Şimdi Ara

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.339
Cevap
65
Favori
357.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ihtiyar.gamer

Oppo.reno 4 lite mi
    A71 mi

Yada

Samsung not 10 lite
    Xiaomi mi not 10 lie

Bunlardan Sizce hangisi mantıklı

Oyun derdi yok eşime alacağım

Karar veremiyorum
    Yardim ederseniz sevinirim

Fotoğraf
    Şarj
    Sorunsuz kullanım
    Önemli hususlar bunlar
    Hangisini alacaginiz tamamen butce ve sizin beklentilerinizle alakali. Cunku liste de 5k bandinda note 10 lite'da var, 3600 bandında reno 4 lite'da.

Yalniz reno 4 lite diğerlerine gore islemci ve batarya olarak geride kalıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ercaner jr. kullanıcısına yanıt

Reno 4 u ben de eledim. Galiba a71 ve samsung note 10 lite tan birini seçeceğim. Arada 1k fark var neredeyse ve şu an kafamdaki tek soru

1k için değer mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ercaner jr. kullanıcısına yanıt

bugün vatan bilgisayarda iki telefonu da biraz kurcaladım. a71 deki arayüzü zaten kullandığım a31 den tanıyorum, a31 gibi iki uygulama açtığımda kasmasın, ben iphone 6s de uygulamaları hiçbir zaten kapatmıyordum ve performans olarak hiç mutsuz etmiyordu beni, batarya performansı çok iyi ama rahatlıkla iki gün kullanabiliyorum a31 i. kasma olayını biraz takıntılıyım ne yazık ki, geçen sivastan istanbul'a gittim; telefonu cebimden çıkarttım ekranın gelmesini bekliyorum ha babam düşünüyor açılsam mı açılmasam mı der gibi, açılıyor google maps a tıklıyorum 15 sn 20 sn kadar bu seferde orda düşünüyor bu esnada tabi arka plan işlemlerini yapıyor biliyorum hava durumu güncelleme diğer uygulama bildirimleri vs. çünkü ne zaman telefonu çıkartıp ekran açsam bildirimler düşmeye başlıyor. Dedim batarya koruma vs. mi açık adaptif pil vs. hepsi kapalı bildirim ayarları vs. kontrol ettim ama yok yine hep bu şekilde. Korkum o ki a71 de de aynı şekilde olacağını düşünüyorum. Diğer bir konu Android Auto özelliği, a31 de mevcut a71 de de mevcuttur illa ki, ama misal a31 de arabaya bağlıyorum yine aynı tatava ha babam düşünüyor arabanın ekranında navigasyonu açmaya yada menüyü getirmeye, insan ister istemez acaba a71 de mi böyle olacak diye düşünüyor. Daha öncesinden s3 ve s4 alarak hatalar yapmış ve android olayını sonlandırmıştım ta ki bu a31 beleşe gelene kadar dedim köprüler altından çok sular aktı düzelmiştir vs. dedim ama bi bakıma hayal kırıklığı yaşatıyor diyebilirim. a31 in ram i 4 gb ve 2.5Gb ını zaten bişey yapmıyorken kullanıyor. instagram ve banka uygulamasını açıyorum, mesajlardan iban kopyalıcam geçiş yapıyorum bi bakıyorum ki uygulama tazeliyor ekranı iban gireceğim alan gitmiş geri başa dönmüş.

Acaba mi note 10 lite de android auto çalışıyor mu ? vatan da biraz kurcaladım kendinden yüklü değildi, belli ki apk vs. ile yükleniyor lakin acep sorunsuz çalışıyor mu ? bu konuda düzgün bir cevap bulamadım ne yazık ki. a31 de windows a bağlan diye bi özellik var, bilgisayar ile telefonu eşleştirdiğinde aramaları bilgisayar üstünden yapabildiğin gibi telefonu hiç çıkartmadan bildirimleri okuyup resimlere bakabiliyorum, güzel bi özellik ama sanırsam samsung a özel.

Yani anlayacağın iphone dan geçince elbette onla kıyaslamak doğru değil ama, bi bakıyorsam kaç yaşında telefon o bi de buna bakıyorsun yeni çıkmış yok 4 ram 128 hafıza 8 çekirdek diyorsun tırt çıkıyor seni rezil ediyor. Ha kamerasına bişey demiyorum a31 gerçekten çok güzel resimler çekiyor yalan yok. Stabilite arıyor insan ister istemez, oyun oynamıyorum telefonda sevmem de zaten ama en temel görevlerde bile böyle su koyverince sütçü beygirine dönünce insan üzülüyor haliyle 3 - 4 bin verdiğin cihaz böyle mi olması gerekir diye düşünüyor.

Biraz uzun oldu biliyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hbk58

bugün vatan bilgisayarda iki telefonu da biraz kurcaladım. a71 deki arayüzü zaten kullandığım a31 den tanıyorum, a31 gibi iki uygulama açtığımda kasmasın, ben iphone 6s de uygulamaları hiçbir zaten kapatmıyordum ve performans olarak hiç mutsuz etmiyordu beni, batarya performansı çok iyi ama rahatlıkla iki gün kullanabiliyorum a31 i. kasma olayını biraz takıntılıyım ne yazık ki, geçen sivastan istanbul'a gittim; telefonu cebimden çıkarttım ekranın gelmesini bekliyorum ha babam düşünüyor açılsam mı açılmasam mı der gibi, açılıyor google maps a tıklıyorum 15 sn 20 sn kadar bu seferde orda düşünüyor bu esnada tabi arka plan işlemlerini yapıyor biliyorum hava durumu güncelleme diğer uygulama bildirimleri vs. çünkü ne zaman telefonu çıkartıp ekran açsam bildirimler düşmeye başlıyor. Dedim batarya koruma vs. mi açık adaptif pil vs. hepsi kapalı bildirim ayarları vs. kontrol ettim ama yok yine hep bu şekilde. Korkum o ki a71 de de aynı şekilde olacağını düşünüyorum. Diğer bir konu Android Auto özelliği, a31 de mevcut a71 de de mevcuttur illa ki, ama misal a31 de arabaya bağlıyorum yine aynı tatava ha babam düşünüyor arabanın ekranında navigasyonu açmaya yada menüyü getirmeye, insan ister istemez acaba a71 de mi böyle olacak diye düşünüyor. Daha öncesinden s3 ve s4 alarak hatalar yapmış ve android olayını sonlandırmıştım ta ki bu a31 beleşe gelene kadar dedim köprüler altından çok sular aktı düzelmiştir vs. dedim ama bi bakıma hayal kırıklığı yaşatıyor diyebilirim. a31 in ram i 4 gb ve 2.5Gb ını zaten bişey yapmıyorken kullanıyor. instagram ve banka uygulamasını açıyorum, mesajlardan iban kopyalıcam geçiş yapıyorum bi bakıyorum ki uygulama tazeliyor ekranı iban gireceğim alan gitmiş geri başa dönmüş.

Acaba mi note 10 lite de android auto çalışıyor mu ? vatan da biraz kurcaladım kendinden yüklü değildi, belli ki apk vs. ile yükleniyor lakin acep sorunsuz çalışıyor mu ? bu konuda düzgün bir cevap bulamadım ne yazık ki. a31 de windows a bağlan diye bi özellik var, bilgisayar ile telefonu eşleştirdiğinde aramaları bilgisayar üstünden yapabildiğin gibi telefonu hiç çıkartmadan bildirimleri okuyup resimlere bakabiliyorum, güzel bi özellik ama sanırsam samsung a özel.

Yani anlayacağın iphone dan geçince elbette onla kıyaslamak doğru değil ama, bi bakıyorsam kaç yaşında telefon o bi de buna bakıyorsun yeni çıkmış yok 4 ram 128 hafıza 8 çekirdek diyorsun tırt çıkıyor seni rezil ediyor. Ha kamerasına bişey demiyorum a31 gerçekten çok güzel resimler çekiyor yalan yok. Stabilite arıyor insan ister istemez, oyun oynamıyorum telefonda sevmem de zaten ama en temel görevlerde bile böyle su koyverince sütçü beygirine dönünce insan üzülüyor haliyle 3 - 4 bin verdiğin cihaz böyle mi olması gerekir diye düşünüyor.

Biraz uzun oldu biliyorum :)

Android auto, guncelleme ile andorid sistemine entegre edildi yani apk ile yuklemeye gerek yok. Sistemde mevcut ama uygulama olarak gozukmuyor iste. Ben hic kullanmadim yalnız mi note 10 lite konusunda sorunsuz kullananlar vardi.

Windows'a baglanan uygulama samsunglar da on yuklu geliyor, kontrol panelinden acip kapatılabiliyor ama play store da Microsoft telefon eşlikciniz uygulamasini indirince xiaomi'de de kullanabilirsiniz. Tek farkı kontrol panelinden acip kapatmak yerine uygulamaya girip acmaniz lazim.

Benim ilk andorid cihazim bana hediye gelen galaxy ace'di inanin 1 ay dayanabildim, sonra s3 almistim aralarında daglar kadar fark vardi ama ona da en fazla 1 yil dayanip i5'gecis yaptim, ardindan 5s, 6 derken 6 yi 5 yıla yakin kullandim mayis ayinda a71'e biraz da cekinerek gectim diyebilirim ama performans anlaminda en ufak bir sorun yasamadim. Ayni sekilde mi note 10 lite'da oyle. Üstelik kamera ve sarj yonunden baya avantajlilar. Arayuz olarakta eskisi gibi ios ve andorid arasinda cok fark kalmamis kesinlikle. Demem o dur ki andorid bir cihaz kullanacaksaniz en az snapdragon 700 serisi olmasi lazim. 600 serisi ve dusuk exynos islemciler performans anlaminda uzer. Vatan bilgisayarda madem a71 ve mi note 10 lite'i yakindan incelemissiniz, elinize aldığınız vakit hangisi daha cok icinize sindiyse onu alip kullanin derim. Aceleniz yoksa aralik ayinda tanitilacak a72'yi de bekleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercaner jr. -- 10 Ekim 2020; 17:9:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyar.gamer

Reno 4 u ben de eledim. Galiba a71 ve samsung note 10 lite tan birini seçeceğim. Arada 1k fark var neredeyse ve şu an kafamdaki tek soru

1k için değer mi.

Alüminyum cerceve, spen, daha guclu islemci ve ois destekli kamera icin bin tl farkin degecegini düşünüyorsaniz galaxy note 10 lite guzel tercih olur. Bu saydiklarim sizin için cok elzem degilse a71 ve mi note 10 lite'dan birini seçebilirsiniz hatta 7000 mah bataryali m51'i de inceleyin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercaner jr. -- 10 Ekim 2020; 17:20:55 >
  • Telefonda konumu açıyorum biuetouth da açılıyor Allah Allah

• Telefonda kamera performansi mükemmel, işlemci oyun performansida harika, süper amoled plus 6.7 inç. ekran mükemmel, 8 GB Ram in 4500 mb i boşta oda iyi, WiFi açık iken internete bağlanınca batarya çok az harcıyor,
    Fakat mobil veriyi açınca internette dolaşırken batarya 2 kat daha hızlı bitiyor bunun yeni yazılım ile güncellemesi gelir inşallah.

• A71 in inceliği Note10 Lite a göre 1 adım öne çıkarıyor beni. Ama aklımdan s10 ve s10 lite çıkmıyor aradada 1500 e yakın fiyat farkı var. Dinamik amoled ile super amoled arasında gözle hissedilir bir fark varmı sizce?

• 1 gb lık yeni bir güncelleme gelmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: esklc

1 gb lık yeni bir güncelleme gelmiş.

Şu mesajı görmesem haberim olmayacak. Telefon niye söylemiyor güncelleme var diye . Teşekkürler bu arada hocam

• guncelleme gelmis yukledim ne degisti acaba ?

bir sure duzelen normal konusmada ekran isigi yanmasi problemi yeniden baslamisti , hala instagramda goruntulu gorusme yapmiyor ayni anda kamera ve sohbet kismi acilmiyor , benim bu aralar normal görüşmede ses gitmeme sorunu basladi ama hattan midir diye emin değilim

gercekten bu telefonda basit bikac sey cok can sıkıcı , kullanmadan bilemiyor insan . Ben olsam bunu almam mesela artık

• Bu yardımcı menüyü tutup surukleyince yukarı bildirim çubuğuna taşıyordu ve ben ekranı kapatmak için bunu kullanıyordum. Güncellemeden sonra bu özellik gitmiş ortada duruyor . Nasıl eski haline getirebilirim var mı anlayan?
    Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

• Güncellemeden sonra titreşim mi geldi mesaj yazarken

• Arkadaşlar gelen güncelleme ile birlikte oneui 2.5 sürümüne yükseldi.

• arifomer kullanıcısına yanıt
    Artık bildirim çubuğuna taşınmıyor. Ayarlardan kenara alınıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Daddy01

Artık bildirim çubuğuna taşınmıyor. Ayarlardan kenara alınıyor.

Bu çok kötü olmuş. Büyük kolaylikti benim için. Ekranı kapatmak için bildirim çubuğunu kaydırıp ekran kapat tuşuna basıyordum. Dediğiniz gibi yan kısmı denedim orada iki üç dokunmada anca algılıyor. Fena moralim bozuldu

Evet. Arayüz 2.5 olmuş. Kötü olmuş. Hiç güzel birşey yok.

Bu nasil bir menüdür bende neden yok ?

• quote:

Orijinalden alıntı: arifomer

Bu çok kötü olmuş. Büyük kolaylikti benim için. Ekranı kapatmak için bildirim çubuğunu kaydırıp ekran kapat tuşuna basıyordum. Dediğiniz gibi yan kısmı denedim orada iki üç dokunmada anca algılıyor. Fena moralim bozuldu

Alıntıları Göster
    Play storedan One hand operation + uygulamasini indirin hocam. Samsungun orjinal uygulamasi. Sag ve sol tarafa kollar atayip surukleyerek her türlü isinizi halledebilirsiniz. Ben 3 kol atadim. Alttan çekince arka plan uygulamari aciyor, ortadan geri, ustlerden de ekranı kilitliyor ayrica sol orta kısmında uzun cekerseniz kisa yol menusu geliyor. Tavsiye ederim.
    Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

• evet titresim gelmis kapadim

• 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.