Şimdi Ara

Samsung C91, Q91 Panasonic PV70 fiyatlar yorumlar karşılaştırmalar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
3.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ilginç ben de bayide karşılaştırdığımda q91 çok daha keskin ama interlacing sorunları yaşıyor idi, herhalde dağıtıcıdan olsa gerek. Ben sanırım panasonic 37pv70 alacağım
  • c91 yada q91 alıpta memnun olmayanlarla 1-5 aylık panasonic pv60 takas ederim tabi İstanbuldan olmak şartıyla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: leventalpsal

Dün 42C91 ile 42Q91'i ilk kez yanyana çalışırken gördüm, standart ayarlar, aynı kaynak (dijital uydu) C91 çok daha parlak görüntü veriyor. Q91 deki ultra filter bright görüntününde parlaklığını azaltıyor anlaşılan. Bilmesem C91'in üst model olduğunu düşünürdüm.

İzlenimlere bir şey diyemiyorum. Ama aynı ayarlarda olup olmadığına bakmak gerekir. Genelde "dinamik" modunda sergileniyorlar. "standart" yada "sinema" moduna geçirilmişse ondan parlaklık az görünebilir. Çünkü tartışmasız Q91'deki ultra filter bright parlaklığı ve renke canlılığını azaltmaz aksine arttırır.
    Yine de bu bir tercihtir.
  • Q91'deki movie plus modu bir piksellerin bir sonra alacağı rengi tahmin ederek araya fazladan bir frame ekliyor ve böylece hızlı hareketlerin daha akıcı olmasını sağlıyor, bu arada filmi hızlı çekimmiş gibi gösterip tadını kaçırıyor ve kendini kullanıcıya kapattırıyor. Bu arada bir sonraki görüntüyü tahmin ederken yanlış tahminde bulunup piksellere farklı bir renk verirde daha sonra pikseller filmin gidişatından dolayı farklı renkler alırsa ne olur??? Belkide mağazada 10-15 dakikalık Kill Bill-2 DVD denememde ara ara ve an an gördüğüm görüntüde alakasız bir yerin bir an alakasız bir şeyler göstermesi bundan dolayı olabilir???
  • 42Q91 dün kuruldu, vatana millete hayırlı uğurlu olsun. Kumandasında ışık çıkma noktaları var :) detaylar haftaya... (C91 ile arasındaki farklardan biride kumanda galiba.)
  • hayırlı olsun, detayları bekliyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: leventalpsal

42Q91 dün kuruldu, vatana millete hayırlı uğurlu olsun. Kumandasında ışık çıkma noktaları var :) detaylar haftaya... (C91 ile arasındaki farklardan biride kumanda galiba.)

Kumandanın (TM87C) farklı olduğunu daha önce belirtmiştim. Nedeni ise; HDMI üzerinden ev sineması, DVD player vb cihazları da kontrol edebilmesidir<Anynet+ (HDMI-CEC)>.
    Hayırlı olsun. DVD, uydu (veya DG) ve oyun sahnelerini görmek istiyoruz. Tam karşıdan, sadece plasmayı tam olarak alacak büyük çekimlerini verebilirseniz iyi olur. Az da olsa yandan çekildiğinde fikir vermiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 2Berk

Beyler,

Samsung Q91 icin ( 42 inch yada 50 inch ) ;

MoviePlus ozelligi, ekran boyutlarinda ayarlama yapildiginda ZOOM gibi, calismiyormus. Kullanici kitabinda okudum internette. Acaba test eden varmi ? dogrumu ?

bircok 16:9 tv kullanicisi normal yayinlari yada bazi dvdleri zoomlyarak izliyor. Orantisiz genislemeyi azaltmak yada cok wide bi filmi buyutmek icin. Bu durumda MOViE PLUS ozelliginden yoksunmu olunuyor ???

Bazı modlarda bazı seçenekler inaktif oluyor. Detaylı olarak bakmadım ama bakınca yazarım.

Duvara monte etmede de bir tuzak durum var. Eğer duvarınız tuğla duvarsa açılarak duvardan plazmayı uzaklaştıran askı aparatlarını tuğla duvar kaldırmaz diye takmıyorlar. Yani en azından bize gelenler öyle yaptı.
  • Bence oldukca onemli... yazarsaniz cok sevinirim. tsk ler
  • samsung q91 ve panasonic pv70 cok yakın aletler özellik fiyat sorunları tercih yapmak baya zor olacak iki aleti yanyana koyup test edecek bi site olsa iyi olurdu su sorulara cevap isterdim

1- her plazmada olan zzzz sesi hangisi daha az ses cıkararak calısıyor.
    2- logo yanması olayı hangisinde daha az yada olusursa hangisi daha cabuk kurtulabiliyor
    3- tv ve bilgisayar görüntüsünü aynı anda pip ile hangisi verimli kullanabiliyor
  • Selam arkadaşlar yeni üye oldum fakat uzun süredir forumu takip ediyorum ve gerçekten çok yardımcı oldu bu yüzden yorum yapan,bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler...Burada verilen bilgiler doğrultusunda bir 42" plazma televizyon almaya karar verdim ve çoğu kişi gibi 2 seçeneğe kadar indim.Bunlardan bir tanesi samsung q91 diğeri panasonic pv70f.Forumdaki q91 ve pv70 kullanıcılarının yazdıklarına bakarsak da memnun kalmayan yok gibi,zaten teknik özellikleri ve sd/hd görüntü kaliteleri çok yakın 2 plazmadan bahsediyoruz;kalite ikisinde de çok yakın olduğu için normal olarak fiyat belirleyici faktör oluyor.Bu durumda 1 hdmi girişi fazlası ve fiyat avantajı ile şu anda samsunga daha yakınım fakat panasonic kullanıcılarına 2 soru sormadan rahat edemeyeceğim sanırım :)

1. Plazmanın 1080p çalışmasını sağlayan görüntü işlemcisinin performansı nasıl?Gerçek bir fullhd gibi çalışmasını beklemiyorum tabiiki ama bu TVyi alacaksam q91 ile arada fark görmek isterim.

2. 70 serisi kullanıp (test siteleri dışında) kendi gözleriyle purple snake problemine rastlayan oldu mu ? (bu mor yılan hakkında forumda yazılanları okudum ama görmeden sanırım tam ne olduğunu anlayamayacağım resimlerde tam belli olmuyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramm256 -- 19 Haziran 2007; 15:37:16 >

• Arkadaşlar yaklaşık iki haftadır 42Q91'imi kullanıyorum ama henüz tv yayınlarını alacak bir bağlantımız yok, tek izlediğimiz hd yayından kaydedilmiş divx formatında LOST dizisi. dizi tabi pisiko bir dizi o ayrı, 3. sezonu da bitirdik.

Buna göre sonuç: görüntüler çok iyi, yani bazen durup durup yaw görüntüler manyak güzel filan diyorum eşime oda evet diyor :) Ancak şöyle bir problem var bazı altyazıların (altyazılar divx'in aşağıda sabit duran alt yazıları) ekranın ortasında kalan kısımları acayip bir titreşime uğramış gibi duruyor ve okunmaz oluyor yeni altyazı gelene kadar düzelmiyor. Yani o altyazının o kısmını okuyamıyorsunuz. Henüz ciddi denemeler ve testler yapamadım ama durum bu.

Birde dinamik kontrast kapalı olmasına rağmen ekrandaki görüntünün parlaklık seviyesi birden değişiyor yani birden tüm görüntünün parlaklığı artıyor veya azalıyor. Bu bir arıza mı, özellik mi bilemiyorum. Zamanım olunca fotoğraflarını çekeceğim. (TV'nin çalışması sırasında hiç bir rahatsız edici ses duymadım)

• çiçegi burnunda PV70 kullanıcısı olarak cevap verecek olursam...
    1-denemedim..yorumum olamaz..
    2-15 günü geçti..mor yılan ..purple. snake problemine rastlamadım..yakın komşum benden önce almıştı..yaklaşık 4-5 ay oldu onda da rastlamadık...binde bir de olsa çıkabilir demekki..

quote:

Orjinalden alıntı: ramm256

Selam arkadaşlar yeni üye oldum fakat uzun süredir forumu takip ediyorum ve gerçekten çok yardımcı oldu bu yüzden yorum yapan,bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler...Burada verilen bilgiler doğrultusunda bir 42" plazma televizyon almaya karar verdim ve çoğu kişi gibi 2 seçeneğe kadar indim.Bunlardan bir tanesi samsung q91 diğeri panasonic pv70f.Forumdaki q91 ve pv70 kullanıcılarının yazdıklarına bakarsak da memnun kalmayan yok gibi,zaten teknik özellikleri ve sd/hd görüntü kaliteleri çok yakın 2 plazmadan bahsediyoruz;kalite ikisinde de çok yakın olduğu için normal olarak fiyat belirleyici faktör oluyor.Bu durumda 1 hdmi girişi fazlası ve fiyat avantajı ile şu anda samsunga daha yakınım fakat panasonic kullanıcılarına 2 soru sormadan rahat edemeyeceğim sanırım :)

1. Plazmanın 1080p çalışmasını sağlayan görüntü işlemcisinin performansı nasıl?Gerçek bir fullhd gibi çalışmasını beklemiyorum tabiiki ama bu TVyi alacaksam q91 ile arada fark görmek isterim.

2. 70 serisi kullanıp (test siteleri dışında) kendi gözleriyle purple snake problemine rastlayan oldu mu ? (bu mor yılan hakkında forumda yazılanları okudum ama görmeden sanırım tam ne olduğunu anlayamayacağım resimlerde tam belli olmuyor)

• 1-panasonic PV70 de uydudan tv seyrederken eger plazmanın sesi çok açık reciever ın sesi de kısıksa zzzz sesine benzer ses geliyor.Birini kapattığında ses kesiliyor..
    2-logo yanması olacak kadar daha seyretmedim ki olmadı..sinema modunda seyrediyorum...yada reklam arasında kanal değişip dinamik modunda seyrediyorum..
    3-denemedim...
    quote:

Orjinalden alıntı: bob1

samsung q91 ve panasonic pv70 cok yakın aletler özellik fiyat sorunları tercih yapmak baya zor olacak iki aleti yanyana koyup test edecek bi site olsa iyi olurdu su sorulara cevap isterdim

1- her plazmada olan zzzz sesi hangisi daha az ses cıkararak calısıyor.
    2- logo yanması olayı hangisinde daha az yada olusursa hangisi daha cabuk kurtulabiliyor
    3- tv ve bilgisayar görüntüsünü aynı anda pip ile hangisi verimli kullanabiliyor

• Cevabınız için teşekkür ederim...
  • Merhaba

bende gidip gelip 37pv70 panasonic leri inceliyorum
    Carrefour da umraniye de bir satis gorevlisi varki bana bu 37pv70 i bir cok degisik video kaynagindan (uydu, dvd, normal anten, hd dvd) ve degisik kablo secenekleri ile incelememe sans tanidi.
    Fiyati sanirim 1 hafta once felan 3000 ytl civarinda idi 3 sene garantili ve 300 ytl carrefour alisveris seki hediyeli felan di...

Benim sorun size su; Yakin zamanda almissiniz kaca aldiniz ? o kadar okudunuz ettiniz burda ah keske bunu almasaydim dediniz mi?

simdiden tesekkur ederim
    iyi gunler

quote:

Orjinalden alıntı: müdür

çiçegi burnunda PV70 kullanıcısı olarak cevap verecek olursam...
    2-15 günü geçti..mor yılan ..purple. snake problemine rastlamadım..yakın komşum benden önce almıştı..yaklaşık 4-5 ay oldu onda da rastlamadık...binde bir de olsa çıkabilir demekki..

quote:

Selam arkadaşlar yeni üye oldum fakat uzun süredir forumu takip ediyorum ve gerçekten çok yardımcı oldu bu yüzden yorum yapan,bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler...Burada verilen bilgiler doğrultusunda bir 42" plazma televizyon almaya karar verdim ve çoğu kişi gibi 2 seçeneğe kadar indim.Bunlardan bir tanesi samsung q91 diğeri panasonic pv70f.Forumdaki q91 ve pv70 kullanıcılarının yazdıklarına bakarsak da memnun kalmayan yok gibi,zaten teknik özellikleri ve sd/hd görüntü kaliteleri çok yakın 2 plazmadan bahsediyoruz;kalite ikisinde de çok yakın olduğu için normal olarak fiyat belirleyici faktör oluyor.Bu durumda 1 hdmi girişi fazlası ve fiyat avantajı ile şu anda samsunga daha yakınım fakat panasonic kullanıcılarına 2 soru sormadan rahat edemeyeceğim sanırım :)

• ben izmitten yetkili bayiden 42PV 70i 3350 gibi 10 takside almıştım..
  • kişisel görüşüm plazma alacak olsam asla 37 sini tercih etmem.Anlamadım neden 37 üretti panasonic plazmada? ilginç geldi bana..
  • quote:

Orjinalden alıntı: fordhamroad

Merhaba

bende gidip gelip 37pv70 panasonic leri inceliyorum
    Carrefour da umraniye de bir satis gorevlisi varki bana bu 37pv70 i bir cok degisik video kaynagindan (uydu, dvd, normal anten, hd dvd) ve degisik kablo secenekleri ile incelememe sans tanidi.
    Fiyati sanirim 1 hafta once felan 3000 ytl civarinda idi 3 sene garantili ve 300 ytl carrefour alisveris seki hediyeli felan di...

Benim sorun size su; Yakin zamanda almissiniz kaca aldiniz ? o kadar okudunuz ettiniz burda ah keske bunu almasaydim dediniz mi?

simdiden tesekkur ederim
    iyi gunler

quote:

Orjinalden alıntı: müdür

çiçegi burnunda PV70 kullanıcısı olarak cevap verecek olursam...

quote:

Bu fiyata İstanbul Bilişim'den 42" Panasonic PV70 alabilirsin. Tabi ana distribütörden alacağım diye takıntınız yoksa.

• 1 hafta kadar önce ep centerdan 37PV70 satın aldım. bence görüntü kalitesi süper. izlediğim bir dvd filmde siyah ekranda dalgalanma ya da girdap tarzı görüntüler oluşuyordu. başka bir filme geçtiğimde bu sorun yok oldu. filmden kaynaklanabilirmi bilmiyorum. ama uydu görüntüsü bence çok çok iyi. 37'' son derece yeterli. fiyat performans olarak süper.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.