Şimdi Ara

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU] (1419. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.514
Cevap
327
Favori
1.701.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14171418141914201421
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LwDC

Bu da exynos falan iste hocam
    Hocam bu nedir ya
    Kışın da aynı performansı gösterirse gaz faturanız yarı yarıya düşer gibi, alet kendini fırın sanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: WatchAndLearnn

Haftalar önce düşünmüştüm samsungun politikasını en azından flagship modellere 3 ana güncelleme verirse iyi satar dedim cihazları. Kafaları çalışmış sonunda. Birde exynostan kurtulup SD ye geçiş yaparsa o zaman dahada satacaktır.
    Hocam yeni exynos 1000 serisiyle qualcoomdan dahaciyi olmabileceği konuşuluyor. Erdi özüağ'ın geçenlerdeki videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Çünkü amd ile beraber yapılacak vs. Qualcoomdan daha önde olacaklar.

1000 serisiyle özelleştirme saçmalığından vaz geçerek arm nin direkt kendisini ve x1 leri kullanacaklar. Amd de grafik biriminde sallayacak piyasayı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • açmayın-bağıran-karı kullanıcısına yanıt
    Kisin güzel tarafı elimin surekli sıcak olması idi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Eskiden hızlı bir teknolojik gelişme vardı. 32 bitten 64 bite geçişte yeni android 32 bitte çalışan işlemcilere destek vermedi. Android 7 idi sanırım. Depolama konusunda da güvenlik vs ayağına google bir kriter koydu ayrıntılı yazamam ama çok araştırmıştım zamanında. Samsung bu yüzden istese ve telefon desteklese bile S5 e üçüncü güncellemeyi veremiyordu. Zaten o dönem başladı bu 2 hikayesi ve defacto standart oldu.

Ancak artık minimum teknoloji gerekliliği Android için biraz daha oturdu. Önümüzdeki güncellemede de 3gb ram altına desteğin kalkacağı söyleniyor. Başka bir kısıtlama yok şimdilik. Flagship telefonlarda ise ram zaten minimum 6gb. Hangi kısıtlamayı bahane edecek. Özellikle daha ucuza satılan rakipler 3 güncelleme vermeye başladıktan sonra.

El mecbur veriyor yani...

• sallami kullanıcısına yanıt
    Hocam diğer sayfada bir ss attım bakabilir misiniz?
  • olyhee kullanıcısına yanıt
    Valla hocam bilemedim şimdi. Bende oradaydı. Bir arkadaşa google home yüklemesi ile gelmiş menüler çıkmıyordu. Ben baktım bende google home da yüklü değil. Güncelleme kontrolü yapın belki gelir.

• S10 kullanıyorum son güncellemeyi yaptıktan sonra ekran sürem 3 buçuk saat civarına düştü. Bundan 1-2 güncelleme falan önce 7 saat ekran süresi alıyordum. Bu sadece benim mi başıma geldi yoksa güncelleme mi kötü?

Eğer güncellemede sorun varsa çözüm olarak ne yapabiliriz? Stabil bir ROM mu var?

• açmayın-bağıran-karı kullanıcısına yanıt
    Güncellemenin 3 yıla çıkarıldığıyla ilgili haberi paylaşabilir misiniz? Merak ettim.

• hb'de 5999TL. alınır mı?
    Yani olması gereken o 2 ana güncelleme az kalıyor artık 7 10 bin tl lere flagship alıyoruz 2 senede çöp olmasın. 3 ana güncelleme alırsa en azından güncel kalır telefon daha uzun süre kullanılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türküdiyar

Hocam yeni exynos 1000 serisiyle qualcoomdan dahaciyi olmabileceği konuşuluyor. Erdi özüağ'ın geçenlerdeki videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Çünkü amd ile beraber yapılacak vs. Qualcoomdan daha önde olacaklar.

1000 serisiyle özelleştirme saçmalığından vaz geçerek arm nin direkt kendisini ve x1 leri kullanacaklar. Amd de grafik biriminde sallayacak piyasayı

Alıntıları Göster
    Biliyorum izledim pek umudum yok açıkçası ama olurda zirveye oturursa mobil işlemci konusunda en azından A serisi bionic işlemcilerden sonra gelirse çok iyi olur samsung için. İphonenin işlemcisini geçemezler daha piyasada bir süre daha krallığını koruyacak gibi duruyor A serisi işlemciler.

• ebbsfleet kullanıcısına yanıt
    5 ağustos note 20 tanıtımı sırasında söylendi. Ancak ayrıntı vermediler. Sonuçta S10 serisinden baslayarak S,N,Z serileri kesin. Diğerleri daha alt seviye donanıma sahip olduğu için donanım elverirse...
    https://www.gsmarena.com/galaxy_note20_and_note20_ultra_will_get_three_major_android_os_updates-news-44622.php

https://www.theverge.com/2020/8/5/21355777/samsung-android-os-update-promise-galaxy-phones-3-generations

Ek: “support three generations of Android updates” problemli bir ifade bence. Bu yıl Android 11 beklerken Android 10.5 çıkarsa ne olacak....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 6 Ağustos 2020; 14:22:22 >

• WatchAndLearnn kullanıcısına yanıt
    Snapdragon ile aynı çekirdek mimarisini kullanacak. Farkı gpu ve AI ile elde etmeye çalışacak. Sonuçta yıllardır bir numara olan adreno gpu ları AMD tasarlamış ama acil nakit ihtiyacı nedeniyle fabrikası ile birlikte satmak zorunda kalmıştı. Dolayısıyla AMD den ümitliyim ben. Yine iyi bir gpu tasarımıyla samsungu kurtarabilir. Yeni gpu ile performans artar hem de enerji tüketimi düşerse tadından yenmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 6 Ağustos 2020; 14:31:3 >
  • hsnunal kullanıcısına yanıt
    s10+
  • sallami kullanıcısına yanıt
    Bende isterim umarım güzel olur şu ısınma sorununu çözebilirler ve performans kaybını...
  • Ağustos güncellemesi gelmiş. S10+

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]

• Üstte de yazılmış, ekran süresi zamanla düşüyor. Alternatif pil tasarrufu yöntemi varsa bilgilendirelim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Benim S10e gelmiş mi diye baktım ona da gelmiş.
    Son 1 aydır ara ara sebepsiz wifi kopması yaşıyordum. Nette gezerken birden wifi kısıtlaması simgesi çıkıyordu. O simge gidene kadar da nette gezinti. Download oyun işkence oluyordu. Uçak modu çözmüyordu sorunu. Ama wifi açıp kapatmak ve vpn açıp kapatmak çözüyordu.

Bu güncelleme ile wifi iyileştirmesi yapılmış bakalım düzelecek mi?

• 
Sayfa: önceki 14171418141914201421
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.