Şimdi Ara

samsung galaxy note 7 fan edition / s-pen & batarya problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4 yıl önce aldığım ve severek kullandığım bir model bu note 7 fan edition.

2 yıl önce de ekran kalemini (s-pen) kaybettim, çok da lazım olmuyor diye o şekil kullanmaya devam ediyordum.

5-6 aydır da batarya sıkıntı vermeye başladı. yarım saat içinde %50'ye gelmeler, aniden kapanmalar vs.

batarya bitik diye yeni batarya taktırdım. sorun yine devam ediyor. hatta daha da kötü oldu diyebilirim.

netice olarak sorunun bataryadan değil de (en azından yeni bataryadan değil) yazılımsal bir şeyden kaynaklandığını anladım.

telefonu fabrika ayarlarına döndürüp tekrar açtım. derken sorun şöyle gelişti;

batarya full doluyken bir anda ekranda s-pen işaretçisi yanıp sönmeye başlıyor. (aynı anda ekran görüntüsü alırken çıkan ses de beliriyor)

bu işlem kısır döngüye girip bataryanın şarjını saniyeler içerisinde bitiriyor ve telefon kendisine reset atıyor. yeniden açıldığında şarj %15 gözüküyor.

ayarlar'dan s-pen'e dair ne varsa kapattım. tamamen devre dışı kalsın diye. tekrar şarj edip beklemeye başladım. gel gelelim yine aynı döngü yaşandı.

ne yapmak lazım böyle bir durumda? zaten bir s-pen kullanmıyorum. yuvasındaki sensörlerden mi sıkıntı çıkarıyor, yoksa ana kartta doğrudan s-pen'i ilgilendiren bir şeyleri mi devre dışı bırakmak lazım?

veya iyi kötü bir s-pen alıp yatıştırmak mı lazım telefonu anlamadım  

yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

• Öncelikle geçmiş olsun. Benim de bir dönem severek kullandığım bir cihazdı. Şuanda kayınvalidem kullanıyor 4 yılını doldurdu hiçbir sorunu yok. Sizin şikayetiniz anakart arızası gibi duruyor. Servise verseniz anakart var mıdır sanmıyorum. Ekranı arıza yapmış birinden anakart satın alabilirsiniz belki. Araştırmanız lazım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.