Şimdi Ara

===> SAMSUNG GALAXY S ANA KONU 2 <=== (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
14
Favori
100.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: igtx

quote:

Orijinalden alıntı: gurol

quote:

Orijinalden alıntı: Dexxter

Emeğine sağlık gürol çok güzel olmuş..

Bi yakınıma da galaxy s aldık hatta bir arkadaşım daha almıştı.O telefonların rom yükleme işlemlerini yaparken bir şey farkettim benim ekranım simgeleri yazıları özellikle renk tonlarını gerçek gösteriyor ve özellikle beyaz tonları normal beyaz olarak gösteriyor ama bu aldığımız diğer telefonlarda beyaz renkler mavimsi duruyor.Bunu halledemedim.Çözüm yolu var mı böyle bir sorun duydunuz mu hiç ?
    Galaxy S çıktığı günlerde bu mavimsi ekranlardan çok bahsedildi. Ben benimkini başka bir Galaxy ile test edemedim bilemiyorum. Ama bu durum gerçek. Bir sorun olarak değerlendirilmeli mi bilemiyorum. Mesela benim telefonda mavi renkler fazla ise bunu farketmiyorum. Başka Galasy ile yanyana getirmedikçe de anlamayacağım.

Ben bu color fix olayını voodoo lagfix'i yazan adamla konuşmuştum. 2.1 için düzeltilebiliyor demişti. 2.2'den itibaren bu renk değerleriyle oynayabildiği kısımları açık kaynak tarafından çıkarmışlar. Oralara erişimim olmadığı için 2.2 ve sonrasına color-fix yapamadım demişti.

İgtx colorfix i denemiştim olmadı ben 2.1 deyken kendi telefonuma yapmıştım ama hatırlamıyorum benim telefonda böyle mavi mi gösteriyodu..Acaba 2.1 e dönüp colorfix yaptıktan sonra 2.2 yüklesem bi faydası olur mu ? şimdi tekrar format atıp kurmak ta bıktırdı gerçekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dexxter

İgtx colorfix i denemiştim olmadı ben 2.1 deyken kendi telefonuma yapmıştım ama hatırlamıyorum benim telefonda böyle mavi mi gösteriyodu..Acaba 2.1 e dönüp colorfix yaptıktan sonra 2.2 yüklesem bi faydası olur mu ? şimdi tekrar format atıp kurmak ta bıktırdı gerçekten.

Olmaz büyük ihtimalle. Eğer kernel değişiyorsa, ki 2.1 ile 2.2 arasında bariz farklılık vardı, renk düzenlemesi de geçerli olmayacaktır diye düşünüyorum.
  • Turkcell 3G ayarları

Name (İsim): TURKCELL internet
    APN: internet
    Proxy: Not set (ayarlı değil)
    Port (Bağlantı noktası): Not set (ayarlı değil)
    User name (Kullanıcı adı): Not set (ayarlı değil)
    Password (Şifre): Not set (ayarlı değil)
    Server (Sunucu): Not set (ayarlı değil)
    MMSC: Not set (ayarlı değil)
    MMS proxy (MMS vekil sunucu): Not set (ayarlı değil)
    MMS port (MMMS bağlantı noktası): Not set (ayarlı değil)
    MCC: 286
    MNC: 01
    Authentication type (Onaylama türü): pap
    APN type (APN türü): internet

Turkcell MMS ayarları

Name (İsim): TURKCELL-MMS
    APN: mms
    Proxy:Not set (ayarlı değil)
    Port (Bağlantı noktası): Not set (ayarlı değil)
    User name (Kullanıcı adı): mms
    Password (Şifre): mms
    Server (Sunucu): *
    MMSC:http://mms.turkcell.com.tr/servlets/mms
    MMS proxy (MMS vekil sunucu): 212.252.169.217
    MMS port (MMMS bağlantı noktası): 8080
    MCC: 286
    MNC: 01
    Authentication type (Onaylama türü): Not set (ayarlı değil)
    APN type (APN türü): mms

• .apk uzantılı dosyaları programları telefona nasıl kuruyoruz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozguRH+

.apk uzantılı dosyaları programları telefona nasıl kuruyoruz ?

USB üzerinden telefonu PC'ye bağlayınca istediğiniz bir yere koyabilirsiniz. Kopyala - yapıştır işlemi sadece
  • quote:

quote:

.apk uzantılı dosyaları programları telefona nasıl kuruyoruz ?

USB üzerinden telefonu PC'ye bağlayınca istediğiniz bir yere koyabilirsiniz. Kopyala - yapıştır işlemi sadece

aynen. işlem çok kolay. sonra attıgın apk dosyasını uygulamalar içinde bulunan dosyalarım kısmından bularak kolayca kurabilirsin.
  • bunu nasıl yapabiliyoruz arkadaslar. bende şu an 2.2 rom var. baska bir roma ait bir ozellik mi? yoksa app ile de yapabilir miyiz?
     ===> SAMSUNG GALAXY S ANA KONU 2 <===
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ewren

bunu nasıl yapabiliyoruz arkadaslar. bende şu an 2.2 rom var. baska bir roma ait bir ozellik mi? yoksa app ile de yapabilir miyiz?
    http://i56.tinypic.com/20zacjn.png

Yanlış bilmiyorsam Android 2.3'ün arabirimi bu. Şu anda 2.2.1 ile SGS de kullanmak mümkün. Yine yanlış bilmiyorsam Sonforum bunu kendi romuna eklemişti. Darky's de de var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurol

quote:

bunu nasıl yapabiliyoruz arkadaslar. bende şu an 2.2 rom var. baska bir roma ait bir ozellik mi? yoksa app ile de yapabilir miyiz?
    http://i56.tinypic.com/20zacjn.png

Yanlış bilmiyorsam Android 2.3'ün arabirimi bu. Şu anda 2.2.1 ile SGS de kullanmak mümkün. Yine yanlış bilmiyorsam Sonforum bunu kendi romuna eklemişti. Darky's de de var.

anladım. yeni rom yüklendiğinde rehber ve yüklü app ler gidiyor mu? tekrar lagfix ve root yapmak gerekiyor mu?

• quote:

Ewren eğer sadece 3 boyutlu olan uygulama ekranını diyorsan Launcher Pro veya ADW Launcher kurarsan o şekilde oluyor ekran.
  • quote:

quote:

Ewren eğer sadece 3 boyutlu olan uygulama ekranını diyorsan Launcher Pro veya ADW Launcher kurarsan o şekilde oluyor ekran.

evet onu diyorum. launcher pro kurulu bende. ancak bu şekilde yapamadım. ayarlarını kurcalamak lazım sanırım biraz.
    peki birşey daha.sadece launcher pro moduna girince mi bu sekilde goruntuleyebiliriz?

• quote:

quote:

quote:

evet onu diyorum. launcher pro kurulu bende. ancak bu şekilde yapamadım. ayarlarını kurcalamak lazım sanırım biraz.
    peki birşey daha.sadece launcher pro moduna girince mi bu sekilde goruntuleyebiliriz?

Telefonun kendi orijinal launcher'ında bu özellik yok. Orada sadece sağa sola kayıyor.

Launcher Pro'da Menü tuşu / Preferences / Advanced Settings / Use 3D drawer işaretli olacak. Üstteki seçenekler de kaydırma hızı vs.. Hangisi sana güzel gelirse o ayara çekebilirsin

• quote:

Telefonun kendi orijinal launcher'ında bu özellik yok. Orada sadece sağa sola kayıyor.

Launcher Pro'da Menü tuşu / Preferences / Advanced Settings / Use 3D drawer işaretli olacak. Üstteki seçenekler de kaydırma hızı vs.. Hangisi sana güzel gelirse o ayara çekebilirsin

teşekkürler.
  • Telefona hafıza kartı alıcam ?
    Tavisyeleriniz var mı nelere dikkat etmek gerekir ?
  • quote:

Telefona hafıza kartı alıcam ?

32 lik al derim. başka tavsiyem yok.
  • quote:

quote:

Telefona hafıza kartı alıcam ?

32 lik al derim. başka tavsiyem yok.

Marka olarak hangisi Kingston ?
    Class 10 var mı piyasada
  • Galaxy S Ana Konu'yu bırakıyorum artık çorba oldu..yeter yaa... bakıyorum da aklı başında adamlar burada...

telefonla ilgili.. 3 tuş, rom atma, root, lag fix dışında.. görsellik veya işlevsellik açısından advanced bilgileri paylaşırsanız daha temiz ve kullanışlı bir yer olur diye düşünüyorum..

XDA'dan "Originally Posted by Fr4gg0r View Post

Sry, but I just removed the app from market.
    I don't have the time to support this, since many features does not work properly on galaxy version xyz or due to some bugs...

If someone wants to continue developing this app, I can provide him the sourcecode. "

SGS tools'un sahibi olayı bıraktım artık başa çıkamadım diyor.. aranızda bunu geliştirebilecek bilgiye sahip biri varsa sourcecode'u alsın..

ben kullanıyordum bu uygulamayı ve fena değil aslında.. bu işlerden anlamıyorum malesef yoksa neler eklemezdim bu tool'a...

neyse bir de Ana Konu'da yazmıştım ama arada kaynadı..

"allshare" uygulamasını kullanabilen var mı?

TV-bilgisayar-telefon arasında deniyorum ama bir türlü başaramadım..

TV den arayıp telefon içindeki dosyaları görebiliyorum hatta TV de oynatabiliyorum. foto-video-music

Telefondan bilgisayarın içindeki dosyaları görüyor ama resim dışında ne seçersem seçeyim telefonda oynatmıyor. veya tam tersi telefonda olan bir şeyi bilgisayara yada TV ye gönderemiyorum..

ayrıca telefon TV yi hiç görmüyor bile..

bu konuda bilgisi olan var mı?

• Video için.

Market'te VPlayer Beta diye bir uygulama indirip denedim. gayet başarılı. turkçe alt yazıları sorunsuz gösteriyor. altyazı cod'u Iso-8859-9 seçmeniz yeterli.
  • selam,
    yeni çömez olarak. bir kac sorum olacak.
    1) telim t-mobile vibrant usa olarak ing. yeni aldim. SGH-T959 U.S.A. T-Mobile SGH-T959ZKBTMB
    Yaklasik 3-4 gunden beri vaktim oldukca okumaya calisiyorum
    pasaport işletim actirma islemini henuz yapmadim turkcell hatti takamiyorum crack gereklimi bilmiyorum. ne yapmam gerek. Direkt hattimi takiym mi calisir mi kapanirmi hat?

a)16 GB OLARAK BİLYODUM TOTAL MEMORY 12 OLARAK GORUNYOR
    b) 3 TUS OLAYİNİ KArtı takmadan deniyorum calismiyor. Calismiyor ise yapacak cok sey anlatilmis. En saglam sorunsuz sikintisiz denilen cozum var midir. Onu ilk olarak yapmali miyim
    ben teli ilk olarak upgrade etmek istiyorum. bunu 3 tusu hangi? yontemle cozdukten sonra kies ile mi odin ile mi yapmaliyim.
    yoksa gingerberd i mi beklemeliyim
    c) 2. adim olarak root olup lagfix mi yapmaliym.

En son guncel surumler nelerdir? Direkt onalri adim adim nasil yaparim.

iyice karistirdim sanirim, samimi cavaplarinizi bekliyorum. Tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmedebedi

selam,
    yeni çömez olarak. bir kac sorum olacak.
    1) telim t-mobile vibrant usa olarak ing. yeni aldim. SGH-T959 U.S.A. T-Mobile SGH-T959ZKBTMB
    Yaklasik 3-4 gunden beri vaktim oldukca okumaya calisiyorum
    pasaport işletim actirma islemini henuz yapmadim turkcell hatti takamiyorum crack gereklimi bilmiyorum. ne yapmam gerek. Direkt hattimi takiym mi calisir mi kapanirmi hat?

iyice karistirdim sanirim, samimi cavaplarinizi bekliyorum. Tesekkurler.

1-) Eğer T_Mobile'den T-Mobile hariç sim kartlara kapalı olarak aldıysanız bir telefoncuda "kırdırma" işlemi yapmalısınız.(Kendiniz de yapabilirsiniz sanırım ama nasıl yapılacağını bilmiyorum).
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.