Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (380. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.359
Cevap
170
Favori
370.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonun daha önce kurulduğunu kurulduysa kaç günlük olduğunu anlayacağımız bir uygulama var mı? Ben 15 günlük bir cihazı aldım onu teyit ettirmek istiyorum. Ayrıca yukarıdaki uygulamaya göre telefonumun üretim tarihi temmuz.

Edit: Ayrıca garanti sorgulama nasıl yapılıyor. Ne zaman başladı ne zaman bitecek olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ___Lawyer___ -- 18 Kasım 2018; 2:4:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ___Lawyer___ kullanıcısına yanıt
    Faturasını isteyin hocam...
  • Merhaba arkadaşlar, daha önce de samsung marka akıllı bir telefon kullanıyordum. Telefonun güç tuşuna bariz bir şekilde uzun süre basmak gerekiyor note 9'da. Bunu gözlemleyeniniz var mı? 4 sn gibi basmak gerekiyor açılması için. Bana garip geldi. Durumlar sizde nasıl? Bir de bu süreyi kısaltmak için yapılabilecek bir şey var mı?
  • Normaldir açma kapamada. Uyutma ve uyandirmada ise tek dokunustur.

• CoMMaNDeRCX kullanıcısına yanıt
    Hocam, uyutma ve uyandırmada dediğiniz gibi tek dokunuş da açma ve kapama süreleri de bariz farklı. Kapama süresi 1.5-2 sn iken açma süresi 4 sn gibi. Sizde de açma süresi bu kadar uzun mu? Eski telefonumda 2.5-3 sn yeterli oluyordu açmak için.
  • agaig A kullanıcısına yanıt
    Telefonda ne bulacağını şaşırdı millet.

Bendekinde ise 2,5 saniye de aciliyor... Ama insan psikolojisi illa o ekranin acilma logosunu gorene kadar ise ek olarak yarim veya 1 saniye geciyor ...

Yani 2,5 saniye yi kronometre ile parmagimi basip cekince cihaz aciliyor birkac defa hatrina denedim merak ettim 3 saniyeden uzun surmuyor ...

Sonucta en saglikli kriter kapanma tusuna basarkendir cunku basildigi an ekran kapaniyorsa sorun yoktur. Biraz uzunca basilmasi ile cikan tamamen kapatma tekrar baslatma vs menusu elbette Samsug un yazilimla belirledigi yazilimsal bir suredir.

Bu sure sanki ekran kapama gibi cok kisa olmasi insanlik hali gunluk kullanimda SIKINTILI durumlar olacaktir . Yazilimsal olarak elbette Samsung istse bu sureleri kisaltabilirdi ama bence dert edilecek kadar bir sorun yoktur ...

Bir diger yaniltici olay ise kalibi tam hizzali olmayan ve ve materyali tus kisminda sert olmayan veya yumusak olan dugmelerde sanki cok uzunca bir sure basarak cihazin tuslari bozukmus gibi yaniltici bir algi olusabilir .. Bunlar da epeyce yillar once basima gelmistir ... Gunumuzde bu tur durumlar pek olmaz genelde metal veya saglam guc dugmeleri kullanilmaktadir ...

Bir de hesap makinelerindeki gibi tuslara asiri sert basilmasi veya cok uzun kullanimdan oturu tusun altindkai komurler de pekala zamanla deforme olabilir . Ama Samsung cihazlarinda bazilarini 2 yil kullanmisligim vardir boyle birseyle hic karsilasmadim. Note9 yeni bir cihaz zamana ve kullanima bagli kotu kullanim yipranmasini da enfazla 3 aylik Note9 larda sahsen pek beklemem...

Sizde bir sorun varsa israrla o zaman servise yollayin onlar sizdeki cihazi hususi inceleyeceklerdir ...

• KeanuReeves kullanıcısına yanıt
    Bendeki ilk gelenlerden bendekinden eski olamaz herhalde

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: samikaan

Telefonda ne bulacağını şaşırdı millet.
    Ya evet Samsung da telefonu açmak büyük problem ne öyle 2 sn basmak felan... zaman çok değerli :)

Hem bak Huawei de "açıl hulk açıl" diyorsun açılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: avmehmet

Ben de note 8 cihazıma taktım harika herhangi bir dokunma hassasiyet sorunu yok, aşağıdaki linkten aldım

Lamorniea UV Temperli Cam Samsung Galaxy S8 S9 Artı Not 8 9 S7 Kenar Ekran Koruyucu UV Işık tam Kapak Tutkal Koruyucu

https://s.click.aliexpress.com/e/9ZqOwMPL5

Alıntıları Göster
    Hocam bu ekrana dökülen şey anladığım kadarıyla yapışmasını sağlayan solüsyon sonradan ekran koruyucuyu çıkarmak istediğimizde ekrana zarar verir mi sorun filan çıkarır mı biliyosunuz telefonun ekranı baya bir pahalı koruyacağız diye daha büyük bir sorunla karşılaşmayız değil mi😁

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataman67 -- 18 Kasım 2018; 11:19:10 >

• samikaan S kullanıcısına yanıt
    Telefonu iki üç sene gibi kısa aralıklarla değiştiremiyorum, o yüzden o kadar sene bekledikten sonra telefonun olması gerektiği şekilde çalışmasını beklemek çok garip olmasa gerek.
    _________
    sevgili kardeşim yok yere canını sıkıyorsun. telefonu açarken tuşa basma süresi bir üretim tercihidir ve bu süreyi baz alarak telefonu değerlendirmek gerçekten son derece gereksiz ve saçma olur.. bu verdiğin cevapta sanki bu tuşa basma süresini önemli bir kriter olarak görüyormuşsun gibi algılanıyor.açma tuşuna bastığın an telefonun zaten kapalı olduğu bir dönem olduğu için bu dönemde geçen sürenin senin kullanımına etkisi olmazki sevgili kardeşim niçin buraya takılıyorsun.. zaten normal kullanımda telefonu kapatman ve dolayısıyla açman gerekmiyorki.insanlar telefonu kullanırken daha kapanmadan sürekli kullanımda kalsın diye şarja takıyorlar .dolayısıyla telefon her daim açık kalıyor.telefonun ayar menüsünde de olduğu gibi haftada bir mesela telefonu yeniden başlatmak yeterli oluyor bu durumda da telefon zaten kendi kendine açılıyor..yani telefonu kapatıp güç tuşuna basmanı gerektirecek bir durum neredeyse ortaya çıkmıyorki zaten. böyle normal şeyleri anormal değerlendirmeler ile sorun haline getirmeyin. şu telefonun tadına varın sevgili kardeşim.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Bendeki ilk gelenlerden bendekinden eski olamaz herhalde

Benimki daha eski. 11.07.2018. Tanıtım tarihinden 1 ay önce. Sorun çıkar mı diye kafamı kurcalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakangündüz

Ekledim.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler. Maviler genelde 14.08.2018 üretim oluyor herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: emocan21

Alıntıları Göster
    Sizinki gördüklerim arasında en yeni tarihli. Şanslısınız.

• KeanuReeves kullanıcısına yanıt
    telefonlar tanıtım tarihinden bir iki ay öncesinde üretilmeye başlanır sorun yok sevgili kardeşim boşuna canını sıkma ..
  • Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

• Arkadaşlar ekran koruyucu olayını ne yapacaz. Ekran koruyucu yorumları hep olumsuz. Kavisli ekrana koruyucu gitmiyor heralde. Ekran koruyucu kullanmasak çabuk çizilir mi note 9 un ekranı.Koruyucusuz kullanan varmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMMaNDeRCX -- 18 Kasım 2018; 13:14:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emocan08

Sizinki de en azından tanıtım tarihinden sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEARTH1977

telefonlar tanıtım tarihinden bir iki ay öncesinde üretilmeye başlanır sorun yok sevgili kardeşim boşuna canını sıkma ..
    Öyle de en yeni tarihli üretim genelde en sorunsuz ürün oluyor. Kronik sorun varsa çözmüş oluyorlar. O yüzden sorun olur mu diye insan düşünüyor.
  • 
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.