Şimdi Ara

SAMSUNG BD-ES5000 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
3
Favori
4.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: spyoner

merhabalar,

kusura bakmayın daha öncede belirttiğim gibi işlerimden dolayı sizi bilgilendirmede geciktim.bugün ilk işim gidip bir vcd almak oldu eve gelir gelmez denedim üzülerekten söylüyorum vcd oynatmıyor. Ama diğer formatlarda herhangi bir sorun yoktur. Şayet vcd önemli değil diyorsanız iedal bir bluray.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

iyi günler

Teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz.
    İyi günler dilerim.
  • Merhabalar

Oynattığım mkvlerin bir kısmında hafifte olsa takılma problemi yaşıyorum buda beni oldukça rahatsız ediyor neden kaynaklanıyor olabilir

Teşekkürler...
  • Merhabalar ben de bu cihazi almayi dusunuyorum ancak bende henuz bir panel Tv yok crt var. Bu tip tv icin çıkış var mı bu cihazda? İlerde panel tv alırsam ona da faydasi olsun diye blu ray istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halil_Bey

quote:

merhabalar,

kusura bakmayın daha öncede belirttiğim gibi işlerimden dolayı sizi bilgilendirmede geciktim.bugün ilk işim gidip bir vcd almak oldu eve gelir gelmez denedim üzülerekten söylüyorum vcd oynatmıyor. Ama diğer formatlarda herhangi bir sorun yoktur. Şayet vcd önemli değil diyorsanız iedal bir bluray.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

iyi günler

Teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz.
    İyi günler dilerim.

rica ederim.

iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: unal4514

Merhabalar

Oynattığım mkvlerin bir kısmında hafifte olsa takılma problemi yaşıyorum buda beni oldukça rahatsız ediyor neden kaynaklanıyor olabilir

Teşekkürler...

ilk aklıma gelen flash bellek ise okuma hızının yavaş olması oldu.Şayet hdd ise cihaz ın okuyabileceği aralığın üzerinde bir değere sahip mkv dosyası kullanıyorsunuzdur yada yine usb veri alışverişi boyuttan dolayı yavaş kalıyordur. belki fikir verir diyerekten yazdım.

kolaygelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihandal

Merhabalar ben de bu cihazi almayi dusunuyorum ancak bende henuz bir panel Tv yok crt var. Bu tip tv icin çıkış var mı bu cihazda? İlerde panel tv alırsam ona da faydasi olsun diye blu ray istiyorum.

merhabalar,

bu tarz bir kablo işinizi görür diye düşünüyorum.

http://www.nehirbilgisayar.com.tr/asp/product/999/HDMI-to-SCART-KABLO

iyi günler
  • Ürünü bugün vatan bilgisayardan sipariş ettim. Umarım beklentimi karşılar.
  • quote:

quote:

Merhabalar ben de bu cihazi almayi dusunuyorum ancak bende henuz bir panel Tv yok crt var. Bu tip tv icin çıkış var mı bu cihazda? İlerde panel tv alırsam ona da faydasi olsun diye blu ray istiyorum.

merhabalar,

iyi günler

ben bu tarz bir bağlantının olamayacağını düşünüyorum
    o gösterdiğiniz kablo scart çıkışlı cihazlardan tv nin hdmı ına bağlamak için

görüntü için

scart vga ve dvı-ı analog çıkışlardır

dvı-d ve hdmı digital çıkışlardır

mesela bu kablo ile scart çıkışlı bir cihazdan lcd ye görüntü verilir ama düşük kalite olur yani lcd analog sinyali çözebilir fakat analog tv hdmı üzerinden gelen digital sinyali çözemez bağlantı sağlanır fakat görüntü gelmez

benim görüşüm budur deneyip görebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: -THIEF-

quote:

quote:

merhabalar,

iyi günler

ben bu tarz bir bağlantının olamayacağını düşünüyorum
    o gösterdiğiniz kablo scart çıkışlı cihazlardan tv nin hdmı ına bağlamak için

görüntü için

scart vga ve dvı-ı analog çıkışlardır

dvı-d ve hdmı digital çıkışlardır

mesela bu kablo ile scart çıkışlı bir cihazdan lcd ye görüntü verilir ama düşük kalite olur yani lcd analog sinyali çözebilir fakat analog tv hdmı üzerinden gelen digital sinyali çözemez bağlantı sağlanır fakat görüntü gelmez

benim görüşüm budur deneyip görebilirsiniz

bilgilendirme için teşekkürler.

sadece denenebilir düşüncesindeydim. Çünkü kablo için yapılan tanım hdmi to scart yani anlaşıldığı için hdmi dan scarta o yüzden öneride bulundum. En güzeli deneyimdir.

tekrardan teşekkürler.

iyi günler

• Arkadaşlar merhaba.

Benim merak ettiğim bu cihazda USB den oynattığınz herhangibir formattaki film video vs. nin altyazıları büyüklüğü ne kadar? Örneğin CNBC de ki dizilerdeki kadar büyük mü?

Bu altyazılar büyütüp küçültülebiliyor mu?

Neden soruyorum. Bende SAMSUNG LE40B653 tipli televizyon var. Normalde media oynatıyor fakat altyazı boyutu en büyük ayarda bile oldukça küçük!

O yüzden bu cihazda bu opsiyonun olup olmaması çok önemli. Cevaplarınızı bekliyorum.
  • Mkv oynatıyor cihaz peki 3d mkv oynatıyor mu?
    Diğer sorum avi, xvid, divx, mov, mp4, mpeg4 oynatıyor mu?
    Ya da bu yazdıklarım codec mi uzantı mı bilmiyorum ama bu playerde hangi codec mevcut ve oynata bildiğim tüm uzantılar nelerdir?
    Son olarak ses dosyası olarak flac oynatıyor mu?
    Şimdiden teşekkürler.
  • 120 tl lik cihazdan da 3d oynatmasını beklemek haksızlık olur
    zaten 3d oynatanların fiyatları ortada
  • Benim merak ettiğim şuydu film mkv olduktan sonra 3d oynatmaması için bir neden yok sadece 3d tv olması gerekmez mi diye sorim dedim.
  • bence 3d mkv farklı bir format onu algılamayacak ve çalıştırmayacaktır ama 3d mkv yi hdd ye atıp aldıktan sonra gidip deneyebilirsiniz vatanda 3d tv ile tabi önce cihazı satınalmanız gerekmekte
  • Merhaba.

Dün akşam bu cihazdan bir tane satın aldım. Vatan Bilgisayarın %30 indirim kampanyasından 122 TL ve 5 taksit yaptırdım. Cihazın küçük kutu şeklinde olması beni ilk cezbeden özelliğiydi. İkinci özelliği CD çekmecesinin olmaması oldu. Aslında bu bir dezavantaj. Çünkü küçük diskleri çalıştıramazsınız. Fakat kaç kişi küçük disk kullanıyor ki. Kullanmak istersem LG'nin DVD Playeri var. PC var.

Benim asıl merak ettiğim şu: HDMI'den TV'ye bağlayınca Dolby Digital'in yanında dts sesi de veriyor mu? Özellikle Bluray ve DVD filmlerde. DivX' dts'nin önemi yok.

Burayı görmeden bu cihaz hakkında konu açmıştım. Yetkililer kilitleyebilir.

Öenmli b ir soru daha. 3D yapılmış Bluray filmleri 2D olarak oynatabilir mi? Mesela Avatar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topaz42 -- 26 Kasım 2012; 14:29:33 >
  • dts yi tv ye stereo olarak gönderir 2.0 dts olarak çalışır ama dd decoderli sistem varsa her türlü ister tv nin optic çıkışından ister drekt dvd player den dts ses alınabilir

ama tahminimce 3d yi 2d gösteremez
  • Dün akşam cihazı biraz denedim. DVD'leri mükemmel gösteriyor. HDMI çıkışlı LG DVD'ye göre görüntüler biraz daha canlı ve renkli. Cihaz VCD oynatmıyor. Bu kesin bilgi. Çünkü denedim. USB'den resim görüntülemesi ve mp3'ler güzel çalışıyor. henüz DivX ve Bluray film denemedim. LG LCD Full HD değil. HD Ready. Yani 1366x768 çözünürlüklü. Fakat bu cihazı bağlayıp DVD film koyunca TV özelliklerinden ekranın 1080P olduğunu gördüm. Şaşırdım. Görüntüler öncekilere göre daha net, parlak ve canlı idi.
  • Ben nekadar denediysem hdmi dan tv ye bağlayıp tv optic out tan reciever a dts veya 5.1 ses gonderemedim. direk reciever a baglayınca bluray player ı, ancak ozaman cok kanallı ses alabildim. onun dışında gayet kompakt ve güzel bir blu ray player, biraz yavaş gerçi ama çok sorun değil.
  • şuan dedğiniz şekilde denedim ve sorunsuz dts ses alabiliyorum ister tv ye gönderip ister direkt blu ray player üzerinden fark var ama çok belirgin değil ama size her zaman player üzerinden bağlamanızı öneririm

evet bencede cihaz yavaş eğer usb den cihaz bağlayacaksam lg lcd mi kullanıyorum çünkü daha hızlı amacım cd dvd yada blu ray ise player ı kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimaruf

5.1 desteği mevcutmu bide evsistemi ile bağlantı kuabilirmiyi.m

evet kullanabilirsiniz....
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.