Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (47. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48.393
Cevap
280
Favori
1.683.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Plus'ın bataryasının daha iyi gideceğine dayanağınız nedir ? iPhone şarj konusunda her zaman geridedir. Ayrıca şarj olma süreleri Note 5 ' de inanılmaz değerlerde iken iPhone 6 Plus'da bırakın bu değerleri hızlı şarj teknolojisi bile yoktur.
  • Quattro kullanıcısına yanıt
    6 plus ın şarjı ben kullandığım zamanlarda öyle aman aman çok gitmiyordu. Yazılımla artırmışlarsa bilemem. 6 plus tan note 4 geçtim. Note 4 ün kitkat sürümü ile çok 6 plus tan daha uzun pil süresi vardı Lollipop ile pil süresi yerlerde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Quattro kullanıcısına yanıt
    Kime göre neye göre ? şarj süresi daha kısa. Dersen bana göre saygı duyarım ama bu genel anlamda iPhone 6 plus'ın Note 5'den daha uzun gittiği anlamına gelmez. Altta ki paylaştığım sonuç ise genel anlamda Note 5'in şarj süresinde iyi olduğunu kanıtlar ve bu sonuç olasılık içermez nettir.

Ayrıca şarj süresinin önemi kadar ne kadar sürede şarj olduğu da önemlidir ki şuan 90dk da hızlı şarj ile rakipsiz olduğu test sonuçlarında görülüyor.

Batarya kullanım süresi
    SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU]

Batarya dolma süresi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pentester -- 23 Ağustos 2015; 17:49:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: polater

quote:

Orijinalden alıntı: 4SP4WN

Kolay gelsin arkadaşlar, şu an iphone 6 kullanıyorum. Telefonum güzel aslında ama şarjı çok az gidiyor ve biraz sıkıldım. S6 edge'yi görünce çok beğenmiştim fakat internetten takip ettikten sonra sanki note 5 daha güzel görünmeye başladı gözüme. Yeni telefon alıp almama konusunda biraz kararsızım. Note 5 beni epey cezbediyor gerek ekran büyüklüğü gerek tasarımı. Ama hiç o kadar büyük ekranlı bir telefon kullanmadım daha önce. Sizce note 5 alsam pişman olur muyum? Yoksa hiç sıkılmadan uzun zaman kullanabilir miyim? Ayrıca kalem çok kullanışlı oluyor mu yoksa sadece bir aksesuardan ibaret mi? Yardımcı olabilirseniz sevinirim

Dostum bende uzun yıllar iphone kullanıcısıydım. En Son 6 plus kullandım. İphonedaki stabiliteyi beklemek mantıklı değil. Ancak note serisi biraz farklı dostum. Kalem Gerçekten işine yarayacaktır emin ol. Quad hd ekranı mükemmel. Ekranın büyük olması çok güzel alıştıktan sonra diğerlerine bakmak bile içinden gelmiyor.Ve en önemlisi bence kamerası harika.

Teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

quote:

Orijinalden alıntı: 4SP4WN

Kolay gelsin arkadaşlar, şu an iphone 6 kullanıyorum. Telefonum güzel aslında ama şarjı çok az gidiyor ve biraz sıkıldım. S6 edge'yi görünce çok beğenmiştim fakat internetten takip ettikten sonra sanki note 5 daha güzel görünmeye başladı gözüme. Yeni telefon alıp almama konusunda biraz kararsızım. Note 5 beni epey cezbediyor gerek ekran büyüklüğü gerek tasarımı. Ama hiç o kadar büyük ekranlı bir telefon kullanmadım daha önce. Sizce note 5 alsam pişman olur muyum? Yoksa hiç sıkılmadan uzun zaman kullanabilir miyim? Ayrıca kalem çok kullanışlı oluyor mu yoksa sadece bir aksesuardan ibaret mi? Yardımcı olabilirseniz sevinirim

Pil ömrü sizin için önemliyse iPhone 6 Plus bildiğim kadarıyla en uzun pil ömrüne sahip.
    Note 5'in pil ömrü iPhone 6'dan iyi olabilir ama iPhone 6 plus'tan daha uzun olacağını sanmıyorum.
    Note serisi pil ömrü haricinde isteklerinizi yeterince karşılar. Pil ömrü konusunda bu cihaz Android'de iyi yerlerde ama yine de ben eksik görüyorum hala.
    Android eskisi kadar yavaş değil, stabilitesi de yeterince iyi sayılır.
    Tek sıkıntı şimdilik tüm telefonlarda yaşanan pil ömrü kısalığı.
    Kalem güzel bir olay ama günlük hayatında not almayan biri zamanla sıkılıp kullanmamaya başlıyor. Elim ayağım oldu sürekli kullanıyorum diyen tanıdığım da var ama. Kişiden kişiye değişiyor yani. Ama hiç olmamasındansa olmasını yeğlerim ben.

Bende kalem işime yaramaz diye düşünüyorum. Iphone 6+ iyi ama bence görünüşü pek güzel değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• pentester kullanıcısına yanıt
    Hocam o grafikler için kaynak gostermeniz doğru olur. Bir de paylaşım yaparken grafikleri kesmeyin. Sizin paylaştığınız şarj olma suresinde tek rakipsiz telefon Asus Zenfone 2 58 dakikayla...

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Galaxy-Note5-battery-life-benchmark-Outperforms-the-Note-4-despite-smaller-battery_id72735

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün mağazada inceledim ve note 4 teki homojen olmayan ekran sorununun hala devam ettiğini ve açı değiştikçe beyaz ekranda renk tonlarının değiştiğini fark ettim. Beyaz biraz daha iyi gibi geldi ama orta kısımdaki kırmızılık hala göze batıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: pentester

Kime göre neye göre ? şarj süresi daha kısa. Dersen bana göre saygı duyarım ama bu genel anlamda iPhone 6 plus'ın Note 5'den daha uzun gittiği anlamına gelmez. Altta ki paylaştığım sonuç ise genel anlamda Note 5'in şarj süresinde iyi olduğunu kanıtlar ve bu sonuç olasılık içermez nettir.

Ayrıca şarj süresinin önemi kadar ne kadar sürede şarj olduğu da önemlidir ki şuan 90dk da hızlı şarj ile rakipsiz olduğu test sonuçlarında görülüyor.

Batarya kullanım süresi

Batarya dolma süresi

asus zenfon2 var 50 küsür dakikalarda !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: ___Lawyer___

Plus'ın bataryasının daha iyi gideceğine dayanağınız nedir ? iPhone şarj konusunda her zaman geridedir. Ayrıca şarj olma süreleri Note 5 ' de inanılmaz değerlerde iken iPhone 6 Plus'da bırakın bu değerleri hızlı şarj teknolojisi bile yoktur.

Arkadaşlarımdan gördüğüm sürelere göre konuşuyorum.
    Ben iPhone 4S kullanırken 5 saat kullanım süresinde pil tükenirdi. Arkadaşın iPhone 6 plus'unda aynı sürenin iki katını gördüm.
    Kendisi 1 günde bitiremiyorum diyordu. O açıdan söyledim.
    Belkide onun kullanımı farklıdır bilemiyorum.
    Grafikler üzerinden kanıtlamaya çalışan arkadaşa da android de yüklenilen uygulamaların pili nasıl içtiğini hesaba katmadığını söyleyebilirim.
    Note 3'te custom rom atıp herşey şeyi uyutarak 7 saat aldığım zaman da oldu ancak şu an 3 saati ancak görüyorum lollipop ile.
    Apple'da genellikle ne alacağın belli oluyor ve süreler çok değişmiyor.
    Ben telefona suç atmıyorum ancak Android cihazlarda batarya konusu hala bahsedildiği gibi süper değil.
    İki üç güncelleme çıksın bu telefonda da 6 küsür saatler 5'e 4'e gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quattro -- 23 Ağustos 2015; 19:28:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

quote:

Orijinalden alıntı: batarya zayıf

quote:

[simage]
    [/simage]
    quote:

quote:

kies 3e bağlayamıyorum telefonu . smarth switch gibi bir uyarı veriyor . o da yüklü

Hata mesajı nedir?

Smart Switch kullanın diyor. Yeni cihazlar ile artık Kies kullanılmıyor diye biliyorum. (Hele şükür kurtulduk)

smartswitchi açtıp hocam hatta backup aldım ama yazılım güncellemesi gibi bir bölüm göremedim. ben onun için kiese bağlamak istemiştim. menüden otomatik güncellemeleri kapattım bir yerden şimdi onu bulamıyorum??

Yazılım güncellemesi Smart Switch'te olması lazım. Yoksa da telefondan kontrol edebilirsiniz. Sammobile'dan kontrol edebilirsiniz. Kies eski ve artık destek vermiyor. Zaten çok kullanışsızdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: enver328

Bugün mağazada inceledim ve note 4 teki homojen olmayan ekran sorununun hala devam ettiğini ve açı değiştikçe beyaz ekranda renk tonlarının değiştiğini fark ettim. Beyaz biraz daha iyi gibi geldi ama orta kısımdaki kırmızılık hala göze batıyor.

Bilmeyen de telefonda kırmızılık var sanacak. Yok öyle bir şey. Teşhir cihazının ekranını mıncıklamışlardır. Note 3, Note 4, iPhone 6 ve Note Edge kullandım. Bunun ekranı harika. Her an ekran zevk veriyor. Sanki bir katman daha azaltılmış gibi. Ekran çok yakın ve çok çok net ve keskin. Note 4 de 2K ekrana sahipti ama bu ekran beni büyüledi.

• Avea niye hala satışa baslamadi bilen var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

quote:

Orijinalden alıntı: ___Lawyer___

Arkadaşlarımdan gördüğüm sürelere göre konuşuyorum.
    Ben iPhone 4S kullanırken 5 saat kullanım süresinde pil tükenirdi. Arkadaşın iPhone 6 plus'unda aynı sürenin iki katını gördüm.
    Kendisi 1 günde bitiremiyorum diyordu. O açıdan söyledim.
    Belkide onun kullanımı farklıdır bilemiyorum.
    Grafikler üzerinden kanıtlamaya çalışan arkadaşa da android de yüklenilen uygulamaların pili nasıl içtiğini hesaba katmadığını söyleyebilirim.
    Note 3'te custom rom atıp herşey şeyi uyutarak 7 saat aldığım zaman da oldu ancak şu an 3 saati ancak görüyorum lollipop ile.
    Apple'da genellikle ne alacağın belli oluyor ve süreler çok değişmiyor.
    Ben telefona suç atmıyorum ancak Android cihazlarda batarya konusu hala bahsedildiği gibi süper değil.
    İki üç güncelleme çıksın bu telefonda da 6 küsür saatler 5'e 4'e gelir.

Bir sürü inceleme sitesi var bunları araştıran ve onlara göre 6PLUS 6'dan biraz daha iyi gidiyor. Hepsi bu yani. Hiç bir inceleme sitesinde de iphone 6 plus çok iyi pil süresi sunuyor diyen duymadım. Kötü değil ama öyle söylendiği gibi de çok gitmiyor. Note 4 ile paralel sayılabilecek süreler bunlar ki android cihazlarla oynanarak bu süreler arttırılabilir.

• Allah iPhone'un sarjı daha çok gidiyor diyen iFanlardan bizi korusun. Bu kadar da bir markaya tapılır mı? Hangi veriye ve neye dayanarak söylüyorsunuz bunu? Testlere bakın bakalım iPhone 6 Plus'ın şarjı ne kadar gidiyor. Youtube'da hızlandırılmış gerçek kullanım videoları bile var. Bunlara rağmen iPhone'un şarjı iyi gidiyor diyene akıl erdiremiyorum. Ben iPhone kullandığım zamanlar günde 3 defa şarj ettiğimi bilirim. Eposta senkronizasyonu da 30 dakikada bir olarak ayarlanmıştı. Push yapsam hiç dayanmıyordu.

• Konu iPhone 6 plus ile kıyaslama olduğundan dolayı rakipsiz ifadesini kullandım yoksa test sonuçları internette. Note 5 mi iPhone 6 plus mı ? sorusunu soran biri zenfone 2 varmış 58 dakika da şarj oluyor hadi alalım demeyecektir.

Asıl konuşulması gereken 3000 mAh bataryaya rağmen Note4' den (3200 mAh) daha iyi sürede çıkması ki 14 nm işlemcinin farkını bu noktada görüyoruz. Ayrıca kalemi kullanmıyorum, kullanmam diyen biri gidip incelesin kapalı ekran not alma ve 22 sayfa ekran görüntsü alma gibi inovatif özellikleri bir insan nasıl kullanmaz

3 gün oldu iPhone 6 plus'tan geçiş yaptım şarj,ekran netliği,kamera ki pro moda söyleceyecek söz bulamıyorum, işim gereği kalemide kulanmaya başladım, yeni iphone bu noktada yenilik katarsa tekrar geçerim ama sanmıyorum.

• pentester kullanıcısına yanıt
    Hocam beni ilgilendiren doğru bilgidir yoksa hiç bir markanın fanboyu değilim. Sadece bir şeyi doğru paylaşın.

Allah için güzel bir telefon olmuş ama fiyatlar artık aldı başını gidiyor. Nereye varacağı belli değil. Bir de firmalar artık bir nevi tıkandılar... Sadece hız ve tasarım üzerine odaklanıyorlar. Pek yenilikçi bir teknoloji üretemiyorlar gibi. Bu benim şahsi fikrim...

• quote:

Allah iPhone'un sarjı daha çok gidiyor diyen iFanlardan bizi korusun. Bu kadar da bir markaya tapılır mı? Hangi veriye ve neye dayanarak söylüyorsunuz bunu? Testlere bakın bakalım iPhone 6 Plus'ın şarjı ne kadar gidiyor. Youtube'da hızlandırılmış gerçek kullanım videoları bile var. Bunlara rağmen iPhone'un şarjı iyi gidiyor diyene akıl erdiremiyorum. Ben iPhone kullandığım zamanlar günde 3 defa şarj ettiğimi bilirim. Eposta senkronizasyonu da 30 dakikada bir olarak ayarlanmıştı. Push yapsam hiç dayanmıyordu.

iFan olduğum için 1,5 yıldır Note 3 kullanıyorum.
    Karşınızdakini tanımadan yorum yapmayın.
    Çevremde her türlü cihazı kullanan kişi var kimse de cihazına aşık değildir.
    Galaxy S de kullandım iPhone 4S de kullandım. Yarın gider Note 5 de alırım. Kimse babamın oğlu değil.

iPhone'un pil ömrü konusunda yanıldıysam bile bu beni fan yapmaz. Ayrıca bildiğim kadarıyla da dedim. Bilimsel bir test yapmış değilim elbette.

• Edge plus la note 5 in arasında kaldım bende bugün mağazada inceledim note 5 in ön kamerası daha iyi geldi deneyen var mı benim kullandığım cihazda mı sıkıntı vardı acaba

• İphone 6 plus dan note 5 geçtim kendi şahsi fikrim note 5'in şarj süresi 1 tık daha iyi.Birde şu hızlı şarjı kapatmak mümkün mü ?
  • Hiç kimse nabız ölçerden bahsetmiyor :) alın size çok güzel bir inovatif özellik :) bu zamana kadar yaptığım tüm denemelerde nabzımı doğru ölçmiştir.

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.