Şimdi Ara

Samsung B2430H 24' (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
919
Cevap
3
Favori
77.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jarlax

Mordeaur 1920x1080 çözünürlük ile 1680x1050 çözünürlükteki görüntü arasında bariz farklılıklar var mı sende yani bende biraz netlik gidiyor ve bulanıklaşma oluyo , sende oluyor mu acaba merak ettim?

Evet, özellikle masaüstünde dediğiniz oluyor. Hocam bir de merak ediyorum; arka planı simsiyah yapıp ve aynı zamanda contrast ve brightness %100 şekilde monitöre bir bakabilir misiniz? Böyle ekranın üst tarafında çok ince ve farketmesi zor bir beyazlık var gibi. Sanırım monitörün doğasında var bu ya da ben obsesifleştim. :S Odaklanıp inceleyebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mordeaur

Yok hocam hiç bir problem yok. Özellikle PES 2010 falan da denedim, rahatsız edici bir durum yok.

Yalnız aklıma takılan garip bir problem var... Monitörün en üst tarafında arka planı tamamı ile simsiyah yaptığımda %100 brightness ile hafif bir parlaklık var. Yani böyle garip nahoş bir beyazlık rahatsız ettiğini bile söyleyemem sadece arka plan tamamı ile simsiyah olduğunda odaklandığınızda görülüyor. Sanırsam brightness ile ilgili olsa gerek..(?)

sayın Mordeaur aynı durumu ben de farkettim , dün gece lost izlerken . tam anlattığınız gibi siyah arka planda en üst kısımda hafiften bir parlıklık, beyazımsılık var .. Sizce bu bir sorun mu ? ilginç buldum ben de .. yalnız %100 brightnessta iken mi oldu bendeki ona dikkat etmedim .

• Selamlar,

Bayağıdır bu topici takip ediyordum ve bugün vatan'dan bu monitörü aldım. Yanında Trust marka bir HDMI kablo da aldım.

Fakat HDMI kabloyla monitörü bilgisayarıma bağladığımda iğrenç ötesi görüntü elde ettim. Sanki normal tüplü TV'ye Tv-out'lu bir vga'dan görüntü vermişim gibi görüntü vardı. Ekranı görüntü tam bile kaplayamadı.

HDMI kullanmadan önce ne gibi ayarlar yapmam lazım?

Ekran kartım:HD 5770 (HIS)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brunelleschi

quote:

Yok hocam hiç bir problem yok. Özellikle PES 2010 falan da denedim, rahatsız edici bir durum yok.

Yalnız aklıma takılan garip bir problem var... Monitörün en üst tarafında arka planı tamamı ile simsiyah yaptığımda %100 brightness ile hafif bir parlaklık var. Yani böyle garip nahoş bir beyazlık rahatsız ettiğini bile söyleyemem sadece arka plan tamamı ile simsiyah olduğunda odaklandığınızda görülüyor. Sanırsam brightness ile ilgili olsa gerek..(?)

sayın Mordeaur aynı durumu ben de farkettim , dün gece lost izlerken . tam anlattığınız gibi siyah arka planda en üst kısımda hafiften bir parlıklık, beyazımsılık var .. Sizce bu bir sorun mu ? ilginç buldum ben de .. yalnız %100 brightnessta iken mi oldu bendeki ona dikkat etmedim .

Brightness ile ilgisi yok sanıyorum ki, sadece benim duruma getirdiğim yanlış bir yorum ve rastlantı. Neyse ki sorun yok hocam, monitörün doğası bu. Her haliyle memnunum ben yine de... iyi ki almışız diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mordeaur -- 14 Mayıs 2010; 23:34:47 >

• quote:

Teşekkürlerİnşallah sığar masama sığmazsa yeni masa almam gerekicek

• İlginç geldi bu söylediğiniz. Samsung'un 24 inç monitörlerinde(2494) kullandığı arka lambası çok daha eşit dağıtıyor ışığı diye az daha p2350 almaktan vazgeçecektim bu hafta. Zannetmiyorum ki her monitöre farklı arka lamba kullansın. 100 aydınlıkta kullanmayın biraz düşürün derim, hatta direk şu ayarlarla bir denemenizi tavsiye ederim: 50 aydınlık, 50 parlaklık, kırmızı 45, yeşil 53, mavi 46.http://pclab.pl/art41137-47.html
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Brunelleschi

quote:

Brightness ile ilgisi yok sanıyorum ki, sadece benim duruma getirdiğim yanlış bir yorum ve rastlantı. Neyse ki sorun yok hocam, monitörün doğası bu. Her haliyle memnunum ben yine de... iyi ki almışız diyorum.

evet o konuda katılıyorum ben de çok memnunum , hiçbir sorun yaşamadım . ama insanın gözü takılabiliyor böyle şeylere. Monitörün kendi yapısından ileri gelen birşey olsa gerek bu . ya da ayarları belki de tam yapamadık .. olabilir fazla takmamak gerek. Belki de piyano black çerçevesi oldugu için hafiften bir yansıma, parıldamaya yol açıyordur . Olabilir diyelim şimdilik eğer bu bir problemse kokusu çıkar zaten yakında .. bu başlık altından takip ederiz durumu .

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

İlginç geldi bu söylediğiniz. Samsung'un 24 inç monitörlerinde(2494) kullandığı arka lambası çok daha eşit dağıtıyor ışığı diye az daha p2350 almaktan vazgeçecektim bu hafta. Zannetmiyorum ki her monitöre farklı arka lamba kullansın. 100 aydınlıkta kullanmayın biraz düşürün derim, hatta direk şu ayarlarla bir denemenizi tavsiye ederim: 50 aydınlık, 50 parlaklık, kırmızı 45, yeşil 53, mavi 46.http://pclab.pl/art41137-47.html

Bakış açısı iyi ayarlandığında bahsettiğim kafaya takılacak bir durum değil. Özellikle parlaklık düşürüldüğünde fark etmek imkansız gibi. Dediğiniz ayarları denedim, açıkçası aldığım verim biraz da olsa arttı. Bu arada belirtmek isterim ki bu durum mat renklerde ön planda. Bilgiler için teşekkür ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mordeaur -- 15 Mayıs 2010; 0:27:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oosjo

Selamlar,

Bayağıdır bu topici takip ediyordum ve bugün vatan'dan bu monitörü aldım. Yanında Trust marka bir HDMI kablo da aldım.

Fakat HDMI kabloyla monitörü bilgisayarıma bağladığımda iğrenç ötesi görüntü elde ettim. Sanki normal tüplü TV'ye Tv-out'lu bir vga'dan görüntü vermişim gibi görüntü vardı. Ekranı görüntü tam bile kaplayamadı.

oosjo
    bende yarın bu monitörden almayı düşünüyorum ve ekran kartım 5750, daha önce internette araştırma yaparken 5xxx serisine sahip kullanıcıların bazılarının hdmi bağlantıda bu gibi sıkıntılarla karşılaştığına dair yazılar görmüştüm, çözümler farklı driverlar denemek , hdmi yerine dvi kullanmak . Ayrıca win7 kullanıyorsan windows 7 nin kendisi de bu gibi sorunlara yol açıyormuş , win7 kaynaklı problemin çözümü için
    http://www.sevenforums.com/tutorials/7947-force-dvi-hdmi-resolutions-refresh-rates.html
    ve
    http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=279&threadid=123011
    ikinci linkin başlarında bir de "This is most likely a issue with the monitor and the detected abilities..

Go into catalyst then "Desktops and Displays" right click on the display at bottom and select CONFIGURE.

Now click on the HDTV tab and add the resolution and frequency you wish to use."
    denmiş, (kusura bakma bu saatte çevirmeye üşendim) . Bunun dışında elinin altında dvi d kablo varsa bağlantıyı onunla deneyip görüntünün düzelip düzelmediğine bakabilirsin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bachibouzouk -- 15 Mayıs 2010; 3:39:10 >

• Arkadaşlar brightness %100 iken hafif backlight bleeding olması çok normal. Ben brightness ı %60 civarlarında kullanıyorum, contrast ise %50.. Herşey mükemmel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Waves

Arkadaşlar brightness %100 iken hafif backlight bleeding olması çok normal. Ben brightness ı %60 civarlarında kullanıyorum, contrast ise %50.. Herşey mükemmel

Hocam backlight bleeding kendini %65 sonrasında dediğiniz gibi belli ediyor. 60 ve altında sorun yok, yine az da olsa görülmekte ama rahatsız etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mordeaur -- 15 Mayıs 2010; 12:20:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bachibouzouk

quote:

Selamlar,

oosjo
    bende yarın bu monitörden almayı düşünüyorum ve ekran kartım 5750, daha önce internette araştırma yaparken 5xxx serisine sahip kullanıcıların bazılarının hdmi bağlantıda bu gibi sıkıntılarla karşılaştığına dair yazılar görmüştüm, çözümler farklı driverlar denemek , hdmi yerine dvi kullanmak . Ayrıca win7 kullanıyorsan windows 7 nin kendisi de bu gibi sorunlara yol açıyormuş , win7 kaynaklı problemin çözümü için
    http://www.sevenforums.com/tutorials/7947-force-dvi-hdmi-resolutions-refresh-rates.html
    ve
    http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=279&threadid=123011
    ikinci linkin başlarında bir de "This is most likely a issue with the monitor and the detected abilities..

Go into catalyst then "Desktops and Displays" right click on the display at bottom and select CONFIGURE.

Now click on the HDTV tab and add the resolution and frequency you wish to use."
    denmiş, (kusura bakma bu saatte çevirmeye üşendim) . Bunun dışında elinin altında dvi d kablo varsa bağlantıyı onunla deneyip görüntünün düzelip düzelmediğine bakabilirsin .

10.4 kullanıyorum. geri dönük hangi sürümü deneyeyim? Ya da silip tekrar mı kursam?

• arkadaşlar eksen pc de 465 tl alsammı?nasıldır??ya da daha ucuz nerde var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEKNIGHT -- 15 Mayıs 2010; 15:16:16 >
  • Ben alırdım eğer p2350 seçmiş olmasam. Hdmi çıkışı olan monitör dikkatini çekerim.
  • EVET arkadaşlar az önce sipariş verdim eksen bilgisayardan.sanırım salı günü elimde olacak. 463 tl ye aldım kargo da bedava :)
  • valla bence 30-40 fazla verip vatandan alsaydın.

Dün akşam aldım monitörü. Monitör harika tabii.

alırken görmediğim bir ölü piksel olduğunu fark ettim. Hemen öbürsü gün gittim verdim müşteri hizmetlerine direk yenisiyle değiştirdiler.
  • merhaba bende bu monitörü almayı düşünüyorum bir şeyi merak ettim ekran kartımın dvi cıkışı var sadece bu yüzden monitörün ses çıkışını kullanarak ya da dvi to hdmi kablo alarak hd ses sorununu çözebilirmiyim?
  • quote:

valla bence 30-40 fazla verip vatandan alsaydın.

Dün akşam aldım monitörü. Monitör harika tabii.

alırken görmediğim bir ölü piksel olduğunu fark ettim. Hemen öbürsü gün gittim verdim müşteri hizmetlerine direk yenisiyle değiştirdiler.

oosjo , hdmi sorununu çözmene sevindim, ben de bugün aldım monitörü, ne olur olmaz diyerek hdmi yerine dvi-d kablo aldım . Mönitörü çalıştırınca (sürücüsünü yüklemeden vs) masaüstü sorunsuz geldi, 7 senedir kullandığım 17"crt monitörüm den sonra inanılmaz , hala ayarları kurcalıyorum, almayı düşünenler için ilk izlenimler ; deneme amaclı elimdeki 720p ve 1080p filmlerden çeşitli bölümler izledim , biraz dirt 2 cod mw2 oynadım, ghosting , blur vs yada olumsuz bir şeyle karşılaşmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bachibouzouk -- 16 Mayıs 2010; 3:36:28 >

• HDMI bağlantı sorununu çözdükten sonra HDMI ile kullanmaya başladım. Kulaklıgı monitöre bağladım. Seste de bir sıkıntı yok.
  • Arkadaşlar sizin monitörler ne malı? Bendeki made in romanya..
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.