Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY A5 (2017) [ANA KONU] (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.248
Cevap
33
Favori
168.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi guncelleme geldi bugun ama bi işe yaramiyo sanirim.

Nougat bekliyoz hala

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hadi herkes 15% şarj da ekran suresini koysun

Cok zor olmasa gerek ekran goruntusu koymak

• Aylarca araştırıp bu ön kamera muhabbeti yüzünden almakdan vazgeçtiğim telefon.. ama kimse kusura bakmasın kötü felan çekmiyo sadece sabit odağı var 50 cm e kadar..

kendinizi çekin harika çekiyo ama çoklu selfie yapcaksınız arkadaki arkadaşlarınız bulanık çıkar sorun bu
  • tokyos7 kullanıcısına yanıt
    A5 2017 kullandım arka kamera da ön kamera da berbat falan değil. Hatta kendi sınıfındaki diğer tüm telefonlardan biraz daha iyi. Öyle bulanık çekme gibi bir durum da hiç yaşamadım. Amiral gemisi telefonlarla karşılaştırıyorsanız tabii ki onlara göre kötü çekim yapıyordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: _RaGoN_

A5 2017 kullandım arka kamera da ön kamera da berbat falan değil. Hatta kendi sınıfındaki diğer tüm telefonlardan biraz daha iyi. Öyle bulanık çekme gibi bir durum da hiç yaşamadım. Amiral gemisi telefonlarla karşılaştırıyorsanız tabii ki onlara göre kötü çekim yapıyordur.

Pek ego kastıran biri değilim öyle insandan hep nefret etmişimdir önceki telefonum kendi cihazım z5 idi şirket hattı olarak m9 htc kullandım her ikiside üst düzey olsada bir s7 edge veyahut iphone değil samsung da A serilerin kasaları s6 ailesinden alınmış bundan dolayıdır ki kaliteli ama kendim fotojenik biri değilim ancak selfie hastalığım var bilmiyorum belkide abartıyorumdur ancak biraz can sıkıcı şipşak selfie çekmek istiyorsunuz ve bulanık çıkıyor beni pek mutlu etmedi maalesef onun dışında gayet iyi lenovo p2 kullanıyorum ön kamera da flu yapmıyor ancak kamerası biraz kötü hatta baya ois yok en ufak titremede fotoğraf diye birşey kalmıyor ortada

• A5 2017 kullanıyorum.. çok da memnunum...
    ön kamerada toplu selfi hariç, telefonun tüm özellikleri bana hitap ediyor..
    Ne istediğimi biliyorum, cihazın bana neler sunabileceğinin de farkındayım..
    Bence asıl püf noktası burası..
    Neye Önem veriyorsanız,Gerçek ihtiyacınız ne ise ona göre cihaz seçin..

Açın kıyaslama sitelerini,bir kaç alternatifi işaretleyin, özellikleri sana güzelce kıyaslasın, sen de rahat edersin bütçen de rahat eder..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetz84

A5 2017 kullanıyorum.. çok da memnunum...
    ön kamerada toplu selfi hariç, telefonun tüm özellikleri bana hitap ediyor..
    Ne istediğimi biliyorum, cihazın bana neler sunabileceğinin de farkındayım..
    Bence asıl püf noktası burası..
    Neye Önem veriyorsanız,Gerçek ihtiyacınız ne ise ona göre cihaz seçin..

Açın kıyaslama sitelerini,bir kaç alternatifi işaretleyin, özellikleri sana güzelce kıyaslasın, sen de rahat edersin bütçen de rahat eder..

Peki neden samsung aldım diye sorun diğer telofonlarda aksesuar diye birşey bulunmuyor iken samsung tam bir cennet spigeninden tut en kral case i gerçeğidir var diğer ülkelerde genelde eşit tutuluyor aksesuar ve kılıf desteği

• ahmetz84 A kullanıcısına yanıt
    Pardon hocam PP nizi RAGON zannettim.

• tokyos7 kullanıcısına yanıt
    Hocam arka kameradada mı bulanıklaşma var. ois bundan 2-3 sene öncede yokduki zaten mesela o dönemki ois olmayan amiral gemisi telefonlar bulanık fotoğrafmı çekiyodu yoksa kullanıcılar olarak dikkat edipmi çekiyoduk burasıda önemli bak ?
  • vforfreedom kullanıcısına yanıt
    Bence arka kamerada da netleşme sorunu var güzel fotoğraf cekmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: vforfreedom

Hocam arka kameradada mı bulanıklaşma var. ois bundan 2-3 sene öncede yokduki zaten mesela o dönemki ois olmayan amiral gemisi telefonlar bulanık fotoğrafmı çekiyodu yoksa kullanıcılar olarak dikkat edipmi çekiyoduk burasıda önemli bak ?

Iphone 5 2012 yılında çıktı hala ios 9 yüklü ve a7 2017 den daha iyi çekiyor bence ön kamera 1.2 mgpxl önemi pek yok ama fiyatı düşürüp 1500 tl 1.300 tl ön kamera flu sorunu çözüldüğünü rakipsiz olur kasa s6 dan alınmış ve metal baya kallavi

• vforfreedom kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun a72017'de de var mı?

• Bence gayet iyi çekiyor z5 compacttan geçtim ondan daha iyi kesinlikle

SAMSUNG GALAXY A5 (2017) [ANA KONU]
    SAMSUNG GALAXY A5 (2017) [ANA KONU]

• Merhaba arkadaşlar hepsiburada dan almış oldugum telefonumu burada da paylasmis oldugum pil sorunu ve ısınma sorunu nedeni ile iade ettim ve kargo hepsiburada ya ulastiktan bir iki saat sonra paramı yatirdilar yardimci olan arkadaşlara teşekkür ediyorum

• Ön kameradaki fluluk durumu optik bir mesele aslında. Fotoğrafçılar için heryerde aranan bir özellik, her fotoğrafçı lensinin f2,8 diyafram değerinde olmasını ister. Ha bu selfi için gerekli midir, değildir ama adamlar koymuş. Odak noktasına yaklaştıkça net alan derinliği azalır, yani arka tarafın fluluğu artar. Selfi çubuğu bu sorunu aşmak için bir araç olabilir.

Benim sorun yaşadığım konu sıvı geçirmezlikle alakalı.

Kampta çadır ortamında telefon muz ile yanyanaydı. Muz ezilmiş ve sıvısı da telefona akmış. Telefonu elime aldığımda hoparlörden komik/cılız bir ses çıkıyordu. Telefon randımanlı şekilde şarj olmuyordu. Gece şarja taktığımda, telefonu prize takılı halde sabah %80 de kalmış şekilde buluyordum. Muz hadisesinden sonra konuşma yapılan kulaklık neredeyse çalışmıyordu ancak daha sonra kendi kendine düzeldi. Home tuşu muhtemelen altına sıvı girmesinden dolayı basışı değişmişti.

Hasılı kelam bu muz hadisesi Samsung Türkiye tarafından bana 270 TL olarak yansıtıldı. Değiştirdikleri soket varmış, muhtemelen detaylı bir temizlik de yapmışlardır. Henüz telefonu servisten almadım.

Telefon suya dayanıklı ama muza değil, bilginize :)

• SAMSUNG GALAXY A5 (2017) [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: seyyahvari

Ön kameradaki fluluk durumu optik bir mesele aslında. Fotoğrafçılar için heryerde aranan bir özellik, her fotoğrafçı lensinin f2,8 diyafram değerinde olmasını ister. Ha bu selfi için gerekli midir, değildir ama adamlar koymuş. Odak noktasına yaklaştıkça net alan derinliği azalır, yani arka tarafın fluluğu artar. Selfi çubuğu bu sorunu aşmak için bir araç olabilir.

Kampta çadır ortamında telefon muz ile yanyanaydı. Muz ezilmiş ve sıvısı da telefona akmış. Telefonu elime aldığımda hoparlörden komik/cılız bir ses çıkıyordu. Telefon randımanlı şekilde şarj olmuyordu. Gece şarja taktığımda, telefonu prize takılı halde sabah %80 de kalmış şekilde buluyordum. Muz hadisesinden sonra konuşma yapılan kulaklık neredeyse çalışmıyordu ancak daha sonra kendi kendine düzeldi. Home tuşu muhtemelen altına sıvı girmesinden dolayı basışı değişmişti.

Hasılı kelam bu muz hadisesi Samsung Türkiye tarafından bana 270 TL olarak yansıtıldı. Değiştirdikleri soket varmış, muhtemelen detaylı bir temizlik de yapmışlardır. Henüz telefonu servisten almadım.

Geçmiş olsun size..telefondan bnm gibi memnunsunuz sizde heralde insallah..

Telefonun suya karşı dayanıklılığı çok ii..ben çok suyun altina tutup yıkadım..halada yıkarım..bir sıkıntı çıkarmadı..ama muzu denemedim😂

• quote:

Orijinalden alıntı: emreankarali

quote:

Orijinalden alıntı: seyyahvari

Ön kameradaki fluluk durumu optik bir mesele aslında. Fotoğrafçılar için heryerde aranan bir özellik, her fotoğrafçı lensinin f2,8 diyafram değerinde olmasını ister. Ha bu selfi için gerekli midir, değildir ama adamlar koymuş. Odak noktasına yaklaştıkça net alan derinliği azalır, yani arka tarafın fluluğu artar. Selfi çubuğu bu sorunu aşmak için bir araç olabilir.

Geçmiş olsun size..telefondan bnm gibi memnunsunuz sizde heralde insallah..

Telefonun suya karşı dayanıklılığı çok ii..ben çok suyun altina tutup yıkadım..halada yıkarım..bir sıkıntı çıkarmadı..ama muzu denemedim😂

Ben çok memnumdum ama bu durum beklentiye göre değişir tabi. Oyunla ve telefonu zorlayan uygulamalarla işim olmuyor. Kamera kalitesi -fotoğrafçı olarak- bir telefondan beklediğim performansın üzerindeydi. Bazen arka kamerasıyla makroya yakın fotoğraflar çektiğim oluyordu.

Muz hadisesinden önce ve sonra ben de birçok kez suyun altında telefonu yıkadım. Kuruyana kadar nem uyarısı yapar, daha sonra o uyarı da gider.

Mümkünse muz ve benzeri şeyleri denemeyin :)

Eksi olarak belki hoparlörünün yetersizliğinden bahsedilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyyahvari -- 25 Temmuz 2017; 15:31:18 >

• seyyahvari S kullanıcısına yanıt
    Yani ön kamerada sorun yok mu diyorsun?

• "nem algılandı" hatasını alan varsa videomdaki adımları deneyebilir. sorunumu bu şekilde çözdüm bildirim çıkmıyor artıkhttps://www.youtube.com/watch?v=2D8dGv-qPfk
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.