısı oldu gibi.

özellikle i9505 sahipleri yaşadı :) iki tık ve hop mükemmel android deneyimi :)

• Zaten olması gereken bir şey için çok sevinmişsiniz. Droid telefonlara güncelleme gelmiyor. Hele birde tepe modeli ise unut güncellemeyi. Apple ve Microsoft güncelleme için destek verince (iOS ve WP8) Google mecbur kaldı. Yoksa işimiz var.

• Bu habere bende çok sevindim ama aklımda kalan soru işareti yazılımla samsungun özelleştirdiği o kadar çok şey var ki onlarsız s4 bir hiç neredeyse ?! Saf android deneyiminde S4ün "akıılı" adı altında sunduğu teknolojileri sunacak mı asıl soru bu ?! çünkü eğer sunmazsa gerçekten S4 eser kalmaz elimizde güçlü bir telefon ama bir çok özelliği olmayan bir telefon olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pekka

quote:

Orijinalden alıntı: anldrms34

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KemalAY

Sony ile beraber Hanomi modeline verseydin ya dingil ?

Kim sallar sony yi dingil ?

plastik ruhuna işlemiş senin

Ilkokul 5 misin ? Razr maxx mi plastik ? Sen kevlar in ne oldugunu biliyormusun ? Htc one in aleminyum kasasindan daha kalitelidir.

Ogren de gel.

s4 için konuştum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: eghnacr

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben s4 u ovmuyorum ki rakipleriyle karsilastiriyorum bu bir.

Xperia z nin ekrani tam bir balon bunu artik kimse inkar etmiyor ekran kotu.

S4 de bildigim kadariyla gorilla class 3 var.

8 cekirdek diye kandirmasina gerek yok zaten xperia z gecen senenin donanimini kullaniyor sen neyden bahsediyosun ? Bir de gelmis bana telefon bilgisi yok der ama kendisi daha xperia z nin donanimini bilmiyor.

Xperia z galaxy s4 den daha iyi fotograf ceker cumlenle zaten herseyi batirdin sana daha cevap vermeyi gerek gormuyorum.

htc one iyidir benim de seceneklerim arasinda.

HTC One'a güncelleme geldi kamerası çok iyileşti 1-2 ay geçsin hele.
    Gorilla glass'tan sonra GG2 geldi ne oldu ? 20CM'den düştü kırıldı ekranı tuzla buz

20 CM ? Abartmadınmı sence yaklaşık 1.5 metreden düşürdüm bişey olmadı

Git araştır istersen

Neyi araştırayım 20 cmden ekranmı kırılır

Kırılıyor demek ki

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben s4 u ovmuyorum ki rakipleriyle karsilastiriyorum bu bir.

Xperia z nin ekrani tam bir balon bunu artik kimse inkar etmiyor ekran kotu.

S4 de bildigim kadariyla gorilla class 3 var.

8 cekirdek diye kandirmasina gerek yok zaten xperia z gecen senenin donanimini kullaniyor sen neyden bahsediyosun ? Bir de gelmis bana telefon bilgisi yok der ama kendisi daha xperia z nin donanimini bilmiyor.

Xperia z galaxy s4 den daha iyi fotograf ceker cumlenle zaten herseyi batirdin sana daha cevap vermeyi gerek gormuyorum.

htc one iyidir benim de seceneklerim arasinda.

HTC One'a güncelleme geldi kamerası çok iyileşti 1-2 ay geçsin hele.
    Gorilla glass'tan sonra GG2 geldi ne oldu ? 20CM'den düştü kırıldı ekranı tuzla buz

20 CM ? Abartmadınmı sence yaklaşık 1.5 metreden düşürdüm bişey olmadı

Git araştır istersen

Neyi araştırayım 20 cmden ekranmı kırılır

Kırılıyor demek ki

Videosu varmi o yazilari fanlar yazmis olmasin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: weneorn

quote:

Çok güzel bir haber. Umarım nexus 4 ün fiyatına düşmesi yönünde etkisi olur. Aynı zamanda diğer markaların üst model cihazları içinde aynı yönde umutlarım. Hem de benim gibi marka arayüzlerinden nefret edenler için iyi bir üst seviye android telefon deneyimi olur. Bu arada marka funlarının tartışması için ufak bir topic açılsa da boş yorum okumaktan kurtulsak iyi olur. Bu tür haber başlıklarında olmasa bu tip yorumlar en azından.

Nexus 4 ün fiyatı zaten 350 dolar, bu cihaz 450 den çıksaydı kesin düşerdi ama 650 dolarken düşüremez. Keşke düşürebilseydi ama ...

Orası öyle ama zaten Türkiye fiyatı malum nexus 4 ün. Ayrıca yeni bir üst model geliyor sonuçta. Satış politikası olarak fiyat düşmese bile rekabet açısından bir miktar oynayacaktır bence.

Fakat bu s4 sadece Amerikan Lte versiyonuna çıkacak. Tr piyasasına girmeyecek...

• güzel olmuş

• nexuslar ulkemizde hep fahis fiyatlarla satiliyor fiyatlari da kolay kolay inmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

16 gb hiçbir telefon ilgimi çekmiyor. 32 veya 64lüklerin ucuzlamasını bekleyeceğiz.

16 GB Galaxy S4 TouchWiz ile yetersiz.

Ancak Nexus programıyla ve hafıza kartı desteğiyle bol bol yeterli olacaktır.

Çünkü JellyBean ile cihazlar bölünmüş değil, iOS gibi bütün hafıza ile geliyor.

Bunun yanı sıra iOS'in aksine hafıza kartı desteği var.

Her ne kadar uygulama kurulamasa da medya ve dökümanlarını hafıza kartına attın mı kalan alan bol bol yeterli olacaktır.

Malesef öyle değil. Saf android bile olsa işe yaramaz 16lık. Zira arkadaşımda nexus 4 var ve yanlış hatırlamıyorsam ilk aldığında 13 buçuk gb boş yer vardı. Bu kadar yerle ben hiçbişey yapamam. Ha bişey kurmayacaksam, oyun oynamayacaksam niye oyun bilgisayarı parasını bir telefona vereyimki. Ben s3 alıp 3 ay bile kullanamayıp sattım. En büyük neden bu hafıza sorunuydu. Onda 11,78 gb yer kalmıştı bana ve ilk gün doldu. Sonra ne yapmaya kalksam hafıza dolu diyor ve üstte simge çıkıyordu. Çok sinir bozucuydu. Tam dolu olunca ekstra yavaşlıyor. Zaten 700mb filan kala dolu diyor browser vs. için ayırıyor bir kısmını. Yani demem o ki 16lık s4 çıkarılması hataydı ve yonga üreten bir firma olarak pekala 64'ten başlatarak büyük rekabet yaratabilirlerdi ama o zaman seneye kime satacağız diye düşünüp mahsus böyle yaptılar. Bu haliyle 16lık çok hızlı ucuzlayacak diye düşünüyorum. Zira rakipler hep en kötü 32 ile gelecekler. One ve z şimdiden böyle. Peşinden g2, hanomi vs. geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 16 Mayıs 2013; 8:49:19 >

• Yeminlen tatından yenmez :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Luffy_WB

Bu haber muhteşem oldu S4 her ne kadar tasarım olarak kalite olarak beğenmesem de performans olarak hafıza kartı desteği ve benim için en önemlisi çıkartılabilir batarya ile bir de Nexus desteği aklımda soru kalmadı benim için S4 en iyisi artık

haberi yanlış anlamışsınız. nexus programına katılan sadece google play storedan satacagı galaxy s4 ler. amerika piyasasında satılan diğer S4 ler de snapdragon 600 platformında oldugu için kolayca onlara port edilebilir .Fakat turkiyede satılan i9500 modeli başka gpu ve cpu kullandıgı için nexus programındaki yazılım güncellemelirinden faydalanamaz. samsung işlemci detalarını ve kaynak kodlarını 3. partilerle paylaşmadığı için yapılan port denemeleri de tam verimli olmaz. ben galaxy s4 alacak olsam amerikada satılan modelini tercih ederim. performansı exynosun gerisinde olsa da en azından gelecekdeki guncellemeri garantilemiş olurum.

• quote:

quote:

quote:

16 gb hiçbir telefon ilgimi çekmiyor. 32 veya 64lüklerin ucuzlamasını bekleyeceğiz.

16 GB Galaxy S4 TouchWiz ile yetersiz.

Ancak Nexus programıyla ve hafıza kartı desteğiyle bol bol yeterli olacaktır.

Çünkü JellyBean ile cihazlar bölünmüş değil, iOS gibi bütün hafıza ile geliyor.

Bunun yanı sıra iOS'in aksine hafıza kartı desteği var.

Her ne kadar uygulama kurulamasa da medya ve dökümanlarını hafıza kartına attın mı kalan alan bol bol yeterli olacaktır.

Malesef öyle değil. Saf android bile olsa işe yaramaz 16lık. Zira arkadaşımda nexus 4 var ve yanlış hatırlamıyorsam ilk aldığında 13 buçuk gb boş yer vardı. Bu kadar yerle ben hiçbişey yapamam. Ha bişey kurmayacaksam, oyun oynamayacaksam niye oyun bilgisayarı parasını bir telefona vereyimki. Ben s3 alıp 3 ay bile kullanamayıp sattım. En büyük neden bu hafıza sorunuydu. Onda 11,78 gb yer kalmıştı bana ve ilk gün doldu. Sonra ne yapmaya kalksam hafıza dolu diyor ve üstte simge çıkıyordu. Çok sinir bozucuydu. Tam dolu olunca ekstra yavaşlıyor. Zaten 700mb filan kala dolu diyor browser vs. için ayırıyor bir kısmını. Yani demem o ki 16lık s4 çıkarılması hataydı ve yonga üreten bir firma olarak pekala 64'ten başlatarak büyük rekabet yaratabilirlerdi ama o zaman seneye kime satacağız diye düşünüp mahsus böyle yaptılar. Bu haliyle 16lık çok hızlı ucuzlayacak diye düşünüyorum. Zira rakipler hep en kötü 32 ile gelecekler. One ve z şimdiden böyle. Peşinden g2, hanomi vs. geliyor.

Lte versiyonunda halihazırda 16/32/64 versiyonlar var. Yani satışa çıkınca bu opsiyonlardan en az biriyle daha piyasaya çıkabileceğini düşünüyorum...

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi 16 gb hiçbir telefon ilgimi çekmiyor. 32 veya 64lüklerin ucuzlamasını bekleyeceğiz.
    16 GB Galaxy S4 TouchWiz ile yetersiz. Ancak Nexus programıyla ve hafıza kartı desteğiyle bol bol yeterli olacaktır. Çünkü JellyBean ile cihazlar bölünmüş değil, iOS gibi bütün hafıza ile geliyor. Bunun yanı sıra iOSin aksine hafıza kartı desteği var. Her ne kadar uygulama kurulamasa da medya ve dökümanlarını hafıza kartına attın mı kalan alan bol bol yeterli olacaktır.
    Malesef öyle değil. Saf android bile olsa işe yaramaz 16lık. Zira arkadaşımda nexus 4 var ve yanlış hatırlamıyorsam ilk aldığında 13 buçuk gb boş yer vardı. Bu kadar yerle ben hiçbişey yapamam. Ha bişey kurmayacaksam, oyun oynamayacaksam niye oyun bilgisayarı parasını bir telefona vereyimki. Ben s3 alıp 3 ay bile kullanamayıp sattım. En büyük neden bu hafıza sorunuydu. Onda 11,78 gb yer kalmıştı bana ve ilk gün doldu. Sonra ne yapmaya kalksam hafıza dolu diyor ve üstte simge çıkıyordu. Çok sinir bozucuydu. Tam dolu olunca ekstra yavaşlıyor. Zaten 700mb filan kala dolu diyor browser vs. için ayırıyor bir kısmını. Yani demem o ki 16lık s4 çıkarılması hataydı ve yonga üreten bir firma olarak pekala 64ten başlatarak büyük rekabet yaratabilirlerdi ama o zaman seneye kime satacağız diye düşünüp mahsus böyle yaptılar. Bu haliyle 16lık çok hızlı ucuzlayacak diye düşünüyorum. Zira rakipler hep en kötü 32 ile gelecekler. One ve z şimdiden böyle. Peşinden g2, hanomi vs. geliyor.

Şöyleki adamların yapmaya çalıştığı şu bir ekosistem oluşturup bu telefonları yada diğer android cihazları fln hep bir bulut altında toplayıp herşeyi bulut bilişime yönlendirip yepyeni bir alan yapmak istiyorlar... Amaç senin oyun oynaman değil amaç asker yapmak ve daha fazla para kazanmak için seni sisteme alıştırmak... Ondan sonrada şu olacak sen dosyalarını bilgilerini evde tutmak yerine bulut depolarda tutucaksın bu bilgi için bi süre sonra ayrı bir aylık meblağ ödeyeceksin vs.vs. yani olay çok büyük ve geleceğe dönük birşey... Kimse senin oyunla uğraşmanla yada daha iyi oyun oynamanla ilgilenmiyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz6577

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi 16 gb hiçbir telefon ilgimi çekmiyor. 32 veya 64lüklerin ucuzlamasını bekleyeceğiz.
    16 GB Galaxy S4 TouchWiz ile yetersiz. Ancak Nexus programıyla ve hafıza kartı desteğiyle bol bol yeterli olacaktır. Çünkü JellyBean ile cihazlar bölünmüş değil, iOS gibi bütün hafıza ile geliyor. Bunun yanı sıra iOSin aksine hafıza kartı desteği var. Her ne kadar uygulama kurulamasa da medya ve dökümanlarını hafıza kartına attın mı kalan alan bol bol yeterli olacaktır.
    Malesef öyle değil. Saf android bile olsa işe yaramaz 16lık. Zira arkadaşımda nexus 4 var ve yanlış hatırlamıyorsam ilk aldığında 13 buçuk gb boş yer vardı. Bu kadar yerle ben hiçbişey yapamam. Ha bişey kurmayacaksam, oyun oynamayacaksam niye oyun bilgisayarı parasını bir telefona vereyimki. Ben s3 alıp 3 ay bile kullanamayıp sattım. En büyük neden bu hafıza sorunuydu. Onda 11,78 gb yer kalmıştı bana ve ilk gün doldu. Sonra ne yapmaya kalksam hafıza dolu diyor ve üstte simge çıkıyordu. Çok sinir bozucuydu. Tam dolu olunca ekstra yavaşlıyor. Zaten 700mb filan kala dolu diyor browser vs. için ayırıyor bir kısmını. Yani demem o ki 16lık s4 çıkarılması hataydı ve yonga üreten bir firma olarak pekala 64ten başlatarak büyük rekabet yaratabilirlerdi ama o zaman seneye kime satacağız diye düşünüp mahsus böyle yaptılar. Bu haliyle 16lık çok hızlı ucuzlayacak diye düşünüyorum. Zira rakipler hep en kötü 32 ile gelecekler. One ve z şimdiden böyle. Peşinden g2, hanomi vs. geliyor.

Şöyleki adamların yapmaya çalıştığı şu bir ekosistem oluşturup bu telefonları yada diğer android cihazları fln hep bir bulut altında toplayıp herşeyi bulut bilişime yönlendirip yepyeni bir alan yapmak istiyorlar... Amaç senin oyun oynaman değil amaç asker yapmak ve daha fazla para kazanmak için seni sisteme alıştırmak... Ondan sonrada şu olacak sen dosyalarını bilgilerini evde tutmak yerine bulut depolarda tutucaksın bu bilgi için bi süre sonra ayrı bir aylık meblağ ödeyeceksin vs.vs. yani olay çok büyük ve geleceğe dönük birşey... Kimse senin oyunla uğraşmanla yada daha iyi oyun oynamanla ilgilenmiyor :)

Bunu yapmaları için adam gibi heryerde çeken hızlı ve kotasız net gerekir. Bunu Türkiye'de 15 yıla bile yapamazlar yani. Beni düşünmeyeni ben zerre düşünmem zaten merak etme. Önümüzdeki 10 yıl bir daha s3 faciasından sonra samsung almayacağım mesela. Müşteri odaklı olmayan ve müşterinin isteklerine cevap vermeyen firmaların sonu bellidir. Parası çok olduğu veya hava atmak için hep en üst seviye telefon kullananlara zaten hava hoş. S4 alır s5 alır alo der internette gezer kapatır. Tam anlamıyla akıllı cihaz gibi, hatta artık tablet ve dizüstünün yerine geçmeye başlayacak şekilde kullanan, yakında tv'ye bağlayıp klavye mouse ile bilgisayar kullanmayı bile minimuma indirecek bir kitle de var.

• S4 bu gelişmeyle bir kaç milyon daha fazladan telefon satar.
  • rom yüklemeden exynos octa 5 işlemcili s4 lere resmi olarak yüklenebilecek mi? ve güncellemeleri resmi olarak alabilecek miyiz?

cm10 rom yüklemekten sıkıldım....
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

quote:

Ben s4 u ovmuyorum ki rakipleriyle karsilastiriyorum bu bir. Xperia z nin ekrani tam bir balon bunu artik kimse inkar etmiyor ekran kotu. S4 de bildigim kadariyla gorilla class 3 var. 8 cekirdek diye kandirmasina gerek yok zaten xperia z gecen senenin donanimini kullaniyor sen neyden bahsediyosun ? Bir de gelmis bana telefon bilgisi yok der ama kendisi daha xperia z nin donanimini bilmiyor. Xperia z galaxy s4 den daha iyi fotograf ceker cumlenle zaten herseyi batirdin sana daha cevap vermeyi gerek gormuyorum. htc one iyidir benim de seceneklerim arasinda.

Sonynin balon ekranı bile kaliteli be!
    http://www.youtube.com/watch?v=P1OoNrwIEcw

bu videoyada bir kılıf uydururlar

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.