Şimdi Ara

Samsung’dan Tesla’ya meydan okuyan hamle (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 8kw pillerin %80ini doldurmak için 6.8kw güç aktarılmalı. 20dk da bu gücü vermek için sistem en az 24kw olmalı. Sanayi elektriği ve Ufak çaplı bir trafo lazım şarj için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wind06

Elektrikli araçların en büyük sıkıntısı hızlı şarj ve menzil. O da malum batarya durumundan kaynaklanıyor.
    Tesla Model S'in kullanmıştım. İnanılmaz bir şey. Model X biliyorsunuz çok uygun fiyatlı olacak. Eğer burada da adam gibi fiyatlara satılırsa kesinlikle gözümü kapatıp alacağım bir araç olacak. Sabırsızlıkla bekliyorum.
    Samsung'un elektrikli araç batarya işine girmesi iyi. Bu konuda devrimsel bir teknoloji gerekiyor çünkü.
    Diğer taraftan fosil yakıt rantını elinde tutanlar elektrikli araç için ne düşünüyorlar bilemiyorum. Geçiş çok hızlı olmayacak gibi görünüyor bu açıdan bakıldığında ama ben yine de Apple'ın Iphone dokunmatik ekranla yaptığı devrimin benzerini Tesla'nın gerçekleştireceğine inanıyorum.

Model X ile Model 3'ü karıştırdın sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

quote:

Orijinalden alıntı: wind06

Elektrikli araçların en büyük sıkıntısı hızlı şarj ve menzil. O da malum batarya durumundan kaynaklanıyor.
    Tesla Model S'in kullanmıştım. İnanılmaz bir şey. Model X biliyorsunuz çok uygun fiyatlı olacak. Eğer burada da adam gibi fiyatlara satılırsa kesinlikle gözümü kapatıp alacağım bir araç olacak. Sabırsızlıkla bekliyorum.
    Samsung'un elektrikli araç batarya işine girmesi iyi. Bu konuda devrimsel bir teknoloji gerekiyor çünkü.
    Diğer taraftan fosil yakıt rantını elinde tutanlar elektrikli araç için ne düşünüyorlar bilemiyorum. Geçiş çok hızlı olmayacak gibi görünüyor bu açıdan bakıldığında ama ben yine de Apple'ın Iphone dokunmatik ekranla yaptığı devrimin benzerini Tesla'nın gerçekleştireceğine inanıyorum.

Model X ile Model 3'ü karıştırdın sanırım.

Eyvallah, değiştirdim.

• Eyvah patlayan otomobil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Dünyada yeni çağı başlatacak bir sonraki dönem pil teknolojisiyle olacak..

Gerçek manada yüksek kapasite ve hızlı şarjı kim başarabilirse dünyada o öne çıkacak..bunun lityum ionlarla olabileceğini düşünmüyorum..

Amerikada 8-10 ay önce nükleer reaktörün bir kamyon boyutlarına indirilebildiği haberi gelmişti..

Düşünsenize nükleer enerjinin arabalara sığabilecek boyuta indirgenebildiğini..

Uzay yolculuğunun en sıkıntılı kısmı olan yakıt olayı da böylece çözülmüş olacak..

Batarya sisteminden daha önemli avantajlı olan teknoloji kablosuz enerji aktarımıdır bence hocam. Tabi ki de anlık kw'lar,megawattlar seviyesinde enerji iletimi gerçekleştiremediğimizden hâla bu ilkel şarj et, kullan teknolojisini kullanıyoruz.

Düşünsenize her sokak için kablosuz enerji alt yapısı oturtulmuş şarj etme, fiş sorunu olmadan şehrin her bölgesinde düğmeye bastığınız an enerjiyi çekip internet üzerinden hesabınıza harcadığını her elektrik kontör sistemi olarak yazılacak.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.