Şimdi Ara

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.339
Cevap
65
Favori
357.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her zaman bilindik marka alınmalı. xiaomi yüksek donanım düşük fiyatlı telefon yapıyorsa malzemeden kısıyordur.
    bu arada benşm yeni p30 henğz kargoya vetilmedi. özellikle kamera performansını merek ediyorum. ve yanındaki 750 tl değerinde hediyeler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9metal_99

her zaman bilindik marka alınmalı. xiaomi yüksek donanım düşük fiyatlı telefon yapıyorsa malzemeden kısıyordur.
    bu arada benşm yeni p30 henğz kargoya vetilmedi. özellikle kamera performansını merek ediyorum. ve yanındaki 750 tl değerinde hediyeler..
    P30 kısa bir süre kullandım hocam. Şık ve kullanışlı bir telefon. Bana biraz küçük gelmişti o yüzden elden çıkarmıştım. Performansı ve kamerası gayet güzeldi.. İyi günlerde kullanın :)

Hediyelerden bahsedecek olursam kulaklık çok güzel fakat mikrofon kısmı yakaya sürtünce telefonla konuşurken karşıya sesin gitmesi sıkıntı oluyor. Yerinizde olsam kulaklığı satar yerine başka marka kulaklık alırdım. Nacizhane tavsiyemdir... Bileklik ise işinizi fazlasıyla görür.

Tekrar hayırlı olsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: xTheXx

P30 kısa bir süre kullandım hocam. Şık ve kullanışlı bir telefon. Bana biraz küçük gelmişti o yüzden elden çıkarmıştım. Performansı ve kamerası gayet güzeldi.. İyi günlerde kullanın :)

Hediyelerden bahsedecek olursam kulaklık çok güzel fakat mikrofon kısmı yakaya sürtünce telefonla konuşurken karşıya sesin gitmesi sıkıntı oluyor. Yerinizde olsam kulaklığı satar yerine başka marka kulaklık alırdım. Nacizhane tavsiyemdir... Bileklik ise işinizi fazlasıyla görür.

Tekrar hayırlı olsun :)

Alıntıları Göster
    ön bilgilendirme için tşklr..

• quote:

Orijinalden alıntı: 9metal_99

ön bilgilendirme için tşklr..

Alıntıları Göster
    Rica ederim..

• Şarjı gece 12 de yüzde yüz yapıp tam pil istatistikleri sıfırlandığında çıkardım denemek için.

Aklında soru işareti olan arkadaşlara yardımcı olması açısından.

50 dakikalık dizi ve 2 saat kadar youtube video izleme sonucu şarj %75 e düştü ve bu sürede 3 saat 17 dakika ekran süresi aldım.

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

%50 ye düşmesi gece kullanıma nazaran biraz daha hızlı oldu çünkü gün ışığında parlaklık zaman zaman en yüksek ayarlara çıktı ve burada da 5 saat 20 dk ekran süresi verdi.

şarj %40 a düştüğünde ekran süresi 6 saat

şarj % 20 ye düştüğünde ekran süresi 7 saat 9 dakika. Sonrasında da şarja taktım zaten.

Özellikle kullanmadığınız uygulamaları uykuya almanın ne kadar önemli olduğunu anlamanız için aşağıda kullanılan uygulamaların ekran görüntüsünü atıyorum. Netflix 5 saat arka planda çalışmış ve şarjın %4,5 ini kullanmadığım hatta hesabım dahi olmadığı halde tüketmiş

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve TartışmaSamsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve TartışmaSamsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

• arifomer kullanıcısına yanıt

O ne netflixmis:)) 4saat 38dk izledim %37 gitti

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Anladım hocam. Yani bir dost olarak yine sıkıntı yaşamanızı istemediğim için bilerek bu durumu sormak, sizi bir nevi uyarmak istedim.

Umarım istediğiniz olur :) Önemli olan huzurlu olmak... 👍😉

Bu arada MizanCell kanalındaki bir incelemenin altındaki yoruma bakın derim. Xiaomi ile özdeşleşmiş ghost touch sorunu bunda da çıkmış... Bir de sensör sıkıntısı varmış. Bu sıkıntıyı bizim forumda da okumuştum. Tabi genelleme yapmak olmaz sonuçta birazda şansa kalmış...

Alıntıları Göster
    Hocam bu yorumu inceledim adam altına hepsiburada dan aldim demis. Yani telefonu aliyor begenmedigi noktalardan dolayi 3 gun sonra hepsiburada'ya iade ediyor. Valla bana hic inandırıcı gelmedi bu yuzden. Malum benim durumum ortada. Kutusu acilan ürünleri ıade almiyorlar. Bahsettigi sorunlari da servisin saptmasi icin bir sure incelemsi gerekir. 3 gun icinde sonuc cikmaz kisaca.

• quote:

Orijinalden alıntı: ercaner jr.

Hocam bu yorumu inceledim adam altına hepsiburada dan aldim demis. Yani telefonu aliyor begenmedigi noktalardan dolayi 3 gun sonra hepsiburada'ya iade ediyor. Valla bana hic inandırıcı gelmedi bu yuzden. Malum benim durumum ortada. Kutusu acilan ürünleri ıade almiyorlar. Bahsettigi sorunlari da servisin saptmasi icin bir sure incelemsi gerekir. 3 gun icinde sonuc cikmaz kisaca.

Alıntıları Göster
    Sensör sorunu yaşayanlar var hocam yalnız. Geri kalan konular için şüphelenmekte haklısınız ama yine de ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler iyice araştırmak lazım..

• quote:

Sensör sorunu yaşayanlar var hocam yalnız. Geri kalan konular için şüphelenmekte haklısınız ama yine de ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler iyice araştırmak lazım..

Alıntıları Göster
    Evet sensorle ilgili sorunlari mi note 10 bastığında da yazmis biri ama sanirim daha once xiaomi kullanmamislar o yüzden yadırgiyorlar. Benzer durum esimin a2'sinde de var. Onun telefonu saf andorid, xiaomiler zaten arama uygulası olarak direk google'nın uygulanmasını kıllanıyor. Yani o uygulamanın yazilimi sorunlu bana gore hocam. Yakinlik sensoru full ekranlarda panele gomulu oluyor. Ustteki sensor kizilotesi. Ama onu yakınlık sensoru zannediyorlar genelde ilginc.

• quote:

Evet sensorle ilgili sorunlari mi note 10 bastığında da yazmis biri ama sanirim daha once xiaomi kullanmamislar o yüzden yadırgiyorlar. Benzer durum esimin a2'sinde de var. Onun telefonu saf andorid, xiaomiler zaten arama uygulası olarak direk google'nın uygulanmasını kıllanıyor. Yani o uygulamanın yazilimi sorunlu bana gore hocam. Yakinlik sensoru full ekranlarda panele gomulu oluyor. Ustteki sensor kizilotesi. Ama onu yakınlık sensoru zannediyorlar genelde ilginc.

Alıntıları Göster
    Yakınlık sensörü kararlı çalışmıyormuş çoğunda böyleymiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: oldboy83tr

O ne netflixmis:)) 4saat 38dk izledim %37 gitti
    Aynen hocam fena harcıyor resmen kamp kurmuş ,arka planda mangal yapıyor

• Arkadaş her marka model, batarya kapasitesi 3000 mah ta olsa 6000 mah ta olsa her ana konuda bıktık yahu bu ekran süresi batarya performansı sorularından hangi konuya girsek aynı sorular aynı muhabbetler bu kadar saçma sapan sorular olur mu

Adam telefonu daha yeni almış 1 kere şarj etmiş hatta daha sarj etmeden kutudan çıktığı haldeki batarya performansını soran var niye çabuk bitiyor diye

Yıllardir öğrenemedi kimse, herkesin kullanım senaryosu farklıdır ama ısrarla herkes aynı batarya performansını bekliyor sidik yarışına giriyor.

Bütün markalar yazılımlardan şu batarya kullanim süresi pil performansı ekran süresini vs silseler, batarya yuzdesiden başka bir bilgi olmasa da kurtulsak artık şu batarya muhabbetlerinden, bütün forum aynı sorular aynı konu ile dolu gina geldi.

• Arkadaşlar arayüz güncellemesi nereden yapılıyor ? One uı 2.1 gelmiş ama bende 2.0 yüklü.
  • CoreGame kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanım.haber123 -- 12 Nisan 2021; 12:59:39 >
  • ercaner jr. kullanıcısına yanıt
    Abi donanımsal evet ama donanım sorunları da yazılımla düzelebiliyor. Mesela adam şarj düşmanı redmi note 8 proya bi rom falan atıyor bi şeyler yapıyor telefonun şerjı çok çok iyi gidiyor. Veya ısınan telefona bi güncelleme geliyor artık ısınmıyor. Yoksa sorun yüzde 99 panelden kaynaklı. S10 lite ile birebir aynı panel gibi duruyor ve onda da var. Kamera delikleri büyük mesela ikisinşnde. Note 10 lite ve a51in kamera delikleri küçücük ve onlarda yok bu sorun...
    Ben normalde alırken burda bi uygulama atılmıştı amoled saver diye ona güvendim mesela. Bi uygulamayla düzeliyosa güncellemeyle da çözerler dedim ama artık nedense güncellemenin işe yaramayacağını düşünüyorum:( bu paraları verip bunu yaşamak kötü kafkaslı57 abi biraz farklı düşünüyor herhalde ama eğer rahatsızdan hakkını sonuna kadar ara. Tüketici hakem heyetleri genelde tüketiciyi koruyolar. Senin de hakkını verirler de paranı alırsın inşallah. Bu arada değişimi de düşünmek mantıklı çünkü fiyatlara baktım uçmuş gidiyo sen paranı alana kadar bu telefon 4000 olur:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi telekomono -- 5 Haziran 2020; 16:35:2 >

• Şimdilik yok isa kardeşim maşallah diyim
  • ercaner jr. kullanıcısına yanıt
    Doğrudur sizde haklısınız yerden göğe kadar
  • quote:

Alıntıları Göster
    Ercan hocam bombayı patlatıyorum 😂😂 az önce hepsiburada indirim yapmış bana özel diyor ama herkese vardır büyük ihtimalle mi note 10 lite 128 GB 3699 TL olarak görünce yapıştırdım siparisi az once. Aslinda ağırlığından ve ekrandaki çentik ten dolayı onyargiliyim hâlâ baska tereddütlerimde var çinli firma olduğu icin ama indirimi görünce alıp denemek istedim. Bakalım çok övülen mi note 10 lite övülmeye değer mi :) A71 ve yarın mı note 10 lite ile devam edeceğim. İkisini kıyaslamak istiyorum. Bir süre ikisini de kullancam bakalım. Acaba hangisini kullanmaya devam edeceğim hep beraber göreceğiz 😂😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xTheXx -- 5 Haziran 2020; 17:25:21 >

• quote:

Ercan hocam bombayı patlatıyorum 😂😂 az önce hepsiburada indirim yapmış bana özel diyor ama herkese vardır büyük ihtimalle mi note 10 lite 128 GB 3699 TL olarak görünce yapıştırdım siparisi az once. Aslinda ağırlığından ve ekrandaki çentik ten dolayı onyargiliyim hâlâ baska tereddütlerimde var çinli firma olduğu icin ama indirimi görünce alıp denemek istedim. Bakalım çok övülen mi note 10 lite övülmeye değer mi :) A71 ve yarın mı note 10 lite ile devam edeceğim. İkisini kıyaslamak istiyorum. Bir süre ikisini de kullancam bakalım. Acaba hangisini kullanmaya devam edeceğim hep beraber göreceğiz 😂😂

Alıntıları Göster
    Hayirli olsun 😂 ben simdi girip baktim bende hala 3999 lira gözüküyor bana niye indirim yok 🤔 valla yillardir o kadar alisveris yaparim hic kupon vs kisiye ozel avantaj saglamadi bana bu site. N11 bu konuda cok iyi. 3700 olsa tukenmeden bende alacaktim. Kismet degilmis . Gelince gozlemlerinizi bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: telekomono

Abi donanımsal evet ama donanım sorunları da yazılımla düzelebiliyor. Mesela adam şarj düşmanı redmi note 8 proya bi rom falan atıyor bi şeyler yapıyor telefonun şerjı çok çok iyi gidiyor. Veya ısınan telefona bi güncelleme geliyor artık ısınmıyor. Yoksa sorun yüzde 99 panelden kaynaklı. S10 lite ile birebir aynı panel gibi duruyor ve onda da var. Kamera delikleri büyük mesela ikisinşnde. Note 10 lite ve a51in kamera delikleri küçücük ve onlarda yok bu sorun...
    Ben normalde alırken burda bi uygulama atılmıştı amoled saver diye ona güvendim mesela. Bi uygulamayla düzeliyosa güncellemeyle da çözerler dedim ama artık nedense güncellemenin işe yaramayacağını düşünüyorum:( bu paraları verip bunu yaşamak kötü kafkaslı57 abi biraz farklı düşünüyor herhalde ama eğer rahatsızdan hakkını sonuna kadar ara. Tüketici hakem heyetleri genelde tüketiciyi koruyolar. Senin de hakkını verirler de paranı alırsın inşallah. Bu arada değişimi de düşünmek mantıklı çünkü fiyatlara baktım uçmuş gidiyo sen paranı alana kadar bu telefon 4000 olur:(
    S10 lite ile paneller birebir ayni kardeşim sadece yazlilimla a71'in hdr 10 destegini kapatmislar ama youtube uzerinden hdr video izlenebiliyor. Destek olmasa izleyemezdik. Neyse iste bu yuzden ikisinde de green tint problemi benzer.

İsinma ve batarya tuketiminin donanim tarafi oldugu kadar arayuz ve yazilim boyutuda var. O sebeple gucellemelerden sonra dusus veya artis olabilir. Pil tuketimine biz bile etki edebiliyoruz ince ayarlar yapinca ve gereksiz uygulamalari kapatinca daha iyi bir hal aliyor. Ama panelde ki sorun donanimsal oldugu zaman is degisir. Yazilim ile duzeltme ihtimali yok. İsik sizmasi, bulutlanma, bizde ki gibi green titnt maalesef duzeltilemez. Ekran goruntusunu alinca sorun gozukmemesi bu yuzden. Yazilim kaynakli renk sorunu yasansaydi o zaman duzeltilebilirdi s20'ler de oldgu gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercaner jr. -- 5 Haziran 2020; 17:54:30 >

• 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.